Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
4
Favori
32.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PaiMei

çok komik.
    Polis memuru yuzunden ihrac edilen mm böyle çamur atması çok normal.http://www.youtube.com/watch?v=DMlU7oLfzCc

neyse fazla yazamıyorum. f klavyede

https://twitter.com/feyzi_isbasaran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaos25 -- 12 Haziran 2013; 21:28:46 >
  • quote:

Arkadaşlar uzun mesaj okuma alışkanlığınız yok biliyorum, fakat ülkenin kaderi söz konusu. Yukarıdaki mesajımı okuyun lütfen.

Ben tam tersini düşünüyorum. İsrail Obamanın ısrari ile özür diledi başbakanımızı arayıp. Beklentileri var diye düşündüm.

Obama görüştü başbakanımızla ve olumlu olmayan şeyler oldu sanırım.

CNN olayları kasıtlı olarak tüm Türkiye yanıyor havsında veriyor acaba neden.

Türkiyeden istenmeyen yorumları niçin kesiyorlar dersin. Belli bir amaçları var.
  • ~blue~sky~ ~ kullanıcısına yanıt
    Bu yazıya göre iktidardan çok muhalefetin beğenilmediği anlaşılıyor. göstericilerin seçimlerle birşeyleri değiştirebilecebileceklerine inançları yok. Keşke muhalefet partisi haline geldikleri sözünüz doğru olsa.

Söylemlerini halka anlatsalar, destek isteseler.

Ama hangi fikirlerde birleşecekler belli değil. Lider bile seçemezler, kendi aralarında kavga ederler.

Sorarım size elinizi vicdanınıza koyup bu meydandakilere ülke yönetmeleri için oy verir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Aynı fikirdeyim, genç kuşaklar özellikle de Neverlate farkına henüz varmadı ama Türkiye 20 gün önceki Türkiye değil artık! Şu olay biraz yatışsada olayın bu en ilgi çekici yönünü tartışabilsek sevineceğim!

Turkiye 20 gun onceki Turkiye mi tartisilir. Ama ben henuz bununla ilgili bir sey yazmadim. Neyin farkinda olup, neyin farkinda olmadigim konusunda nereden bir yargiya vardiniz bilemiyorum.

"Her duydugunuza inanmayin, once kafanizi kullanin" deyince dusman mi olduk? Boyle mi isliyor beyniniz?

Merak etmeyin, genc kusaklar sizin yaptiginiz hatalari yapmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Bu yazıya göre iktidardan çok muhalefetin beğenilmediği anlaşılıyor. göstericilerin seçimlerle birşeyleri değiştirebilecebileceklerine inançları yok. Keşke muhalefet partisi haline geldikleri sözünüz doğru olsa.

Ama hangi fikirlerde birleşecekler belli değil. Lider bile seçemezler, kendi aralarında kavga ederler.

Sorarım size elinizi vicdanınıza koyup bu meydandakilere ülke yönetmeleri için oy verir misiniz?

Türkiye'deki muhalefet partileri yeterli değil. Bunun iki nedeni var. Birincisi Türkiye'de başbakanın suyuna giden ve bu nedenle muhalefeti hem dinlemeyen hem de yeri geldiğinde açıklarının üzerine giden, büyük holdinglere bağlı medya kuruluşları. İkincisi de muhalefetin bizzat kendisi. Söylemlerini yenileyememesi, kendisiyle hesaplaşamaması, başbakan tarafından kolayca yönlendirilebilmesi.

Ayrıca üç seçimdir AKP'nin büyük oy farkıyla kazanması, insanların muhalefet partilerine olan güvenini ve umudunu sarsmış olabilir. Aslında bu çok önemli bir nokta, çünkü başta totaliterleşme eğilimi olan bir devlet başkanı varsa ve muhalefet partilerinin bunu durdurabilecek gücü yoksa, o zaman insanlar demokratik koşullarda yeni alternatifler ararlar. Türkiye'de yıllardan beri sivil toplum kuruluşlarının eksikliğinden söz ediliyor. Sivil toplum kuruluşları, herhangi bir partiye bağlılık istemeyen insanların seslerini duyurmasını sağlayan ve yanı zamanda demokrasinin asli unsuru olan kurumlarıdır. Benim görüşüm bu açığın kapanması. Bunların partileşmesine gerek yok. Demokratik çerçevede güçleri olduğu sürece taleplerini dile getirebilir ve şiddet içermeyen eylemlerle seslerini duyurmaya çalışabilirler. Bu mekanizma doğru ve adil çalıştığı taktirde, AKP'nin istediği kadar iktidarda kalmasında bir sakınca yok.

