Şimdi Ara

getz 1,3 kullanan varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kısa zaman içinde (20 gün) hyundai getz 1,3 almak istiyorum. Formda hep dizel versiyon hakkında konuşuluyor fakat ben benzinlialmak istiyorum. Acaba benzinli kullananlar var mı? yada bu konuda bilgisi olan varsa bir zahmet birşeyler yazsın .Kullanım ve yakıt tüketimi açısından bilgi arıyorum.Birde herhangi sorun çıkartıyormu? örneğin iç mekanda bir rahatsızlık gibi

• benim dizel ile iç mekanlarında bi fark yok.ben geçen gün 1 günlüğüne otomatiğini kullandım.motoru gayet iyi idi sessizdi benimkine nazaran.yol bilgisayarına baktım 8.5 litreyi gösteriyordu.gerçi araba daha 800 km de ama.düz viteside kullanan arkadaşlar 8 litre yaktığını söylüyordu.ama ben otomatik vitesi sevmedim arabanın insafına kalıyorsun gitmek için düz vites öylemi hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 8 Temmuz 2005, 9:29:41 >
  • bende 1.3 benzinlisi var içi gerçekten sanıldığı kadar dar değil geçenlerde aracın arkasına 4 kişi binmek zorunda kaldı yani araçta toplam 6 kişiydik ama gayet iyi çekiyordu memnun olduğum bir nokta ise arabanın kalkışı mükemmel
  • bende de 1.3 getz var benzinli. ben de memnunum arabamdan. iç mekanla ilgili hiç bi sorunum yok. sunroof ve mp3 player zaten yeterli konforu sunuyor bana. ama yakit tüketimi 9,5 10'lar da nedense? yeni oldugundan mıdır bilmiorum ama katalogda yazan ile alakası yok.
  • Arkadaşın Getz ine bindim 7-8 sefer. Araba otomatik. Araçta 5 kişiyle, klima da çalışıyorsa yokuş yukarı gidemiyorsun. Ya klimayı kapatıcaksın ya da içindekileri indiriceksin. Honda jazz lara da bak. Getz de malzeme kalitesi de kötü baya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nsx -- 8 Temmuz 2005, 14:28:45 >
  • bende de 1.3 getz var benzinli. ben de memnunum arabamdan. iç mekanla ilgili hiç bi sorunum yok. sunroof ve mp3 player zaten yeterli konforu sunuyor bana. ama yakit tüketimi 9,5 10'lar da nedense? yeni oldugundan mıdır bilmiorum ama katalogda yazan ile alakası yok.

bende aynı dertten muzdaribim ama 1000 km kadar sonra kendini toprlarmış çünkü her nekadar rodajı yok felan deselerde belli bir rodaj gerekiyor sen en full modeli ne kadara aldın
  • ben malzeme kalitesinin kötü olduğu fikrine katılmıyorum nasıl anlaşılyor bu malzeme kalitesi dorusu anlamıyorum bence senin arkadaşının getzinde bir sorun çünkü araç zaten 80 Bg
  • quote:

Orjinalden alıntı: haser82

ben malzeme kalitesinin kötü olduğu fikrine katılmıyorum nasıl anlaşılyor bu malzeme kalitesi dorusu anlamıyorum bence senin arkadaşının getzinde bir sorun çünkü araç zaten 80 Bg

Kullanılan plastikten anlıyorsun. Goruntusu, dokundugundaki hissiyatı vs.. Mesela arabayı guneş altında bıraktıgında arabaya donunce plastik plastik kokuyor, küçüklüğümde telli arabalar vardı naylondan yapılma aynı onlar gibi kokuyor alet
  • o plastik kokusu aracın yeni olması ile alakalı olabiilir sen Alfa ların içine baktınmı onlardada aynı plastik yapısı var
  • OHAAAAA

280 bin mi yakıyor yuuuhhhh

Bizim araç 1.6 , eski bujilerle kısa mesafede dur kalk 250 bin yakıyor DU , DU diyorum çünkü geçenlerde Bujiler değişti , bakımdan geçti araba filan araba 1-2 hafta oldu araç aşırı değişti vallahi , şimdi 110 milyonluk benzin aldık, bi uzun yol yaptık geldik 600km. yapmasını bekliyoruz ki bu 180 bin liraya geliyor, şimdilik 450km. yaptı daha da benzin var, hocam uzak durun o araçtan. Bu arada biz galiba dizel alma işini gözden geçirmeye başladık , 180 bin yakıyorum diyen Focus çular doğru söylüyor galiba, bizimde araç 190-200 bine düştü galiba ...

O araç SOHC arkadaşım eski teknoloji bir motor o nedenle çok yakıyor, heralde onda eski Accent motoru var, git başka araç al Punto al Corsa al benzinli ucuz benzinli alacaksan zaten 0 işine hiç girme 2. el al aşırı ucuz 2. el ölü al kullan sonra değiştirirken için gitmez paranın değeri düşmez .
    Bence piyasada o kadar temiz araç varken 0 alıp bu devirde paranı ziyan etmenin 5-6 milyar en az zarar etmenin hiç mantığı yok , 2. el araç yatırım gibi al , 2 ay kullan sonra sat. Ama 0 öyle değil .0 alınca 3-4 sene bineceksin ki parana yazık olmasın bari kullanmış ol

• sohc olması eski teknoloji olmasına işaret etmez. Örn. yeni kasa civiclerde sohc motor var 110 hp. sınıfının en ii yürüyen araçlarından biridir, hatta en iisidir. Bunun yanı sıra en az yakan araçtır yine sınıfında 5.5 lt sehir dısı, sehir ici de 7.5 -8 gibi bişi olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: nsx

sohc olması eski teknoloji olmasına işaret etmez. Örn. yeni kasa civiclerde sohc motor var 110 hp. sınıfının en ii yürüyen araçlarından biridir, hatta en iisidir. Bunun yanı sıra en az yakan araçtır yine sınıfında 5.5 lt sehir dısı, sehir ici de 7.5 -8 gibi bişi olması lazım

