Şimdi Ara

Gerçekten hayatı anlamıyorsunuz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
6
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
208 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EvilMorty kullanıcısına yanıt
    Eh zamanında hızlı yaşadık
  • Hocam yazdığınızın özeti hedonizm dir ben hedonistim hayatın tadına öyle bir varıyorum ki üzüntüden bile zevk almaya bakıyorum gerçektende işe yarıyor öyle ki gün geliyor derdimin olmasını istiyorum :) hayatı yaşamak istiyorsanız hedonist olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-403204792

Gençler, bunlar boş laflar. Unutmayın Türkiye'de yaşıyorsunuz. Hiçbirinizin geleceğinin garantisi yok. Sevdiğiniz mesleği yapabileceğiniz ve bu meslek ile geçiminizi sağlayabileceğiniz bir ortam yok Türkiye'de.

Ayrıca "sevilen meslek" kavramını çok saçma buluyorum. İnsanın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yapmak zorunda olduğu birtakım eylemleri sevmek zorunluluğu varmış gibi lanse ediliyor.

Para kazanabileceğiniz bir işiniz olsun. Hayallerinizi de kazandığınız para ile yaşayın. Para olmadan hiçbir hayalinizi gerçekleştiremezsiniz. Hep başkalarının desteğine muhtaç kalırsınız ya da sersefil bir şekilde hayallerinizi yaşadığınızı zannedersiniz.
    Her zaman "burası Türkiye" lafıyla hayallerinize bahane ürettiniz. Siz nasıl düşünüp şartlanırsanız o gelir başınıza.

• quote:

Orijinalden alıntı: e92v8

Hocam yazdığınızın özeti hedonizm dir ben hedonistim hayatın tadına öyle bir varıyorum ki üzüntüden bile zevk almaya bakıyorum gerçektende işe yarıyor öyle ki gün geliyor derdimin olmasını istiyorum :) hayatı yaşamak istiyorsanız hedonist olun
    Hocam bunu ilk kez duydum, araştırırım bi ara.

• Hedonizm hazcılıktır hayatta herşeyden zevk alma amacıdır. Kısacası insan zevk ve sefa için yaşar yine zevk ve sefa için ölür. Hep haz duygusunun peşinde koşar.

• quote:

Orijinalden alıntı: e92v8

Hocam yazdığınızın özeti hedonizm dir ben hedonistim hayatın tadına öyle bir varıyorum ki üzüntüden bile zevk almaya bakıyorum gerçektende işe yarıyor öyle ki gün geliyor derdimin olmasını istiyorum :) hayatı yaşamak istiyorsanız hedonist olun
    Hedonist nasıl olunur hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Susun Yüce Hayatı Anlayıcı konuşuyor.

Konuş Yüce Hayatı Anlayıcı.

• Hala sevdilen meslek yapılmalı diyenler var yapmayın gözünüzü seveyim.

1. Meslekte 1 ayını geçirmemiş Türkiye şartlarındaki meslek ortamını görmemiş insanlar sırf kalbinden öyle geçiyor diye mesleklerini seçip kendilerini kandırıyorlar. Bir mesleği güzel yapan iş ortamın arkadaşların insan kalitesi.

2. Meslek amaç ve idealleri dışında kimileri için ilk kimileri için ikincisi konumda olan maddiyat için vardır. Eğer mesleğin yaşamın için gereken şartları sana sağlayamıyorsa en sevdiğin iş bile hiç oluyor eriyor hayatın.

Seviyorum diye ataması olmayan öğretmenlik okuyan arkadaşlarım 3 senedir işsiz… çizim yapmayı seviyorum diyen mimar arkadaşım asgari ücretli bir diğeri 2000 liradan iş yapıyor. Mühendislik okuyan arkadaşlarimin %80 şu an ya işsiz ya babasının dükkanında bekliyor yada farklı işlerle mesguller.

