Şimdi Ara

Gerçek pizzayı tadabileceğim yer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bugüne kadar sadece 2 yerden pizza yedim. 2 side istanbul pendikdi. Biri sbarro diğeride dominosdu. Yani çok beğendiğimi söyleyemem cidden istanbulda bu anadolu yakası taraflarındaki en iyi pizzayı nerden yiyebilirim ?

• pizza ne la bizim cantığı çalmışlar git pideciye yumurtalı sucuklu kaşarlı pide ye
  • Tüm pizza zincirlerinden yiyen birisi olarak, bende gerçek pizza yemek istiyorum. Bu mekan yapıyor, diğerlerinden farklı dediğiniz yerler varsa yazın gidelim.
  • little ceasers gayet iyi.Geniş fast food zincirine sahip firmaların pizzalarından gerçek pizza beklemek yanlış olur kanımca.Seri üretim güzel yenir mi ? mis gibi yenir ama gerçek pizzayı böyle hazır olarak atan değilde kendileri elleriyle malzemeleri tek tek yerleştiren yerlerde yiyebilirsin.Onuda türkiyede çok zor.Kendi ana vatanında yemek lazım.Bunu döneri almanyadaki ile türkiyedeki gibi karşılaştırmaya benziyor.İtalyanlar diyodur bu pizzami be
  • Peperoncino, mezzaluna aklıma gelenler.
  • pizza lazza'yı çok beğeniyorum ben. Hem çeşitleri farklı ve bol hemde fiyatları daha iyi ama her yerde yoklar.
  • Amerikan değil de İtalyan tipi pizza için Kadıköy'deki Fornello's mükemmeldir. İtalyan usulü pizzaya en yakın pizzayı bu kaliteye çok uygun fiyatlara satıyorlar. Özellikle peynir seviyorsanız Quattro Formaggi tavsiyemdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben italyada yemistim bizimkilerle alakasi yok. Efsane bir pizzaydi ama oyle salamdi sucuktu zeytindi onlardan koymamislardi.

• italyan bi arkadaşım napolide ye demişti.. gerçi ben los angelesdayken süpermarketlerin hazır yemek bölümünde yapılan peynirli pizzalar bile enfes ötesiydi ben türkiyede öyle bi pizza yemedim hayatımda yani
  • İstanbul Maslak'ta (Ayazağa) Plus Kitchen. Gerek makarnaları, gerek salataları, gerekse pizzası bana göre dört dörtlüktür. Bazı ürünler için fiyatlar pahalı ama konsept gereği birazda. Mesela limonata 10-12 TL'dir ama weck kavanoz ile birlikte verilir. O kavanozu tek başına almak isteseniz 10 TL'ye anca bulursunuz. Pizza ve makarna siz istediğiniz anda önünüzde yapılır, malzemeleri tek tek seçersiniz. Geçen sene 20-22 TL civarındaydı pizzaları. Kuru etli alacaksanız mutlaka domates koydurun, yoksa tuzlu gelir.
    Makarnalar ise 16 TL mi neydi. Öğle saatlerinde giderseniz ikramlardan da alırsınız. Çayın yanına ikram aperatifler veriyorlar. Simitleri bile güzel adamların yalan yok.
    Yediğim en güzel tirileçeyi yapmışlardı, o da ikramdı.

Bu söylediklerim Eski Büyükdere cad. şubesi için geçerli. Diğerlerini bilmiyorum.

• İstanbul kozyatağı pizzeria al dante .Fiyatı biraz tuzludur ama hem pizzası mükemmeldir hemde boyutları büyüktür.

• avrupa yakasında çapa,fatih de tramvay durağından inince yukarıya çıkarak bulacağınız başvekil caddesi var. cadde üzerinde devam ederseniz sağ tarafınızda pizza arayı görürsünüz, eğer civarında olan varsa denemeden ölmeyin. sırf pizza soğur lezzeti kaybolur diye 1-2 semt dışına sipariş almayan, tatlı mı tatli bir lokanta.
  • Papa Johns. Sloganında da dediği gibi "iyi malzeme iyi pizza."

Pizza'nın aslında et olmaz ama işte arz/talep meselesi. İtalya'da yediğime en yakın Papa Johns'tur. Pendik'ten atla 500'lerden birine Kavacık'ta in ve minibüse binip Rüzgarlıbahçe'de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tumerity -- 28 Kasım 2016; 14:27:50 >
  • Fastfood olarak en beğendiğim pizzacı papa john's favorim de hawaii pizza.

restaurant olarak çok övdüler suadiye vapiano'ya gittim geçen sene hiç memnun ayrılmadım.
  • orduda olan yada çevresinde olan varsa ispirli pidenin pizzasını yemeden ölmesin
  • en iyi pizza pidecide yenir. karışık pide usta kaşarı bol olsun içinde gerçek kasap suçuk olsun.yuvarlak olacak diyence ,afiyetle zevk alarak bitirirsin.... yok ağa ben hava atacam karın doyurmak bahane dersen o başka..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismetturk -- 1 Aralık 2016; 19:55:54 >
  • Burda önüne gelen atıp tutmuş yok İtalya'da yediğime en yakın pizzayı Papa John's ta yedim felan filan. Anlamıyorsanız boş yapmayın birader. Hiç bir fast food pizza firması gerçek neapolitan pizza yapmıyor bunu söyleyeyim, yedikleriniz New York tarzı pizzanın yandan yemiş versiyonu. Gerçek Neapolitan pizza yemek istiyorsanız ya İtalya'ya gidip yerinde yiyeceksiniz yada anlayan bir ekmek, pide fırınına yaptırabilirsiniz. Onun dışında yok dominosmuş yok ceasersmış boş boş atıp tutmayın hiç biri neapolitan tarzı yapmıyor yapamazda zaten taş fırın olmadan.
  • new york tarzı pizzayı bir tek ben mi seviyorum yav? hiç yemedim gerçi.
  • Ankara'da: Italian Cut (Bahçeli 3. cadde)
    Bursa'da: Coi (Kükürtlü Caddesi)

İtalyan usulü bunlar yapıyor. Papa John's bildiğiniz Amerikan pizzası. İtalyanla ilgisi yok. Ya da benim yediğimin yoktu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.