Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
4
Favori
32.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

Saat 19:00'da #EylemVar
    ......
    Ankara-> Kızılay ve Kuğulu'ya
    .....

Şu KIZILAY'ı unutun artık... Listenizden çıkartın. Bunca tecrübeye rağmen halâ KIZILAY diyorsanız sizin de niyetinizden şüphe etmeye başlarım.
    Oraya günlerdir yıkımcılar geliyor, "gerçek Gezi destekçisi eylemciler" değil!

Arkadaşımın uçak bileti satan ofisin de tabelasını indirmişler. Adam yakında eline beybol sopası alıp dükkan önünde beklemeye başlayacak bu olacak...

Benim tanıdıklarım Kuğulu'da toplanıyor.
    Kızılay'ı bende tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

Orijinalden alıntı: _pride_

@johan hegg

Paylaştığın resim ve "provakasyon" söylemin kafamda soru işaretlerine sebep oldu doğrusu. "Acaba?" dedim. Biraz araştırdım ve söyleminin doğruluk payı olmadığını gördüm.

http://galeri.haberturk.com/gundem/galeri/428435-taksim-meydanina-mudahale/1/132

Görüldüğü üzere toma gayet 12'den vurmuş. Yani toma yine aynı toma. Toma iyidir demiyorum ama gerçekler ortada.

Ayrıca polisin attığı gazı, yerden alıp masum vatandaşların üzerine fırlatan çakallar da yok değil, hemde gırla var.

"provakasyon" demişsin ama asıl senin bu yaptığın yalan ve iftira ile halkı polise karşı provake etmektir. Olayları çarpıtarak, insanları kandırıyor ve yanlış yönlendiriyorsun. Gerçekleri çarpıtarak insanları eyleme çekmeye çalışıyorsun, haksız mıyım?

Eğer ben senin söylediklerini araştırmadan, inanıp geçseydim ne olacaktı? Ne diyeceksin çok merak ediyorum doğrusu?

"provakasyon" demişsin ama asıl senin bu yaptığın yalan ve iftira ile halkı polise karşı provake etmektir. Olayları çarpıtarak, insanları kandırıyor ve yanlış yönlendiriyorsun. Gerçekleri çarpıtarak insanları eyleme çekmeye çalışıyorsun, haksız mıyım?
    Haksızsın.

@antonidas

Neden haksız mışım?

"Toma üzerlerine su sıkmıyor, çünkü o molotofu atanlar sivil polis" gibi bir komplo ortaya atıyorsunuz. Gerçeği çarpıtan bir resim koyarak savınızı destekliyor, sonra da milleti eyleme davet ediyorsunuz.

Aha su sıkmıyor dediğiniz toma 1 saniye sonra aynı eylemcileri 12'den vurmuş diyorum. Görmüyor musunuz?

http://galeri.haberturk.com/gundem/galeri/428435-taksim-meydanina-mudahale/1/132
  • _pride_ kullanıcısına yanıt
    Valla bende ilk defa karşılaşıyorum ve çok şaşkınım? Bizim zamanımızda şimdiki gibi değildi, çok insan öldü. Ama bu kadar çok ana-avrat küfür karşılıklı olarak hiç yoktu.
    Açıklamakta bende güçlük çekiyordum, bir arkadaşıma sordum;
    Böylesi bu ülkeye ilk defa geliyor bu yüzden millet ana-avrat küfür ediyor dedi!
    Arkadaşım çok haklı, bilmem anlatabildim mi? Şu yaşıma kadar böylesini görmedim.
    Birde ektiğini biçiyor, 10 yıldır millete küfür etti, şimdi millette hakkında düşüncelerini söylüyor, umarım uzun zamanda söylerler!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

@johan hegg

Paylaştığın resim ve "provakasyon" söylemin kafamda soru işaretlerine sebep oldu doğrusu. "Acaba?" dedim. Biraz araştırdım ve söyleminin doğruluk payı olmadığını gördüm.

