Şimdi Ara

GETZ Benzin Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2005 model, 1.3, benzinli Getz, şehir içinde 100 km'de 14.5 yakıyor. Sizce bunda bir sorun var mı, yoksa normal mi? Teşekkürler.

• 14.5 bende de 2006 1.3 benzinli var, en en bassam 6000 devirlerde kullandıgım zamanlar bile 8,5 u gecmez ki benim normal devirli kullanımım da 7.2 ekonomik kullanımımda 6.8 uzun yolda 4,5 a kadar düşürebiliyorum, yani 14 çok fazla bir sorun olması muhtemel bence bir an önce servisinize başvurun, birde şu var eğer bu değer yol bilgisayarınızdaki değer se sıfırlamadıysanız sıfırlayıp bakın..
  • Bu sorunu özellikle şehir içinde yaşıyorum. Şehirler arasında tüketim normal. Acaba neden kaynaklanabilir fikri olan var mı? servise de götürdüm bir türlü bulamıyorlar ne olduğunu.
  • DUR KALK ÇOK YAPIYORSAN HEM ÇOK YAKAR
    HEMDE BALATALARI AŞINIR....
    AMA GETZLERİN CÜSSESİNE GÖRE AZ YAKAR BİLİYORDUM......KUŞ GİBİ ARABA...
  • Yakıt tüketiminin şehirlerarasında normal olupta şehiriçinde anormal yüksek olması hiç mantıklı değil.
    Tüketim tespitlerin kesinkes doğruysa farklı servislerde çözüm aramak lazım...
  • çok fazla ben maksimum 18 gordum yol bilgisayarında ama sonra hemen düştü

12lt den fazla yakmaması lazım ...
  • anladığım kadarıyla benzinli getzlerden almak hata peki siz nasıl bu hataya düştünüz arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

anladığım kadarıyla benzinli getzlerden almak hata peki siz nasıl bu hataya düştünüz arkadaşlar

günlük kullanılmıyorsa tavsiye edebilirim ben senede toplamda 20bin km den fazla yol yapamıyorum oda daha 20bin km yi goremedim :)

9. aydayım aracım 15.500km de

şu an benzini benim bütçemi rahatsız etmiyor ve bu değerler şehir içi değerleri uzun yolda 6.7 lt yakıyor genelde otoban tercih ediyorum sabit hızda 7lt nın uzerine çıkmıyor yakıtı ...
  • Olurdur,doğaldır,hiç canını sıkmadır..Ama abartmak gerekiyo dediğin değeri yakalamak için orası doğru.1.3 2004 model war,ben 181 Ykr / KM gördüm( 6,6 lt) en son,daha da altına inemedim(o da her gün 25 km x 2 =50 km şehirler arası manisa yoluna gitmeme,ve şehir içi paso izmir çevre yolunu kullanıp ibreyi 85 te sabitlememe rağmen bu değerlerde..Dostum getz,motoruna göre yakıt tasarrufu sağlama aracı değil,biz de hata yaptık,öyle sandık fakat değil.Bu iş böyle...
    Sana tavsiyem yokuşlarda çok zorlama,2000 deviri geçmesen süper olur,2500 dedimmi dur.Ve şehir içi kırmızı ışık,ve mesai saati bitimi trafiklere rasgelirsen eğer,kalkarken gaza basmayı unut,ne hikmettir benim araba dizel arabalardaki gibi bir tork hissetiriyordu nerdeyse,hiç gaza dokunmadan 3. vitese çıkıp 40-50 km hızı görüyordum,ne kadar az gaz,o kadar az benzin,rölantiyle idare ediceksin(şehir içi dur kalklarda).Ve tabiki olabildiğince sakin gidiceksin.Son olarak dediğim gibi 100 Ytl ile 550 km,diğer getzleri bilmem ama benim arabama binip yapılabilecek en çok km olduğunu iddia ediyorum...Getz insanı yakıt tasarrufu konusunda exper yapar,getz ister sen vermezsin yakıtı,ve getzi dizginlemeyi başaran her arabanın fabrika yakıt tüketim değerlerine yüzdelik farklar ile ulaşır bu da özlü bi hyundaici sözü olsun
  • 100ytl ile 550 km şehir içi hayal gibi birşey ama

