Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (751. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğiniz gibi 40 lira normal ancak nitelikli dediğimiz kahve gerçekten nitelikli mi acaba. Artık kendi kavurup satan herkese nitelikli kahve muamelesi yapılıyor. Kahvenin nitelikli olması için tadım testlerinden 80 puan ve üstü olması gerekiyor. Maalesef çoğu yerde bunu görmüyoruz ama fiyatları uçmuş gitmiş.

Bu arada yanlış anlamayın ne arkadaşın dediği yere bir şey diyorum ne de sizin yazdığınıza. Sadece bu fiyatlandırma olayını irdeliyorum. Nordic approach'a bakarsanız nitelikli kahvelerin yeşil çekirdek kilo fiyatı 10 dolar civarı skorları da belli. Şimdi bunun 250 gramını tr de 60 a satıyorlar desek kilosu 240 lira yapıyor. 10 dolar 60 TL hadi gümrük, vergi, kavurma ve kavurma firesi ekleyelim yine de 240, 250 TL ye kahve satmak nedir. Ha bu arada dediğim gibi çoğu yerde de skor bilgisini vs. görmüyoruz belki sanalbaharat çekirdekleri daha kaliteli bile olabilir o konuda da bir garanti yok.

siteyide ekleyim ürünlere tıklayarak skorları da görebilirsiniz :https://nordicapproach.no/offer-list/

Ben bu yüksek fiyatların normalleştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 3 Ocak 2020; 22:47:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Malum dolar sürekli artıyor. Kahveyi şöyle 10 15 kg alıp stoklamak istiyorum. Çekirdek olarak kahve nasıl saklarız. Aliminyum walfli poşette uzun süre taze kalırmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 7 Ocak 2020; 22:19:8 >
  • Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Dondurmak tek çare. Vakum makinesi alıp yapabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Timemore veya Xeoleo bakabilirsiniz.
    Kaliteli Kalın Poşet sistemli vakum makinesi+ Dondurmak
  • Arkadaslar merhaba ,

Bu makibayi kullanan varmi ? Yada bilgisi olan arkadaslar bir bakabilirler mi ? Tesekkurler . Ayni ozelliklerde daha uygun var ise yardimci olabilirmisiniz .

Philips EP2220/10 Tam Otomatik Espresso Makinası

https://www.hepsiburada.com/philips-ep2220-10-tam-otomatik-espresso-makinasi-p-HBV00000N8NFY?magaza=Hepsiburada

• quote:

Orijinalden alıntı: IVANGUARDI

Kaliteli Kalın Poşet sistemli vakum makinesi+ Dondurmak
    Hocam rossmandan aroma kaybettirmeyen kalın poşet aldım kendim pipetle havasını alıp dolaba atacam.

Zor. Olay sadece hava almaması da değil, nem de önemli. Kahve ziyan olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomandemirhan

Zor. Olay sadece hava almaması da değil, nem de önemli. Kahve ziyan olabilir.
    Hocam direk olarak aliminyum valfli poşette aldım bu pakette bozulacağını zannetmiyorum.Ben çekirdek alıp ihtiyacım olarak öğütüp hava almayan kavanoza koyuyorum.

Bu arada son zamanlarda aldığım 70 liralık kahvedende 50 liralık kahvedende aynı tatları almaya başlayınca uzun süre kahve ihtiyacımı karşılıycak yerler aradım aşağıdaki yeri buldum whatsapp destek hattı felan gayet iyi Aynı gün yeşil çekirdekten kavuruyoruz dediler.Robusta felan karışım yok %100 brazilya arabica çekirdek diye söyledikler bakalım gelince inceleyeceğim.

Kahvem daha gelmedi bakalım gelince yazarım.
    https://www.kahvecim.com/urun/filtre-kahve-10-kg/https://www.kahvecim.com/urun/filtre-kahve-5-kg/https://www.kahvecim.com/urun/filtre-kahve-1-kg-brezilya-santos-arabica/
    Kg 32 liraya geliyor.Kahve gelince tat olarak beni tatmin ederse tam fiyat performans olabilir.

