Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2020 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
59
Favori
353.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Namık kemal üniversitesi
    Savunma sanayi hem saha hem ofis
    2300ssk araba yemek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu öne çıkaralım,lütfen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Savunma sanayisindekiler daha çok alıyor

• Özel sektorde 2020 maasları bellı olmadıkı konu nıye acıldı anlamadım. Belli olanlar kamu sektörü ve asgari ücret.

Not: kusura bakmayın konuyu sadece özel sektör olarak algılamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakdc -- 12 Ocak 2020; 15:7:51 >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    sene boyunca bu konu duracak :)

• Wounds kullanıcısına yanıt
    kaç kişi girdi sizin mezunların,odtü,boğaziçi fazla bırakmıyor oraları...

• Konuyu açan arkadaş ilk mesaja brüt mü net mi? sorusunu da ekleyebilir mi? Sorunun cevabına göre aşırı değjşir, konuda sürekli sürekli de insanların birbirine bunu sormasını istemeyiz.

• Yirikalische kullanıcısına yanıt
    eklendi,uyarı için teşekkürler.

• Bilmiyorum odtu ankaradan dolayı konum olarak daha avantajlı olduğundan savunmada daha çoklar

• evi satıp pilot olun

• 9 ay sonrası editi: Bu mesajı yazdıktan 2 ay sonra maaşım 7000 oldu patronla konuştuğumuz gibi, aylar sonra bakıp bunu dedim diye saldıranlar çok komik geliyor. Hâla şirkette en düşük maaş alan yazılımcıyım bu arada. Hocam zammı alabildiniz mi diye özel mesaj atanlar oluyor, bir açıklık getireyim dedim.

4700 net + %20 prim

Hangi mühendislik?
    Bilgisayar

Mezun olunan universite?
    Koç

Kaç yıllık deneyim?
    16 ay

Çalışma şartları ve mesai saatleri?
    Sabah 10 dan once gelmek ve 8-9 saat arasi kalmak gerekiyor, tabi bunun icinde kahvalti, ogle yemegi, sigara molalari falan da var, o yuzden fena degil. Haftasonu hic gelmedim henuz, birkac defa evden bir seylere bakmam gerekti acil durumda.

Güncel piyasadaki maaş analizi?
    Cevremdeki insanlara gore dusuk fark edilir bicimde, konustuk patronla da, ya martta 7000 olacak ya baska yerlere bakacagim.

Çalışma şartları (şantiye,saha vs.)
    Daha rahat olamaz bu sanirim. Ofis, guzel bilgisayarlar, rahat sandalyeler, gecip oturabilecegin koltuklar, istedigini yiyip icebilecegin, cerez abur cubur icecek cay vs olan bir mutfak var. Ara ara kahvemizi alip bahceye muhabbet etmeye gidiyoruz. İsimizi bitirdigimiz surece ses eden olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 22 Ekim 2020; 12:19:23 >

• Kusura bakmayın ben konuyu yanlıs anlayıp yazmısım. ayrıca konunun butun bır sene durması guzel. Hıc degılse insanlar hangi ortalamada calsıyor kendılerını ona göre kıyaslayabilir. Guzel birsey yapmıssınızda fakat bızım ulkede ınsanlar trollukten ve durust olmamalarına baglı olarak atmasyon yuksek maaslar yazacaklar. Hadı forumu bırakın sosyal hayatta insanlar karsındakılere aldıgı maası soylerken kendısı + esinin aldıgı brut maası soyluyor hal boyle oluncada astronomık olay rakamlara cıkıyor sonra forumda 5000 alan bır arkadasımız gelıp 9000-10000 yazınca dıger 5000 alan yazsammı yazmasammı dıye dusunuyor. Aslında 9000-10000 alan basarılı kısıler yada sanslı kısıler kendı sısını kurup dıkıs tuttura bılmıs 1 elin parmakları kadar az oldugu ııcn genel pıyasa sartlarını etkılemez sonuc ıtıbarıyla aldıgımız maas yaptıgımız ıse pıyasada nekadar ıhtıyac varsa okadar alıyoruz.
  • Mühendisler maaş alamıyor çünkü iş yok konu kilit üye ban,tecrübesiz bir adamın ülkere girebilmesi için sağlam bir arkası olması gerek diğer türlüsüne beni kimse inandıramaz.
  • pilot olun

• Wounds kullanıcısına yanıt
    Vallahi helal olsun kardeşim bu zamanda bu maaş ve çalışma şartları iyiymiş.

Bende myo mezunuyum, böylelikle okuduğum okulun hiç bir kıymetinin olmadığını fark ettim.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar haklısınız ama bazı zamanlarda nadiren de olsa bu ve bunun gıbı buyuk sirketler yeni mezun ise alıyorlar. Bende yeni mezun olduğum donemde Dogan TV holding e girdiydim. Aslında olması gereken bu. Büyük sirketler yeni mezun alacak buyuk projelerle yeni mezunları eğitecek bir kısmı buyuk sirkette devam ederken bir kısmıda kobilere girip kobileri kalkındıracak kariılığındada ıyı para kazanacak ama bizde hersey "DÖTÜNDEN" anlasıldığı için biz tersini yapıyoruz kucuk sirketlerde birsey ogrenip buyuklere gecmeye calısyoruz malum kucuk sırkette kucuk bır ısın kucuk bır parcası ıle ılgılenırken cıddı deneyım fırsatları ucuyor gıdıyor herzman soylerım kurumsal buyuk bır firmada kucuk bır kobıde 10 yılda ogrenecegınız ısı 1 yılda ogrenırsınız dıye.
  • gemi işletme makine müh. içinde maaşları merak ediyorum ben de :)))

• Sallama konusuna hoş geldiniz hele 2 yıllık bile olmayan bir yazılımcının 7k maaş istemesine iyi güldüm 6 yıldır piyasanın içinde olan ve iş veren biri olarak yazın bakalım hayalleri durmak yok!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.