Şimdi Ara

GG-N11 nelazimsabak / BEBEĞİM ÖZEL / MUSA POLAT satıcısı hakkında (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
15.312
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ticarette Allah din kitap laflarının arkasına sığınanlardan koşarak uzaklaşın.
  • biz de bu tür durumlarla karşılaşabiliyoruz. Ürünü birebir kolisiyle göndermemize rağmen. Fabrika olduğumuz için ürün aktarma gibi sıkıntımız yok. bir tane şikayete bu tür üslupla cevap yazmadık. müşteriyi kazanmak aslolandır. İnternet alışverişinde görsel önemlidir. Çünkü tek gördüğü o ekrandaki resim. haliyle de o resimdekine para ödediği için o şekilde satmak zorundadır. başka ürünün kolisini kullanıversin değerlendirmek adına diyen olmuş böyle şey mi olur. Onu sen eşine dostuna bir şey kargolarken yaparsın. Ürün ambalajı pis geliversin diyen bile olmuş. çin'den bir sürü alışveriş yaptım o adam dünyanın bir ucundan tertemiz gönderiyorsa ülkemdeki satıcı da gönderebilir. Ayrıca büyük harflerle, ülkeyi,dünyayı,siyaseti karıştırmak nedir. Bu arkadaşa güzelce yazsaydı dikkat ederiz daha sonraki siparişlerinde deseydi. konu uzamazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyhawk84 -- 12 Ocak 2017; 9:13:36 >

• Maalesef ben de satıcı cevap verene kadar - iade konusunda haklı bulmakla beraber- alıcıyı biraz 'hassas' bulmuştum. Şimdi fark ettim bu satıcıdan ben de alış veriş yapmışım. Bundan sonra alış veriş yapılmayacaklar listesine eklemek durumundayım.

Diğer taraftan bazı arkadaşlar, ürünlerde sorun yoksa gönderilen şekliyle razı olmayı tavsiye etmişler. Arkadaşlar, alıcı fazlasını değil vaad edileni talep ediyor, dikkat ederseniz. Bu haliyle kabul etmesi, ancak kişisel tercihi olabilir. Bu hem esnaf olmanın gereğidir hem de zaten ilgili düzenlemeler bunu gerektiriyor.

Olay basit bir alış veriş ve memnuniyetsizlik meselesi. Rızık, ihsan, veli-nimet gibi kavramları karıştırmak yersiz olmuş.
  • Sorun şayet hijyen ise "yaa kuponla almıştım kalsın bari" ne demek? Ucuza alınca hijyenik mi oluyor?

Sorun hijyen değilse dert ne? anlamak zor.

Öyle satıcıya böyle alıcı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

Sorun şayet hijyen ise "yaa kuponla almıştım kalsın bari" ne demek? Ucuza alınca hijyenik mi oluyor?

Hocam oğlum altıı aylık iken açık kalp ameliyatı olduğundan beri evde el dezenfektanı bulunmakta. Bununla tüm 48 paketi silince sıkıntı kalmıyor fakat orjinal kutusunda gelse -ki ince bir plastik kaplı- sudan falan etkilenmiyor, sadece dışını silmek yeterli.
  • bende bu şekilde toplu alıyorum ama sorun etmedim. Ama konuyu açan arkadaşında resimde göründüğü gibi almak hakkı.
    Elin çinlisinden sipariş veriyorum. Türkiyeye kargo parasını yanlış hesaplamışım orijinal kutusunu göndermesem olurmu diye soruyor.

Ama yurdum satıcısının böyle bir gereksinimi olmuyor.

Birde ben vergi kaçırmıyorum diye reklam yapıyor. n11 den gittigidiyordan vs den alım olduğu zaman istesende istemesende fatura kesmek zorundasın vergi kaçırma gibi bir lüksün yok.
  • hocam, çocuğu ıslak mendille silmeniz gerekiyor, mendilin poşetiyle değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

quote:

Sorun şayet hijyen ise "yaa kuponla almıştım kalsın bari" ne demek? Ucuza alınca hijyenik mi oluyor?

