Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
4
Favori
32.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Taksim molotofçularından selam getirdim bu arada.
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600423_600854816605457_118983874_n.jpg

İstanbul Valisi bunlardan birinin ait olduğu örgütü, suç geçmişini, adını ve soyadını açıkladı arkadaşlar. Dün akşamdı sanırım, TV8'de izledim. Aynı açıklamayı netten buldum, linki altta:

http://video.cnnturk.com/2013/haber/6/11/kim-bu-molotof-atan-adamlar

Vali gezi parkına müdahale olmayacak da dedi, onu gördün mü yoksa o sırada bir yere mi saklandın?
    Her açıklamasının tersini yapan kişinin açıklamalarına mı güveneceğiz?

İki olay çok farklı hocam.
    Birinde ad-soyad, örgüt, suç geçmişi gibi somut bulgular var, kendi iradesiyle sonuçları açıklıyor.
    Diğer olayda kişisel garanti veremeyeceği bir şeyi söylüyor. Bugün bize "Müdahale yok" der, ardından 3-4 saat sonra başbakanın tepesi atar bir talimat gönderir öldüresiye müdahale bile olabilir.

Vali'nin hiç bir açıklamasına güvenmiyorum.
    Sözde somut bulgu dediği şeylere de güvenmiyorum.
    Saydığı kişilerden birisinin 1.5 yıldır hapiste olduğu iddiaları var.
    Bu olayın tiyatro olduğu çok açık.
    Hangi eylemcide o kadar iyi gaz maskesi var, hangi eylemcide telsiz var.
    Petrol yasasını geçirenlere mi güveneceğim?
    Ülkenin geleceği gitti sen daha bunlara inan.
    Her kurumu sattıkları yetmedi fırsattan ve kargaşadan yararlanarak petrol yasasını geçirdiler.
    İmamla uğraşıyorlar, başbakanın bizzat yaptığı açıklamalar yurt içinden ve yurt dışından yalanlanıyor.
    Wall Street'de 17 kişi öldüğü açıklaması yalan çıktı,
    Başörtülülere saldırdılar açıklaması yalan çıktı.
    Cami de içki içildi iddiası imam tarafından yalanlandı, Şimdi de camide içki içildi diye video yapacaklarmış, ancak çekimler bitmediği için bir kaç gün sürecekmiş.
    Polisi öldürdüler dediler yalanlandı. Şehit olan polisin akrabası bu açıklamayı yalanladı.
    Bugün pkk destekçileri ve henüz çekilmeyen teröristler şenlik düzenliyor.
    Sen daha inan bunlara, yapmayacakları şey yok.
    2 günde yalan rüzgarı çektiler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Vali'nin dünkü açıklamalarından sonra halen valiye mi güveniyorsun.
    Bir de ne diyecekti:biz böyle bir oyun yaptık, millet yemedi kusura bakmayın mı diyecekti.

Aslında çok da güzel yedi. Seni beni kandırmak değil ki amacı.

Aklı başında olan, ne olup ne bittiğini anlayan birisi zaten inanmaz o düzmeceye.

Amaç o evlerinde zorla tutuyorum dediği %50'yi inandırmaktı onlarda bir güzel yedi zaten.
  • antonidas kullanıcısına yanıt
    Vali SDP binasına yapılan baskında bu kişilerin de gözaltına alındığını açıkladı.
    Silahlar, telsizler neler neler vardı dünkü haberde...
    Yakında Emniyet ya da valilik bu kişilerle ilgili görsel duyuru yaparlar diye düşünüyorum. Ancak böylesi tatmin edici olur.

Diğer yandan; bir telsiz bir silah bulmak çok zor işler değil! Bir terör örgütünün bu işi tezgahlama olasılığı da yok değil!
    Siz polis tezgahı diyorsunuz, hem de kesin bir dille! Ben de o da olabilri örgüt tezgahı da olabilir diyorum. Sonuçta polisin güvenilirlik oranı benim için silahlı yasadığı örgütlere göre daha fazla. Sizin için öyle değil mi?
  • sayın paimai

