Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (613. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.169
Cevap
710
Favori
808.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MurderBunnie

Teşekkür ederim. Kg79 ayarladığım bütçenin bir basamak üstü gibi görünüyor, kg49 ile aradaki farka değer mi sizce?

Dağlar kadar fark var. KG49 alelade bir bıçaklı öğütücü, onu alacağınıza 40 liralık Sinbo da aynı işi görecektir. KG79'un altına düşmenizi tavsiye etmem. Bu arada KG79'u 2. el almanızı önermem, içindeki plastik aksamları yıllar sonra aşınıp bozulabiliyor, alacaksanız sıfır alın.
  • Arkadaşlar Moka Pot alacağım ama aklıma takılan son bir şey var. 2 Cup, 4 Cup diye modelleri var bu ürünün. Moka Pot ile yapılan kahve ağır olduğu için bunun fazla tüketilmemesi gerektiği söyleniyor.

Termosa kahve koyup kahveyi kütüphanede, işte falan içmeyi düşünüyorum. Sizce 4 Cup (240 ml) espressoya yakın bir kahve ağır gelir mi yoksa 2 Cup (120 ml) yeterli midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixalis Pavlis

Arkadaşlar Moka Pot alacağım ama aklıma takılan son bir şey var. 2 Cup, 4 Cup diye modelleri var bu ürünün. Moka Pot ile yapılan kahve ağır olduğu için bunun fazla tüketilmemesi gerektiği söyleniyor.

Termosa kahve koyup kahveyi kütüphanede, işte falan içmeyi düşünüyorum. Sizce 4 Cup (240 ml) espressoya yakın bir kahve ağır gelir mi yoksa 2 Cup (120 ml) yeterli midir?

selamlar,

brikka 2cup modeli için fikir vermesi açısından yazıyorum; su haznesine 90ml su eklemeniz gerekiyor. alacağınız kahve de 80-82ml kadar oluyor.
  • the_wind222 T kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler ama benim sormak istediğim başka bir şeydi. 4 Cup ağır gelir mi sağlık açısından?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixalis Pavlis

Bilgi için teşekkürler ama benim sormak istediğim başka bir şeydi. 4 Cup ağır gelir mi sağlık açısından?

aslında ben de o sorunuza cevap vermek istemiştim

2 cup ile 120ml kahve alamayacağınız gibi 4 cup ile de 240ml kahve alamıyorsunuz. 4 cup ile sanırım duble veya dubleden biraz daha fazla içmiş gibi olursunuz.

sağlık konusunda maalesef bilgim yok. yaklaşık bir senedir günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere kahve içiyorum. toplamda ortalama 40gr kadar. şimdilik bir zararını görmedim. hatta bağırsaklarıma çok iyi geldiğini söyleyebilirim.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    hocam iyi geceler bende uygun fiyatlı öğütücü,değirmen arıyordum.
    bu sinbonun 40 tl lik makienelerinde öğütme ayarı yapabiliriz demi ? french press ve makine için ayrı olmak üzere ?
    delonghi k79 epey aşıyor beni , eğer sinboyu tavsiye ediyorsanız hemen almayı düşünüyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormed

hocam iyi geceler bende uygun fiyatlı öğütücü,değirmen arıyordum.
    bu sinbonun 40 tl lik makienelerinde öğütme ayarı yapabiliriz demi ? french press ve makine için ayrı olmak üzere ?
    delonghi k79 epey aşıyor beni , eğer sinboyu tavsiye ediyorsanız hemen almayı düşünüyorum?

Öğütme ayarı bıçaklı makinede olmaz, süreye göre göz kararı siz ayarlayacaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MurderBunnie kullanıcısına yanıt
    Kg49 bıçaklı bir öğütücü. Kahve lugatında meali çöp. Bu durumda ya bütçenizi biraz arttırıp kg 79 alacaksınız, ya ikinci el denk getirmeye çalışacaksınız, ya Sözen büyük boy(süper) el değirmeni alacaksınız (50-60 TL) ya da aliexpresste 8-9 dolara satılan el değirmenlerinden alacaksınız. (önceki sayfalarda linki var. Ahşap çekmeceli olanlardan almayın, porlex veya Hario ile aynı şekilde olanlardan alın) Amazon.de'de de ucuz elektronik değirmenler vardı ama çoğunun Türkiye gönderimi durdu. Burr grinder, kegelmahlwerk, scheibenmahlwerk, konik öğütücü, diskli öğütücü, diskli öğütme yazan değirmenler işinizi görür.

