Şimdi Ara

GET İle Ürün Satmanın Bilinmeyen Yönü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malum bugün sitede bir arkadaşımız donanımla alakalı bir konuda nasıl dolandırıldığını anlatıyor.Bu tarz durumları yaşayan arkadaşlar bazı şeyleri deneyim ederek bu konu hakkında bilgisi olmayanlara bir nevi yaşamadan deneyim katıyor.3-4 sene önce yaşadığım bir olayı size şöyle anlatmak isterim;

GET ile satış yapabildiğiniz malum siteyi biliyorsunuz arkadaşlar,oraya bir dönem satın alıp ama nerdeyse hiç kullanmamış olduğum Logitech F710 marka model gamepadi koydum.İkinci el ürün satarkende ben genelde insaflı davranan birisiyimdir.O dönemde 50 tl gibi bir fiyat yazdım.Ankaradan birisi bu ilana cevap yazdı ve ilanı karını koyup GET ile satıp satamayacağımı sordu.Bende tabiki de neden olmasın diyerek GET ile ilan açtım.Bu kişi hemen bu yeni ilan üzerinden alım yaptı.Ürünü bir güzel paketledim ve tarafına gönderdim.Bir yandan da kargoyu takip ediyorum ve kargo alıcının eline varır varmaz beni telefon üzerinden aradı.(Bu arada şunu da belirtmek isterim kendisi kargoyu Pttnin bir şubesine göndermemi istemişti.)Ürünün bozuk olduğunu bilgisayarla bağlantı kuramadığını belirtti.Kendisine paketlemeden 2 dakika önce kontrol ettiğimi öyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledim.Ama ne yaptıysam alıcıyı yapıcı olması konusunda teşvik edemiyordum ve adam site üzerinden iade talebi açacağını söyledi bende kabul ettim.Sadece düzgün bir şekilde paketlemesini rica ettim.Sonuç olarak 2-3 gün sonrasında ürün elime geldi ama ilk elime aldığımda gamepadi garipsemeye başladım.Tuşlarda göçük analoglarda boşluk vardı.Sonra aklıma ürünün çektiğim fotoları aklıma geldi,benim sattığım üründe yön tuşları kısmında ufak bir defo vardı ama bana gelen gamepadde orası temiz durumdaydı.Hemen adamı aradım ve tatlı dille bir yanlışlık olup olamayacağını sordum.Kendisine asıl ürünün fotolarına sahip olduğumu ve bana gönderdiği gamepadin farklı olduğunu belirttim.Sonuç olarak adam hep inkar etti.Hemen ardından site yetkililerini aradım ve bana kargoyu gönderirken ürün kondisyonuyla alakalı zabıt tutturdunuzmu diye sordu.Bende altı üstü 50 tllik bir ürün olduğunu böyle bir şeyi yapmadığımı belirttim.Sonuç olarak arkadaşlar adamı tekrar aradım ettim ama elimde yıllarca hor kullanılmış bir ürünle kalakaldım gördükçe sinirim bozuldu en sonda çöpe attım.Peşine düşüpte kendimi yormak da istemedim.Siz siz olun GET le bile ürün satarken çok dikkatli olun.

• geçmiş olsun. Hırsızlığın azı çoğu yoktur benim nazarımda. 50 tl 500 tl 50000tl olsun. Yapan kişinin kesinlikle ağır derecede ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum. Acilen bu suçlara karşı gerçekten caydırıcı cezalar getirilmelidir. Suç 5 lira bile olsa bir daha aklına bile getiremeyecek şekilde zarar göreceği cezalar verilmelidir. İşte bu insanlar gerçek vatan hainidirler. Bunlar ne müslümandır, ne de vatanseverdir. Emin olun ki ülkece zor bir duruma düşsek kıtlık olsa sokakta kendinden güçsüz gördüğünü öldürüp elindekini alacak kadar vicdansızlardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 liram gitsin dava açarım sonuçta suç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

1 liram gitsin dava açarım sonuçta suç
    Suç ama yasalar seni korumadıkça istediğin kadar dava aç. Technosistem adam aylardır milletin parasını gasp ediyor. Onlarca insan savcılığa gitti sonuç sıfır. Adam elini kolunu sallayarak dışarıda geziyor. Pcdepo olayında adam milyonları götürdü o adamında ceza aldığını sanmıyorum. Hatta adamın sitesi hala açık.
  • Hocam imkan varsa peşine düşün derim.Ben adama 10 euro borç verdim.Vermeyince bütün sülalesinin telefon numarasını arayıp çocuktan paramı geri aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Suç ama yasalar seni korumadıkça istediğin kadar dava aç. Technosistem adam aylardır milletin parasını gasp ediyor. Onlarca insan savcılığa gitti sonuç sıfır. Adam elini kolunu sallayarak dışarıda geziyor. Pcdepo olayında adam milyonları götürdü o adamında ceza aldığını sanmıyorum. Hatta adamın sitesi hala açık.