Meydandaki insanlara bence haksızlık ediyorsunuz. Taleplerini gayet güzel dile getiriyorlar. Polis tarafından kışkırtılmadıkları taktirde son derece barışçıl bir tutum izliyorlar. Aralarında bir çok nitelikli insan var. Düşünmesini, konuşmasını, oturmasını, kalkmasını biliyorlar. Henüz aralarında bir çatışma olmadı. Ortak karar alıyorlar, aklı selim davranıyorlar, bir liderlik sorunları varmış gibi görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaos25

Polis memuru yuzunden ihrac edilen mm böyle çamur atması çok normal.http://www.youtube.com/watch?v=DMlU7oLfzCc

neyse fazla yazamıyorum. f klavyede

https://twitter.com/feyzi_isbasaran

Sensin komik

Daha az önce senden çok daha koyu hükümetçi bir arkadaş ile tartıştım dakikalarca, tayyip'in piyon olduğunu ve bütün iddialarımı kabul ederek geldiği son nokta şu oldu:

"1.2 trilyon dolara karşı nasıl mücadele edeceksin"

Herkes çamur atıyor zaten. Bir tek bütün yaptıklarından ve ağzından çamur atan tayyip "ak" değil mi?

Merak etme "çamur" dediklerin gerçek de olacak.

2002 yılında "akp imralı ile görüşecek" deseydim de "çamur atma" derdiniz ya, neyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaiMei -- 12 Haziran 2013; 22:28:31 >
  • quote:

Ben tam tersini düşünüyorum. İsrail Obamanın ısrari ile özür diledi başbakanımızı arayıp. Beklentileri var diye düşündüm.

Türkiyeden istenmeyen yorumları niçin kesiyorlar dersin. Belli bir amaçları var.

Herhalde ki var Küresel sermaye ne zaman "belli bir amaçları" olmadan hareket ettiler ki? Türkiye mi onlar?

Tayyib'in defterini dürdüler, müjdemi sayfalar önce vermiştim. Amaçları işte o...

Zamanında okuyup sözüne güvenilen yazar çizer ve medya gruplarının nasıl dansöze bağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaiMei -- 12 Haziran 2013; 22:27:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~blue~sky~

quote:

Türkiye'deki muhalefet partileri yeterli değil. Bunun iki nedeni var. Birincisi Türkiye'de başbakanın suyuna giden ve bu nedenle muhalefeti hem dinlemeyen hem de yeri geldiğinde açıklarının üzerine giden, büyük holdinglere bağlı medya kuruluşları. İkincisi de muhalefetin bizzat kendisi. Söylemlerini yenileyememesi, kendisiyle hesaplaşamaması, başbakan tarafından kolayca yönlendirilebilmesi.

Ayrıca üç seçimdir AKP'nin büyük oy farkıyla kazanması, insanların muhalefet partilerine olan güvenini ve umudunu sarsmış olabilir. Aslında bu çok önemli bir nokta, çünkü başta totaliterleşme eğilimi olan bir devlet başkanı varsa ve muhalefet partilerinin bunu durdurabilecek gücü yoksa, o zaman insanlar demokratik koşullarda yeni alternatifler ararlar. Türkiye'de yıllardan beri sivil toplum kuruluşlarının eksikliğinden söz ediliyor. Sivil toplum kuruluşları, herhangi bir partiye bağlılık istemeyen insanların seslerini duyurmasını sağlayan ve yanı zamanda demokrasinin asli unsuru olan kurumlarıdır. Benim görüşüm bu açığın kapanması. Bunların partileşmesine gerek yok. Demokratik çerçevede güçleri olduğu sürece taleplerini dile getirebilir ve şiddet içermeyen eylemlerle seslerini duyurmaya çalışabilirler. Bu mekanizma doğru ve adil çalıştığı taktirde, AKP'nin istediği kadar iktidarda kalmasında bir sakınca yok.

Meydandaki insanlara bence haksızlık ediyorsunuz. Taleplerini gayet güzel dile getiriyorlar. Polis tarafından kışkırtılmadıkları taktirde son derece barışçıl bir tutum izliyorlar. Aralarında bir çok nitelikli insan var. Düşünmesini, konuşmasını, oturmasını, kalkmasını biliyorlar. Henüz aralarında bir çatışma olmadı. Ortak karar alıyorlar, aklı selim davranıyorlar, bir liderlik sorunları varmış gibi görünmüyor.