• Aeropress im var buna uygun ve tadıma uygun bir kahve paketi almak istiyorum

Aradığım sevdiğim tad şöyle : Yumuşak içimli,kakao,karamelli ve böyle sütümsü ,tatlı aromaları severim
  • kmesne kullanıcısına yanıt
    Colombia supremo huila, guatemala antigua
  • 4 cupı 4 bardak olarak düşünmeyin. 4 cup 200 ml civarı, yani aşağı yukarı 1 bardak. kahvenin tüketimiyle ilgili bir çok araştırma var. çoğunda az tüketen insanlara faydaları olduğu, çok tüketen insanlara da zararları olduğu yönünde. 1 bardak, 2 bardak şeklinde hesaplamak demleme türüne göre su miktarı değiştiğinden,şu kadar ml demek yerine toz olarak hesaplamak daha doğru olacaktır. bu da 45-60 gram arası yapıyor. şu link faydalı olabilir:http://www.kahve.gen.tr/index.php?cat=8
  • Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    Link alabilir miyim

• kbere K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Fakat yine kararsızım. 4 Cup modelinden alırsam pişman olur muyum? Amacım 1 kupa bardakta içmek, Türk kahvesi fincanında içmek değil.

• 4 cup aşağı yukarı bir nescafe kupasının (250 ml) yani şunların 5'te 4'ünü doldurur:  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
    çıkan kahve oldukça yoğun bir kahve olacaktır. üzerine sıcak su ilave ederek seyreltebilirsiniz ve bu şekilde tam bir bardak doldurabilirsiniz. daha büyük model almanızı tavsiye etmem. moka potlarda boyut büyüdükçe performans sorunları artıyor.

bu arada sağlıkla ilgili kısmı için, 4 cup modeli yaklaşık 17 gram kahve alıyormuş.

• kbere K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum sanırım kg79'u alacağım.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, ne demişler kötüsünü alacak kadar zengin değilim Kg79'u alacağım. Sağ olun alakanız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kbere

4 cup aşağı yukarı bir nescafe kupasının (250 ml) yani şunların 5'te 4'ünü doldurur:  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
    çıkan kahve oldukça yoğun bir kahve olacaktır. üzerine sıcak su ilave ederek seyreltebilirsiniz ve bu şekilde tam bir bardak doldurabilirsiniz. daha büyük model almanızı tavsiye etmem. moka potlarda boyut büyüdükçe performans sorunları artıyor.

bu arada sağlıkla ilgili kısmı için, 4 cup modeli yaklaşık 17 gram kahve alıyormuş.

Teşekkürler, tam olarak karar verdim

• kmesne kullanıcısına yanıt
    https://kahhve.com/volumetric-colombia-kahveler

https://kahhve.com/overdose-coffee-guatemala-shb-ep-santa-rosa-kahveler

Bunlara ek olarak şunlar da var

http://coffeedepartment.co/urun/filtre-guatemala-la-democracia/

http://coffeedepartment.co/urun/filtre-kolombiya-el-desvelado/

aeropress için özellikle güney amerika ve asya kahveleri öneririm.çok fazla afrika kahvesi denedim sonuç hep hüsran oldu.özellikle yeni hasat kolombiya veya guetamala kahveleri gördüğünüzde hiç kaçırmayın.ben piyasada kolay bulunduğu için o iki kahveyi söyledim.kronotop, overdose coffee, coffee department, probador colectiva gibi sitelerde aradığınız özelliklerde bolca kahveler mevcut.

Bir de geçenlerde şu siteyi keşfettim.http://www.coffeegutta.com/ 100'er gramlık paketlerde satıyor.30 lira üzeri ücretsiz kargo.ama tazeliği nasıldır bilmem.

• Overdose'dan Yemen ve Ruanda Red Bourbon sipariş ettim. Yemen'le Türk Kahvesi Ruanda ile de french press ve moka pot yapmayı düşünüyorum.

Gelince yorumlarımı yazarım buraya.
  • Arkadaşlar cold brew için aşağıdaki linkteki ürünü kullanan var mı??

https://www.amazon.com/dp/B01N0CLJLH

• 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.