Şimdi Ara

Gerçek Mitsubishi klima hangisi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
1
Favori
142.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samilto

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

DXK 09 Z3-S/(Z2-S) standart inverter iklimsanın 9000 btu 1980 taksitli fiyatı.Peişn indirimi yapmıyoruz dediler.
    MSZ-CHC 25VA Klimaplusun sattığı 9000 btu standart inverter 1870 taksitli fiyat-Peşinde 1650 dediler.
    Hangi klima daha iyidir?

DXK-09 modelinin asıl disbiritörü olan cihaz SRK25ZJP-S modeli.1663 lira 9.000 Btu inverteri hepsinden daha iyi.MSH-HC serisi kademeli bir inverter tam inverter özelliğini göstermiyor.

Kademeli derken anlamadım? Üzerinde inverter yazmıyor mu?

detay bir konu.eina'nın dediği doğrudur, gerçek inverter değildir HC serisi, kesinlikle alma işin özü bu, defalarca tartışıldı forumda.HC'yi inverter diye alma bence.En kısa açıklaması bu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

DXK 09 Z3-S/(Z2-S) standart inverter iklimsanın 9000 btu 1980 taksitli fiyatı.Peişn indirimi yapmıyoruz dediler.
    MSZ-CHC 25VA Klimaplusun sattığı 9000 btu standart inverter 1870 taksitli fiyat-Peşinde 1650 dediler.
    Hangi klima daha iyidir?

DXK-09 modelinin asıl disbiritörü olan cihaz SRK25ZJP-S modeli.1663 lira 9.000 Btu inverteri hepsinden daha iyi.MSH-HC serisi kademeli bir inverter tam inverter özelliğini göstermiyor.

Kademeli derken anlamadım? Üzerinde inverter yazmıyor mu?

Inverter yazıyor fakat cihaz ya 3.000 lik ya 6.000 lik yada 9.000 Btu olarak çalışıyor ara değerleri alamıyor.Inverter cihaz normal şartlarda min ve max kapasite arasındaki tüm değerleri alması gerekiyor fakat bu cihaz tabiri caizse 3 farklı standart cihaz gibi çalışıyor oda pek inverter la alaksı olmuyor açıkçası.
  • "Mitsubishi, Mitsubishi Electric ve Mitsubishi Heavy Industries Klimalar aynı firmadır.

Mitsubishi Grubu gemi taşımacılığı alanında faaliyet göstermek üzere 19 yüzyılın sonuna doğru Yataro Iwasaki tarafından kuruldu. Daha sonra Mitsubishi Grubu farklı sanayi dallarına yönelerek gemi taşımacılığının yanı sıra, gemi inşaası, finans ve uluslararası ticaret dallarında da faaliyete başlamiştir. Mitsubishi Electric 1921’de Mitsubishi Shipbuilding Co. bugünkü bilinen adı ile Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. Kobe ‘deki fabrikasından taşınmasından sonra kuruldu. Her iki firma Mitsubishi adını taşımasına rağmen her ikisi de birbirinden bağımsız faaliyet göstermekte ve her bir firmanın kendi bağımsız ürün yelpazesi bulunmaktadır."

Alıntıdır...
  • herkese iy günler
    srk60zjx neden srk71zk dan daha pahalı kapasitesi küçük olmasına rağmen?
  • Arkadaş paranı boşa harcama..
    Firmaların tanıtımını yapmak için vermiş olduğu reklam paralarını sen ödeme.
    En iyisi uygun fiyata olsun diyorsan burada.
    http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html
  • Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy Industries arasında aslında farkedilmeyen uçurum gibi bir fark var... Şöyle açıklayayım...
    Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy Industries arasında marka farkı var, distribütör farkı var, satış ve servis farkı var... Birinin X marka ve diğeri Y marka SADECE İsim benzerliği var... 2 si birbirinden tamamen alâkasız bir marka...

Biri birinin yan bayisi vs. bişey düşünmeyin sadece isim benzerliği var bilginiz olsun... İkisinin birbiriyle HİÇBİR alakası yok...
    http://www.mitsubishiklimalar.com/ Mitsubishi Heavy Industries olan modeller ve bilgiler herşey bu web adresinde yer alıyor...

Aydın Öztürk
    İstanbul Üniversitesi Tek.Bil.Mes.Yük.Okulu İklimlendirme - Soğutma Bölümü Öğrencisiyim olaya nokta koymak istedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XuAr3

Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy Industries arasında aslında farkedilmeyen uçurum gibi bir fark var... Şöyle açıklayayım...
    Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy Industries arasında marka farkı var, distribütör farkı var, satış ve servis farkı var... Birinin X marka ve diğeri Y marka SADECE İsim benzerliği var... 2 si birbirinden tamamen alâkasız bir marka...