Ben önce çevre kısmında eylemciler haklı diye düşünüyordum. Beyoğlu belediye başkanını dinledim bir tv de.

Şimdi ise Taksimde yapılacak olanların doğru olduğuna inanıyorum.

Meydandaki ise derdini anlatamıyor. Mantıklı gelmiyor bana.

Madem kışla kötü CHP niye kabul etmiş.

Şimdi bir anlaşmazlık var ve sonsözü kim söyleyecek. Gösterici gösteri yaptı bırakalım derlerse birgün benim kanaatim önemsiz mi olacak.
  • quote:

quote:

Herhalde ki var Küresel sermaye ne zaman "belli bir amaçları" olmadan hareket ettiler ki? Türkiye mi onlar?

Tayyib'in defterini dürdüler, müjdemi sayfalar önce vermiştim. Amaçları işte o...

Zamanında okuyup sözüne güvenilen yazar çizer ve medya gruplarının nasıl dansöze bağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Peki başbakan küresel sermayenin işine gelmeyen birşeyler yaptığında küresel sermaye onu yemeye kalkarsa biz hangi tutumu sergilemeliyiz.

Böyle bir durumda muz cumhuriyetinde başarılı olabilirler ama bir Alman başbakanına diş geçirebilirler mi sizce. Halk oyuna gelir mi orada.

Halkın bilinçli olması bu durumlarda belli olmaz mı?
  • neverlate kullanıcısına yanıt
    Her zaman bu kadar anlayışlı değilimdir, şu aralar çok neşeliyim.
    Yazdıklarınızdan gelişeni anlamadığınızı anlıyorum, sorunda değil sanıyorum pek anlıyanda yok henüz.
    Ben " birey olun sürü olmayın " için Neverlate henüz farkına varmadı şeklinde yazdım yalnızca. Birey olup bir amaç için bir araya gelme ile sürü olma halini karıştırdığınızı düşünüyorum.
    Ben kuşağımın başardıklarından mutluyum, en azından bugünlerde bıraktığımız izleri rahatlıkla görebiliyorum. Sizin kuşak hangisi, şu 7-8 yıl önceki bomboş kuşak mı?
  • ar_tryk A kullanıcısına yanıt
    Sayın ar-tryk, siz düşünmeye başlayıp " çevre kısmında eylemciler haklı " diyorsanız kesinlikle çevre kısmında eylemciler haksızdır sizi tanıdığım kadarıyla!
  • quote:

Sayın ar-tryk, siz düşünmeye başlayıp " çevre kısmında eylemciler haklı " diyorsanız kesinlikle çevre kısmında eylemciler haksızdır sizi tanıdığım kadarıyla!

Çok akıllısınız doğrusu
  • Bugün birkaçşey eklemek gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle yukarıdaki polis-provokatör iddası çok büyük bir idda arkadaşlar. Yani sanmıyorumki bir olayda eliyle olayı çözen bir polis böyle bir gaflette bulunsun ben sosyal paylaşım ağlarından bu olayları takip etmek taraftarı değilim. Bahtiyar hocamınki bir tesbittir ama çok gerçekçi gelmedi. Daha elle tutulur şeyler var. Mesela 15-20 polisin 3 kişi (1 kişi bayan) Sıvı birşey sıktıkları ve sonrasını bilmediğimiz bir resim. Yani Bu hatalar büyük hatalardır yani 3-4 kişi tutsa alır götürürsün varmı gerek insanlara eziyet etmeye. Ancak yukarıda idda ettiğiniz oalyda polis olduğunu ifade eden bir durum yok. Sağlam kaynaklardan polis olduğu gerçeğide ifade edilmedi.

Hükümeti istifaya davet ediyor toplumun bir bölümü ancak hükümet çekildiğinde yerini alacak bir alternatif varmıdır. Sadece söylemler üzerinden talep etmek biraz yersiz geldi. Yani şöyle bir durumda inanın fayda getirmeyecektir. Avrupa haykırmaya başladı yani fırsat bu fırsat doğrultmayalım. Sizce Ab bizi hükümetten dahamı fazla düşünmekte. Şuanki bir ayrılık sadece bize zarar verir arkadaşlar Ben bu özgrlüklerin kısıtlandığını düşünen sistemin gelip geçici olduğunu düşünmekteyim. Zira çevremi biliyorum arkadaşlar ve vicdanlı her insan her nerede olursa olsun eşinin dostunun haksızlığa kurban gitmesini istemeyecektir. Arkadaşlar bence bu işi iç mesele olmaktan ziyade dış mesele olarak değerlendirmek lazım zira bizim ayrılmamızdan kim faydalanır sizce. Başbakan ayırıyor demeyelim arkadaşlar ben bir söylemle hiçbir arkadaşımın dostumun kalbini kırmadım ve kırmayacağımda, yani bu olayları az çok anlayabilkecek insanlarız. Şuan ise sadece olayların sıcaklığı ile hareket etmekteyiz. Yarın tekrar burada samimi şekilde sohbet edeceğiz. Bunlar geçer arkadaşlar

