Şimdi Ara

Getz gerçekten sağlam araba (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
13.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dix1

quote:

Orijinalden alıntı: erdalls

quote:

Orijinalden alıntı: Subat

bence de şanslısın.

ama getz aldığın için :)

Alakası yok... güven vermeyen bir araç.

+1000
    Gördüğüm en güven vermeyen araçlardan biri..

Niyekine?
  • 3 arkadaşımdada vardı hepsi ucuz diye aldı dezavantajlarının yanında avantajları solda sıfır kalıyor diyorlardı örneğin, takur tukur sesler geliyor bozuk yollarda süspansiyonlar çok kötü, yalıtım desen öyle en ufak bir darbede sağ solu yamuluyor , fazla hızlandınmı leylek gibi sağ sola savruluyor, iç mekanda kullanılan malzeme çok çok kötü. frenler çok sert ve aracın standartında gelen lastikler ıslak havada çok kayma yapıyor vs vs...
  • quote:

3 arkadaşımdada vardı hepsi ucuz diye aldı dezavantajlarının yanında avantajları solda sıfır kalıyor diyorlardı örneğin, takur tukur sesler geliyor bozuk yollarda süspansiyonlar çok kötü, yalıtım desen öyle en ufak bir darbede sağ solu yamuluyor , fazla hızlandınmı leylek gibi sağ sola savruluyor, iç mekanda kullanılan malzeme çok çok kötü. frenler çok sert ve aracın standartında gelen lastikler ıslak havada çok kayma yapıyor vs vs...

İlginç.
  • arabanın ses yalıtımına birşey demiyorum gerçekten çokta iyi değil. ancak benim 2006 model getz im var ve hafif dediğiniz araba 1050 kg yani ağır dediğiniz polo veya fiesta ile başa baş kalır 99 megane lar 1100 kg, aracın çukurlarda verdiği tepkilerin polo veya fiestadan farkı yok sonuçta ufak araba olduğu için arabanın süspansiyonlarının verdiği tepkiler çok normal. biraz hızlandığında leylek gibi sallanıyor denmiş yapmayın allah aşkına sadece karalamak içinde abartmayın arabayla 187 ye kadar çıktım otobanda 170e kadar direksiyondan titreşim bile hissetmedim
  • Getz ler öyle kötü arabalar değil bence parasının arabası 0 km olsun arıza açmasın diyen ve bagaj sorunu olmayanlar için tavsiye edilecek bir araçtır güvenlik konusunda siz dikkatli olmazsanız arabanız istediğiniz kadar tank olsun bişey ifade etmez çarpışma testleri 60 km hız civarında yapılıyor 150 ile veya 130 ile yaptırdığınızda en güvenli dediğiniz araçların hali nice olur biliyor musunuz?Kalite farkına itirazım yok malzeme kalitesi güvenlik kalitesi farklı olabilir ama sizin bütün hatalarınızı kapatamaz.
  • quote:

3 arkadaşımdada vardı hepsi ucuz diye aldı dezavantajlarının yanında avantajları solda sıfır kalıyor diyorlardı örneğin, takur tukur sesler geliyor bozuk yollarda süspansiyonlar çok kötü, yalıtım desen öyle en ufak bir darbede sağ solu yamuluyor , fazla hızlandınmı leylek gibi sağ sola savruluyor, iç mekanda kullanılan malzeme çok çok kötü. frenler çok sert ve aracın standartında gelen lastikler ıslak havada çok kayma yapıyor vs vs...

arkadaşım sen getz kullandınmı merak ediyorum. süspansüyonun sertliği dışında dediklerin gerçek dışı.bikere araba ağır (1100 kg) arabanın yan tarafları çelik oldukça sağlam ncap tan 4 yıldız sahibi! frenlerde de hiç sorun yaşamadım. ses sorunuda yok gayet sessiz.bagaj sorunun yoksa bu paralara alabileceğin en iyi araba! ben aracımı değiştirirsem birtek bagaj yüzünden olur heralde.

