Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (750. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 748749750751752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çekirdek ve öğütüm boyutu fark eder hocam onu da göz önüne alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Üstteki arkadaşın dediğini gözden kaçırmayalım :) Benim vidada 6 diş sayılıyo frenchpress için öğütüyorum. Eğer türk kahvesi için öğütsem 1000 kere falan döndürmem lazım galiba :D

• Çekirdekten çekirdeğe bile değişiyo hatta

• AlliedSL A kullanıcısına yanıt
    evet çok farkediyor bende filtre makine için öğütüyorum haklısınız , inceldikçe resmen ölüm halini alıyor öğütmek. siz baya büyük büyük çeliyorsunuz anlaşılan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronik

coffedepartdaki EL SALVADOR / LA MAJADA bugüne kadar en beğendiğim 2-3 kahveden birisi kesinlikle.
    farklı tatlar denemeik için aynı siteden,
    BREZİLYA / PEDRA AZUL
    ETİYOPYA / ACACIA
    HONDURAS / FINCA LAS COLINAS

de aldım, gelince yorumlarımı paylaşırım. bu arada RUANDA / SIMBI kesinlikle beğenmedim, 1 hafta bekledim, farklı şekillerde öğüttüm ama gene aynı ekşilik sürüyor. tavsiye etmem. ama mutlaka EL SALVADOR / LA MAJADA denemenizi isterim.
    O kadar kahveyi ne kadar sürede tüketiyorsunuz hocam bayatlamıyor mu?
    Coffee departmandaki el salvador ve pedra azul(gerçi buna biraz zam gelmiş) kahvelerini keşfettiğimden beri bu ikiliden şaşmıyorum. Kahvenin lezzeti ve kavrumun kalitesinin yanı sıra ücretsiz kargo olmasıyla ortalama 3 hafta bir paket kahve alarak sürekli taze kahve içmiş oluyorum.. Yeni değirmenim gelince ilk iş buradan bir kahve almak olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: BARlŞ

42tl, brezilya ve de 250gr için çok çok pahalı, bu durumda kargo ücretsiz olayı site adına komik olmuş. Ucuz isteyene sanalbaharat.com/kategori/kavrulmus-kahve?siralama=fiyat:asc çok daha mantıklı, 1kg Etiyopya Djimmah 37,80+5,50 kargo.

Alıntıları Göster
    Beklentiniz ne bilmiyorum ama 40 lira nitelikli bir kahve için şu piyasada normal bir fiyat zira çoğu nitelikli kahve saça bir şekilde 60 lira civarlarında , sanalbaharat ne kadar ucuz olsa da bu klasmanda değil maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

O kadar kahveyi ne kadar sürede tüketiyorsunuz hocam bayatlamıyor mu?
    Coffee departmandaki el salvador ve pedra azul(gerçi buna biraz zam gelmiş) kahvelerini keşfettiğimden beri bu ikiliden şaşmıyorum. Kahvenin lezzeti ve kavrumun kalitesinin yanı sıra ücretsiz kargo olmasıyla ortalama 3 hafta bir paket kahve alarak sürekli taze kahve içmiş oluyorum.. Yeni değirmenim gelince ilk iş buradan bir kahve almak olacak.

Alıntıları Göster
    1 kg kahve günde 2,3 bardak filtre kahve ortalamayla 22-25 günde bitiyor.