Başbakanla konuşan heyet ise halkı temsiz etmemektedir. Yani en azından bir tarihçi, Yazar, İş adamı vs toplumdan insanlar olmalıydı. Tuzu kuru ve halkın sakıncalarından uzak insanlardan ne fayda gelir anlamış değilim. Ancak bu insanları popüler yapanda bizleriz arkadaşlar yani çokta ileri görüşlü bir toplum değiliz arkadaşlar. Yani kültürümüz kadar varız.

Arkadaşlar büyük şehirlerde olan insanlar zararı görmekteler ve inanın artık sıkıldık. Biliyorumki sizde sıkıldınız. Yani artık şu olay çıkaranlar temizlensinki gerçekten fikirler ortaya çıksın. Ayrıca bu işi çıkmaza sürükleyen bence muhalefetlerdir ama söylemleri ile değil, hiçbirşey yapmadıklarından. Bu kadar insana hitap edebilen partiler oldukça yapıcı olarak sesini duyuramayacak kadar acizlermi. Ya hiçbirşey bilmiyorsan ortak miting alanı belirlersin. ortak fikirler ortaya çıkartırsın. Ancak Muhalefet olayı takmazken halk ne yapacak onuda anlamış değilim...
  • quote:

Peki başbakan küresel sermayenin işine gelmeyen birşeyler yaptığında küresel sermaye onu yemeye kalkarsa biz hangi tutumu sergilemeliyiz.

Böyle bir durumda muz cumhuriyetinde başarılı olabilirler ama bir Alman başbakanına diş geçirebilirler mi sizce. Halk oyuna gelir mi orada.

Hay ağzınıza sağlık hocam, aslında "en önemli" noktaya değindiniz. Halk bilinçlenmesi sağlandığında, bu kurtuluş olabilir mi?

Önce başbakana değinelim... Başbakanın küresel sermayenin işine gelmeyen şeyler yapması mümkün değil, olasılık dışı. Kaddafi gibi taksimin göbeğinde halka verirler :) Tabi işin abartısı, bu bizde olacak bir şey değil fakat yıllarca ayıyla koyun koyuna yattıktan sonra "hiçbir şey olmadan" çıkıp gitmene izin vermezler herhalde... Bknz. wikileaks belgeleri bir tehtid idi bence mesela... Bknz. Saddam (eski CIA ajanı, ötesi var mı?) Mübarek, Kaddafi...

Alman başbakanı ile ilgili söylediklerim size komplo teorisi gibi gelecek, bu yüzden detaylı olarak girmek istemiyorum. Çok uzun konuşup çok genel çerçeveden ayrıntılara girerek işi "komplo teorisi" olmaktan çıkarmam gerekecek çünkü.
    Şöyle söyleyeyim, Hitler (sözde seçimle seçilmiş lider) kürsel güçlerin hedeflediği yahudi devleti kurulmasına doğrudan yardım etti. Hitlerin yahudi destekli olduğuna dair çok çok ciddi iddialar vardır...

Yani "seçimle" seçtiğimizi sandıklarımız ya seçilmeden önce, ya da seçildikten sonra muhtemelen ele geçirilmiş oluyorlar. Dünya'da ülke tabelaları daha çok sembolik neredeyse, küresel sermaye sahipleri belirliyor ülke kaderlerini, iniş-çıkışlarını.

Hal böyle iken emperyalizme "başkaldırıp" milli bir yönetim kurarsanız, halk bütünleşmesini ve bilinçlenmesini sağlarsanız muhtemelen lüks arabalara binemezsiniz. Teknolojiye aşırı para ödersiniz, lüksten feragat edersiniz. (Tam bağımsız olduğunuzu zannedersiniz ki, birisi çıkar kafanıza "yazarkasa" fırlatır, bir bakmışsınız yine "kucakta bir hükümet" ile aynı yollardasınız...) Neyse kötümser olmayalım... Bir şeylerden feragat etmeden emperyalizmle başa çıkmak mümkün değil, bunun için de gerçekten "bilinçlenme" ve gerçekten halkı temsil eden yöneticiler gerekiyor. İmkansız değil bence, yaşam amacımız "onurlu" bir şekilde yaşayıp şerefimiz ile "başı dik" ölmek ise...