Görüldüğü üzere toma gayet 12'den vurmuş. Yani toma yine aynı toma. Toma iyidir demiyorum ama gerçekler ortada.

Ayrıca polisin attığı gazı, yerden alıp masum vatandaşların üzerine fırlatan çakallar da yok değil, hemde gırla var.

Eğer ben senin söylediklerini araştırmadan, inanıp geçseydim ne olacaktı? Ne diyeceksin çok merak ediyorum doğrusu?

Haksızsın.

@antonidas

Neden haksız mışım?

"Toma üzerlerine su sıkmıyor, çünkü o molotofu atanlar sivil polis" gibi bir komplo ortaya atıyorsunuz. Gerçeği çarpıtan bir resim koyarak savınızı destekliyor, sonra da milleti eyleme davet ediyorsunuz.

Aha su sıkmıyor dediğiniz toma 1 saniye sonra aynı eylemcileri 12'den vurmuş diyorum. Görmüyor musunuz?

verdiğin link habertürk'e ait.
    Olaylar çıktığında günlerce göstermediler.
    Yaptıkları yayınlar taraflı.
    Buradaki hiç bir şeyi kabul etmem.
    Senin valin geziye müdahale yok tweet'i atıyor ardından polis saldırıyor.
    Senin başbakanın söylediği sözler yalanlanıyor. Bunun üzerine caminin imamıyla uğraşıyorlar. Bu kabul edilir bir şey değildir.
    Sabahki olay tamamen bir kurgudur ama bu kurgu bizim için yapılmadı, hükümeti savunanları etkilemek için yapıldı, başarılı da olmuş gözüküyor.
    Olay eş zamanlı başladı, kimse yokken sadece bu herifler var. Adamların elinde telsiz var ve teçhizatları çok çok iyi.
    Zaten bunun bir tiyatro olduğunu biz görüyoruz,bunu hükümet taraftarlarını etkilemek ve mitinglerde şov yapmak için planladılar.
    Her şeyi biliyoruz ve her şeyin farkındayız.
    Haksızsın.

• sayın pride
    kısaca yazacağım
    Hükümetin tek amacı insanları birbirine düşürüp buradan siyasi çıkar elde etmeye çalışmaktadır.
    Çünkü bir taraf tek parti altında toplanırken diğer taraf dağınıktır.
    Kutuplaşmadan, kavgadan dövüşten çıkar sağlamaya çalışıyorlar,bunun içinde her şeyi yapmaya hazırlar.

• antonidas kullanıcısına yanıt
    Yahu habertürk yanlı olsa ne olacak. Ben her kanalda, her sitede aynı görüntüyü gördüm. O toma, o göstericiye su sıkıyor arkadaş. Hala "onlar sivil polis olduğu için bilerek su sıkmıyor" diyor ve bunu baz alıyorsan ancak kendini kandırırsın. Herneyse.

Sivil polisler tam teçhizat, ellerinde telsizlerle gelip, diğer polislerin tomaların üzerine molotof attı yani. Bunu mu diyorsun? Bana hiç inandırıcı gelmedi.

Bugün yaşananların bir tiyatro olduğunu sanmıyorum. Kaç gündür o araçlar kendi kendine devrilip yanmadı herhalde. Kaç gündür taş taş üstünde kalmadı, onlar da mı sivil polisti yani. Şimdi mi polis kumpası oldu? O zaman kumpas en başından beri vardı herhalde.
  • Arkadaşlar kabul etmek gerekir sadece elinizi vicdanınıza koyun Allah aşkına, Bakın ben 28 Şubatı yakından yaşadım ve kul hakkı noktasında Müslümanda, olmayanda eşit hakka sahiptir kanunların çerçevesinde. Ancak şuan gerçekten hoş söylemler yok. Toplumun bir bölümü belki sokaklara dökülmüyor ama el insaf sadece biraz hoş görü bekliyor. Ayrıca polis veya sert müdahaleyide geçtik hadi. Ya sadece Başbakanın ağzından iki güzel söz çokmu arkadaşlar. Bakın ben eylemlere baştan beri karşı olan biri olarak yazıyorum. Yani eylem olayı bana ters ama kalkıpta hakkını arayanada neden arıyorsun demek gibi bir lüksümüz yok.