• bende ıslak yol için söyleyeyim;
    orijinalinde gelen lastiklerle yoğun yağışta yolda ciddi su birikintileri varken hiç bir araç benim gittiğim hızda gidemedi suyu yara yara gayet de güzel gittim.

bir defasında da gece ve derin sudan geçmem gerekiyoru, mecburen girdim beklediğimden derin çıktı iyi bildiğim bir güzergah da değildi, su en derin noktasındayken motor kaputunun üzerine bir an için çıktı araç zorlandı ama çıkardı bizi sudan, hiç bir arıza da vermedi ama dikkat edin araç çok ağırlaşıyor ve motor duracak diye korktum, dursaydı sanırım çalıştıramazdım tekrar.
  • dix1 isimli arkadaş sadece kulaktan dolma bilgilerle,ordan burdan duyduğun şeylerle konuşmuşsun.benim aracım dizel ve 1198 kg.hani senin polon hani senin corsan nerede bu kiloya yaklaşanı:)bi yerden bi alıntı yapta fabrika verilerinde kaç kilo bi millet görsün.iyi güldüm valla hafifmiş sallanıyormuş.:))))
  • kendi sınıfında çıtayı yükselten araç getz, ilk defa bu ağırlığa getz le çıktı bu araç ben aldığımda benzerleri hala eski kasaları vardı ve yeni kasaya geçerken hepsi kilo artırdı, corsa polo clio punto vs.
  • Getz güzel araç kötü değil ama Polo ilede bir tutmayın be güzel kardeşlerim !
    31.12.2005 de 1998 model 1.6 otomatik Polo aldık 12.500 TL ye... Sattık bu ay 112.000 km de 11.000 TL ye...
    Beş sene boyunca kullanıp 1.500 Tl zarar ile satmış olduk kısacası...
    Amacım Getz VS Polo değil ama eğri oturup doğru konuşmak lazım. Polo hiç olmasa bile değerini ikinci elde taşıyan bir araç. En azından VW böyle
  • Getzi ilahlastirmissiniz ya size birsey deme gereksinimi duymuyorum 4 yildiz almis diyosunuz bide boburlene boburlene incecik sactan yapilmis arabanin disi umarim kaza yapmassiniz da gormessiniz ne hala gelicgini birde poloyla karsilastirip komik oluyorsunuz , getze bizzat bindim ayrica , siz fukura tesellisi yapmaya devam edin arkadaslar nede olsa 1100 kilo
  • quote:

Getzi ilahlastirmissiniz ya size birsey deme gereksinimi duymuyorum 4 yildiz almis diyosunuz bide boburlene boburlene incecik sactan yapilmis arabanin disi umarim kaza yapmassiniz da gormessiniz ne hala gelicgini birde poloyla karsilastirip komik oluyorsunuz , getze bizzat bindim ayrica , siz fukura tesellisi yapmaya devam edin arkadaslar nede olsa 1100 kilo

incecik sac diyorsun ya arabadan hiç anlamadığın belli, bir lagunanın bazı kaporta parçalarına yanından geçerken falan bir vur bakalım sac sesi mi gelecek plastik sesimi gelecek.

poloya gelince fiyatının hala bu kadar yüksek olması da sizin gibi marka bağımlılarının eseri, şehir efsaneleri ile değerlerini yükseltiyorsunuz.
  • evet ben anlamıyorum arabadan , hatta getz yerine polo,corsa,clio alanlarda salak.
    kendi arabası getz olan geliyor, aman arabam kötülenmesin diyip sübjektif yorum yapıyor.
    arabadan anlamıyan olsa olsa siz olmalısınız , polo'ya neden car of the year demişler , marka bağımlılığından olması gerekir oda değil mi ?
    abs'si bile opsiyonel olan bir arabadan bahsediyorsunuz,topic getz gerçekten sağlam araba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Getzi ilahlastirmissiniz ya size birsey deme gereksinimi duymuyorum 4 yildiz almis diyosunuz bide boburlene boburlene incecik sactan yapilmis arabanin disi umarim kaza yapmassiniz da gormessiniz ne hala gelicgini birde poloyla karsilastirip komik oluyorsunuz , getze bizzat bindim ayrica , siz fukura tesellisi yapmaya devam edin arkadaslar nede olsa 1100 kilo

incecik sac diyorsun ya arabadan hiç anlamadığın belli, bir lagunanın bazı kaporta parçalarına yanından geçerken falan bir vur bakalım sac sesi mi gelecek plastik sesimi gelecek.