Hocam oğlum altıı aylık iken açık kalp ameliyatı olduğundan beri evde el dezenfektanı bulunmakta. Bununla tüm 48 paketi silince sıkıntı kalmıyor fakat orjinal kutusunda gelse -ki ince bir plastik kaplı- sudan falan etkilenmiyor, sadece dışını silmek yeterli.

geçmiş olsun hocam. Allah şifalar versin. hocam boşverin yazılanları sizi anlayan anlıyor anlamayanlar da bu satıcıdan alışveriş yapsınlar hatta alışverişten sonra satıcıya da dua etsinler satıcının dediği gibi. bırakalım satıcı yükselmeye! devam etsin

• GG-N11 nelazimsabak / BEBEĞİM ÖZEL / MUSA POLAT satıcısı hakkında

Bu kadar kişi ürün paketlenmesinde sorun var diyorsa durup düşünmek lazım. Bir o kadar da bu durumu umursamayan olsa.. Mağazanın ne kadar özensiz yaptığının resmidir bence..
  • bende zannettim mendilleri kutusudan cikarip baska kutuya koyuyor

Ha o koliyle gelmis ha bu ne farki var

Karar degistiriyorum magaza sahibi gereksizce konusmus tutmus siyasete baglamis ulke yukseliyormus !?!?!?! aliciya laf atmis boylelerinden uzak durmakda fayda var

Kara Listeye ekledim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 12 Ocak 2017; 11:20:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

quote:

Geçmiş olsun kardeşim...Allah yavruya bundan sonra sağlıklı bir ömür versin...

• Ürün görseline bakıp ürünü alıyoruz. Görselin hatalı bile olsa açıklamada durum belirtilmelidir. Bu şekilde bana teslimat yapılsa ürünün orjinalliğinden şüphe duyarım. Bilgisayar veya cep telefonu alıp farklı bir kutu ile gelmesinden farkı yok. Sonuçta ürün ambalajı ile beraber fabrikadan çıkıp set olarak satılıyor. Bu görseli kullanmak ufakta olsa sahtekarlık veya esnaf ağzıyla şark kurnazlığı içermektedir.
  • Vurmayın artık, ikisi de öldü
  • gg de bu satıcıdan premium care bebek bezi aldım.almadan önce kendisine üretim tahirini sordum.cevap olarak "yepyeni" olduğunu söyledi.aralık ayında aldığım ürünlerin üretim tarihi 2015 şubat çıktı.yani kendileri yalancı bir satıcıdır
  • bu konunun amacı ne ahahahha :D
  • Açmadan göndereceksin kardeşim. Ne bileyim ben senin ne yaptığını. Evet hassasım. Kaç para istiyorsa o kadar para gönderiyoruz satıcılara. Kuruş eksik olsa kabul edilir mi? Düşün 5 bin liraya asus ultra book aldın (geçenlerde almıştım). Kutu asus kutusu değil. Dell kutusu. Ama Pc jelatinli. Orjinal jelatininde. Hoşuna gider mi? Kim kabul eder bunu?

Sana mı düştü benim parasını kuruş kuruş verdiğim ürünü kutusundan çıkarıp ellemen, alıp başka bir kutuya koyman. Ne yaptını ne halt ettiğini nereden bileyim ben. Masturbasyon mu yaptın ürünle yok kokladın mı ne yaptın? Ne aldıysam, kutusundan çıkaracak biri varsa o da müşteri olarak benimdir. Başkasına halt yemek düşer. Ha varsa ürünle bi derdin işte kimileri yorumlarda yazmış, ne bileyim kutusu uygun değil kargoya (ki saçma, üetici onu kargolamıyor mu hiç, düşünmüyor mu bunu) yok efendim elindeki kutuyu değerlendirmiş (gitsin başka bi şekilde değerlendirsin) vs vs bunu not olarak belirtisin. Çok mu zor? Dersin ki şu sebeple ürün orjinal kolisinde gönderilmemektir. Ben de bilir ona göre alırım ya da almam. Ama sen orjinal koli resmi koy sonra başka bi kolide gönder. Bu sahtekarlıktır. Belki ben ürünü sırf kolisi için alıyorum, evet çatlağım koleksiyon yapıyorum, ya da birine olduğu gibi hediye edeceğim. Ne bileyim belki de sen ürünü taklit edebiliyorsun ama orjinal kutusunda taklit edemeyeceğin bi özellik var.