Kimse başbakandan özür dilesinde demiyor sadece gerçekten dışlanmadığını görmek istiyor. Arkadaşlar belki düşünce olarak insanlar belli şeyleri sevmeyebilir veya değiştirmek isteyedebilir. Hadi varsayalım değiştirilmek istenenler doğru ama insanlara bunun sebebini söylemeden yapmak hoş değil ve inanın ben bu olayları gördüğümde, 28 şubatta orta 2. sınıfta olayları idrak edememiş halimi hatırladım. Sonradan bir kızgınlık oluşmuştu zaman geçtikçe ama yavaş yavaş herşey rayına oturmuştu kafamda. Bu hükümet geldi ilk başta söylemleri oldu ama bazı şeyleri zamana bıraktı düzelmedimi. Yani insanları korkutmaya ne gerek var. Ben unuttuğum günleri insanların yaşamasını istemiyorum. Koskoca ülkede ne kime yetmiyor. Kimse bu ülkeyi terketmeyeceğine göre. Benim acizane düşüncem, başbakanın 76 milyon vatandaş söylemini insanlara hissettirmesi gerekmektedir. Bu bu kadar zor bir olay değilki. Mesela Antonidas ile bu konuyu özelden konuştum ve gerçekten çok güzel cevaplar aldım. Yani gerektiğinde konu içinde göze soka soka yazmaya gerek yok bir insanı anlamak için özelden yazın. Emek verin arkadaşlar. Provakatör gibi görmeyelim biraz saygı isteyen insanları. Başbakana sempatim var açık söylemek gerekirse, ancak vicdanıma sorduğumda sadece biraz daha yumuşak dilli olsa keşke diyorum.
  • quote:

Yahu habertürk yanlı olsa ne olacak. Ben her kanalda, her sitede aynı görüntüyü gördüm. O toma, o göstericiye su sıkıyor arkadaş. Hala "onlar sivil polis olduğu için bilerek su sıkmıyor" diyor ve bunu baz alıyorsan ancak kendini kandırırsın. Herneyse.

Sivil polisler tam teçhizat, ellerinde telsizlerle gelip, diğer polislerin tomaların üzerine molotof attı yani. Bunu mu diyorsun? Bana hiç inandırıcı gelmedi.

Bugün yaşananların bir tiyatro olduğunu sanmıyorum. Kaç gündür o araçlar kendi kendine devrilip yanmadı herhalde. Kaç gündür taş taş üstünde kalmadı, onlar da mı sivil polisti yani. Şimdi mi polis kumpası oldu? O zaman kumpas en başından beri vardı herhalde.

Öncelikle seni bir şeye inandırmaya çalışmıyorum.Zaten buraya ne yazarsam yazayım inaayacaksın
    Haksız mıyım diye sordun bende haksızsın dedim
    Bana göre haksızsın
    Kendine göre haklı olduğunu düşünebilirsin bu beni ilgilendirmez
    Kutuplaştırma çalışması içinde olanlar bence haksızdır ve bunu destekleyen de haksızdır
    Ben çıkıp belirli bir kesime hakaret etsem, onları aşağılasam bende haksız olurdum

• Polis kimlik numarasını bantlayıp insanlara saldırıyor, bu polislerden birisi eylemciyi tabanca ile başından vurdu ve bu adam halen dışarıda geziyor
    Bunun savunlacak bir tarafı mı var.
    İşi gücü bırakıp caminim imamı ile uğraşıyorlar bunun neresi savunulabilir

• Bakın arkadaşlar memleket meselesi idrar yarışı ile çözülmez
    İnsanlar bir şeye tepkiliyse durup dinlemek lazım.
    Vay ben daha çok adam toplarım ile sorun mu çözülür.Kimse hayır daha çok adam toplayamazsın demiyor ki
    Amaç sorun çözmek değil ki amaç vay bunların hepsi şöyle böyle mesajlarıyla insanları birbirine düşürüp buradan çıkar sağlamak.

