Şimdi Ara

Getz Hoparlör Ölçüleri ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
17.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oparlör ölçüleri hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Bazıları eski modeller(2006 öncesi) 16cm diyor bazıları yeni modeller(2006 sonrası) önler 13cm arkalar 16cm diyor? Eğer 17cm bağlamaya kalkarsak bir de bağlayabilir miyiz tam bir bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

oparlör ölçüleri hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Bazıları eski modeller(2006 öncesi) 16cm diyor bazıları yeni modeller(2006 sonrası) önler 13cm arkalar 16cm diyor? Eğer 17cm bağlamaya kalkarsak bir de bağlayabilir miyiz tam bir bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Bu bilgilere benim de ihityacım var. ek olarak;
    Çok yüksek sese ihtiyacım yok sadece net bir ses alsam yeter. teyibi değiştirmeden sadece ön haporlorleri değiştirsek yeterli olur mu? tavsiye edebileceğiniz uygun haporlor ne vardır.
  • ben geçen kapının ön kısmı söküldüğünde sordum 16inç dedi oradaki çocuk 2007 model vgt dizel benim araç
  • Bende 2 tane 200'er wattlık pioneer hoparlör vardı. geçen arka bagaj kapağını hoparlör ölçülerine göre kesip onları monte ettim. Daha sonra 10 metre kablo aldım, teybin bağlantılarını da bir ustaya sordum. Onun anlattığından faydalanıp, kapılardaki 4 hoparlörü teybin ön kolon çıkışlarına bağladım. Arka hoparlör çıkışlarını da arabanın içinden kablo döşeyerek arkaya uzattım. Onları direkt yeni hoparlörlere bağladım. Şimdi arabamda 6 hoparlör var ve orjinal teyp ile çok kaliteli ses alıyorum. Bu işi 2 saatte halletmişimdir. Bence kapı içleriyle uğraşmaktan daha kolay.

Bu arada getzin orjinal teybinde basslar zayıf. Tizler coşuyor ama basslar istediğim gibi değil yine de. Aynı hoparlörleri dandik bir teyple doğanda kullanıyordum. Araba bass seste mükemmeldi. Bir ara teybi değiştiricem. Bluetoothlu teyp alayım diyorum. Yeni arabalar gibi bluetoothtan faydalanalım :D
  • slm 2010 model getzimin sol ön kapı hoparlörü patladı ve hoparlör satan bi yere gittim sordum adam bana aynen şunu dedi :
    bu hoparlörler 20-40 watt arası olan fakat yüksek ses veren hoparlörler dedi sen gidip 150 watt-200watt hoparlör alıp takarsan az ses alırsın dedi
    bana bu acıklama yeterli gelmedi ve burdaki arkadaşlara sormak istedim bana yardımcı olursanız sevinirim.
    ben bu kapıya herhangi bir hoparlör alıp takamazmıyım hatta bazı zamanlar kampanya oluyor pioner marka hoparlör takımları onlardan alıp iki ön kapıya taksam olmazmı
  • jbl cs-6 yi tavsiye ederim. Kendi teybi ile kullaniyorum memnunum. 16 cm ve biraz istegin varsa kendin takabilirsin. Eger amfi kullanmayacaksan cok yuksek guclere cikma. Kendi teybinde cikis korumasi varmidir bilmiyorum ama cikislari yakabilirsin. Uygun fiyata 16 cm hoparlor alin keyifle kullanin.
  • yüksek güçlere cıkma derken anlayamadım ben bu konulara yabancıyım sadece patlayan hoparlörümün yerine eskisi kadar ses veren bi hoparlör baglamak istiyorum hepsi bu
  • Ya kimse bu konuda bilgi vermeyecek mi? 2010 Getz arabaya ön ve arkalar için kaç inçlik hoporlör alacağız?

NOT: Benim aracın da ön sağ hoporlörü patlak. Merak ediyorum bir hoporlör nasıl patlar, bilen var mı? Orjinal hoporlör değil mi yoksa bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOBIUS -- 27 Kasım 2012; 22:20:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Ya kimse bu konuda bilgi vermeyecek mi? 2010 Getz arabaya ön ve arkalar için kaç inçlik hoporlör alacağız?

NOT: Benim aracın da ön sağ hoporlörü patlak. Merak ediyorum bir hoporlör nasıl patlar, bilen var mı? Orjinal hoporlör değil mi yoksa bunlar?

arkadaşım senin sorunun cevabı belli açaçaksın kapının kaplamasını ölçeçeksin hoparlörü önemli olan o degil önemli olan asıl watt sistemcinin bana dedigi şu bu hoparlörler düşük watta yüksek ses veren hoparlörler sen bu hoparlörü cıkarıp yerine 150-200 watt lık hoparlör takarsan sesi az alırsın dedi buna daha fazla dikkat et alırken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatansever20

quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Ya kimse bu konuda bilgi vermeyecek mi? 2010 Getz arabaya ön ve arkalar için kaç inçlik hoporlör alacağız?

arkadaşım senin sorunun cevabı belli açaçaksın kapının kaplamasını ölçeçeksin hoparlörü önemli olan o degil önemli olan asıl watt sistemcinin bana dedigi şu bu hoparlörler düşük watta yüksek ses veren hoparlörler sen bu hoparlörü cıkarıp yerine 150-200 watt lık hoparlör takarsan sesi az alırsın dedi buna daha fazla dikkat et alırken.

Tamamdır kardeş teşekkürler

• geçenlerde buraya yazdım düşük watt yüksek ses filan diye sıkıldım bu durumu araştırmaktan ve geçen gün gittim jbl cs-6 aldım taktım iki ön kapıya eskisinden kat kat daha güzel ses verdi orjinal teypte.
  • Resmini çektiysen orj ön hoparlörler kaç watt ve kaç cm?
    Yenileri nasıl durdu?
    Halen memnun musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 31 Mayıs 2015; 0:33:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Resmini çektiysen orj ön hoparlörler kaç watt ve kaç cm?
    Yenileri nasıl durdu?
    Halen memnun musun?

aradan 3 yıl geçti arabamı değiştirdim :) fakat satarken araçın orjinal hoparlörlerini taktım bir zamanlar aldığım ve memmuniyetle kullandığım jbl elimde duruyor 135 Watt ve 16 cm
  • anfisiz mı çalıstırdın?
    bası nasıldı?
  • Arkadaşlar

2010 getz 1.4 doch on ve arka kapı hoparlörlerinin çapları nedir acaba? Bilen yazabilir mi.

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.