Şimdi Ara

GETZ LPG KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
817
Cevap
7
Favori
130.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• kİM KULLANIYOR BAKALIM LPG

BIZ BURDA BENZINLI ILE BENZINCILERDEN CIKAMAZKEN NERDE BU LPG CİLER

ARKADAŞLAR LPGLI GETZI OLANLAR GERCEKTEN PERFORMANS,HANGI MARKA LPG TAKTIRDIKLARI,LPG ONCESI VE SONRASI KM BASINA YAKIT DEGERLERINI BELIRTEBILIRLERSE COK COK IYI OLUR

HEM CEVERYE FAYDASI VAR HEM DE CUZDANA
  • Yakın zamanda taktırmak istiorum paylaşım çok önemli....
  • Arkadaşlar yok mu getzi olup lpg taktıran ,,, ne kadar yakıyor bu alet.....
  • Galiba araç az yakıyo kimse cvp yazmadığına göre
  • Valla bu benzin fiyatları ve trafikle kim az yaktırabiliyorsa helal olsun

Benim 1,4 benzinli getz 25krş sınırını cogu zaman asıyor.
  • Etax'a aynen katılıyorum.Bu sorun sadece Getz'de yaşanmıyor tabiki.Dünyanın en pahalı benzini ni kullandıran ülkemizde benzinli arabaya binmek eşittir bir benzin istasyonu ile akraba olmaktır sonucuna ulaştırmayan benzinli araç yoktur sanırım.LPG mevzusuna gelince acayip bir gariplik söz konusu.İnternette LPG forum sitelerine bakıyorum adamlar cillop gibi arabalarına (passatından tut bmw sine kadar) LPG taktırıyorlar.
    Öte yandan servise soruyorum adamlar: 'Yav LPG iyi birşey olsa fabrika takmaz mı?Motoru öldürür bu LPG!Yazık edersin arabana!' falan,falan,falan.İşte onun içindir ki böylesine forum sitelerinde Lpg'yi aracına taktıran.Bunu kullanan arkadaşlarımızın görüş ve önerileri bizim için çok çok önem arzetmekte.'www.getzfanclub.com' da bu mevzuda açılan başlıklarda
    aracına LPG taktıran birkaç arkadaş gayet memnun.Performans konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirtiyorlar.Birisi zannedersem bir motor titremesinden bahsetmiş.O kadar yani.Yurt dışında LPG ye teşvik için devlet elinden geleni yapıyormuş.

Umarım bu başlıkta onlarca sayfaya ulaşır ve bizler kafamızda ki soru işaretlerine cevap bulabiliriz.

• Muzlu pastayı çikolata sosuyla sevenler kulübü gibi olmuş başlık. Umarım işe yarar..
  • arkadaşlar ben kasım 2006 da tartarini kit taktırdım. 1800 ytl. aracım şu an şehir dışında 110 km hızda 125 ykr yakıyor. 90 km hız da ise 100-110 ykr. işin garibi şehir içinde yakıt farkı artmıyor. ben taktırdığım için çok memnunum. ne performans kaybı oldu ne de motorda bir sorun çıktı. şimdiye kadar lpg ile 20.000 km yaptım. taktırdığımda aracım 40.000 deydi. şimdi 59.000 kmde. lpg taktırmadan önce aracı kullanmaya korkuyordum. malumunuz araç ağır ama motoru küçük olduğu için yakıyor. LPG süpperrrrr bişey. tavsiye ediyorum. ama öyle dandik markalar taktırıp hüsrana uğramayın.
  • benim aracın dönüştürülmüş halini aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz. bunun anında diğer marka dönüşümlerine de bakabilirsiniz...

bahar yeşili 2004 getz
    2006 10 10 olan

http://www.morgazotogaz.com/index.php?Sayfa=u&M=28&MO=153
  • değerli alperenxxx arkadaşım. ben de bu lpg kitini taktırmadan senin gibi düşünüyordum. lpg motoru mahveder diyorlardı. benim bcanakta tipo vardı. o 3 senedir kullanıyordu. beni de o ikna etti. şimdi focus aldı. aldığının 2. günü lpg kitini taktırdı yine. motoru mahveder diyenler halt etmiş. ben 15.000 km de lpg kitini amorti ettim. şimdi kara geçiyorum. benzinde olsa kazık kaçmıştı bitaraflarıma. 50 liraya depoyu fulletiyorum şimdi. rahatta 400 km yapıyorum.
    aklı olan taktırır. bir çok firma şimdi lpgli 0 araç üretmeye başladı bile...
  • lpg nin aracınıza verebileceği tek zarar sadece bagaj hacminin azalması olacaktır

onun dışında herhangi bir zararı olmaz
  • bravo adanalı kardeş.en doğrusunu söyledin.
  • şu lpg konusunda tereddüt yaşayanları anlayamıyorum

doğru yerde doğru kiti doğru bir şekilde doğru ustaya taktır sonra güzel güzel gez kardeşim