• Onlara göre biz zenciyiz, müzikten, sanattan anlamayız demiş
    Bu mu birleştirici mesaj, müzik dinlerken birisi gelip sesini mi kıstı.Biz zenciyiz ne demek
    Ben mi insanları kutuplaştırıyorum şimdi
    Biz/onlar nedir kardeşim hepimiz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz.herkes aykırı uç değil ki.Bir tarafın aykırı % 5'i diğer tarafın aykırı % 5'inden nefret ediyor olabilir ama bu halkın çoğunluğu birbirinden nefret etmiyor.Nefreti körükleyerek ne elde edilecek acaba, ülkenin iyiliği için mi insanlar birbirine düşürülüyor yoksa başka birilerinin iyiliği için mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaos25
    quote:

Orijinalden alıntı: shadow006
    Hocam gezi olayına marjinal grupların karışmasından herkes az çok rahatsız ama bu demek değilki sırf bu nedenden dolayı demokratik hakkını kullanan yurttaşlar artık bu hakkını kullanmasın.

Malümunuz nerede üç kişi toplansa bu gruplar bayrağnı kapıp yetttik gari arkannızdayız diye bitiveriyor. Bunlara engel olamazsınız tüm dünyada bu tip küçük marjinal yada yarı marjinal gruplar var. Seslerini duyurmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar.

İnan 3-5 Akpli bir şeyi protesto için bir parkta toplansa 1-2 gün protesto yapsa ilk akşam bu grupların bayraklarını, flamalarını Akpnin ampülünün yanında görürsün.

Haliyle iktidar yanlıları Gezi parkını eleştirecekse kimi grupların açtığı bayraklar yerine Gezi parkının çıkış noktasını ve bu eylemin halk tarafından nasıl bu kadar çok sahiplenildiğini sorgulasınlar. Aksi halde olayı kişileştirir ve içinden çıkamayacağımız mecralara sürüklersiniz. Kimi dediğimi anlamışsınızdır.

Halk tarafından sahiplenme, oy sandığında olur. Bundan ötesi fasa fisodur. Tayyip istifa diye kendilerini dahi yaksalar, iş oy sandığında bitiyor.
    Halkın seçtiği bir partiyi hazmedemeyerek, halka koyun, cahil, aptal, çıkarcı yaftalarını da yapıştırsalar iş oy sandığında bitiyor.

Marjinal gurupların aleti olmaksa ayrı bir komedi. Marjinal guruplar karıştı diye eylemin bırakılması gerekmez ama marjinal guruplara katılıp devam etmek ayrı, kendini o marjinal guruplardan ayırıp biz eylemimizi kırmadan dökmeden yapıyoruz demek ayrıdır.

İnançlı birinin okuma hakkı dahi elinden alınırken sağcıların bu kadar avazı çıkmadı. Hatta sol kesimden çıktılar biz başörtüsüne karşı değiliz türbana karşıyız dediler. Bir dilenci, temizlikçi taktığı zaman başörtüsü, bir öğretmen doktor taktığı zaman türban oldu.

Bu dünya etme bulma dünyası, fakat solcular nasıl akıl edemiyor ben bunu anlamıyorum, bu eylem şu anki hükümletin gayet işine gelir, ben olsam uzatmalarına ortalığı dağıtmalarına belli bir zaman müsaade ederdim. Önümüzdeki seçimlerde %50 den fazla oyu sayenizde garantiledi hükumet.

çümkü bu ülkede solcuların kurduğu sisteme hakim iken ezilen ve özgürlüğü kısıtlanan kesim %80, şimdi elinde oyu olan vatandaş ortalığı ayağa kaldıran özgürlüğünü kısıtlayan sosyal haklarını veremeyen geçmiş partilere oyunu mu verecek. Bu parti değil halkın direnişi safsatasına inanıyorsanız o başka.