uzun yolda 550 dibinide kullanırsam 600km yapıyor ama şehir içi maksimum 350km
  • İstanbulu bilemem,her yol çıkmaz,her kaplama birer cehennem,birer işkence,haklısındır 350 km dir ama İzmir'de olay biraz daha değişik vuku bulabiliyo tabi...Bizim çevre yollarımız(hele hele şimdi yeni açılan karşıyaka yolundan sonra) iyice boş ve ibre sabitlemeye açık,neredeyse yarım saatlik bir şehir içi seyahati boyunca 5-10 dk lık dur-kalk aralıklarıyla gitmek mümkün.Bunun haricinde yine de tamamen şehir içi 550 km'lik değer yapılamaz,haklısın,zaten yapılır da demedim,karma bi değerdir o 550,yani %80'i şehirdışı %20'si şehir içi değeri gibi bişeydir,cılkını çıkar yine yapılamayacak değerdir,getz'dir ne yakarsa yeridir.Ama bir şey söyleyecem kahrolacak tüm alem,hatta tüm evren;geçen gün istanbuldaydım ve büyük bir bmw galerisine girdim,içeride caanım güzellikte bir M5 bekliyodu resmen sanki ben ona bineyim diye.Bindim...
    Sonuç mu,wallahi getz daha rahat,wallahi getz daha geniş.Hani belki araba bize .iktir çekmiş de olabilir,rahat batmış da olabilir ama ne yalan söyliyim 10 senedir de mercedes kullanan adamım,onda da alamadım getz'deki genişlik,ferahlık ve sürüş rahatlığını!Ne diyorum sana,M5 M5!!Benden bu kadar efenim SAĞLICAKLA...
  • İstanbul içi çok fazla dur kalk yapmadan 2005 Getz benzinli ile 100km de 8,3 yakıyor benimki.Eğer biraz gaza asılırsam 8,8 e çıkıyor.Maalesef bu değerler beni tatmin etmiyor.Ama kitapçığındaki değeri yakaladım.8,2-8,3 için çaba harcadıgımı belirtmem lazım.Yani arabadan motor sesi hiç gelmiyor bu kullanımda :D Anlayın artık gerisini siz.Ama hoşumada gidiyor.Arabamdan ses gelecekse sesin geldiği araba getz değil porche olmalı :D
  • birşey sormak istiyorum siz bu değerleri benzer sınıfta başka markalarla karşılaştırdınız mı.
  • 1.2 Fiat palio'lar :karma olarak yaklaşık 170 Ykr
    1.4 Volkswagen pololar ise yine karma ama çoğu şehir içi olmak üzere 165 YKr civarı yakabiliyolar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S_I_L_E_N_C_E -- 2 Nisan 2007; 1:26:18 >
  • Çok normal ben dizel getzle 7-8 lt yakıyorum dur kalk yüzünden , o 5 lt ler falan yalan istanbulda , diyen külliyen sallıyordur. merter trafiğine giriceksin 20 dk dur kalk yapıcaksın ortalama hızın 15 km yi geçemeyecek 5 lt -6lt yakacaksın bide benzinliyle , bu sallamalara gülmem kardeşim , gülemem , ağır konuşurum :=)

14 lt normal bence ,,
  • Aslında keşke 1200 motor olsaydı diyorum benim Getz. Geçen discovery channelda Getz i seçmişlerdi birinci olarak karşılaştırılmalı testlerde ama oradaki kişi Getzin 1.1 olan motorlusunu kastetmişti.Bende şaşırdım elbet.Keşke benimki de bu civarlarda olabilseydi.İşte o zaman tam şehir içi arabası olurdu kereta.
  • eski accentlerdeki 1.3 motoru kastediyoruz mümkün değil o rakamlar..hesapta bi yanlışlık olmasın..
    12lt 2.0lt vectra,laguna anca yakar şehiriçi..
  • Ben Ankara'da üstelik de rodajda olan 1.4 Getzimle 500-550 km yapıyorum bir depoyla..
    Bana gayet normal geliyor...10-12 lt ler normal değerler değil...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.