belki hatırlarsın daha önceki yazılarımı (gerçi uzun zamandır yazmıyorum ya!) hep şunu savunmuşumdur. Medya gerçeklerin ilk katilidir. kalanları ise sizin doğru karar veremeyeceğiniz bilgilerdir. Eğer konular hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ( ki bazı şartlarda bu bilgiye sahip olmak mümkün değildir) vereceğiniz kararlar muhtemelen ki yanlış olacaktır. işte burda çok ilginç bir süreç ortaya çıkar. bir olay karşısında insnalar eğer doğru cevabı bilmiyorsa ya birileri ona bir cevabı doğru olan bu der ki genellikle provokasyon burda başlar yada siz görmüş olduğunuz okumuş olduğunuzu bu cevaba yorarsınız. özellikle toplum psikolojisinde çok kullanılan bir yöntemdir. şimdi sizinde bütün eylemcilerinde elleirnde en büyük koz polisin orantısız denilen (orantılısı nasıl oluyor acaba---mesela copun 10 cm kısa olanı yoksa biber gazı yerine gülme gazımı yoksa yoksa bırakın yapsınlar yıksınlarmı gerçekten bilmiyorum) davranışı. peki ya polisin veya polise emri verenin bilgisi olduğu konularda sizde bilgi sahibi olsaydınız veaynı belki daha sert önlemler alma durumu olsaydı ne dersiniz buna. mesela eylemcilerin aralarına girecek provakatörlece ölümle sonuçlanabilecek olayları başlatmak istediklerin bilseniz ve tedbir olarak onları bir an önce ordan uzaklaştırmak istersiz elbette... iyide siz bir eylemci olarak polisn o anda söyleyeceği hiç bir şrey anlamaz dahası dalga bile geçerdiniz.... ben polisi ve yaptıkarını asla kınamıyorum. belki o anda yapılanlarla onlarca kişinin hayatı kurtulmuştur... bunu asla halk olarak bilemeyiz. sadece güvenmek durumundayız. bu olayların çıkacvağı zaten 3-4 ay önceden belliydi. ancak nasıl olacağı bilimiyordu. bence eylemciler başından sonuna kendilerini korumak isteyenlere karşı ciddi bir yanlış yapıyorlar. umarım kısa zamanda bu yanlıştan dönerler.
  • quote:

Ben milletime her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim

Şu sözü tam anlayamadım ben. Yani söz " Ben milletime her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretmedim" olsaydı anlardım da, "öğretemedim" ne demek? "Öğretmeye çalıştım ama millet öğrenemedi" gibi bir anlam var burda sanki...
  • neuro kullanıcısına yanıt
    Valinin ilk günlerdeki açıklamaları da çelişkiliydi zaten.
    Artık ortalığı yatıştırma amaçlı mı yaptı, kendisine yanlış bilgi mi verildi, yoksa bilerek mi doğruları söylemedi bilemiyorum ama şunu dediğini video haberde gördüm: "Gezi parkına sabah 5:00 gibi erken saatlerde müdahale edilmedi. Ne polis ne zabıta müdahale etmedi"

Fakat orada bulunan arkadaşım öyle söylemiyordu.
    O gün ortaya çıkan videolarda da öyle görünmüyordu.

• Yukarıdaki resme bakabilirsin.

Ayrıca şu anda Validen nasıl bir açıklama bekliyorsun ki? Evet polis tezgahı mıydı diyecek?
  • bir taraf açıkça suç işliyor.
    Polislerin kimlik numaralarını silmesi suçtur.
    Polisin çekip tabancayla adam vurması suçtur.
    Emniyetin bu kişiyi saklaması suçtur.
    Polisin insanları kafasından biber gazıyla vurup kör etmesi suçtur.
    Zaten hükümetin ve valinin sözleri yalanlanıyor, yaptıkları ve dedikleri birbirini tutmuyor.
    Bu ortamda gidin istediğinize güvenin ama bana gelipte birileri sırf makam, mevki,güç sahibi olduğu için bunlar doğru söylüyor demesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antonidas -- 12 Haziran 2013; 18:05:58 >
  • neuro kullanıcısına yanıt
    Ortalık arapsaçına döndü...
    Yalanlar, provokasyonlar, komplolar, bitmek tükenmek bilmez iddialar iddialar...

Ortada sadece şu acı gerçekler kaldı: Ölen, ağır yaralanan insanlar...
    Zarar gören esnaflar, firmalar, tahrip edilen kamu malları, bizim mallarımız...
    Rayından çıkıp (maalesef) amacından uzaklaşmış bir eylem...

Bundan kimler fayda gördü buna bakın, bunu düşünün!
  • Oradaki park yıkılmasın olsun bitsin bu iş.
    Zaten mahkeme kararı da çıktı.
    Ama birileri hak hukuk dinlemiyor ki.
    İnsanın kendine yaptığı kötülüğü başka kimse yapamaz, bu olaylarda ılımlı davranılsaydı bu iş biterdi.
    İnatla ve kibirle bir şeyler yapılmaya çalışıyor, o da daha kötü sonuçlara neden oluyor.

Bu olaylara RTE açısından bakıyorum, çok işine yaradı. Bu olaylardan bile kârla çıkacak bakın göreceksiniz (benim varsayımım). Neden mi?