Demem o ki sizin halk dediğiniz çapulcular ordusu, ayyaşlar ordusu birebir ve gönülden destek verenlerin hepsi. Bu halk dediğiniz kendini halk sanan bu ülkenin bugüne kadar kaymağını yiyen kendini Atatükcü diye nitelendiren vatan hainleri.

Halkın kimi nasıl sahipleneceğini sadece sandıkla bağlarsan Beşar Eset, Saddam Hüseyin veya Mübareğin asla iktidardan inmemesi halkının onları ölene kadar sahiplenmesi gerekiyordu nede olsa bu zatı muhteremlar %80-90 seviyesinde oy aldılar.

Bak gerçekten kızıyorum artık şu hakarete uğruyan, sistem tarafından itilip kalılan mağdur edebiyetını bırakın artık 10 senedir iktidardasınız hala esiliyoruz diye ağlıyorsunuz. Bu gün zırıl zırıl zırıldadığınız hangi konuyu yasalar çerçevesinde değiştiremeyecek gücünüz yok. Ama değiştirmek yerine mağduru oynamak hoşunuza gidiyor. Üstelik bu rolü oynarkende toplumun her kesimini ziyadesiyle baskı altında tutup hakret ederek yapıyorsunuz.

Marjinallerle o ayrımın sihirli formülünü söylede meydanlardakiler yapı versin. Adamlar bayrak açıyor duyarlı halk tepki veriyor kah konuşuyor kah pet şişe atıyor bayraklar iniyor 15 dakika sonra meydanın başka bir köşesinde yaniden açılıyor. Yani bu eylemi engellemek için illa kavgamı etsinler?. Son 30 senedir devletin elindeki bütün güçle yapamadığı bu tip eylemleri oradaki sivil vatandaşlar nasıl yapsın?.

Nerdeyse 40 yaşındasın ama 80'lerdeki Milliyetçilerin din adına verdiği mücadeleyi görmemezlikten geliyorsun. Merkez sağın bu konuda senelerdir sessiz kaldığını herkes biliyor ama bağzı şeyler için şartların olgunlaşması gerekiyor, başörtüsünü savunan partinin liderinin devrim kanlı mı olucak kansız mı olucak derken kimsenin bu konuda adım atmaması gayet normal. Çözüm için insanları kanla tehdit etmemek ılımlı bir politika şart. Şuan kendini merkez sağ olarak niteleyen partinin başörtüsünün istismarı önleyecek çözünler üretmek yerine bizzat bunu istismar etmesine niye ses çıkarmıyorsun. Baş örtüsünün okullarda serbest bırakılmasında Mhp nin desteğini nasıl unutursun şuan Meclise devlet memurunu kılık kıyafet ile ilgili bir yasa getirsin iktidar MHP desteklemezse o zaman gel burada konuş.

Etme bulma dünyası ise şuan iktidarca yürütülen tüm polikiların geçmişte yaşanılan sıkıntıların intikamı olduğunu kabul ediyorsun. 100 yıl iktidarda kalamıyacağınıza göre tüm bu yaplanların bedelini önümüzdeki senelerde 3-5 mislini gördüğünüzde ağlamayacaksınız.

Mesele iktidarın yüzde kaç oy alacağı değil ki. Siz hala ısrarla siyasal gücü rakamsal büyüklüğe indirgemiş gidiyorsunuz. O nedenlede büyük resimi kaçırıyorsun. İnsanlar arasındaki uçurum iktidar eliyle büyütülüyor bunun nedenide sadece oy oranın arttırmak için asıl sorun budur.

Solcuların kurduğu sistem mi?. Kübadan filan mı bahsediyorsun. Bu ülke kurulduğu günden beri Sağcı, Milliyetci ve Mezkeziyetcidir. Yani Osmanlıdan çokta uzağa düşmemiştir bu armut.