Alıntıları Göster
    Savcılığa suç durusunda bulunmakla dava açmak ayrı şeylerdir.
    Youtube kanalım için bir facebook sayfasıyla anlaştım 100 tlye benım kanalın reklamını yapcaktı parayı attım aldı parayı ve reklamı yapmadım engelledi beni.Bende gidip savcılığa suç duyurusunda bulundum sonuç yok çünkü binlerce şikayet eden var.Sonra gidip bri avukatla görüştüm dava aç bütün para senın olsun dedim kabul etti.Adama 100 tl atmıştım 5 bin tl aldım üstüne 2 bin tlde avukat ücreti ödedi.Mahkeme kagıdı evine gider gitmez hemen avukatımı aramış vazgeçin ne istiyorsanı vereyim demiş sicilime bişe işlemesin demiş ama ok yayından çıktı bir kez o adamın sicilini bozacagıma ant içmiştim ve kazanan ben oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Savcılığa suç durusunda bulunmakla dava açmak ayrı şeylerdir.
    Youtube kanalım için bir facebook sayfasıyla anlaştım 100 tlye benım kanalın reklamını yapcaktı parayı attım aldı parayı ve reklamı yapmadım engelledi beni.Bende gidip savcılığa suç duyurusunda bulundum sonuç yok çünkü binlerce şikayet eden var.Sonra gidip bri avukatla görüştüm dava aç bütün para senın olsun dedim kabul etti.Adama 100 tl atmıştım 5 bin tl aldım üstüne 2 bin tlde avukat ücreti ödedi.Mahkeme kagıdı evine gider gitmez hemen avukatımı aramış vazgeçin ne istiyorsanı vereyim demiş sicilime bişe işlemesin demiş ama ok yayından çıktı bir kez o adamın sicilini bozacagıma ant içmiştim ve kazanan ben oldum.

Alıntıları Göster
    Sizin olay ile benim dediğim arasında dağlar kadar fark var. Bu kişilere distribütör, aracılar(payu) ve bazı mağdurlar zaten dava açıyor. Fakat adamın üzerinde birşey olmadığından elleri boş dönüyorlar.Bunu yapan insan herşeyi göze alıyor, yasal açıkları da biliyor. Sizin olaydaki şahıs cin olmadan adam çarpmaya çalışmış. Sizin 100lira için uğraşmayacağınızı düşünmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 19 Mayıs 2018; 21:56:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Sizin olay ile benim dediğim arasında dağlar kadar fark var. Bu kişilere distribütör, aracılar(payu) ve bazı mağdurlar zaten dava açıyor. Fakat adamın üzerinde birşey olmadığından elleri boş dönüyorlar.Bunu yapan insan herşeyi göze alıyor, yasal açıkları da biliyor. Sizin olaydaki şahıs cin olmadan adam çarpmaya çalışmış. Sizin 100lira için uğraşmayacağınızı düşünmüş.

Alıntıları Göster
    Adamın üzerine bişey yoksa sizin dediğiniz gibi bişey yapılamıyor.
  • bende mağlum sitede birçok ürün satıyorum kendim elektronikciyim bugüne kadar GET ile sadece bir defa birkıza mp3 çalar sattım ondada sorunsuz şekilde param geldi sadece sistem benden bir iktar para kesti o günden sonra asla kullanmadım sistem çok sakat interette araştrırsınız çok mağdurları var adam orjinal ıphone telefon yolluyor adam beğenmedim deyip çakmasını geri yolluyor veya seri numarasını kopyalıypr adam sağlam anakart yolluyor aynı kartın bozuk olanını geri yolluyor neler neler güvenli e-ticaret deniliyor ama bence hiç de güvenli bir sistem değil....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derman-

bende mağlum sitede birçok ürün satıyorum kendim elektronikciyim bugüne kadar GET ile sadece bir defa birkıza mp3 çalar sattım ondada sorunsuz şekilde param geldi sadece sistem benden bir iktar para kesti o günden sonra asla kullanmadım sistem çok sakat interette araştrırsınız çok mağdurları var adam orjinal ıphone telefon yolluyor adam beğenmedim deyip çakmasını geri yolluyor veya seri numarasını kopyalıypr adam sağlam anakart yolluyor aynı kartın bozuk olanını geri yolluyor neler neler güvenli e-ticaret deniliyor ama bence hiç de güvenli bir sistem değil....
    Güvenli hale getirilebilir aslında fakat hem daha masraflı hemde özel bir birim kurmaları gerekir. Ürün direk yetkili birime gönderilir, onlar ürünü kontrol eder, belirtilen özelliklerin hepsini sağlıyorsa ve sorunsuz çalışıyorsa alıcıya gönderilir. Böylece iki tarafında mağdur olması engellenir. Sıfır ürünlerde de alışverişten vazgeçme durumu olmaması lazım. Saka maka cidden sağlam bir sistem oldu. Patentini falan mı alsam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.