Bu yerle hiç bir ilgim alakam yok bu adamalar bu fiyata lezzetli kahve sunarsa bu mesajımda incelemesini yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 7 Ocak 2020; 21:56:45 >

Hocam isterseniz -200 derecede dondurun, kavrulmuş kahve 1-2 aya kalmaz bayatlar.
    Kahveden alınan aromalar 2-3 ay sonra hiç kalmaz.
    Ben espressoda 1 ay geçti mi krema alamıyorum, bildiğin filtre kahve gibi akıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hocam isterseniz -200 derecede dondurun, kavrulmuş kahve 1-2 aya kalmaz bayatlar.
    Kahveden alınan aromalar 2-3 ay sonra hiç kalmaz.
    Ben espressoda 1 ay geçti mi krema alamıyorum, bildiğin filtre kahve gibi akıyor.
    hocam şimdi bana gelecek kahve 10 kg ve aliminyum valfli poşette ben bundan 1 kg alıp yine aliminyum valfli poşete aktaracağım.Ağızlarını kapatacam.Nasıl bozulabilirki hocam aliminyumlu poşetlerde uzun süre kahve taze kalıyormuş.
  • albati kullanıcısına yanıt
    çok dopru ya. Resmen 40 gün sonra güzelim kremalar kayboluyor. Bu arada biraz daha ince çekerseniz kreması biraz daha artıyor.

• Bugün ilk defa kafeingo deneyimi yaşadım.
    Mix paket aldım, 4 çeşit kahve. Yirgachef frenchpress ile başladım, fena değil.
    Paketleri falan baya bi kalite. Kahve kavrumu ve öğütme 3 gün önce yapılmış. Blooming yapınca epey bi kaynama oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 7 Ocak 2020; 23:3:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

hocam şimdi bana gelecek kahve 10 kg ve aliminyum valfli poşette ben bundan 1 kg alıp yine aliminyum valfli poşete aktaracağım.Ağızlarını kapatacam.Nasıl bozulabilirki hocam aliminyumlu poşetlerde uzun süre kahve taze kalıyormuş.

Alıntıları Göster
    Hocam bu kuru fasulye ya da nohut değil ki tropikal bir meyve.
    Bizdeki zeytine benzetebilirsin. İçerisinde asidik aromalar var ve bunlar kavrulurken ortaya çıkar, öğütülünce tamamen salar kendini.
    Kahveden aldığımız keyif, bu aromaların hissiyatıyla ve tadımıyla alakalıdır. Siz yine içersiniz o kahveyi sütle falan bir şekilde ama 2-3 ay sonra tat olarak instant kahveden hallice bir içecek olur.
    Ben sizin bütçenize, damak tadınıza karışamam tabi ki ama hesabınız çok mantıklı değil demek istedim.
    Ona vereceğiniz 300 TL ile 4-5 kilo alın ama aylık alın. Çok daha fazla lezzet alırsınız. Neticede kahve demek tazelik ve lezzet demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hocam bu kuru fasulye ya da nohut değil ki tropikal bir meyve.
    Bizdeki zeytine benzetebilirsin. İçerisinde asidik aromalar var ve bunlar kavrulurken ortaya çıkar, öğütülünce tamamen salar kendini.
    Kahveden aldığımız keyif, bu aromaların hissiyatıyla ve tadımıyla alakalıdır. Siz yine içersiniz o kahveyi sütle falan bir şekilde ama 2-3 ay sonra tat olarak instant kahveden hallice bir içecek olur.
    Ben sizin bütçenize, damak tadınıza karışamam tabi ki ama hesabınız çok mantıklı değil demek istedim.
    Ona vereceğiniz 300 TL ile 4-5 kilo alın ama aylık alın. Çok daha fazla lezzet alırsınız. Neticede kahve demek tazelik ve lezzet demek.