Her gün ölerek bıçağın boynumuza ne zaman ineceğini beklemektense, bir kez ölüp "özgür" olmak için mücadele etmeyi yeğlerim.
  • quote:

Her zaman bu kadar anlayışlı değilimdir, şu aralar çok neşeliyim.
    Yazdıklarınızdan gelişeni anlamadığınızı anlıyorum, sorunda değil sanıyorum pek anlıyanda yok henüz.
    Ben " birey olun sürü olmayın " için Neverlate henüz farkına varmadı şeklinde yazdım yalnızca. Birey olup bir amaç için bir araya gelme ile sürü olma halini karıştırdığınızı düşünüyorum.
    Ben kuşağımın başardıklarından mutluyum, en azından bugünlerde bıraktığımız izleri rahatlıkla görebiliyorum. Sizin kuşak hangisi, şu 7-8 yıl önceki bomboş kuşak mı?

Yazdiklarimin bahsettiginiz konuyla uzaktan yakindan alakasi olmadigi icin neyi anlayip, neyi anlamadigimi olcebileceginiz bir bilgi yok. Daha ne dusundugumu bile bilmiyorsunuz. Yazilanlari "bizden, onlardan" siniflamasina sokmadan once beyninizi kullanip anlamaya calisin. Siz beni hangi suruye dahil ediyorsunuz bilmiyorum ama ben bir "birey"im ve kendi fikirlerim var. Size de "birey" olmayi tavsiye ediyorum.

Sizin kusaginiz nedir, neyi basarmistir bilmiyorum. Ama Turkiye tarihinde cumhuriyeti kuran kusak disinda pek bir basari elde eden kusak oldugunu dusunmuyorum. Soyleyin neyi basardiniz, tartisalim.

Benim kusak gercekten bos bir kusak. Ben de zaten sabahtan beri bunu yaziyorum. Politik olmak dusunup, fikir uretmektir. Bilgisayar basinda fotosop yapip geyik uretmek degil.
  • Neommy abi. Az çok ikinizide tanırım ancak ve bu konuda Neverlatenin savunulmayada ihtiyacı yok ancak inan olaylara tarafsız bakabilen ve analiz yapabilen birkaç kişi söyleyin deseler biri Neverlate derim. Ayrıca Birey olmak terimi doğruysa Gezidekiler bireylermi. Ben orada çoğunlukta bireyden çok kullanılan gençleri görüyorum. Provokasyonlarda kullanılanlara hiçbirşey diyemiyorum. E olayların geldiği noktada ortada. Demekki topluluğun oraya kaymaya meyli vardı abi. Yani kendilerini kullandırmamaları çok kolaydı. Ama kendi rızaları ile karıştılar. karışmayacaklarsada engelleyemediler. Yani aynı olaylarda Seneler önce bunun misli misli kalabalıklarda böyle provokasyonlar yoktu ve olamazdıda. Ancak bugün şu saatten sonra başbakanın geri adım atması normal bir durum değil abi. Sadece yapıcı davranmalıdır ancak İstifa etsin, Bilmem nereye gitsin olacak şey değil. Hani hep olayları zamanı içinde değerlendirin diyorsunuz geçmişi örnek verdiğimizde, geçmişte zulm edildi dediğimizde. şimdi farkını söylermisin abi. Bugün Tr ister istemez Güçten düşse etrafı kan emici dolu abi birde o açıdan bak. Belki bir 100 sene daha toparlanamayız. Hadi onuda geçtim

Yani Suriyede Esede zulm ediyor derken, Esedin düştüğü duruma düşüveririz. Hizbulllah bence çok büyük akıllılık etmiştir. Zira sıra onlarada gelecekti aksi taktirde. Canından bezmiş bir halk olabilir ancak Tepe yıkılırsa çok başlılık olacağı Suriye için geçerli. Bende Esedin yaptıklarından hoşnut değilim ama yıkıldığındada olacaklar ortada.