poloya gelince fiyatının hala bu kadar yüksek olması da sizin gibi marka bağımlılarının eseri, şehir efsaneleri ile değerlerini yükseltiyorsunuz.

Polo'nun başlangıç fiyatı 35.000 TL. Fiyatının yüksek olmasının nedeni marka bağımlılarından değil Doğuş Oto'dan kaynaklanıyor. Ben bu fiyato Polo Boşline alırmıyım ? Hayır.

• Arabalar parasına göredir boşuna atışmayın
    Polo ile getz arasında sadece iç konfor farkı olabilir
    Güvenlik ihlalleri yaparak giden sürücüin hangi model ile kaza yaptığının önemi yok

Gerisi fasa fiso Hyundai 35 TL Lik getz yapsa emin ol Poloya 5 basar.
    Polo kötü araba demiyom
    Ama en iyisi denen arabaların da trafk kazalarında ne hale geldiğini İST da pek çok kereler gördüm
    Onun için guvenlik konusunda ne yapsanız kaza türüne göre hangi arabaya ne olacağı belli olmaz
    Topic başındaki dolu yağması ile genel kıyaslama normal değil.
    Fiyatı ile en iyi perf GETZ olduğu muhakkaktır.
  • arkadaşlar ben ne polo nede getz kullanıcısıyım kalite olrak kıyaslarsan ufak kazalarda getzle polonun farklı sonuşüçlar oluşturacağını sanmıyorum şimdi ben orta halli bi adam olarak baz poloya 32 bin kusur verebilecekmiyim hiç onu düşünen yok full sayılabilecek bir getzi 28 bine alabilecekken boşa kaf yormayın yeri gelir ikiisinin de içinden sağ cıkamıyabilirsin sonuç olarak her zaman dediğim gibi ne kaar ekmek o kadar köfte
    dip not polo ile kıyaslanacak model getz değil i20 dir onunda durum fiyatından bellidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 25 Ekim 2010; 1:35:58 >

• bunlar şehir içi arabaları.bu yönden değerlendirmek lazım.nedense biz farklı misyonlar yüklüyoruz arabalara.bende getz var suspansiyon ciddi kötü.daha iyi olsaydı keşke.ama tekrar araba alacak olsam yine getz alırım.nedenide fiyatı.param olsa jazz alırım.bu güne kadar gördüğüm ,paran varsa japon arabası yoksa herhangi ucuz olanını alacaksın.daha da çok paran varsa zaten başka sınıf arabalara yönelirsin.
    kendi görüşümdür kimseyi bağlamaz.
  • sonuçta euroncap'ta 4 yıldız almış.2007model Audi Q7de 4 yıldız almış.Bkz:euroncap.com
  • Bilen bilir,araba kısmını almanlar yapar. Getz segmentinde ne kadar göz doldursada alman modellerle kıyaslanması oldukça anlamsız olur. Getz kullanıcısı olarak bunu biliyor ve ona göre kullanıyorum. Uçan teneke fransız arabaları ile Volvo yu karşılaştırmak ne kadar anlamsızsa kore aracınıda almanla karşılaştırmak o kadar anlamsızdır bence.
  • Sonuçta alınan yıldız bir güvenlik göstergesi değil mi?

Bu araçlar sonuçta insan taşımak için yapılmış aynı şartlarda aracların mukavemeti araçın alman fransız veya çin malı olmasının bir önemi yoktur.

Aracın SUV,A,B,C,D class olmasının önemi yoktur.Alınan yıldız dayanıklılığın bir ölçütüdür.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.