Şimdi Ara

Geym of Bizans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 yılında vizyona giren ve o dönem büyük ilgi gören "Kahpe Bizans" filminin devamı geliyor.

Açıklama ilk filmin yönetmen ve senaristliğini üstlenen Gani Müjde tarafından yapıldı. Müjde, filmin çekileceğini Twitter hesabından duyurdu.

Kahpe Bizans vizyonda kaldığı süre boyunca toplamda 2.5 milyon kişi tarafından izlenmişti.

Filmin başrollerini Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Sümer Tilmaç, Cem Davran, Hande Ataizi ve Nurseli İdiz paylaşmıştı.

Filmin konusu şöyle: Rüyasında, küçük bir çocuk tarafından öldürüleceğini gören Bizans İmparatoru İlletyus, hemen bütün yeni doğan çocukların öldürülmesini emreder.

Anadolu'da küçük bir obada yaşayan Süper Gazi, karısından, çocuklarını güvenli bir yere bırakmasını ister. Yeni doğan bebeğini bir sepete koyan kadın, sepeti nehre bırakır.

Bebek nehirde yol alırken, imparatorlukta işler iyice birbirine girmiştir.

Geym of Bizans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLackMumbLe -- 21 Kasım 2015; 9:18:25 >

• Sinema için büyük bir adım derken dünya sineması için mi yoksa Türkiye sineması için mi? Büyük bir adım. Zira karıncaya çekirgenin adımları bile büyük gelir.
  • Avatar 2'yi geçerek büyük sükse yapacağını düşünüyorum
  • Avşar film ve Gani Müjde önümüzdeki dönemde çekilmek üzere dört sinema filmi için anlaşmışlar. Dört filmden ilk seri Kahpe Bizans II, diğeri Barbaros Hayrettin’in maceralarının anlatıldığı Barbaros olucakmış.

Bence Kahpe Bizans II ilkinden daha iyi olacaktır.
  • Şu Gani Müjde emekli olsa ya artık. Gitsin Bodrum'a falan yerleşsin.
  • Neden kötü yorumlar almış anlamadım,bence Kahpe Bizans Cem Yılmaz filmlerinden sonraki en kaliteli Türk komedi filmiydi.Absürt komediyi çok iyi yansıtıyordu
  • Kesinlikle absürd komedi bakımından çok beğenirim. Fakat bunca yıl sonra ''devam filmi geliyor'' demek tamamen insanları sömürmek için yapılan ticari bir çalışmadır. Bu tarz işlere benim saygım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Neden kötü yorumlar almış anlamadım,bence Kahpe Bizans Cem Yılmaz filmlerinden sonraki en kaliteli Türk komedi filmiydi.Absürt komediyi çok iyi yansıtıyordu

Kahpe Bizans'ı bende severim o ayrı. Ben Gani'ye kılım.
  • 2 gözle bekliyorum
  • beklentiyi çok yüksek tutmamakla birlikte iyi olacağını düşünüyorum. cem davranın performansı gayet iyiydi birincisinde. konu olarak da absürd komediye gayet uygundu.
  • geçti bolunun pazarı artık,onca yıl sonra devam filmimi olur be arkadaşım.enayimi sanıyor bunlar türk halkını ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

2 gözle bekliyorum

Sonu inşaat 2 gibi olmasında neolursa olsun iyi senaryo yazmak zor degil yeterki bu işi para icin degil emek vererek yapmak istesin...bir senarist olarak lafımı söyledim
  • Tutmaz, tutmayacak...
    Aslında o dönemde tutmazdı. Malum senede 1-2 film yapılırdı hatta hiç yapılmazdı. Millet meraktan gitti. O dönem ne kadar popüler şovmen, manken varsa filme doldurmuşlardı.
    Bu tarz filmler, türk sinemasına hiçbirşey kazandırmaz.
  • Kesinlikle katılmıyorum.Benim için ülkemizde yapılmış 2 film var biri Vizyontele diğeri kahpe bizanstır.Filmleri popüler insanlar var diye değil oynayan kişilerin muhteşem oyunculuklarıydı.Senaryoya tam oturan kişilik yansıttılar.Günümüzde de hala onlarca ünlünün oynadığı film çekiliyor ama bu filmlerin yanında çok değersiz kalıyor
  • YüzüğüKayıpFrodo kullanıcısına yanıt
    Eskiden ünlü olmak, bugünkü kadar kolay değildi.
    Bit tweet sayesinde şöhreti bile yakalayabiliyor insanlar. Günümüzde ünlü diye tabir ettiğin insanları bu klasmana sokamazsın.
    Bir film çevrilince, mucize gerçekleşmiş gibi bakıyordu o dönemin medyası, toplumu... Bunun meyvesini yediler hepsi bu.
    Yapsınlar, tutmayacak zaten. Sende göreceksin. Toplumda , imkanlarda değişti artık.
  • Ne alakası var hocam twetterla.Saçma sapan kendini oyuncu sanan kişilerle filmi cekerek hata yapmazlar.Önceki filmde oynayan aynı tiyatrocular günümüzde de filmlerde oynuyorlar.Film için oyunculukla beraber senaryoda güzel olursa aynı başarıyı yakalayacaktırlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YüzüğüKayıpFrodo kullanıcısına yanıt
    Zaman değişmiş, 2014 yılındasın, insanların beklentileri farklı. Recep ivedik kadar tutmayacak bile
  • Tamam hocam sen recep ivedik izlemeye devam edebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.