Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2020 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
59
Favori
353.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engineer037

Torpilim olmadan staja girdim demiş ya bana pek inandırıcı gelmedi, belki arkadaşın haberi yoktur ama orada ailesinin tanığı bir akraba falan vardır. Staj bulmak iş bulmaktan daha zor Türkiye'de. Kimse stajyer almak istemiyor zaten 1 ay sonra gidecek bi iş verilmez diye.
    Bu arkadaş bi şekilde staj bulduktan sonra o staj sayesinde de mezun olunca iş bulmuş olabilir.
    Tübitak'ta bizzat staj yapan tanıdıklarımdan biliyorum ortalama 3.00 şartı olduğu halde 2 küsür ortalamada girdiler oradaki tanıdıkları sayesinde. Bi iş de yapmadık dediler boş, zaten Tübitak'ta asıl çalışan kişilerde fetöcülük iftirasına uğrayıp atıldıktan sonra yerlerine AKP yanlısı ancak teknoloji özürlü kişiler işe alındı. (istisnalar hariç)

Alıntıları Göster
    Doğrudur hocam. Savunma Sanayi şirketleri bir nevi yarı kamu kuruluşları olduğu için torpil dönüyor. Staj zaten tamamen torpille oluyor artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• engineer037 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinize hak veriyorum ama günümüzde çoğu yerde mekanik kullanım yerine dijital kullanım geldi(en basitinden eskiden çakmakları kuvvetle yakarken şimdi onlarda dokunmatik oldu), birazda bu yüzden dolayı bilgisayar ile çap düşünüyorum birde ben şöyle düşünüyorum ne kadar doğrudur bilmem ama bir firma hem makine mühendisi hem de bilgisayar mühendisi çalıştırıyorsa çap yapmış birini tercih etmesi daha mantıklı olmaz mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Ktü deyim, okulun sıralaması oldukça düşük olmasına rağmen tanıdığım mezunları genellikle 4k üzeri ile işe başlıyorlar ve eğitim olarakta kötü eğitim veriyor denemez

• Ktü o kadar kötü değil merdiven altı hiç değil . Benim bahsettiğim üniler vakıf olarak apartman diker gibi olan üniler .

• quote:

Orijinalden alıntı: Kagansiii

Hocam dediklerinize hak veriyorum ama günümüzde çoğu yerde mekanik kullanım yerine dijital kullanım geldi(en basitinden eskiden çakmakları kuvvetle yakarken şimdi onlarda dokunmatik oldu), birazda bu yüzden dolayı bilgisayar ile çap düşünüyorum birde ben şöyle düşünüyorum ne kadar doğrudur bilmem ama bir firma hem makine mühendisi hem de bilgisayar mühendisi çalıştırıyorsa çap yapmış birini tercih etmesi daha mantıklı olmaz mı?
    Mühendislik derya deniz. İki farklı alanda bir kişi ne kadar uzman olabilir?

Bilgisayar mühendisliğini daha doğrusu yazılım öğrenmeni tavsiye ederim, dediğin gibi artık her sektörde yazılım var. Biraz araştır, yapabilirim, severim direk bilmüh bölümüne geç.

Benim okul birincisi olan bilgisayar mühendisi arkadaşım var ve endüstri mühendisliğinden çap yaptı ve mezun oldu. Ancak şuan tamamen yazılım üzerine çalışıyor, bi işe yaramadı endüstri mezunu olması.

• izzmarit kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yeni mezun ilk işi 8000 Tl veriyorlarsa bu adam şirkete en az 500.000 TL kazandıracak bir proje getirmiştir. Şirkette ona o parayı vermiştir.

Anlayamadığım bizim sektörde deneyimli mühendis 10-15 bin arası alıyor demişsiniz. Tam olarak sektör nedir ? Özel makine üretimi mi, otomasyon sistemleri mi, sac metal sanayi mi ? açıklarsanız doğruluğu daha inandırıcı olur
  • Whodoyouthinkiam W kullanıcısına yanıt
    enerji sektöründen haberin var mı?
  • Merhaba,

Unilever, P&G gibi firmalarda üretimde çalışan mühendis ne kadar maaş alıyordur? Çevrenizde var mı hiç?
  • Enjoy00111 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba aşağıdaki soruları cevaplarsanız daha açıklayıcı olur.

1.) hangi üniversite ?
    2.) işe başladığınız şirket hangi alanda çalışmakta
    3.) ne kadar maaşa başladınız
    ve en önemlisi hangi yıl işe başladınız çünkü 2018 den sonra işsizlik ciddi anlamda arttı ondan önce ünideyken bile iş teklifi geliyordu
  • Takip

• up

• Amerikada bilgisayar muhendisiyim maas 6000 dolar

Diyebilsem keske

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up harbiden

• up

• UP

• Böck kullanıcısına yanıt

Sanırım FMCG sektörünü kastediyorsunuz.

• up

• 3k ortalama maaştır ama 10k üzerini görenler de yeterince mevcut ülkede. Mühendislik yapmak bana göre çekilir meslek değil. Hele özelde. İşini sevsen bile durum bu. Tıp okumayı kaldırabilen bünyeler genelde garanti meslek sahibi oluyor. Mühendis olup asgari ücrete çalışan ülkede en az yarım milyon kişi vardır. Zaten işsiz mühendis sayısı 100000'i geçti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aselsan-havelsan ın güncel maaşlarını bilen var mı ? yazılımcı maaşları

• Makine Mühendisliği

Dumlupınar Üniversitesi

9 yıllık deneyim

ARGE mühendisi pozisyonu

İzmir

8-18, haftasonu tatil

Kamuda mesleğin değeri 6000-7000 arası görünüyor

3950+AGİ, servis, yemek. (sgk primi asgari üzerinden, maaş farkını elden alıyoruz.)

Fabrikada

Yurtdışı imkanları: fabrikanın yiyici team sık sık yurtdışında sömürüde. biz sandalyeden kalkamıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.