Alıntıları Göster
    Hocam sadece bu kahveye kendimi bağlamıcam tabiki bu kahveyi işe gitmeden önce benim uykumu açması için aldım.Keyif kahvesi olarak 250 gram şeklinde kahveler alacağım tabiki.Dediğiniz doğru ama sabah işe giderken yaptığım kahvenin bir çoğu çöpe gidiyor.( Bazen su ayarını fazla kaçırıyorum,bazen içmeye vakit kalmıyor ) O yüzden böyle bir yöntem tercih ettim.Kahve lezzet ve tazelik ister.

bakalım nasıl bir kahve gelecek gelince yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 7 Ocak 2020; 23:59:8 >

• Arkadaslar bir soru soracagim ,

Otomatik cekirdek oguten kahve makinasinin yaptigi espresso ile metal olan sikistirmali espresso yapan makina arasinda espressolarda tat degisikligi var midir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Arkadaslar bir soru soracagim ,

Otomatik cekirdek oguten kahve makinasinin yaptigi espresso ile metal olan sikistirmali espresso yapan makina arasinda espressolarda tat degisikligi var midir ?
    var hocam baya farkvar hatta şöyle söyliyeyim metal sıkıştırmalı espresso yapan makinede pre infusion (makine uygunsa )yapmak bile (ön demle) alınan espressonun tadında ön demle yapılmayan espressoya nazaran belirgin bir şekilde tat farkı oluyor yani makinede yapacağın ufak değişikliler bile kendi içinde aynı kahveden farklı tatlar alabiliyorsunuz,
  • Merhabalar kahve ekipmanlarımı yeniliyorum...
    İsteyenler Ö.M. atabilir...

*Paslanmaz Kahve Atık Tablası (Posa Tablası 304 SS)
    Hiç Kullanılmadı ve Kutusunda Kargo Dahil fiyat konuşulur...

*Chemex 6 Cup Kulplu + Filtre Kağıdı 300 TL

*Aeropress Demleme Aparatı Orj. Kargo Dahil 175 TL

*Motta Kırmızı Tamper 58 mm
    Ahşap Saplı Kırmızı Motta Hiç Kullanılmadı 120 TL

*Mırra Bakır Kaplı Pirinç Cezve ve Ekstra Kakuleli Süryani Kahvesi Yanında Kargo Dahil 75 TL

*Hario V60 01 Beyaz ve Hario Server 01 145 TL
    Set olarak satılıktır. 2. El'dir. Kozmetik olarak hiç Sorun yoktur. Yanında 50'den fazla Demleme Kağıdı verilecektir.
    Hediye Olarak 100 Gr Etiyopya Ambela
  • uygun fiyatlı süt ısıtıcı ve köpürtücü var mıdır?
  • Merhaba arkadaşlar kahvecim.com üzerinden 10 kg brezilya Santos çekirdeği sipariş ettim gelen kahveleri denedim taze ve içimi yumuşak ve lezzerliydi. Bu şekilde kahve almamdaki sebep sürekli kargo parası ödemem ve malum dolar kurundan dolayı kahve fiyatları sürekli artıyordu. Kahveyi taze bir şekilde uzun bir süre muhafaza etmek için dondurmak yerine rossmandan aldığım gayet kaliteli aroma kaybettirmeyen poşetlere bölüp tek tek pipet yardımı ile vakumladım. Daha sonra kahvenin içinde gelen büyük boy poşete tekrar koydum. Şuan kahvelerin hava ile teması yok. Kahveleri dondurursam nem kapacağı daha çabuk bayatlıyacağını düşünüyorum.Kahveyi saklıyacağım yer buzdalabından farksız bir oda teras yanı olan bu oda terasdan dolayı buz gibi oluyor.
    Buyurun fotoğraflar

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 10 Ocak 2020; 0:33:4 >

• 
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.