Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2024 (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: :ArHaus: Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (5 Mobil) - 10 Masaüstü5 Mobil
5 sn
4.329
Cevap
185
Favori
1.041.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam sana bir haberim var. Adını vermiyim Koç'un bir iştirakinde yeni mezun junior en düşük seviye mühendis maaşları bu sene 22 bin oldu fon kesintisi ile birlikte. Hadi sağlık sigortası falanı filanı kesinti ile 21.250 TL diyelim. 2 buçuk asgari ücret yapar. 15 bin TL 9 yıllık mühendis için çok çok az. Sizin en az 30-35'leri görmeniz gerekir. Kesinlikle kaçın ve job hopping yaparak maaşı yükseltmeye bakın. Ki bu tecrübe ile rahat yaparsınız. Arkanıza bakmayın. Başarılar hayatınızda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biksann kullanıcısına yanıt

Kimya mühte de para varmış demek. Herkes kötülüyor

• Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt

Açıkçası kimya mühendisleri piyasada gayet de aranıyor benim gördüğüm kadarıyla. Zamanında 1. Anadalımı kimya mühendisliği okurdum şimdiki aklım olsaydı. Puana yazık olmasın diye başka bölüm yazdık.

• Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt
    Kimya sektörü otomotiv çimento gıda da bir numara kimya mezunu arkadaşlarım memnunlar

Votarantim Çimento
    Çimsa
    Akçansa
    Baştaş çim
    Sumitomo rubber
    Brisa
    Şişecam
    Ülker
    Eti
    Sanko

Takır takır kimya müh alan şirketler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ritalin06 -- 4 Şubat 2023; 9:57:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ritalin06 kullanıcısına yanıt

Hocam kimya mühendisliğinde Marmara üniversitesi iş görür mü?

• Arkadaşlar, ee son sınıf öğrencisiyim. İkinci dönem çalışmak ve devamında da çalıştığım firmada kalmak amacıyla başvurular yaptım.

Bunun sonucunda şuan Ford'dan, Tofaş'tan olumlu yanıt aldım. TUSAŞ'tan aynı şekilde olumlu bir yanıt bekliyorum fakat Ford ve Tofaş'a önümüzdeki hafta kararımı iletmem gerekiyor, TUSAŞ ise önümüzdeki haftanın sonraki haftasında sonuçlarını açıklayacağını belirtti. Bahsettiğim firmalarda çalışan arkadaşlar yeni mezun maaşları hakkında beni bilgilendirebilirse çok memnun olurum.

Edit: Sorum Ford ve Tofaş'ın arge departmanları için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2CBD65149 -- 3 Şubat 2023; 23:53:29 >
  • 2023 ya evet

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

tai/tusaş ve aselsan arasındaki fark kapanması bekleniyodu son zamda, olmadı ama duyduğuma göre en geç haziranda kapanacak aradaki fark

• Hocam bu yaptığınız staj başvurusu mu?

• Evet, uzun dönem

• Rascoal kullanıcısına yanıt

Aselsan da 16 maaş veriliyo diye biliyorum yıllık, bu verdigin maaş miktarları 16*maaş/12 mi? Eğer öyle değilse 25*16/12=33,3K maaş yapıyor yaklaşık olarak.

• Yapman gereken Tofaş'a 1 ay sonra başlayacağını söyle. Tusaş'ın sonucu olumlu gelirse bu süreç içinde Tusaş'ı seç ve Tofaş'a maalesef başlayamayacağını ilet. Hayırlı olsun.

Anladım. Bilgem hakkında bilginiz var mı?

Bildiğim kadarıyla Tusaş yeni ünvan sistemine geçti. Belki ara zam yapılırsa Aselsan ile arasındaki fark kapanır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • akkanatçı a kullanıcısına yanıt
    1 ay sonra başlamamı kabul edeceklerini sanmıyorum

• Ford her alanda Tofaş’tan iyi hocam

• Forda gir tusaş kabul ederse ayrıl geç. Ama tusaş bir ara uzun dönem staja aldıklarını ise almamazlık yapıyordu. Şuan durum ne bilmiyorum

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

Bürüt işi devam ettikçe kimseye yetişemez  

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt

Brüt maaş dışında ikramiyelerle dengelenmeye çalışılıyor fakat zam oranları hep TÜİK’in rakamlarına göre yapılıyor. Önceden %10 fark vardı en çok maaş verenle ama gelecek dönemde nasıl bir tablo ortaya çıkacak çok ilginç zira bu kafayla olanı da kaybedip kızdırtırlar. Hem daha az verip hem de nasıl centilmenlik sözleşmesi imzalattırıyorlar anlamıyorum.

• Yeni başladım backend dev olarak maaş 13k net. Az alıyorum. Kendimizi geliştirelim ayağına filan dayanıyorum bi 9 ay filan olunca istifa eder maaşı arttırmaya yönelik iş ararım büyük ihtimal  

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.