- Gezi parkı olayları öncesi son yapılan araştırmalarda Ak Partinin oy oranı düşüyrdu. Kamuoyu araştırmalarına iyi bakın dediğimi göreceksiniz.
    - Cemaatle araları açılır gibi oldu, son günlerde güvenebildiğim tek kanal olan TV8'de izlediğim bir habere göre FG son olaylarla ilgili "zorbalıkla, diktatörlükle halk yönetilmez" benzeri açıklamalar yaptı. Dolayısıyla oy potansiyelleri düşmeye devam ediyor.
    - Bence başta bu Gezi parkı eylemini küçümseyen RTE de baktı ki olaylar kontrolünden çıkar gibi oluyor, tuttu bu olaylar üzerinden "Nasıl siyasi rant elde ederim?" çalışması yapıp/yaptırıp halkı kutuplaştırmayı tercih etti. Kendi jargonlarıyla "SAFLARI SIKLAŞTIRDI". Partisine önümüzdeki seçimlerde oy vermeyi düşünmeyen kitleyi eylemcilere tepkili bir kitle haline getirip yine saflarında tutmasyı hedefledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 12 Haziran 2013; 18:17:07 >
  • quote:

Yalanlar, provokasyonlar, komplolar, bitmek tükenmek bilmez iddialar iddialar...

Valla bu olaydan zararlı çıkan dediğin gibi tüm Türkiye. Fayda görense iki kesim var biri Taksimi istediği gibi proveke eden marjinaller, teröristler. Biri ise saflarını sıklaştırmak için ateşin üzerine benzin döken gerilimi tırmandıran iktidar.

Ama bu demek değilki iktidar uzun vadede bu inatlaşmada kaybetmedi. Uzun vadede iktidar bu olaylardaki uzlaşmaz, küçük gören ve kışkırtıcı tavrından dolayı çok zarar görecek.

Tüm bu olayların başında olması gerektiği gibi, olaylara marjinaller karışmamışken parkı yıkmayacağız dense bunlar olmazdı. Haksız mıyım?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 12 Haziran 2013; 18:22:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik
    Şu sözü tam anlayamadım ben. Yani söz " Ben milletime her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretmedim" olsaydı anlardım da, "öğretemedim" ne demek? "Öğretmeye çalıştım ama millet öğrenemedi" gibi bir anlam var burda sanki...

Bu konu dışı bir soru. Ama olayı biliyorsunuzdur zaten, İngiliz kralıyla aralarında geçen diyalog. "Latife, espri" amaçlı kurulan ince zeka ürünü bir cümlede her zaman "ilk anlama" bakılmaz.
  • Ulaş-ım kullanıcısına yanıt
    Kralı tîye aldı diye mi düşünmeliyim yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

quote:

Valla bu olaydan zararlı çıkan dediğin gibi tüm Türkiye. Fayda görense iki kesim var biri Taksimi istediği gibi proveke eden marjinaller, teröristler. Biri ise saflarını sıklaştırmak için ateşin üzerine benzin döken gerilimi tırmandıran iktidar.

Tüm bu olayların başında olması gerektiği gibi, olaylara marjinaller karışmamışken parkı yıkmayacağız dense bunlar olmazdı. Haksız mıyım?.

+ faiz lobisi
    + Alman istihbaratı
    (son zamanlardaki ekonomik durumumuzu ve ilerlememizi AB çekemiyor, tökezlememiz için ellerinden gelen her türlü desteği esirgemiyorlar sağolsunlar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Yukarıdaki resme bakabilirsin.

Ayrıca şu anda Validen nasıl bir açıklama bekliyorsun ki? Evet polis tezgahı mıydı diyecek?

1. resimden ben hiç birşey anlamadım.. olaydan önce veya sonra çekildiğini nasıl ispatlayabilirsin? ayrıca farkındaysan adamın kafasında baret var.. orda çalışan biri olma ihtimalide var... ki beyaz baret!....

