Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.169
Cevap
710
Favori
808.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-14E016876

Hocam kahvecim.com dan kahve almak istiyoruz ama güvenemiyoruz stok halinde mi satiyorlar yoksa taze mi ? Ve sorunduz geliyor mu kahve
    Taze hocam yeşil olarak kavuruyolar bana gelen kahve tazeydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ilk defa kahve dünyasından filtre kahve aldım french press için uygun öğütün dedim ama çok kalın olmamış mı? Nescafe gold gibi taneler çöp mü oldu benim kahve
     '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 27 Ocak 2020; 11:23:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Arkadaşlar ilk defa kahve dünyasından filtre kahve aldım french press için uygun öğütün dedim ama çok kalın olmamış mı? Nescafe gold gibi taneler çöp mü oldu benim kahve
    Elbette çok kalın olmuş daha ince olmalıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: sesenyoung

Alıntıları Göster
    İçilmez mi hocam artık

• quote:

İçilmez mi hocam artık

Alıntıları Göster
    tekrar çektirin bunu.
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    bir şubesine gidin tekrar ince bir ayrda çektirin. Gerçekten bilgisiz bu insanlar.

• quote:

Arkadaşlar ilk defa kahve dünyasından filtre kahve aldım french press için uygun öğütün dedim ama çok kalın olmamış mı? Nescafe gold gibi taneler çöp mü oldu benim kahve
    5 yaşındaki çocuk böyle öğütma yapmaz hocam arayıp şikayet edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Selamlar arkadaşlar. Bende krups type 874 ( aşağıdaki resimdeki) kahve makinesi var. Çok fazla kullanma fırsatım olmadı. Dikkatimi çekti geçen sıcak suyun geçtiği demlemenin yapıldığı vs bütün kısımlar plastik ( tam olarak plastik olmasa da plastik bazlı bir madde sonuçta kauçuk vs olabilir) Bu çok zararlı değil mi ? Görüyorum birçok kahve makinesinde de böyle. Böyle olmayan bir kahve makinesi var mıdır yoksa hepsi mi böyleidr? Bu arada makine satılık ilgilenen arkadşlar pm atabilir.

Makina hala satılık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

5 yaşındaki çocuk böyle öğütma yapmaz hocam arayıp şikayet edin.

Alıntıları Göster
    Götürdüm kadın aldı french press için zaten en kalın ayarda çekiyoruz dedi.Yeni çekirdeklerle tekrar çekip verdi ama çok ince çekmiş bende uğraşmadım artık neyse deyip aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: sesenyoung

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız için sorum çözüldü

• fensinn kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle fotoğraf çekerken yanına referans şeyler koymanız yardımcı olacak kişiler için iyi olur mesela 5-10 kuruş madeni para olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: AlliedSL

Hocam böyle fotoğraf çekerken yanına referans şeyler koymanız yardımcı olacak kişiler için iyi olur mesela 5-10 kuruş madeni para olabilir

• Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Sanalbaharat ile ilgili yorumunuz var mı, en son sanırım siz almıştınız? Kahve kalitesi nasıldı? Hangi kahveyi almıştınız Siz?
    Ben de yakın zamanda sipariş vermeye düşünüyorum, ilk defa alacağım ordan. Colombia Supremo düşünüyorum sipariş etmeye.
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Ben hep alıyorum hocam.Açık kavrum tercih ederim. Bazen açık gelir bazen orta bazen koyuya yakın. 40-50 tl lik kahvelerinden pek aromatik tatlar beklemeyin derim.70-80 tl lik kahvelerini denemedim bi şey diyemem. Starbucks ,tchibo gibi yerlerin kahvelerinden her türlü iyidir f/p olarak.Colombia supremo hiç almadım ama kahveler nette fena olmadığını okumuştum.

En son 3 ay önce 2 farklı kahve almıştım 1 er kg olarak. santos fine ve yirgahecheff gr2 . Yirgacheffı bayağı beğendim diyebilirm.
    Santos ise fazla açık gelmişti. Süreklilikleri yok kavurma konularında. Bazen istenilen kavrumda gelirken bazen çok koyu kavrum gelebiliyor

Bu arada çok az bi kahvem kalmıştı benimde. Dün gece 1 kg etiyopya sidamo gr2 ve 250 gram yirhachef gr2 sipariş verdim . 1-2 güne elimde olur muhtemel.
  • Un Kurabiyesi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    kafeingo'dan karma paket almıştım, Yurgachefe ve Colombiya Medelin beğenmiştim bende. Costa Rica ve El Salvador pek hoşıma gitmemişti, bundan dolayı Colombia deneyeceğim sanalbaharat'tan.
  • Merhabalar 10 gün önce Siemens EQ6 kahve makinası aldım kullanmasını öğrenmeye çalışıyoruz, kahvelerimde şurup kullanmak istiyorum ne tavsiye edersiniz? Monin var hiç olumsuz yorum görmedim fakat diğer markalara gör fiyat biraz yüksek, Gusse/FO markalarını deneyeniniz var mı? Tavsiye edermisiniz?
  • bayoz B kullanıcısına yanıt
    Ben fo kullanıyorum gussenin içinde glikoz var fo da yok. Ayrıyetten da vinci sosşarı, da güzeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Ben fo kullanıyorum gussenin içinde glikoz var fo da yok. Ayrıyetten da vinci sosşarı, da güzeldir.
    Glikoz dikkatimi çekmemişti isabet oldu, her ne kadar damak tadı farklı olsa da aroma olarak tavsiyeniz var mı?
  • Yahu bu ne biçim bir piyasa satılan bütün filtre kahveler kahve makinesi için ince çekim , hiç french press için öğütülmüş kahve bulamıyorum mehmet efendinin yok

• bayoz B kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmıyorum eşim karamel ve fındık seviyor.

• 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.