O lafların hepsini sana aynen iade ediyorum. Habire sağa sola hakaret edip sonrada başkasını nasıl suçladığınızı cümle alem görmüş oldu. Kılavuzunuz malum olunca bu hakaret sever tavırlarınız artık garipsenmiyor.

Son olarak sen kimsinki, hangi yetkiyle senin gibi düşünmeyenleri doğuştan kazandığı bu ülkenin halkı olma hakkını ellerinden alabiliyorsun Gezi parkındakilerin Nüfüs Cüzdanında 11 haneli TC vatandaşlık numarası yazdığı sürce onlarda en az senin kadar bu ülkenin halkıdır.
  • Şuanda Taksimde Canlı yayın araçları dahi yakılıyor arkadaşlar görüntü alınmasın diye. Yani bunlar hiç yakışık alan görüntüler değil ve taşlama belli bir yerden geliyor artık bunun önlemi alınmalı bu şekilde olmaz arkadaşlar hergün işe giderken insanlar metroda biber gazı soluyor. her taraf kırık. Artık insanlarda sıkıldı bu olaylardan dolayı...
  • Eylemcileri polisin kiskirttigi iddaasi ne durumda?
    Vali polis oldugu iddaa edilen eylemcinin sdp li oldugunu aciklamis,

Kim bu belinde silah olan adam? Baslikli yazi:

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-polis-molotof-hazirlarken-1106131200
  • Ulaş-ım kullanıcısına yanıt
    Siz bu forumdaki en büyük şakalardansınız. Atatürk ve Ecevit ve böylesi görüşler bir arada çok ilginç doğrusu!
    " hakimlere ve savcılara kafa tutması " çok komik bir laf olmuş. Defalarca AİHM'den verdikleri cezalar dönmüş, nerdeyse İnsan Hakları açısından şamar oğlanı haline gelmiş bir hukuk yapısının Hakim ve Savcılarından bahsettiğinizi unutuvermişsiniz!
    Bu hakim ve savcıların henüz suçu olaylar sırasında sabit olan 1 adet polis memurunu bile göz altına alamamış alması sizi artık biraz değişik bir şeyler düşünmeye yönlendirmiyor mu acaba, affınıza sığınıp soruvereyim bir?
    Militaristlikten söz ediyorsunuz ve ama alttaki Fransız barolar birliği görüşüne görede asıl Militarist siz oluyorsunuz tutumunuzla;

http://www.farklihaber8.com/haber/guncel/avukat-tutuklanmasina-avrupadan-tepki/28375.aspx

Hukuk açısından Avukat-savcı arasında bir farklılık yoktur. Avukatta Kamu hizmeti yapar ve gözaltına alınması sıradan kişiler gibi olmamalı. " hukuku etkileme ve engelleme " suçunun oluşup oluşmadığını da bi zahmet yukardaki Fransız Barosu yaklaşımı ışığında bir yeniden değerlendirin artık.

Gençliğinle kavga et, Barolarınla kavga et! Bunu yapanlar artık iflah olmazlar. Bu ülke polis ve askerine değil ama Barolar Birliğine ve Ankara-İstanbul-İzmir Barolarına ben hep güvendim. Hukuğun rezil edildiği en zor dönemlerinde Sıkıyönetim Hakimlerinin önüne elindeki dosyayı fırlatacak kadar da kişilikli ve hukuğa saygılı Avukatlar tanıdım.
    Ama son zamanlarda bu ülkedeki iktidarın haydutça uygulamaları ile hukuk sinsice o en zor dönemleri bile aratır hale sokuldu. 3-5 küçük Baro hariç Avukatlar hukuka saygıları gereği bunlara direnirler, siz hala kulp takmaya çalışın militarist vs. diyerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

Eylemcileri polisin kiskirttigi iddaasi ne durumda?
    Vali polis oldugu iddaa edilen eylemcinin sdp li oldugunu aciklamis,

Kim bu belinde silah olan adam? Baslikli yazi:

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-polis-molotof-hazirlarken-1106131200

Eylemcileri polisin kiskirttigi iddiasi ne durumda bilmiyorum. Ama en ufak bir delil olmadan sosyal medyada bu olayi gercekmis gibi yayinlayanlarin amaci nedir anlayamiyorum. Gercekten 10 yildir tanidigim facebook'ta, twitter'da son derece seviyeli paylasimlar yapan kelli felli adamlar her duyduklari dedikodunun reklamini yapmaya baslamislar.

