Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gunner92fb , K_TT Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.173
Cevap
710
Favori
809.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karar veremedim Homend Coffeebreak 5002 aldım. E1 arızası verdi. motoru arızalıymış. dk1 gol 1 resmen. iade mi etsem değişim mi yapsam kararsızım. :/
  • tundra36 T kullanıcısına yanıt
    bence iade edin. sadece filtre kahve içecekseniz termoslu standart bir makine ile 2.el yada sıfır kg79 alın keyfinize bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahaeray

bence iade edin. sadece filtre kahve içecekseniz termoslu standart bir makine ile 2.el yada sıfır kg79 alın keyfinize bakın

dediğiniz gibi yaptım.
    Delonghi ICM2.1B ve KG79 siparişi geçtim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: belki bir gün

quote:

Orijinalden alıntı: The Catalyst

Herkese merhaba, konuyu bayadır takip ediyorum. Mesaj yazmak bugüne kısmetmiş

Cold brew konusunda bilgi sahibi olan biri varsa yardımını isteyecektim. Hario'nun mizudashi'sini kullanarak hazırladığım cold brew yoğun olmuyor. 1 lt için 80 gram medium -coarse kahve ile hazırlıyorum Guetamala çekirdeğinden. Püf noktaları ya da yanlışlarım varsa işi bilen arkadaşlar yardımını esirgemesin lütfen

iyi forumlar.

Hocam 100 gram çıkartmayı deneyin fazla bir miktar ama.Bir de buz parçaları attın.

hocam buz parçaları atın derken , hazırlarkenki süreçi kastediyorsunuz di mi?

• The Catalyst T kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam.Mesela su oranının bir kısmına buz dahil edebilirsiniz.Yarı yarıya buz su oranı da olabilir.Ama koyu bir şey olsun diyorsanız kahve miktarını arttırıp belki öğütüm boyutunu biraz daha küçük yapabilirsiniz.Ben bu sefer yaptığım demlemede v60 boyutunda kahve kullandım.Biliyorum biraz daha kalın kahve gerekiyor ama denemekten de zarar gelmez diye düşündüm.Damlama yöntemi ile yaptım.aeropress ve hario karafı bir de şişe su ile oldukça ilkel bir yöntem kurdum :) Ortaya sert bir kahve çıktı ve oldukça koyuydu.Mizudashinin olayı başka tabi.Ama arada düşünüyorum bunu almayı.Yok coldrip yapacam şişe bu aeropressi ayarla hadi coldbrew yapayım sonra süzmek tam sıkıntı.Bu daha pratik sanki :)
  • Merhabalar herkese. Ben de contigo autoseal west loop termos var. Termosa filtre kahve koyduğumda içemiyorum. Tadı bi garip geliyor. Filtre kahve tüketmeden önce granül kahveye süt katıp termosuma koyuyordum,guzel de oluyordu. Fakat filtre kahvede bunu yapamıyorum. Nasıl bir kahve yapabilirim, termosuma koymak için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Matematik projesinin son günü olması ve benim de aklıma başka bir konu gelmemesinden dolayı böyle bir anket oluşturmaya karar verdim.Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Sonuçlarıysa yarın veya iki gün sonra paylaşmayı düşünüyorum.
    https://goo.gl/forms/oruXvFrS4YtJImOs1
  • Evde her şeyi yapıyoruz da şu Cold Brew i çözemedik yahu. Verilen tariflerin hiç birisi dışarıdaki tatları vermedi. Halbuki diğer kahve türeverinde gayet güzel kahveler yapıyor ve içiyoruz.
  • Merhaba arkadaşlar Gloria jeansdan kahve çektirip kullanan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: belki bir gün

Aynen öyle hocam.Mesela su oranının bir kısmına buz dahil edebilirsiniz.Yarı yarıya buz su oranı da olabilir.Ama koyu bir şey olsun diyorsanız kahve miktarını arttırıp belki öğütüm boyutunu biraz daha küçük yapabilirsiniz.Ben bu sefer yaptığım demlemede v60 boyutunda kahve kullandım.Biliyorum biraz daha kalın kahve gerekiyor ama denemekten de zarar gelmez diye düşündüm.Damlama yöntemi ile yaptım.aeropress ve hario karafı bir de şişe su ile oldukça ilkel bir yöntem kurdum :) Ortaya sert bir kahve çıktı ve oldukça koyuydu.Mizudashinin olayı başka tabi.Ama arada düşünüyorum bunu almayı.Yok coldrip yapacam şişe bu aeropressi ayarla hadi coldbrew yapayım sonra süzmek tam sıkıntı.Bu daha pratik sanki :)

teşekkürler hocam dediğiniz yöntemleri deneyeceğim. Bakalım sonuç nasıl olacak. Sizide bilgilendiririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: A4L

Merhabalar herkese. Ben de contigo autoseal west loop termos var. Termosa filtre kahve koyduğumda içemiyorum. Tadı bi garip geliyor. Filtre kahve tüketmeden önce granül kahveye süt katıp termosuma koyuyordum,guzel de oluyordu. Fakat filtre kahvede bunu yapamıyorum. Nasıl bir kahve yapabilirim, termosuma koymak için?