Ondan dolayı birileri gibi AİHM ye giderim demek yerine gerekirse özgürlükleri için daha yapıcı kararlar alsınlar. Bugün Muhalefetler destekmi veriyor Allah aşkına, Fikirlerinizi dikkate alıyor olsalar en azından milyonlar için imza kampanyası başlatırlardı en basiti. Şehir dışlarında ortak miting alanları oluştururlardı. Muhalafet yapıcı değil, olayları çözümleyici değil.

Bu olaylar çözülmelidir ama sokaklar önce bir durulmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 12 Haziran 2013; 23:41:38 >
  • Necati Şaşmaz: Reklamlar 3'e ayrılır, sonra tekrar birleşir. Sonra tekrar, ne diyodum lan ben?
  • quote:

Necati Şaşmaz: Reklamlar 3'e ayrılır, sonra tekrar birleşir. Sonra tekrar, ne diyodum lan ben?

Malesef olay analizi bu zata kaldı koskoca ülkede adam kalmadı vay be
  • neverlate kullanıcısına yanıt
    Sizi bir sürüye dahil ettiğime dair bir imada bile bulunduğumu veya böyle bir şeyi açıkça ifade ettiğimi sanmıyorum.
    Daha yukarda söylediğim söz bu olaylara katılan kitle ile ilgili. Olaylara katılan kitlenin sizin görüşünüzün tam tersine kuşağı dikkate alınarak " birey " olmayı başaranlar olduğunu ve sizin bu noktayı yakalayamadığınızı düşünüyorum.
    Yalnızca " Fikir üretmek " değil sanıyorum fikirle toplumu da değiştirmek önemli. kuşak tartışmasının yeri burası değil. Ortalık biraz yatışınca olaylara katılan kitlenin bireymi- sürümü olduğunu vs. tartışabiliriz tabii.
  • quote:

quote:

Hay ağzınıza sağlık hocam, aslında "en önemli" noktaya değindiniz. Halk bilinçlenmesi sağlandığında, bu kurtuluş olabilir mi?

Önce başbakana değinelim... Başbakanın küresel sermayenin işine gelmeyen şeyler yapması mümkün değil, olasılık dışı. Kaddafi gibi taksimin göbeğinde halka verirler :) Tabi işin abartısı, bu bizde olacak bir şey değil fakat yıllarca ayıyla koyun koyuna yattıktan sonra "hiçbir şey olmadan" çıkıp gitmene izin vermezler herhalde... Bknz. wikileaks belgeleri bir tehtid idi bence mesela... Bknz. Saddam (eski CIA ajanı, ötesi var mı?) Mübarek, Kaddafi...

Alman başbakanı ile ilgili söylediklerim size komplo teorisi gibi gelecek, bu yüzden detaylı olarak girmek istemiyorum. Çok uzun konuşup çok genel çerçeveden ayrıntılara girerek işi "komplo teorisi" olmaktan çıkarmam gerekecek çünkü.
    Şöyle söyleyeyim, Hitler (sözde seçimle seçilmiş lider) kürsel güçlerin hedeflediği yahudi devleti kurulmasına doğrudan yardım etti. Hitlerin yahudi destekli olduğuna dair çok çok ciddi iddialar vardır...

Yani "seçimle" seçtiğimizi sandıklarımız ya seçilmeden önce, ya da seçildikten sonra muhtemelen ele geçirilmiş oluyorlar. Dünya'da ülke tabelaları daha çok sembolik neredeyse, küresel sermaye sahipleri belirliyor ülke kaderlerini, iniş-çıkışlarını.

Hal böyle iken emperyalizme "başkaldırıp" milli bir yönetim kurarsanız, halk bütünleşmesini ve bilinçlenmesini sağlarsanız muhtemelen lüks arabalara binemezsiniz. Teknolojiye aşırı para ödersiniz, lüksten feragat edersiniz. (Tam bağımsız olduğunuzu zannedersiniz ki, birisi çıkar kafanıza "yazarkasa" fırlatır, bir bakmışsınız yine "kucakta bir hükümet" ile aynı yollardasınız...) Neyse kötümser olmayalım... Bir şeylerden feragat etmeden emperyalizmle başa çıkmak mümkün değil, bunun için de gerçekten "bilinçlenme" ve gerçekten halkı temsil eden yöneticiler gerekiyor. İmkansız değil bence, yaşam amacımız "onurlu" bir şekilde yaşayıp şerefimiz ile "başı dik" ölmek ise...

Her gün ölerek bıçağın boynumuza ne zaman ineceğini beklemektense, bir kez ölüp "özgür" olmak için mücadele etmeyi yeğlerim.

Ama ben meydandakileri eleştirmiştim.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.