Sevmek yaşamakla eşdeğer bunu unutmayın hayatta temel ihtiyaçlarınızı bile ucu ucuna karşılayacak gelire sahip meslekler sizi mutlu etmez edemez. Para araçtır ama yokluğu toklugunu unutturur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teyfik Sikret

Ben 4. üniversitemi okuyacağım sırf bu olaydan dolayı. Mesaj at sana bin tane sertifika atarım hepsi de ücretli şekilde aldığım sas sap sql vs sertifikaları. İngilizce ana dil gibi konuşurum yanına Fransızca ile Rusça ekledim ( başlangıç düzeyi bile olsa biliyorum sonuçta ki iş başvurularında aşırı iyi bildiğimi hiçbir zaman iddia etmedim hep yeni başladım bilmiyorum fazla diye yazdım ) . Millet ucuza işçi çalıştırma derdinde. Ben odtü iktisat mezunuyum ve gelip bana 1700 tl maaş teklif ettiler en yüksek olarak. Sen bunu kendine yedirebilir misin? Bir yerden başla devamı gelir yükselir deme şimdi bana olmuyor. E kardeşim ben kendimi daha nasıl geliştireyim? Çalışıyordum başka vasıfsız işlerde ( garsonluk vs ) okumanın verdiği şeylerle + yabancı dil ile girdiğim firmadaki ciroyu tek başıma %110 arttırdım. Ama bunun bana bir faydası olmadı. Kuzenimin eşi büyük bir firmada çalışıyordu. Kadın kendini geliştirdi 6 dil biliyor. E sonuç döviz arttı diye işten çıkardılar. Sen bunu kendine yedirebilir misin? Disiplinli biriyim ben çalışıyorum köpek gibi asla işi salsaklamam. Telefon yasaksa iş bitene kadar telefonu elime dahi almam. Alt üst ilişkim saygım vardır. Ne yanlışım oldu da ben de firmadan atıldım,maaşımı çok düşük verdiler? Her şeyin farkında olduğumdan zaten bölüm değiştirdim kaç defa. Kendime uygun meslek + geleceğin mesleği denilen iş alanı olan meslekleri seçmeye çalışıyorum.
    Nerelerde okudunuz neden degistirdiniz cok merak ettim hocam ben de odtudeyim. Suan en son sanirim odtu ikstisattan mi mezun oldunuz?

• Helalinden 10 kullanıcısına yanıt
    Odtü iktisat mezunu olduktan sonra sınava girdim. Gazi'yi kazandım şimdi başka üniversitedeyim isim vermek istemiyorum ifşa olmasın diye.

Odtü de bölümün ne bilmiyorum. Kendini geliştirmeye bak. Ben work and travel / Erasmus ne var ne yok yaptım. Ama olmadı bana hakettiğim değer verilmedi. Bölüme bağlıyorum artık Türkiye'nin iktisatçıya ihtiyacı yokmuş diyorum bu şekilde kendimi kandırıyorum.

• Gerçekten çok doğru evlilik çocuk çok boş zaman konusunda bencil olmak gerekiyor bazen.

• Konu sahibine şunu sormak lazım aç gezip mutlu olan var mı ? bu hayatta herşey para değildir ama en önemli şey paradır hayallerin peşinden koşun demekle olmaz bu işler hayalle yaşayanı gerçekler ile severlermiş bunu unutmayın

• Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Bu esprinin bir modası geçeli yıllar olmadımı aq yeter be

• İş piyasasına çıktığınızda göreceksiniz ki, okuduğu bölümden alakasız iş yapan milyonlarca insan var; o yüzden okulum şu, sadece şu işi yapabilirim diye düşünmeyin, kendinizi sürekli geliştirin, her işi yapabilecek konumda tutun, çağımız şartları bunu gerektiriyor, paran olursa binlerce hobi, zaman değerlendirme aktivitesi var, bunları rahatça yaparsın, paran olmazsa da yaparsın ama çok zorlanarak. Bu arada bilgisayar bilgisayar diye tutturmayın, merağınız yoksa o iş gerçekten olmaz, 10 sene standar maaşla dandik dundik kod yazarsınız, bezersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn_

Her zaman "burası Türkiye" lafıyla hayallerinize bahane ürettiniz. Siz nasıl düşünüp şartlanırsanız o gelir başınıza.