Biri birinin yan bayisi vs. bişey düşünmeyin sadece isim benzerliği var bilginiz olsun... İkisinin birbiriyle HİÇBİR alakası yok...
    http://www.mitsubishiklimalar.com/ Mitsubishi Heavy Industries olan modeller ve bilgiler herşey bu web adresinde yer alıyor...

Aydın Öztürk
    İstanbul Üniversitesi Tek.Bil.Mes.Yük.Okulu İklimlendirme - Soğutma Bölümü Öğrencisiyim olaya nokta koymak istedim :)

ilk başlarda aynıymış ama

evet artık tamamen farklı firmalar bizim dikkatimizi mitsubishi çekiyor ama asıl sonrasında ki M(E) yada M(HI) önemli

lakin her iki firmanında çok kaliteli cihazları olduğu gibi vasat olanları da var,gerçi vasat olanlar bile çoğu klimadan kaliteli sadece fiyatı uygun olması durumunda seçilebilir

aslına bakarsanız bizi firma çok fazla ilgilendirmiyor daha ziyade aynı değerlere sahip cihazlardan daha ucuz olanı bizim için öncelikli olabilir sonuçta fabrikaya ortak olacak değiliz
  • yıllardır mit.heavy satarım önceki distribütörde(iklimsa) ve sonra 2. sinde(airfel),mitsubishi firması 1945 lerden sonra japonya savaşta kaybecinde yeni yasalar ile büyük firmalar parçalandı mitsubishi electric ayrıldı o yüzden logoları aynı çünkü aynı kişinin ,ailenin kurduğu firmanın devamlarıdır her ikiside ama şirket olarak ayrılardır günümüzde,türkiyede distribütörlerden eski ve ilk olan (iklimsa)sadece ucuz serisini getirdi son 10 yıldır ,yeni olan ise (airfel)tam seriyi getirdi ve fark yarattı ve türk tüketicisi MHİ ile yeniden tanıştı ama bizde bu kadar meşhur olan,sabancının önce temsa sonra teknosa şimdi ise iklimsa olarak bildiğimiz mağazalar bu ürünü tam 23 yıldır sattılar(bu yüzden çok meşhur) ,2010 da 1 yıl ara verdiler mhi satmayacaklarını bıraktıklarını söylediler (2011 de devam ediyorlar satmaya),bu ürünün japonyadaki pazar payı sadece % 4 lerde ve japonyadaki adı Mitsubishi değil ''BEAVER''dir(kunduz anlamına geliyor)''bizde ise çok ünlü 23 yıldan dolayı,ancak mitsubishi electric japonyanın adette 2. en çok tercih edilen kliması pazar payı aşağı yukarı % 24 lerde her iki markanında son derece iyi ürünleri(MHI mağazalarında satılmış olan MHI ler ile ME mağazalarında satılan ME lerden bahsediyorum yoksa iklimsalarda şu an itibari ile en alt seri olan orjinal adı SRK-ZJP olan ama hernedense iklimsadaki adı DXK-Z3 olan cihazlardan bahsetmiyorum) ve aynı zamanda standart ürünleride var,lider olan marka ise % 40 ile daikin,mitsubishi heavy yi tam seri getiren distribütör(airfel) artık daikin türkiye oldu biliyorsunuzdur airfeli sanko holdingten 260 milyon dolara satın aldı hendekte üretim yapacak olan Daikin, 2010 yılı satıs tutarlarına göre dünyada en çok tercih edilen iklimlendirme firmasıdır,ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aganta7 -- 4 Ocak 2012; 10:18:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aganta7

yıllardır heavy satarım önceki distribütörde ve sonra 2. sinde,mitsubishi firması 1945 lerden sonra japonya savaşta kaybedinde yeni yasalar ile büyük firmalar parçalandı mitsubishi electric ayrıldı o yüzden logoları aynı çünkü aynı kişinin ailenin kurduğu firmanın devamlarıdır her ikiside ama şirket olarak ayrılardır günümüzde,türkiyedi distribütörlerden eski ve ilk olan sadece ucuz serisini getirdi son 10 yıldır yeni olan ise tam seriyi getirdi ve fark yarattı ve türk tüketicisi MHİ ile yeniden tanıştı ama bizde bu kadar meşhur olan sabancının önce temsa sonra teknosa şimdi ise iklimsa olarak bildiğimiz mağazalar bu ürünü tam 23 yıldır sattılar ,2010 da 1 yıl ara verdiler mhi satmayacaklarını bıraktıklarını söylediler ,bu ürünün japonyadaki pazar payı sadece % 4 lerde bizde ise çok ünlü 23 yıldan dolayı,ancak mitsubishi electric japonyanın adette 2. en çok tercih edilen kliması pazar payı aşağı yukarı % 24 lerde her iki markanında son derece iyi ürünleri ve aynı zamanda standart ürünleride var,lider olan marka ise % 40 ile daikin,mitsubishi heavy yi tam seri getiren distribütör(airfel) artık daikin türkiye oldu biliyorsunuzdur airfeli sanko holdingten 260 milyon dolara satın aldı hendekte üretim yapacak olan Daikin, 2010 yılı satıs tutarlarına göre dünyada en çok tercih edilen iklimlendirme firmasıdır,ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

