Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (755. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Can-KSK
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.092
Cevap
710
Favori
806.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 753754755756757
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: helsloot

Tadı iri taneli gibi güzel olmuyor french press için çekilmezse

Alıntıları Göster
    anladım hocam saol.

bende evimde french press + makine kullanıyorum. teksem french press takılıyorum. +2 kişide makineye geçiyorum. bakalım yakın zamanda kendi öğütücümü alma gibi planlarım var ama çok pahalı yahu.
  • sanalbaharat bu konuda baya tutmuş ama ekşide falan okuduğum yorumlar kadarıyla sanalbaharat için ucuz ama kömür gibi diyorlar. zaten 250 gr'ı 21 tl ye gerçek kahve olmaz diyorlar. çoğu tür kahvede adları değişse de aynı diyorlar. ne diyorsunuz bu konu hakkında arkadaşlar?
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Henüz bir öğütücü almadım. Dediğiniz gibi çok pahalı fiyatlar. Geçenlerde sıcak fırsatlara konusu açılmıştı:
    https://www.migros.com.tr/touch-me-kahve-degirmeni-lsgc01-p-1ed013d

Acaba kullanan var mı bu öğütücüyü?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: healthypatient

Henüz bir öğütücü almadım. Dediğiniz gibi çok pahalı fiyatlar. Geçenlerde sıcak fırsatlara konusu açılmıştı:
    https://www.migros.com.tr/touch-me-kahve-degirmeni-lsgc01-p-1ed013d

Acaba kullanan var mı bu öğütücüyü?
    hocam bunlara kötü diyorlar ya bilemiyorum. homojen öğütme yapmıyor diyorlar.

fiyatı iyiymiş aslında. alsak mı bilemedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 6 Şubat 2020; 15:24:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

sanalbaharat bu konuda baya tutmuş ama ekşide falan okuduğum yorumlar kadarıyla sanalbaharat için ucuz ama kömür gibi diyorlar. zaten 250 gr'ı 21 tl ye gerçek kahve olmaz diyorlar. çoğu tür kahvede adları değişse de aynı diyorlar. ne diyorsunuz bu konu hakkında arkadaşlar?
    Siz paralel evrendeki başka ekşi sözlüğü okumuşsunuz hep övgü dolu. Arada elbet birkaç kötü yorum olabilir ki bu zaten aklınıza gelebilecek her firma için geçerli. Ekşi gibi bir yerde bile övgü alıyorsa sanalbaharat iyidir 1 senedir müşterisiyim ben de ekşideki forumdaki vs yorumları okuyarak aldım memnunum. En son 3 hafta evvel sipariş vermiştim

Etiyopya sidamo gr2, Kahve etiyopya yirgacheffe gr2,Kenya arabica aa ,Sumatra mandheng. Bunlar aldım iyiydi. Boş yere 2 kat para vermeyin derim çok takıntılıysanız elbette birkaç kahveci 250 gramı 50-60₺ ye güzel kahveler veriyor ama ben sanalbaharattan hep memnun kaldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kahve denedim ama boxxcoffee nin kahveleri gibisini içmedim. Rengi çay gibi. İçimi inanılmaz güzel.

En sevdiğim tat da burundi rusenda oldu.

İnternette markayı aratıp bulabilirsiniz. Online sipariş verebilirsiniz. Tavsiye ederim.

Mutlaka deneyin , ben yerlerini de ziyaret ettim. İşlerinde çok iyiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Çok kahve denedim ama boxxcoffee nin kahveleri gibisini içmedim. Rengi çay gibi. İçimi inanılmaz güzel.

En sevdiğim tat da burundi rusenda oldu.

İnternette markayı aratıp bulabilirsiniz. Online sipariş verebilirsiniz. Tavsiye ederim.

Mutlaka deneyin , ben yerlerini de ziyaret ettim. İşlerinde çok iyiler.
    kilosu 200 tl üstüne satıyorlar hocam baktım da şimdi. 250 gr lık paketler halinde. baya pahalı geldi bana.
    https://www.boxxcoffee.com/shop_online/kahveler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahbârî

kilosu 200 tl üstüne satıyorlar hocam baktım da şimdi. 250 gr lık paketler halinde. baya pahalı geldi bana.
    https://www.boxxcoffee.com/shop_online/kahveler

Alıntıları Göster
    İnan değiyor. Denemeni tavsiye ederim. :)

Arada indirim kodu falan veriyorlar. Görüşsek belki DH'ye özel indirim yaparlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 7 Şubat 2020; 17:25:30 >
  • arkadaşlar french press için kahve oranı ne olmalı? bazı sitelerde okudum da 250 ml suya 25 gr kahve falan yazan var, 160 gr da bi 15 gr olmalı diyen var. bunlar çok fazla değil mi?

ben filtre makinesinde kupa başı 10-12 gr falan koyuyordum sadece. french press de niye bu kadar fazla konulması önerilmiş?

ben büyük kupada içiyorum kahvemi. kaç gr koymalıyım?
  • quote:

arkadaşlar french press için kahve oranı ne olmalı? bazı sitelerde okudum da 250 ml suya 25 gr kahve falan yazan var, 160 gr da bi 15 gr olmalı diyen var. bunlar çok fazla değil mi?

ben filtre makinesinde kupa başı 10-12 gr falan koyuyordum sadece. french press de niye bu kadar fazla konulması önerilmiş?