Hemen cevap vereyim, neden dersin, maliyet düşürmek için, onun teknolojisi biraz daha farklı Vtec2 motor falan ya değişken subap teknolojisi falan filan , Civic ucuz olacak sonuçta aile aracı olarak maliyet düşsün, Dohc daha iyidir her zaman için, Getz deki de yukarıda dediğim gibi Accent motoru eski motor o ben öyle biliyorum tam emin değilim ama öyle, eski teknoloji bir motor o
  • Dohc un daha iyi oldugunda hemfikirim zaten ogleden sonra farklı bir konuda dohc daha iyidir demiştim. Honda tabii kurtarıyor vtec falan sonucta sohc motorla ekonomiye yönelik vtec sistemi olusturmus adamlar tek egzantrikle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nsx

Dohc un daha iyi oldugunda hemfikirim zaten ogleden sonra farklı bir konuda dohc daha iyidir demiştim. Honda tabii kurtarıyor vtec falan sonucta sohc motorla ekonomiye yönelik vtec sistemi olusturmus adamlar tek egzantrikle...

Doğru az yakıyor, daha hafif maliyeti düşük işte mühendislik budur abi, eğer araç için yeterliyse niye maliyete giresin ki , sınıfın istekleri ortada
  • quote:

Orjinalden alıntı: haser82

bende de 1.3 getz var benzinli. ben de memnunum arabamdan. iç mekanla ilgili hiç bi sorunum yok. sunroof ve mp3 player zaten yeterli konforu sunuyor bana. ama yakit tüketimi 9,5 10'lar da nedense? yeni oldugundan mıdır bilmiorum ama katalogda yazan ile alakası yok.

bende aynı dertten muzdaribim ama 1000 km kadar sonra kendini toprlarmış çünkü her nekadar rodajı yok felan deselerde belli bir rodaj gerekiyor sen en full modeli ne kadara aldın

24 e aldim
  • getz kullanan dostlarım var araba gayet iyi ama yokuşta çekiş ve yolda ani ivme konusunda biraz umuduğunu bulamamış.
  • slm arkadas 1.3 getz bendede var alalı yaklasık 1 yıl olucak gayet memnununum araba uretilırken ekonomikligi ve kucuk aileler icin tasarlanmıs 30 kişi veya 6 kişi binersen tabiki cekş olmaz otobanda 190 km/h yaptım yol tutsu super yakıtıda normal klimaya gelince 1.3 motordaki verilmesi gereken en guzel cekişi saglıyor 1-2 surusle anlasılacak iş degil al ve gör
  • 9,5-10 rakamı çok uçuk, en az bikaç litre düşmesi lazım rodajdan sonra...

dizel getz aldık kısa süre önce, şimdilik memnunuz da...

1.3 benzinli araba alacak olsam getz kesinlikle almazdım!

1,5 eski kasa accent vardı, ankara-antalya-ankara yavaş kullanımda 5 litre/100 km nin altında gittim geldim. performansından da memnundum...
    araç boş 930 kg idi...

1.3 motorların performansını arttırdılar benim kullandığım 1,5 a yaklaştı

ama benzinli getz 1 tondan fazla ve o motor o arabaya az gelir.

kağıt üstünde bile ksinlikle mantıklı değil.

dizel 1.200 kilo ama motor dizel, yüksek tork var

hatta öyle ki vites dişli oranları daha küçük dizelin, aynı vites oranlarını dahi koymamışlar

dişli oranı şöyle oluyo: motor güçlü olunca, daha düşük devirde daha hızlı gidebiliyorsun, çünkü motorun gücü yetiyor.

1.2 kalos kullandım mesela, korkunç kalas bir araba kesinlikle hızlanmıyor!!! tehlikeli üstelik trafikte hızlanmaması
    çekmiyor araç...

siz siz olun yeni nesil kasası sağlam 1 ton üzeri araçlarda sakın 1.3 ve küçük motor almayın...

çekmez abi, 2x2=4

sportif çekişten bahsetmiyorum

sürüş zevki çekiş de yok, emniyetli sürüş çekişi de...

• arkadaşlar
    1,3 benzinlisi 85 beygir mutlaka ağırlık ve çekiş konusunda arabayı tasarlayanlar bunları düşünmüşlerdir.bence getz şehir içi kullanım ağırlıklı bir otomobil bu aractan yüksek perfonmans beklemek hayal olur .
    ben bu aracı şehir içinde kullanacam ve yazlarıda şanlıurfadan izmire giderken kullanılacak o nedenle yüksek bir beklentim yok benim için kliması ve şehir içi az yakışı önemli ( şanlıurfa'da görevli bir öğretmenim burası gölgede 45 derece )

Bir de merak ettiğim iç mekanın bir süre sonra sorun çıkarıp çıkarmadığı örneğin kapılardan veya içinden tıkırtılar oluşuyormu?
  • hocam dizel motorda klima daha rahat olur... üstelik orası sıcak! haldır haldır çalışır klima! baya fazla benzin yakar...
    yanlız aracı hemen soğutmaz kiş klima öyle ev kliması gibi değil!
    15 dk lık yola gidiyorsan hiç açma!
    dizel'e para çıkışmıyor mu 1
    ikincisi dizel temiz euro dizel yakıt istiyor usrafa bulamayacaksan hiç alma!

illa 1.3 motor araba alacaksan temiz bir 3. el bak derim 15 milyara güzel bir araç bulursun eminim temiz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.