merhaba, bende contigo metra termos kullanıyorum. Dediğiniz kahve tadındaki gariplik, içilmeyecek kadar olmasa da, vardı. 4-5 kullanım sonunda tadındaki gariplik baya bir azaldı. Şu an bir sıkıntım yok. French press ve aeropress ile doldurdum termosu ağırlıkla.
  • Sutsuz kahvelerde ben hala o acı tadı alıyorum. Sütlü birşeyler hazırlamak istiyorum ama tam ayarlayamiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

Merhaba arkadaşlar Gloria jeansdan kahve çektirip kullanan var mı

kno3, forumdaki çekirdek kavuran firmaları ve bütçeye uygun öğütücüleri incelemeni öneririm. neden içmeden önce çekmen gerektiğini, hangi firmaların hangi kahvelerinin beğenildiğini inceleyip iyi bir karar verebilirsin.
  • mrhesap M kullanıcısına yanıt
    hocam ben pek anlamıyorum, ilk olarak french press aldım , daha sonra nasıl yapılacağına dair videolar izledim kolaymış zaten, yoldan geçerken de gloria ya denk geldim, 200 gram kahve öğüttüm (onların kendi çekirdekleri, frenc press için öğüttüler) eve gelip french press de yaptım, tadı da gayet güzeldi.ama tabi fiyat olarak pahalı 30 tl . günde 3-4 büyük boy bardak ile kahve içen birisi için kahve öğütücü alıp, çekirdekleri de bir yerden alıp ,evde öğütmek daha mı uygun olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

hocam ben pek anlamıyorum, ilk olarak french press aldım , daha sonra nasıl yapılacağına dair videolar izledim kolaymış zaten, yoldan geçerken de gloria ya denk geldim, 200 gram kahve öğüttüm (onların kendi çekirdekleri, frenc press için öğüttüler) eve gelip french press de yaptım, tadı da gayet güzeldi.ama tabi fiyat olarak pahalı 30 tl . günde 3-4 büyük boy bardak ile kahve içen birisi için kahve öğütücü alıp, çekirdekleri de bir yerden alıp ,evde öğütmek daha mı uygun olur ?

Bence daha uygun olur.Öncelikle güzel bir öğütücü edinmelisiniz.Bu konuda çok yazıldı,anlatıldı öğütücü işi.Bir de taze çekirdek satan siteler gloriadan çok daha uygun olacaktır sizin için.3-4 bardak diyorsunuz benim nacizane görüşüm öğütücü işi sizi rahatlatacak ve bir hobi edinmenizi sağlayacak :)

• Metro Market'ten Hario V60 benzeri Mokka Filtre Kahve Seti'ni 34 TL'ye aldım, içinden porselen ve gayet güzel bir dripper,i bolca kağıt ve 800 gr kahve çıktı. Şimdi kettle lazım ama bu meretin ucuzu yok galiba. Aliexpress üzerinde bile en düşük 20 dolar fiyat bulabildim. Metro Market'te 200 TL'ye satılıyordu.

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
  • arandur kullanıcısına yanıt
    hakikaten bunlara gerek varmı diye düşünüyorum kendi kendime ?

alanların hobi amaçlı aldığını düşünüyordum ama yinede tam emin değilim

ben v60 ı yaparken suyu demlikte kaynatıyorum altını kapattıktan sonra filtre kağıdı v60 koyup ilk suyunu döküyorum bardağı çalkalayıp filtrenin içine 18gr kahveyi boşatana kadar su hafiften kaynar derecesinden aşağı inmiş oluyor sonra direk çay demliğiyle 40 gr su koyup tahmini 30-40 sn bekleyip 300 gr su oranı olana kadar orantılı koyuyorum suyu dk falan tutmuyorum yani..e sonrada malumunuz höpürtmeye başlıyorum

yani anlamak istediğim bu kattle ler veya dk tutma işi çok önemlimiki? bu anlattıklarımda atladığım tadı değiştirecek önemli bir nokta varmı?
  • Arkadaşlar espresso için çekirdek kahve internet satış olarak önerebilecek varmı???

Tchibo veya starbucks ı n espresso in planlarını beğwnmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ereli63

hakikaten bunlara gerek varmı diye düşünüyorum kendi kendime ?

alanların hobi amaçlı aldığını düşünüyordum ama yinede tam emin değilim

ben v60 ı yaparken suyu demlikte kaynatıyorum altını kapattıktan sonra filtre kağıdı v60 koyup ilk suyunu döküyorum bardağı çalkalayıp filtrenin içine 18gr kahveyi boşatana kadar su hafiften kaynar derecesinden aşağı inmiş oluyor sonra direk çay demliğiyle 40 gr su koyup tahmini 30-40 sn bekleyip 300 gr su oranı olana kadar orantılı koyuyorum suyu dk falan tutmuyorum yani..e sonrada malumunuz höpürtmeye başlıyorum

yani anlamak istediğim bu kattle ler veya dk tutma işi çok önemlimiki? bu anlattıklarımda atladığım tadı değiştirecek önemli bir nokta varmı?

Ben de dakika tutmayacağım ki, tek derdim suyu incecik dökebilmek. Normal demlik ve kettle ile kullananlar arada fark yok derlerse o zaman gerek duymam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.