ben 4 sene lpg li arabaya bindim hiç sorun yaşamadım

şimdi dizele biniyorum eeee naparsın devir ekonomi devri
  • Benmahir kardeşim öncelikle böyle bir konuyu açtığın ve bilgi siftahını bizlere tattıtdığın için teşekkür ediyorum.Dediğim gibi dünyanın parasını verip alıyoruz araçlarımızı,e bide garanti dışı kaldıktan sonra bi problem olursa dimyata pirince gitmek gibi olmasın istiyorum.Bizim Getz'ler de en verimli çalışan kit hangisidir acaba.Ben yılbaşından sonra yaptırmayı düşünüyorum.2006 model benimki.Atiker'den bahsediyor herkes.Hem ekonomik hem de gayet verimli diyorlar.Biraz daha istişare etmekte fayda var gibi.Herkese selamlar...
  • merhaba arkadaşlar
    Geçenlerde bir taksici arkadaşa sordum bu konuyu kendisi accent era 1600 cc lpg li kullanıyor taksici olduğu için malum hep şehir içi kullanıyor km de 185 ykrş yakıyormuş ve dediğine göre lpg taktıkları araçla 500.000 km yol yapabiliyorlarmış motorun ömrü uzadığından bahsetti.
  • Merhaba arkadaşlar, bendede accent era var 1.6 motor. Bende LPG taktırmayı düşünüyorum yakın zamanda. Ben biraz araştırdım en iyi markanın Tartarini ve BRC olduğuna kanaat getirdim. Ben bu iki markadan birisini taktırmayı düşünüyorum. Bu tip durumlar aracın çalışma performansını direk etkileyeceği için kaliteli olmasında büyük fayda var diye düşünüyorum. Biraz daha pahalı olabilir ama değeceğine inanıyorum. Taksici arkadaşlar LPG ile ş.içi 185 ykrş yaktıklarını söylemişler bu rakam normal mi? LPG li bir araçtan ben açıkcası ş.içinde 170 ykr gibi bir rakam bekliyordum. Ş.Arası yoldada 110-120 arası tahmin ediyorum. Saygılarımlaa...
  • alperen arkadaşım. ben tartarini taktırdım. zamanında ben de çok araştırdım. tartarini ve brc de karar kıldım. ancak zaman zaman brc de de hata çıktığını, en iyi sıralı sistemin tatarini olduğunu söylediler. taktırdım. dün lpg ile 20 binimi doldurdum. hatta dün LPG 20 bin bakımına götürdüm aracımı. Maşallah tıkır tıkır gidiyor.
    benim ölçümüm daha önce de dediğim gibi şehir içi 150 ykr yi geçmiyor. şehirler arası ise 135 i hiç geçmedi. hatta bi aralar 100 ykr yakıyordu. tabi ben Antalya trafiğinden bahsediyorum. istanbuldaki kadar dr kalk yok.
    tabi benim araç getz 1.3 82 bg. 1137 kg.(lpg kiti eklenmiş boş ağırlık) bunları da hesaba katmak lazım.
    saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alp___

Merhaba arkadaşlar, bendede accent era var 1.6 motor. Bende LPG taktırmayı düşünüyorum yakın zamanda. Ben biraz araştırdım en iyi markanın Tartarini ve BRC olduğuna kanaat getirdim. Ben bu iki markadan birisini taktırmayı düşünüyorum. Bu tip durumlar aracın çalışma performansını direk etkileyeceği için kaliteli olmasında büyük fayda var diye düşünüyorum. Biraz daha pahalı olabilir ama değeceğine inanıyorum. Taksici arkadaşlar LPG ile ş.içi 185 ykrş yaktıklarını söylemişler bu rakam normal mi? LPG li bir araçtan ben açıkcası ş.içinde 170 ykr gibi bir rakam bekliyordum. Ş.Arası yoldada 110-120 arası tahmin ediyorum. Saygılarımlaa...

arkadaşlar şunuda belirtiyim lpg ile 185ykrş yaktığını söyleyen taksici arkadaş aynı arabayı benzinle aynı koşullarda 270 ykrş yaktığını söylüyorki sizde benzindeki tüketiminizi karşılaştırarak lpg de ortalama ne yaktığını bulabilirsiniz.yakınlarda clio 1.4 kullanan arkadaşım milano marka lpg ye geçti benzinde 230 ykrş yakan aracı şu an 150 ykrş yaktığını söylüyor dönüşüm maliyetide 1400 ytl ye 12 taksit yapmışlar marka olarak en iyisi brc olduğu söylenmiş ama tabi onada 1750 ytl fiyat vermişler birde arabadan arabaya markaların verimi değişiyormuş onun için derimki taktırmadan iyi araştırın.tüketim hesapları kullanım koşulları ile değişkendir bu iki arkadaşta aracını hep istanbul trafiğinde kullanan arkadaşlar.Neticede kullananların ortak görüşü lpg de performansın etkilenmediği yüzde 40 a varan ekonomi sağladıkları banada tavsiye ettiler ama bagajı ufak olan bir arabada yılda 13-15 bin km yol yaptığım için taktırmayı düşünmüyorum.

• Arkadaşlar merhaba;
    uzun süredir araç piyasasına bakıyorum. getzler ilgimi çekiyor. fiyatı, 5 yıl garanti vermesi, donanımı iyi olması gibi nedenlerle gayet makul geliyor. İlk aracım olacak ve bu araç ile hergün yaklaşık 100 km civarı yapacağım, hafta sonları da kullanıcam bu yüzden beni anca lpg li bir getz kurtarır diyerekten şu arabayı buldum benim maddi gücüme görehttp://www.araba.com/850056.html
    Şimdi bu araçta anlayamadığım birkaç konu var.. Fiyat piyasanın altında gibi.( Gls en az donanimli modeli değil mi?) araç İzmirde bi galeriden, istanbul plaka ve sağ çamurluk değişmiş. Sizce bu araç riske girmeye değer mi sonuçta baya bi kredi çekip alıcam aracı, en az 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum. ne dersiniz?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.