çok güzel bir bilgilendirme olmuş hocam teşekkürler
  • Merhaba,

Bundan böyle Daikin Türkiye olarak Airfel bayilerinde satılacak ürünlerde iyileştirmeler olacakmı? Sorumu açayım Daikin geçtiğimiz yıllarda sattığı 6 ve 7,1 Kw duvar tipi ürünlerde Soğutma B sınıfı , ısıtma 6 Kw-B , 7,1 Kw-C sınıfı idi. Bu seneki ürünlerde bir iyileştirme olacakmı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Of.The.Hvac

Merhaba,

Bundan böyle Daikin Türkiye olarak Airfel bayilerinde satılacak ürünlerde iyileştirmeler olacakmı? Sorumu açayım Daikin geçtiğimiz yıllarda sattığı 6 ve 7,1 Kw duvar tipi ürünlerde Soğutma B sınıfı , ısıtma 6 Kw-B , 7,1 Kw-C sınıfı idi. Bu seneki ürünlerde bir iyileştirme olacakmı?

Teşekkürler.

küçük bir düzeltme yapmama izin verin lütfen daikin markalı cihazlar DAIKIN mağazalarında satılacak airfel bayisinde değil,artık airfel daikin oldu ve arada bir ''distribütör'' yok , 6 ve 7,1 kw cihazların A sınıfı olanların şubat ayı sonlarında geleceğini öğrendik,öyleki bize gönderdikleri dökümanlarda gelecek cihazlar A sınıfı görünüyor,bilgi ve bir gelişme olursa buradan paylaşırım,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aganta7 -- 12 Ocak 2012; 13:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

yıllardır heavy satarım önceki distribütörde ve sonra 2. sinde,mitsubishi firması 1945 lerden sonra japonya savaşta kaybedinde yeni yasalar ile büyük firmalar parçalandı mitsubishi electric ayrıldı o yüzden logoları aynı çünkü aynı kişinin ailenin kurduğu firmanın devamlarıdır her ikiside ama şirket olarak ayrılardır günümüzde,türkiyedi distribütörlerden eski ve ilk olan sadece ucuz serisini getirdi son 10 yıldır yeni olan ise tam seriyi getirdi ve fark yarattı ve türk tüketicisi MHİ ile yeniden tanıştı ama bizde bu kadar meşhur olan sabancının önce temsa sonra teknosa şimdi ise iklimsa olarak bildiğimiz mağazalar bu ürünü tam 23 yıldır sattılar ,2010 da 1 yıl ara verdiler mhi satmayacaklarını bıraktıklarını söylediler ,bu ürünün japonyadaki pazar payı sadece % 4 lerde bizde ise çok ünlü 23 yıldan dolayı,ancak mitsubishi electric japonyanın adette 2. en çok tercih edilen kliması pazar payı aşağı yukarı % 24 lerde her iki markanında son derece iyi ürünleri ve aynı zamanda standart ürünleride var,lider olan marka ise % 40 ile daikin,mitsubishi heavy yi tam seri getiren distribütör(airfel) artık daikin türkiye oldu biliyorsunuzdur airfeli sanko holdingten 260 milyon dolara satın aldı hendekte üretim yapacak olan Daikin, 2010 yılı satıs tutarlarına göre dünyada en çok tercih edilen iklimlendirme firmasıdır,ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

çok güzel bir bilgilendirme olmuş hocam teşekkürler

rica ederim sayın alptuğ56,sadece bildiklerimi paylaştım,saygılar.
  • dostlar bilgi vereyim daikin yeni seri cihazları satışta bu serinin adı ''enjoy'' hepsi A enerji sınıfı 2.5, 3.0 , 5.0 ve 6 kw. cihazları mevcut ve fiyatlar son derece rekabetçi,saygılar.
  • quote:

dostlar bilgi vereyim daikin yeni seri cihazları satışta bu serinin adı ''enjoy'' hepsi A enerji sınıfı 2.5, 3.0 , 5.0 ve 6 kw. cihazları mevcut ve fiyatlar son derece rekabetçi,saygılar.

teşekkürler aganta 7.

peki cihazlar nasıl. eski cavmb serileri gibi (göz şart değil) açılımı nasıl yani 12000 lik cihazın ısıtma nomineli 14330 dan mı başlyor. yoksa 12600 denmi? bir link varmı sanırım daha siteye girmemiştir. selamlar.
  • quote:

dostlar bilgi vereyim daikin yeni seri cihazları satışta bu serinin adı ''enjoy'' hepsi A enerji sınıfı 2.5, 3.0 , 5.0 ve 6 kw. cihazları mevcut ve fiyatlar son derece rekabetçi,saygılar.