Ben iki tatlı kaşığı koyuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Ben iki tatlı kaşığı koyuyorum.

Alıntıları Göster
    yani 13-14 gr yapıyor sanırsam.

tamam hocam saol, bende öyle deneyeyim. makineye göre daha fazla konulması biraz canımı sıktı. ben zaten french press'i tek başıma içeceğim zaman makineye fazla su ve fazla kahve koymadan kahve içebilmek için istiyordum. çünkü makinede tek kişilik yapınca kahvesi ve suyu az geliyordu. şimdi french press'e yine çok kahve koyucam her türlü gidecek o kahve yani
  • quote:

yani 13-14 gr yapıyor sanırsam.

tamam hocam saol, bende öyle deneyeyim. makineye göre daha fazla konulması biraz canımı sıktı. ben zaten french press'i tek başıma içeceğim zaman makineye fazla su ve fazla kahve koymadan kahve içebilmek için istiyordum. çünkü makinede tek kişilik yapınca kahvesi ve suyu az geliyordu. şimdi french press'e yine çok kahve koyucam her türlü gidecek o kahve yani

Alıntıları Göster
    Ha herkesin damak zevkine göre değişir bu durum. Siz arttırıp azaltarak kendi kararınızı bulun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Eğer sek içiceksem 200ml suya 10 gram kahve koyarım genelde. Kimisine hafif gelir kimisine ağır. Sütlü terch ediyorsanız biraz daha fazla atabilirsiniz.

bir de tek içiyorsanız french presste demlemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

arkadaşlar french press için kahve oranı ne olmalı? bazı sitelerde okudum da 250 ml suya 25 gr kahve falan yazan var, 160 gr da bi 15 gr olmalı diyen var. bunlar çok fazla değil mi?

3 tatlı kaşığı koyuyorum ben

• Starbucks sitesinde kahve hazırlama sekmesinde pour over ve French press için aynı ölçü yazmış. 180ml suya 10 gram kahve. Yani makina ve French press ölçüsü aynı. 10 gram kahve iki çorba kaşığı öğütülmüş kahve yapıyor. Bir büyük kupa ortalama 300ml dir. Buna göre hesap yapabilirsiniz.
    Bu ağız tadına göre değişen bişey benim termos 400 ml falan alıyor 20-25 gr kahve atıyorum göz kararı

• quote:

merhaba arkadaşlar evimde bir tane filtre kahve makinesi var, bir tane de french press var. Normalde çekilmiş kahve kullanıyorum evde. Tek başıma kahve yapasım gelirse french press, +2 kişi varsa makineyi kullanıyorum.

ama artık bir üst seviyeye geçip kahvemi kendim öğütmek istiyorum. tchibo'da hem manuel hem elektrikli 1-2 makineye baktım 600 tl den başlıyorlar. kalitesiz bir şey de almak istemiyorum açıkçası. bide french press ve makine kullandığım için sürekli öğütme derecesini değiştirebileceğim bir öğütücü lazım.

ne önerirsiniz bana? kafam çok karıştı. 600 tl ye elektrikli bir şey mi alsam diyorum, yoksa yine 500-600 tl civarlarında manuel mi alayım diyorsunuz, yoksa boşver 100 tllik bir tane manuel al geç mi diyorsunuz? bilemiyorum. ucuz modellerde de ayarlama işleri sıkıntılı oluyormuş galiba. french press ve makine için farklı öğütmeler yapamıyor diyenler var.

teşekkürler şimdiden.
    Aliexpress den timemore öneririm ama virüs meselesi var onu bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Aliexpress den timemore öneririm ama virüs meselesi var onu bilemiyorum

Alıntıları Göster
    hocam 100 dolar falan yazıyor ya çok pahalı
  • quote:

hocam 100 dolar falan yazıyor ya çok pahalı

Alıntıları Göster
    https://tr.aliexpress.com/item/4000407687318.html?spm=a2g0o.detail.1000060.3.b04d5d04XH4Aic&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=bb4960a0-318b-42e9-b7f2-6337467c292e

Şuna bakabilirsiniz, gümrükle 400ün altına gelir. Kahveler.net forumunda da birçok kişinin aldığı ve önerdiği bir değirmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

https://tr.aliexpress.com/item/4000407687318.html?spm=a2g0o.detail.1000060.3.b04d5d04XH4Aic&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=bb4960a0-318b-42e9-b7f2-6337467c292e

Şuna bakabilirsiniz, gümrükle 400ün altına gelir. Kahveler.net forumunda da birçok kişinin aldığı ve önerdiği bir değirmen

Alıntıları Göster
    Saol hocam. Peki bunun piyasaki klasik 100-120 TL ye satılanlardan farkı ne biliyor musunuz? Yani değer mi aradaki farkı vermeye?

• 
Sayfa: önceki 753754755756757
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.