Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2020 (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
791
Cevap
59
Favori
353.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gomucumuhendis G kullanıcısına yanıt

aynen benimde vestelde torpil var 5k+ yeni mühendis maaşları

• Milletin söylediği internette dolanan maaşlar 2-3 sene öncenin maaşları ekstra gerizekalı olmayan hiçbir mühendis şuan 5.000 altına başlamıyor (yeni mezun)

Makine mühendisi arkadaşım dandik üni mezunu ortalamasıda yok istanbulda fabrikanın birine girdi 6500tl maaş ile 2021 de 7.5-8 olmuştur bu imalat fabrikalarında zaten normal işcilerede 4-4.5 veriyorlar
    Zaten türkiyede mühendisin çalışacağı yerler istanbul ankara izmir başka nerde çalışacak mühendis ki ankarada bile çok bişey yok geneli istanbul ve istanbuldada zaten 3000 liraya garson bulamazsın

Piyasada şuan en iyi parayı yazılımcılar alıyor ortalama 7-8 bin lira ile başlıyorlar sonrası zaten kişiye firmaya şansa göre değişiyor
    İkinfi olarakta makineciler alıyor onlarında 6-6500 civarı başlangıçları var 2-3 yıllık mühendis olduğunda çift haneleri görüyor sonrası yine firmaya vs bağlı.

• Cinali1 C kullanıcısına yanıt

Hocam hangi üniversiteden mezunsunuz ?

Çevrenizdeki meslektaşlarınızın maaş aralıkları bu civarda mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: troubledgod

Hocam hangi üniversiteden mezunsunuz ?

Çevrenizdeki meslektaşlarınızın maaş aralıkları bu civarda mı ?

500 ile 1500 liralik oynamayla hemen hemen böyle.

• Tecrübeli sistem yöneticileri varsa bana kariyer için tavsiyeler verebilirmisiniz?

• KilliKarpuz kullanıcısına yanıt

Hocam hangi şirkette yapıyorsun, sayısal donanim tasarimini? Çok zevkli is bu arada :).

• savunma sanayi yeni mezunlar 10k 11k

• Ufak çaplı bir savunma sanayi altyüklenicisinde çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeineLife

bu gerçekse cidden durum vahim ben üniversite vs bitirmeden migrosta bundan daha fazla alıyorum hayat cidden garip

Alıntıları Göster

hayat garip değil aslında. bir şey ne kadar çoksa o kadar değersizleşir.

bu arada migrosa torpil ile mi girdin nasıl girdin?

• Savunma sanayi ankara, 2 yillik bilgisayar muhendisligi tecrubesi. 2021 zammi ile beraber 9.5k
  • backend developer, henüz mezun değilim ama sektördeki ikinci yılım doldu, yaş 25. yıl sonu zammı yüzde 21 geldi. 750 lira civarı da ticket var

maaş 7500 oldu. Haziran ayında yeniden zam alacağım sözü verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 26 Ocak 2021; 21:39:59 >
  • Boş
  • TOBB Bilgisayar %25 burslu terkim(çok pişmanım), TOBB Makine'yi 2,5 ortalama ile bitirdim.

Çok hızlı büyüyen bir savunma sanayi firmasındayım ve sektörde rakibi yok diyebilirim, rakibi olmaması mevcut pozisyonumda kazandığım tecrübenin iş bulmamada işe yaramaması demek oluyor.

Covid patladığı ilk dönemlerde başladım, 6 ay işkurlu girdim, 1800 TL verdi devlet, şirket tek kuruş para ödemedi.

Şimdi ikinci 6. ayın içindeyim ve aday mühendisim hala, 3200 tl alıyorum, adaylık bitince zam dönemi de denk gelecek, 4500'i geçeceğini düşünmüyorum.

Ek mesai ücreti yok.

Eğitimim iyi olduğu için kritik bir görev yapıyorum, çalışma saatim 7:30-17:30, 17:30'da çıkabilirsem mutlu oluyorum :)

Hafta sonları çoğunlukla işe gidiyorum.

Servis ve öğle yemeği var. Mesai olursa akşam yemeği de var.

Evimden 60 km uzaklıkta

İş arıyorum, aradığımı anladığı için direktörüm ve müdürüm bana tavır yapıyor bu aralar.

İş bulamıyorum başka

Şimdiki aklım olsa, kesinlikle okumazdım. Anamın babamın eğitimim için verdiği emeğe ve paraya yazık. Ticaret yapar, herhangi bir şey yapar kesinlikle daha rahat bir hayat yaşardım.

Şu an bu şirkette sadece çok hızlı büyümesinden dolayı pozisyonumun kısa sürede iyileşeceği(kurumsal bir firmaya göre) ve İngiltere'de yeni fabrika açtığı için sıcak bakıyorum, beni oraya gönderme olasılıkları yüksek.

Saat 23:17, muhtemelen gece 2'ye kadar çalışıp sabahın köründe kalkıp işe gideceğim. Çoğunlukla kendimi göstermek için yırtınıyorum. Cumartesi sabah 8'de gelip gece sadece 2 saat bir köşede uyuyup Pazar öğleden sonra 3'te çıktığım günler oldu.

İş hayatının üzücü kısmı iş değiştirmeden kıymetin ve maaşın artmıyor, mevcut çalıştığım şirketin 2. veya 3. çalıştığım firma olmasını dilerdim.

Her geçen gün insana saygı azalıyor, yaşamak zor, ailem olmasa şu ortamda yaşamam çok zordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Güneş -- 28 Ocak 2021; 23:34:39 >

• Özgür Güneş kullanıcısına yanıt

Oğuz Ergin hocamız yüzünden mi bilgisayarı bıraktın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: bbilen98

Oğuz Ergin hocamız yüzünden mi bilgisayarı bıraktın :D

Valla zamanında bilgisayar ve makine arasında çok kalmıştım, Oğuz Ergin beni ikna etmişti bilgisayar için, kararımdan dönmesem iyiymiş, Oğuz Ergin’den hiç ders almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Güneş -- 31 Ocak 2021; 0:50:44 >
  • 3100+agi+yol+yemek+sigorta  

• ne_demek kullanıcısına yanıt

işte gerçekler

• EnterX kullanıcısına yanıt

söylediklerinin herhangi bir anlamı yok. yeni mezun mühendis maaşı savunma sanayii ortalama firmalarda 4k iyi firmalarda 5-6k idi. baykar ın başlangıç maaşı bile o kadar var ya da yok. imalat sanayii de yeni mezun makinecinin öyle bir paraya başlama ihtimalı yok zaten. seni yemişler sen de inanmışsın.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.