Kim üretmiş.hangi fabrika.fason mu ,kendi üretimimi.Bunlar markalar için önemli.Resmini görelim.
  • gree üretmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

gree üretmiş

Daha bilmiyoruz göreceğiz bakalım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

gree üretmiş

Daha bilmiyoruz göreceğiz bakalım....

bende gerçekten merak ediyorm.

hocam ben hep kızyorum ya eskiden 12000 lik klimaları örnek vererek. A sınıfı aşkına klimaları naylonlaştırdılar milleti A sınıfı ile avutuyorlar. halbuki klimalrın nominal btu larından çalıyorlar diyorum yine 12 lik klimalı örnek göstererek onların ısıtması eskiden ehemen hemen her klimada 14330 dan başlıyordu ya.

bu konu hakkında haksızmıyım sorim dedim
  • Daikin TR deki cihazların hepsi hakiki GREE yaw,ucuz yollu cihazlardır bunlar,"MARKA" sına güvenerek iş tutacaklar!

Hani AC nin Tosh a sığınıp sattığı gibi bunlarda aynısı olacak!

Gree/Midea/Haier ve bir kaç tane daha,zaten tüm cihazları bunlar üretiyor!

"ENJOY" da nedir ne değildir,yoksa palavra cihazmı anlaşılır yakında "hesaplı" ise fiyatı
    biraz düşünmek gerekiyor,DAIKIN satıyor diye atlamamak lazım üstüne

Birol bu YAZ acaip kavga çıkacak bu işlerde haberin olsun

NOT;Bu arada artık tüm Klimalar hesapta "A" Sınıfı oldu yani "yersen" hesabı
    A+ ve A++ Sınıfı cihazlarda yolda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Mart 2012; 1:19:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Daikin TR deki cihazların hepsi hakiki GREE yaw,ucuz yollu cihazlardır bunlar,"MARKA" sına güvenerek iş tutacaklar!

Hani AC nin Tosh a sığınıp sattığı gibi bunlarda aynısı olacak!

Gree/Midea/Haier ve bir kaç tane daha,zaten tüm cihazları bunlar üretiyor!

"ENJOY" da nedir ne değildir,yoksa palavra cihazmı anlaşılır yakında "hesaplı" ise fiyatı
    biraz düşünmek gerekiyor,DAIKIN satıyor diye atlamamak lazım üstüne

Birol bu YAZ acaip kavga çıkacak bu işlerde haberin olsun

NOT;Bu arada artık tüm Klimalar hesapta "A" Sınıfı oldu yani "yersen" hesabı
    A+ ve A++ Sınıfı cihazlarda yolda

albani üstadım. şuana kadar greeden gelen cihaz yoktu bu kesinlikle doğru. ama acsondan-mc-quaydan. oyl grupta daikine ait olduğu için ordan çok cihaz geldi.

ama şimdi greden bana görede cihaz getirecekler. aynn sen geçende demiştin ya tutupta yeni şirket direkt gree yi daikin diye satmaya çalışırsa vay haline. bunu yapmazlar dünya genelinde ama ben türkiye için korkmuyor değilim.

zamanında ben görüşmelerimi buraya aksettirdim. gree ortaklığında üretilen klimalar 3. dünya ülkeleri için dediler bana. yazdım aynen bana göre oda yalan olabilir ama çeviriler dayalı bir durum. yabancı dilim olmadığı için kesin hüküm veremem.

çünkü bu şirket ilk kurulduğu zaman japon iç pazarı için ucuz inverter üretecekler şeklinde türkçe açıklamalar okuduk. (japon iç pazarına kalitesiz klima sokamazlar aynı üretim buraya gelsin hiç sorun değil)

ama bana denense 3 dünya ülkeleri için o ortkalık. ben günah almayim ama yabancı dilim olsa tam doğrusunu okur. yanlış bişe tespit ettiğimde derdim siz benim külahıma anlatın. gene diyorum bizdeki açıklamalara göre külahıma anlatın.

sırf bu yüzden bana konuşalana göre hadi sıkıysa sokmasınlar gree üretimi klima.

toshibanında midea ile alakası yok hocam ayrı fabrikası var thailandda. ac lerde orda üretiliyor. bence naylonlaşmaya klimalrdan biri şuan.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.