Agaclarin kesilmemesi ve bir parkin korunmasi gibi ince dusunceli bireyler ile agzindan salyalar akarak insanlari provoke etmeye calisan koyun surusu nerede. Kusura bakmayin, ilk gunlerde destekledigim bilincli, cagdas bir bir sivil toplum hareketi vardi. Su an ise vandalist, anarsist, anti-demokratik , bilgi kirliligyle dolu bir halki birbirine dusurme hareketi var.

Taksim gezi parkinda toplanan aktivistlerin kendilerini ifade etmek icin artik sokaklari degil, baska bir platformu kullanmalari gerekiyor.
  • Bir parkı peşkeş çekmek için devletin kendi halkına yaptığı şu zulme bak. gaz bağımlısı yaptılar insanları. vazgeçmek bu kadar mı zor? lanet olsun bu kadar gözülerini para bürümüş olamaz lan. offff

gözleri kan bürümüş kan. engelli o tanıştırayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oroborus -- 11 Haziran 2013; 20:57:47 >
  • evinden çıkmayıp hayatında herhangi bir eylemi yapmayıpda başbakan'ı savunanlar yok mu vayy be.ha olaylarda kim haklı kim haksız gene millet kaybediyor olayı gene dine çekiyorlar cami yapılacakmış da orda yapılmasın kardeşim.Sinir oluyorum.Bir sürü imara uygun alan var sen öyle merkez biryere dini bir yer niye yapıyorum.
  • Sözde Dünya Müslüman Ulemalar Birliği Başkanı ve Suriye halkının kanlarının akıtılmasına provokasyon fetva zincirinin sahibi Yusuf el-Karadavi; ihvancı ortağı Recep Tayyib Erdoğan’ı Türkiye halkının öfkesinden kurtarma yarışına girdi.

Karadavi ‘Türkiye halkının Erdoğan’a karşı protesto gösteri düzenlemelerini haram kılan ve Erdoğan’ın etrafında kenetlenme gereğini belirten’ bir fetva yayınladı.

Kendisini finanse edenlerin plan, istek ve direktifleri doğrultusunda tüm Müslümanlara karşı düşmancı ve şeytani fetvalarıyla bilinen Karadavi; Türkiye halkının günlerdir AKP hükümetine süren protesto ve öfkelerini haram kılmak için batılı ihvancıların talimatlarıyla fetvasını yayınladı.

Karadavi Müslüman Ulemalar Birliği adına ve Birlik Genel Sekreteri Ali Karadağı’nın imzasıyla Türkiye'deki protestocuları ‘küçük bir azınlık muhalefet’ olarak nitelendirerek, onları çoğunluk ve demokrasiye saygı duymalarına çağırdı. vayyy beee
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84
    Şuanda Taksimde Canlı yayın araçları dahi yakılıyor arkadaşlar görüntü alınmasın diye. Yani bunlar hiç yakışık alan görüntüler değil ve taşlama belli bir yerden geliyor artık bunun önlemi alınmalı bu şekilde olmaz arkadaşlar hergün işe giderken insanlar metroda biber gazı soluyor. her taraf kırık. Artık insanlarda sıkıldı bu olaylardan dolayı...

Bize ne diyon bunu uzlaşmaz tavrından geri adım atmayan başbakana ve onun ekmeğine yağ süren taksimdeki marjinallere SMS atsana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 11 Haziran 2013; 21:35:36 >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.