Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2020

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
731
Cevap
67
Favori
216.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 315
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 57
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 28
  • Favoriye Eklediklerim 67
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iraisemyhand (57 mesaj) Yirikalische (26 mesaj) engineer037 (16 mesaj) TheYips (13 mesaj) alicho (10 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (313 mesaj) Mobil (191 mesaj) Mini (54 mesaj) Uygulama (173 mesaj)
  • @
82 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2020
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    156 Mesaj
    [04 Mart 2021 13:58:12 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cinali1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    156 Mesaj

aynen benimde vestelde torpil var 5k+ yeni mühendis maaşları

|
    |
    gomucumuhendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    156 Mesaj
    Milletin söylediği internette dolanan maaşlar 2-3 sene öncenin maaşları ekstra gerizekalı olmayan hiçbir mühendis şuan 5.000 altına başlamıyor (yeni mezun)

Makine mühendisi arkadaşım dandik üni mezunu ortalamasıda yok istanbulda fabrikanın birine girdi 6500tl maaş ile 2021 de 7.5-8 olmuştur bu imalat fabrikalarında zaten normal işcilerede 4-4.5 veriyorlar

Zaten türkiyede mühendisin çalışacağı yerler istanbul ankara izmir başka nerde çalışacak mühendis ki ankarada bile çok bişey yok geneli istanbul ve istanbuldada zaten 3000 liraya garson bulamazsın

Piyasada şuan en iyi parayı yazılımcılar alıyor ortalama 7-8 bin lira ile başlıyorlar sonrası zaten kişiye firmaya şansa göre değişiyor

İkinfi olarakta makineciler alıyor onlarında 6-6500 civarı başlangıçları var 2-3 yıllık mühendis olduğunda çift haneleri görüyor sonrası yine firmaya vs bağlı.

• Er
    0 Mesaj

Hocam hangi üniversiteden mezunsunuz ?

Çevrenizdeki meslektaşlarınızın maaş aralıkları bu civarda mı ?

|
    |
    Cinali1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    451 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: troubledgod

Hocam hangi üniversiteden mezunsunuz ?

Çevrenizdeki meslektaşlarınızın maaş aralıkları bu civarda mı ?

500 ile 1500 liralik oynamayla hemen hemen böyle.

|
    |
  • Yüzbaşı
    540 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    yazilimcisair

Tecrübeli sistem yöneticileri varsa bana kariyer için tavsiyeler verebilirmisiniz?

|
    |
  • Teğmen
    180 Mesaj

Hocam hangi şirkette yapıyorsun, sayısal donanim tasarimini? Çok zevkli is bu arada :).

|
    |
    KilliKarpuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6389 Mesaj
    savunma sanayi yeni mezunlar 10k 11k

|
    |
  • Binbaşı
    1279 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mghfreud

Hocam hangi şirkette yapıyorsun, sayısal donanim tasarimini? Çok zevkli is bu arada :).

Ufak çaplı bir savunma sanayi altyüklenicisinde çalışıyorum.

|
    |
  • Onbaşı
    34 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

bu gerçekse cidden durum vahim ben üniversite vs bitirmeden migrosta bundan daha fazla alıyorum hayat cidden garip

Alıntıları Göster

hayat garip değil aslında. bir şey ne kadar çoksa o kadar değersizleşir.

bu arada migrosa torpil ile mi girdin nasıl girdin?

|
    |
  • Teğmen
    147 Mesaj
    Savunma sanayi ankara, 2 yillik bilgisayar muhendisligi tecrubesi. 2021 zammi ile beraber 9.5k
    |
    |
  • Binbaşı
    1112 Mesaj

backend developer, henüz mezun değilim ama sektördeki ikinci yılım doldu, yaş 25. yıl sonu zammı yüzde 21 geldi. 750 lira civarı da ticket var

maaş 7500 oldu. Haziran ayında yeniden zam alacağım sözü verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 26 Ocak 2021; 21:39:59 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    933 Mesaj
    Boş
    |
    |
  • Binbaşı
    1789 Mesaj

TOBB Bilgisayar %25 burslu terkim(çok pişmanım), TOBB Makine'yi 2,5 ortalama ile bitirdim.