Alıntıları Göster
    Hayallerimize bahane üretmedik. Yaşadık, gördük ve buranın Türkiye olduğuna karar verdik. Verilen emeklerin adım adım eriyerek bir hiç olduğuna şahit olduk.

Uzaya hayranım, gökyüzüne bakınca huzur buluyorum. Bununla ilgili bir işte çalışmak için Türkiye'de başvurabileceğiniz tek yer herhalde meteorolojidir. Hayallerinizi yaşamak istiyorsanız, bu ülkeden gitmeyi de hayallerinizin arasına sıkıştırmanız gerekiyor.

Senin yaptığın gibi gerçeklerle bağımızı kopararak hayallerimizi yaşamaya çalışırsak, her şeyimizi kaybederiz. Hayatı filmlerde gördüğünüz haliyle yaşamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-403204792

Hayallerimize bahane üretmedik. Yaşadık, gördük ve buranın Türkiye olduğuna karar verdik. Verilen emeklerin adım adım eriyerek bir hiç olduğuna şahit olduk.

Uzaya hayranım, gökyüzüne bakınca huzur buluyorum. Bununla ilgili bir işte çalışmak için Türkiye'de başvurabileceğiniz tek yer herhalde meteorolojidir. Hayallerinizi yaşamak istiyorsanız, bu ülkeden gitmeyi de hayallerinizin arasına sıkıştırmanız gerekiyor.

Senin yaptığın gibi gerçeklerle bağımızı kopararak hayallerimizi yaşamaya çalışırsak, her şeyimizi kaybederiz. Hayatı filmlerde gördüğünüz haliyle yaşamayın.

Alıntıları Göster
    Diyarbakırdaki astronom konusu gördün mü?

• Hayatı anlayamazsanız hayat kafanıza vura vura kendini anlatır zaten.

• Kesinlikle hak veriyorum!

Sevdiğiniz istediğiniz kabiliyetlerinizin parelelinde olan işleri yapın.

Çünkü bir süre sonra, insan paraya da alışıyor fakat işini sevmiyorsa batmaya başlıyor insana...
    İşte o zaman sevdiğim işi yapayım istiyor eğer iş işten geçmemişse belki değiştirebilir ama zor yani..

Mutlu olmak için yaşamalı insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn_

Diyarbakırdaki astronom konusu gördün mü?

Alıntıları Göster
    Bence sen olayı anlamamışsın. Adam fırıncı fırıncı !

Benim demek istediğim de tam olarak bu. İyi ki hatırlattın o konuyu. Bak bu adam belli ki yetenekli ve hayalleri var. Fakat ne işle meşgul ? Fırıncılık.

Ekşiden bir alıntı koyuyorum buraya.

"ekşi sözlük ailesi olarak diyarbakır'da bulunan bir kaç yazar arkadaşla bugün abdülkadir abiyi ziyarete gittik. kendisi hoş, samimi, naif bir insan, bizi de güzel karşıladı. yaklaşık bir saat kadar sohbet etme fırsatı bulduk bu arada bize kendi hikayesini anlattı. başlıkta yer alan videoda kendisinden her ayrıntısıyla bahsetmiş zaten, biz de kendi izlenimlerimizi aktaralım dedik ve abimize yapılacak her türlü maddi manevi yardımda pay sahibi olalım dedik. abinin asıl mesleği fırıncılık, şu an çalışmıyor ve herhangi bir gelir kaynağı da yok, kendisi söylemedi ama zannımca uzaktaki aile üyelerinden, çevreden, eş dosttan yardım alarak geçiniyor."

Sen insanlara materyalist olmayın gibi gerçeklikten uzak tavsiyeler verirsen yolunu çizememiş gençleri ki ben senin bunlardan biri olduğunu düşünüyorum, yanlış yollara sevk edersin. Bu adama yardım eden olmasa eğer açlıktan ölür ve hiçbir hayalini gerçekleştiremez. Önce paranızı kazanacaksınız, hayatınızı satın alacaksınız ondan sonra hayallerinizi kovalarsınız.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.