Bu bir satış felsefesi. Sadece bebeğin kıçını sileceğin bir ıslak mendil üzerinde düşünme. A'dan Z'ye her ürün için geçerli. Senin için önemli olmayabilir belki ama benim için bir dikiş iğnesinin orjinal kutusunda gelmesi senin akşama ölümüne izlemek istediğin maçtan daha önemli olabilir.

Müşteriyi işkillendirmeyeceksin. İçi rahat olacak. Yoksa yersin böyle sayfa sayfa eleştiriyi. Gidin aliexpress e bir bakın. Satıcı incine cıncına kadar ne varsa ürün hakkında belirtiyor. Ha varsa bir satıcı, 3 5 kuruş eksik gönderebilirsin hiç sorun değil diyen ve böyle bir opsiyon satıs sayfasında belirten evyallah, ben de incini boncunu önemsemeyeyim satılan ürünün.

Ne gösterirsen onu satarsın. Zaten yüzyüze satış değil. Hep diken üstünde oluyoruz alış veriş yaparken. Müşteri ilişkisi nedir bilmeyen, sahtekarlık peşinde koşan, kaba saba cevaplar veren satıcılar yüzünden. İyileri tenzih ederim. Aksi halde müşteri olarak benim içime kurt düşer. (Bu arada bu satıcıdan bugün kolili bir ürün satın alacağım bugün :) ve evet bebek için ıslak mendil. Ve kolisi de benim için önemli. Orjinal paketinde gelmezse geri gönderirim.

Ha satıcı beni arayıp derse ki, ne kadar fiyatından kırpmak istiyorsan 3 lira 5 lira, kırp öyle gönder, ben bir fiyat belirttim ama eksik de göndersen olur, hiç sorun değil, eyvallah o zaman ben de kutusuna, kabına ses etmem.

Satıcının ticareti, müşteri nezdinde imajı önemliyse benim de müşteri olarak memnuniyetim önemli. Kaldı ki extra bi şey de istemiyorum. Üretici ne sekilde üretmişse ve sen de bana ne şekilde göstermişsen onu istiyorum. Yok efendim ben şöyle bir hediye umuyordum şunu da yanında gönderiverseydi demiyoruz. Yok, ben sana satıcı olarak saygı duyuyor, sana tl gösterip aynı değerde zaten diyerek başka bir kur göndermek için pazarlık yapmıyorsam sen de bana ne gösterdiysen onu açmadan, ellemeden olduğu gibi göndereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 2 Temmuz 2017; 12:32:55 >

• 2 kutu mama sipariş ettim sadece 1 kutu gondermıs faturada da 2 kutu olarak kesilmiş 150 TL'nin üzerine yattı. Adama hiçbir şekilde ulaşamıyorum GittiGidiyor desen hiç arkamda durduğu yok ikisinden de uzak durun aman aman sakın. Bu adam haram lokma yemeye alışmış
  • satıcı mesajını silmiş galiba. bir 15 temmuz çıkışı da beklemiştim o tamamı büyük harfle yazılmış yazıdan ama aradığımı bulamadım.
  • Abartmayı ne kadar seviyoruz.
    Satıcı belli ki büyük kolilerde alım yapıyor ve adetlere ayırıp satıyor.
    Ne var bunda ?

Konuyu ilk okuyunca sandım ki uni baybi yerine başka marka yada çakma ürün yollamış.

Gerçekten ruh hastası olma yolunda gidiyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.