Çok hızlı büyüyen bir savunma sanayi firmasındayım ve sektörde rakibi yok diyebilirim, rakibi olmaması mevcut pozisyonumda kazandığım tecrübenin iş bulmamada işe yaramaması demek oluyor.

Covid patladığı ilk dönemlerde başladım, 6 ay işkurlu girdim, 1800 TL verdi devlet, şirket tek kuruş para ödemedi.

Şimdi ikinci 6. ayın içindeyim ve aday mühendisim hala, 3200 tl alıyorum, adaylık bitince zam dönemi de denk gelecek, 4500'i geçeceğini düşünmüyorum.

Ek mesai ücreti yok.

Eğitimim iyi olduğu için kritik bir görev yapıyorum, çalışma saatim 7:30-17:30, 17:30'da çıkabilirsem mutlu oluyorum :)

Hafta sonları çoğunlukla işe gidiyorum.

Servis ve öğle yemeği var. Mesai olursa akşam yemeği de var.

Evimden 60 km uzaklıkta

İş arıyorum, aradığımı anladığı için direktörüm ve müdürüm bana tavır yapıyor bu aralar.

İş bulamıyorum başka

Şimdiki aklım olsa, kesinlikle okumazdım. Anamın babamın eğitimim için verdiği emeğe ve paraya yazık. Ticaret yapar, herhangi bir şey yapar kesinlikle daha rahat bir hayat yaşardım.

Şu an bu şirkette sadece çok hızlı büyümesinden dolayı pozisyonumun kısa sürede iyileşeceği(kurumsal bir firmaya göre) ve İngiltere'de yeni fabrika açtığı için sıcak bakıyorum, beni oraya gönderme olasılıkları yüksek.

Saat 23:17, muhtemelen gece 2'ye kadar çalışıp sabahın köründe kalkıp işe gideceğim. Çoğunlukla kendimi göstermek için yırtınıyorum. Cumartesi sabah 8'de gelip gece sadece 2 saat bir köşede uyuyup Pazar öğleden sonra 3'te çıktığım günler oldu.

İş hayatının üzücü kısmı iş değiştirmeden kıymetin ve maaşın artmıyor, mevcut çalıştığım şirketin 2. veya 3. çalıştığım firma olmasını dilerdim.

Her geçen gün insana saygı azalıyor, yaşamak zor, ailem olmasa şu ortamda yaşamam çok zordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Güneş -- 28 Ocak 2021; 23:34:39 >

• Çavuş
    42 Mesaj

Oğuz Ergin hocamız yüzünden mi bilgisayarı bıraktın :D

|
    |
    Özgür Güneş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1789 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bbilen98

Oğuz Ergin hocamız yüzünden mi bilgisayarı bıraktın :D

Valla zamanında bilgisayar ve makine arasında çok kalmıştım, Oğuz Ergin beni ikna etmişti bilgisayar için, kararımdan dönmesem iyiymiş, Oğuz Ergin’den hiç ders almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Güneş -- 31 Ocak 2021; 0:50:44 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1522 Mesaj

3100+agi+yol+yemek+sigorta  

• Yüzbaşı
    524 Mesaj

işte gerçekler

|
    |
    ne_demek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • |
    |
  • Teğmen
    165 Mesaj

söylediklerinin herhangi bir anlamı yok. yeni mezun mühendis maaşı savunma sanayii ortalama firmalarda 4k iyi firmalarda 5-6k idi. baykar ın başlangıç maaşı bile o kadar var ya da yok. imalat sanayii de yeni mezun makinecinin öyle bir paraya başlama ihtimalı yok zaten. seni yemişler sen de inanmışsın.

|
    |
    EnterX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.