2. resmi ben benzetemedim.. sadece bi bıyıkları örtüşüyo diye o adam olduğuna kanaat getirebilecekmisin?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

quote:

+ faiz lobisi
    + Alman istihbaratı
    (son zamanlardaki ekonomik durumumuzu ve ilerlememizi AB çekemiyor, tökezlememiz için ellerinden gelen her türlü desteği esirgemiyorlar sağolsunlar)

faiz lobosi aşırı güç kullandı.
    Alman istihbaratı çadırları yaktı.
    Faiz lobisi polislerin kasklarındaki numaraları gizledi.
    Bu kadar gaz bombasını alman istihbaratı attı.
    İnsanları kör eden,öldüren, tekerlikli sandalyedeki adama su sıkan, insanları sakat bırakan hep bu faiz lobisi.
    Suriye'deki muhaliflere yardım eden, silah veren de faiz lobisi.(mültecilere edilen insani yardımlara sözüm yok)
    Fas'ta kral yokken, başbakanı Fas'a gezmeye gönderen de faiz lobisi zaten
    Ya bir gidin Allah aşkına...
    Faiz lobisi uydurma bir lobidir.
    Bizim borsa kırılgan bir lobidir.Zaten %70'i yabancıların elindedir. O yabancılar isterse hepsi gider, borsa da çöker. Egemen güçler isterse 1 günde her şeyi alt üst edecek güce sahip. Ancak böyle bir durum olmadı.
    Bizdeki borsa oldukça kırılgan bir borsadır. Ülkedeki iç karışıklıktan dolayı borsanın düşmesi de gayet doğaldır.
    Birileri hata arıyorsa aynaya baksınlar.
    Çıkar ve oy için insanları birbirine düşürmeye çalışıyorlar sonra da uydurma dış güçleri suçluyorlar.
    Tabi bizim yüzümüzden oldu demiyorlar,aslında her şeyi kendilerinde bal gibi biliyor.

O zaman sizi sanrılarınızla baş başa bırakayım. Neye inanmak istiyorsanız ona inanın üstadım...
    Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu olayların bu kadar büyümesi sadece eylemci arkadaşlarımızla, terör örgütleriyle açıklanacak bir durum değildir!

Ayrıca; aklıma getirdiğiniz iyi oldu. Suriye ile ilgili RTE beklediği yanıtı ABD'den alamadı. Normalde seçmen kitlesine/tabanına ne diyeceğini düşünüyor olması lazımdı. O ise zaman kazanma amaçlı ateşi körükledi. Suriye'de şu an halen insanlar katlediliyor, çocuklar kesiliyor, kadınlara tecavüz ediliyor, her türlü pislik tam gaz devam ediyor. Bizlerin kendi meselemizle uğraştığımızı ve kendimize düştüğümüzü görmeleri Suriye hükümetini şimdi daha rahat sivil katliamlara yöneltecek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Polis Ankara'da sadece savaşa gelen insanların hayatta kalmasına izin verdiği için mecburen o insanlar geliyor. Belki Polis geri çekilir de meydan tekrar insanlara açılır diye. Zira hiç bir haber kanalı göstermediği için insanları gaz fişekleri, plastik mermilerle vuruyorlar. E mecburen tam donanımlı adamlardan başkası giremiyor Kızılay'a.

Ya güzel hocam dedikleriniz biraz tatmin edici tamam da... Bu bir kısmını açıklar.
    Ortalığı yakıp yıkanlar kim peki onu anlamadım. Cam-çerçeve-tabela demeden işyerlerine zarar veren teröristler var. 1993-94'ten beri Ankara'dayım, Kızılay'ı ilk defa bu halde görüyorum.

Durakların bir kısmı, reklam tabelalarının yine bir kısmı polisin fişekleri nişan alarak yere paralel atmasıyla parçalanıyor. Geri kalanları ise sinirlenen, yaralanan, yakınları yaralanan insanlar sinirle yapıyor. Meyve suyu arabaları ve benzeri şeyler ise Gökçek'e karşı hareketle yine topluluğun tamamı olmasa da bir kısmı tarafından yapılıyor. İş yerlerinden bahsedeceksek, mesela geçen günlerde Meşrutiyet'teki Simit Dünyası'nın camlarını TOMA su sıkarak patlattı. Apartmana ya da insanlar mekana girerlerse eğer Polis oralara da gaz ve taş atıyor. Direkler, tabelalar v.s ise barikat için sökülüyor. Bir yandan desteklemesem de o barikatla direnenler olmasaydı Ankara'da Polis çoktan krallığını ilan etmiş olurdu. Hoş zaten etmiş de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Yukarıdaki resme bakabilirsin.

1. resimden ben hiç birşey anlamadım.. olaydan önce veya sonra çekildiğini nasıl ispatlayabilirsin? ayrıca farkındaysan adamın kafasında baret var.. orda çalışan biri olma ihtimalide var... ki beyaz baret!....

2. resmi ben benzetemedim.. sadece bi bıyıkları örtüşüyo diye o adam olduğuna kanaat getirebilecekmisin?

Sonra çekilmiş olsun ne fark eder ki? Polis'in eylemcilere, en azından gerçek eylemcilere karşı tavrını aklı olan herkes biliyor.
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.