Şimdi Ara

Gerçekten hayatı anlamıyorsunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
6
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
208 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha 18-19 yaşında okuyacağınız bölümü onda para var, bunda iş yok, ilerde araba alamam ev alamam... gibi şeylere bakarak seçiyorsunuz.

Tamam seçin en çok parası olanı, bütün zamanınızı onunla tüketin. Sonra bir eviniz olacak, sonra arabanız, sonra aileniz. Zaten bir kere aile işine giriştiğinizde üstünüze inanılmaz bir sorumluluk binecek, isteseniz de işinizi bırakamayacaksınız. Arabanız, eviniz güzel olacak. Ama bir süre sonra sizi mutlu edemeyecek. Mesela şu an elinizdeki telefonu ilk aldığınız andaki kadar mutlulukla mı kullanıyorsunuz?

Anlayın artık nesneler hiçbir şey değil! İlerideki çocuklarınızı düşünmekten de vazgeçin nolur, olmasın çocuğunuz! Hayatta size verilen en büyük nimet zaman. Elinizdeki zamanı kendinize harcayın, bencil olun bu konuda.

Hayaliniz "o işte para yok" lafıyla bitmesin. Aklınızı kullanıp yeni işler türeteceksiniz. En basitinden sanal dünyaya uyarlayacaksınız. Siz işinize aşık olun, para size gelecek. İşimi çok seviyorum diyip aç gezeni gördünüz mü?

Nolur "puanım boşa gider" diye hayatınızı harcamayın. Puanım boşa gider demekle "bir tencere yemek yapıp bozulmasın diye hepsini yemek" demek arasındaki fark ne?

Hala gününüz var, Allah aşkına şu salak rekabet ortamından çıkıp en sevdiğiniz işi seçin. Sevmediğin işi yapacaksan fullesen bile anlamı yok. Sevdiğin bölüme yetiyorsa 1 milyonda olsan ne olacak? Farkına varın artık burada kimse kimsenin rakibi değil, birinden yüksek almanız da başarı değil. Sevdiğin işi yapmaktır başarı. Kendini kütüphanede sabahlara kadar çalışırken düşün, ne konuda çalışmak isterdin?

Bir de, eğer ailenizle hayalleriniz arasında kalırsanız kesinlikle hayallerinizi seçin. Çünkü bu hayat sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneMan -- 13 Ağustos 2018; 11:8:31 >
  • Birileri yine tıp kazanamamış

• hocam çok kararsızdım ama elektorniği listeden bile silmeyi düşünüyorum şu anda bilgisayar veya endüstri dışı bana göre değil
  • haklısın ama genellikle haklı olmakla kalıyorsun malsef ben çok sıkıldım vallahi Allah sonumuzu hayır etsın
    şu ıng. tıplar sırf tıp okuyum dıye yazılmıyorsa bı sey bılmıyorum ben
  • hocam naptınız aslında ayt bana kalırsa tyt ye gore daha kolaydı ama mezunluk senesı 1 sene gecırmeme rağmen hayttan soğudum ve aşırı degıstım .her sınav senemde gerıye baktığımda ben bugunlrı nasıl atlatmışım dıyorum 3 sene hazırlanmak tam tersı etkı yapıyor benım fıkrım bi senede halledılmelı canını dısıne takıp kendını soyutlayıp haladecen bence
    kendını asla yetersız hıssetme degerlısın
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Kardeş anlatılmak istenenle yaptığın esprinin ne alakası var şimdi? Adam daha çok "bireysel olun" ve "materyalizm ile ömür geçmez" demek istemiş. Hem bu espri demode olmadı mı? Not: Tıpla alakası olmayan bir EA.

Edit: ile edatı ayrıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skywards -- 13 Ağustos 2018; 4:5:11 >
  • Ne yazık ki çoğu genç bu gerçekleri üniversite veya sonrasında anlıyor ancak. Bunun için onları suçlamıyorum, puan için öyle bir yarış var ki bunun çok önemli olduğunu düşünmeyecekler de ne yapacaklar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Skywards kullanıcısına yanıt
    ya forumun gereksızlerı begenı almak için yapılıyor.
    usttekı konu açan arkadaş da begenı aldı bu da muhım olan kımden begenı aldığın

forumun bu saçma espırılerınden sıkıldım takma beğenme gec
  • Yusuf Ziya hocam siz misiniz?

• Kesinlikle hocam. Ben liseden denizcilik mezunuyum kendimi hep denizci olacağım aylık binlerce dolar kazanacağım diye alıştırdım. Aklımda hep bir şüphe vardı acaba olmasam mı diye. Tercih dönemi başladı gittim denizcilik bölümlerini gezdim sonra bir anda istemeden okuyacağımı fark ettim. Şimdi fizik yazdım, fizikler tutmazsa da astronomi tutacak. Sevdiğin işi yaptığın zaman para da seni buluyor otomatik olarak.

Not: Temel bilimleri sırf puanından dolayı istemeye istemeye okumuş ve şu an aç gezenleri referans almıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Birileri yine tıp kazanamamış
    14k dayım bilgisayar yazmayı düşünüyorum.bence herkes için geçerli değil bu espri
  • Bu yazdıklarını anlayıp uygulayabilecek çok az insan var Türkiye'de. Ben bu yolu seçtim ve şu anda çok mutluyum. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Bu yazdıklarını anlayıp uygulayabilecek çok az insan var Türkiye'de. Ben bu yolu seçtim ve şu anda çok mutluyum. Tavsiye ederim.
    Bir an durup, kimsenin baskısı olmadan düşünseler hepsi anlayacak ama şu rekabet ortamından bir türlü sıyrılamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Birileri yine tıp kazanamamış
    İnşallah hayatta tıp kazanmaktan daha büyük başarıların olur.

• İnşallah hocam kansere çözüm bulmayı hedefliyorum
  • İngilizcesi iyi olanların bu linke göz atmasını tavsiye ediyorum.
    https://www.economist.com/finance-and-economics/2015/10/29/keeping-up-with-the-karumes?fsrc=scn/fb/te/pe/ed/keepingupwiththekarumes
    Özet geçmek gerekirse "which argued that rising incomes do not make people happier."
  • biz ne kadar sevdiğimiz derse şimdiki hayalimize göre bir tercihte bulunsak da ders odaklı olduğumuzdan ileride tam olarak o mesleği yapmadan onu sevip sevmediğimizi bilemeyeceğiz, bu yüzden meslekten başka birçok etkenle birlikte tercihler yapılıyor, çoğunluk meslek hedefinden önce sıralama hedefi koyuyor, elbet şimdi bize güzel gelenler ileride pişman da ettirebilir, keşke hepsinin denenme şansı olsaydı da ona göre seçim yapabilseydik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.