• Dostlar merhaba; Uzun yıllardır french press filtre kahve tüketirim ve Donanım haber üyeliğim var, ancak DH'deki bu konudan haberdar değildim.
    Sizlerden değişik kahve için öneri/tavsiye rica edeceğim.
    Konuyu okuduğum kadarıyla, sanalbaharat sitesi bu işin en iyisi gibi. Ben de bu siteden değişik bir ürün denemeye karar verdim.
    Benim damak zevkime göre bu siteden bir kahve tavsiye rica ediyorum sizlerden.
    Ben genellikle hazır öğütülmüş/vakumlu alırım, tercih ettiklerim ve tadına alıştıklarım Lavazza arabica veya Lavazza robusta+arabica karışım ve Tchibo robusta+arabica karışım. Bizim ülkede temiz arabica oldukça pahalıya geliyor, bir kaç defa yurtdışından aldım, ancak çok stoklu alınamıyor malesef.
    Vereceğiz öneriler için teşekkürler.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    sanalbaharat fiyatına oranlı en iyisi desek daha doğru olur hocam.
    bende bayadır sanaldan alıyorum. yirgacheffe gr2 tavsiye edebilirim, ben açık kavrum almıştım ama bazen koyuya yakın bi kavrum geliyor.Farklı kahveler alarak bence kendi damak tadınızı bulun , fakat pekte aromatik tatlar beklemeyin.
  • Bende dizi tavsiyesinde bulunuyım. Comedians in cars getting coffee.

Netflix de var. Kahve eşliğinde güzel gidiyor. Jerry seinfeld eşliğinde komedyenlerle cafe de buluşup her bölüm değişik klasik arabalarla önce dolaşıp sohbet, espiriler ve kahve içiyorlar. Arada çıkan değişik kahve ve hazırlama görüntüleriylede gaza geliyorsunuz.

Tavsiye ederim.

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 17 Aralık 2019; 14:46:25 >
  • Arkadaşlar frech press için normale göre daha ince cektirsek nasıl olur? Sanalbaharattan son alışverişimde french press için öğütüm istemiştim ama sanki french icin bile kalın öğütülmüştü. Frenh press kalınlıgının bi tık altı makine kalınlığı mı acaba?

Birde Kahve önerisi isteyeceğim sizden.
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Pressin filtresinden geçerse ağzına kahve taneleri gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben vakumlanmiş ve tüm pişirmeler için uygun öğütülmüş kahve alıyorum surekli. French pres ögutümüne göre daha ince öğütülmüş oluyor. Presledikten sonra 30 sn kadar çökmesini bekliyorum. Bardağa alırken de çok sarsmadan döküyorum. Bir miktar telve kalıyor ancak çok çok az oluyor, bardağı sarsmadan içersen ağıza asla gelmiyor. Tabii sizi ne kadar rahatsız edecek bilemiyorum. Denemeden anlayamazsınız.

filtreye göre öğüttürebilirsiniz hocam
  • Phin filtre ile kahve demleyen arkadaşlar var mı? Yeni gördüm enteresan bir şeye benziyor.

• Jimmy Vulmer kullanıcısına yanıt
    Ben demliyorum hocam. Çok gerekli bir ekipman değil aşağıda yazan arkadaşın dediği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingiglione -- 25 Aralık 2019; 18:36:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Vulmer

Phin filtre ile kahve demleyen arkadaşlar var mı? Yeni gördüm enteresan bir şeye benziyor.
    Denedim, beğenmedim. Gereksiz bir ekipman bence.

• coffeedepartment'dan ETİYOPYA / ACACIA yı deneyin beyler. siddetle tavsiye ediyorum. almışken EL SALVADOR / LA MAJADA bunuda alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar moliendo kahveleri nasıldır?
    (Kenya AA murango) çeşidini aldım daha tadamadım
    Ayrıca bu çekirdek geldi dikkat etmemişim acaba nereden çektirebilirim değirmenim yok ayrıca bu konuda hiç tecrübem yokda ?

• brak13 kullanıcısına yanıt
    Çok çeşitleri var dolayısı ile iyisi de var kötüsüde(normali de diyelim) var, genel olarak benim izlenimim olumlu. Carrefourdan 4, 5 çeşit almıştım. Memnun kaldığım 2 kahve belirlemiştim ancak fiyatları sürekli arttırıyorlar, son zamdan sonra ben bıraktım artık.

Nerede cektirebilirsiniz pek bir fikrim yok açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 3 Ocak 2020; 22:23:55 >
  • 
Sayfa: önceki 748749750751752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.