Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (562. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: belki bir gün

Maşallah akış çok güzel.Kaç gram kahve kullandınız çift sepette?

14gr kullanıyorum hocam arçelik/bekonun kendi ölçü kaşığı ile 2 kaşık diyebiliriz.
  • Mesajı görür görmez 14 gramla denedim.Ben 18,19 sütlü içecek yaparsam da 20 gram kullanıyordum.Bekonun sepeti bayağı büyük.Çekirdek aynı çekirdek indian arabica.Sonuç sizinki gibi bir akış.Bu sefer tampi de güzel bir şekilde yaptım.Üzerinden bir ay geçti kahve bayatladı ama krema yerinde.Acaba robusta var mı bunun içinde diye de kendime sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: belki bir gün

Mesajı görür görmez 14 gramla denedim.Ben 18,19 sütlü içecek yaparsam da 20 gram kullanıyordum.Bekonun sepeti bayağı büyük.Çekirdek aynı çekirdek indian arabica.Sonuç sizinki gibi bir akış.Bu sefer tampi de güzel bir şekilde yaptım.Üzerinden bir ay geçti kahve bayatladı ama krema yerinde.Acaba robusta var mı bunun içinde diye de kendime sordum.

Çok ilginç bir çekirdek hocam gerçekten robusta olmamasına rağmen krema performansı oldukça şaşırtıcı Afiyet olsun bu arada.
  • belki bir gün kullanıcısına yanıt
    Hocam yirga bölgesi seviyorsanız probadora adado shara gelmiş bir deneyin yıkanmışını veya naturalini. Natural olanı denedim gayet hoştu.
  • bck6579 kullanıcısına yanıt
    Kimse bu kişilere 'aman ne yapıyorlar sanki alt tarafı kahve' demiyor ama tr şartlarında çok yüksek fiyatlara satış yapılıyor, günde 20gr kahve tüketen birisine koymaz da 60-70gr ise bu miktar koyar maalesef

Evde kavurma içinse tamam prof sonuçlar almazsınız her zaman ama tüm dünyada insanlar uğraşıyor bu konuda, yani dediğiniz gibi hobi olarak kalması gereken birşey olsa elin kahve delisi avrupa amerikalısı bizden az biliyor değil herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 10 Mart 2017; 23:52:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seffa S kullanıcısına yanıt
    bu bilgi hakikaten hayat kurtardı israfı sevmememe rağmen dökecektim o kahveleri (v60 la gönder,len 4 paket) bu köpük sayesinde çok güzel bir içecek halini aldı
    işin başındayız ama göreceksiniz bundan bir yıl sonra buradaki prof arkadaşlara cevap verecek seviyeye gelecem (yanlış anlaşılmasın çok faydalanıyoruz buradaki yorumlardan)
  • bck6579 kullanıcısına yanıt
    Ben kavurma konusunda yazdıklarınıza çok katılmıyorum. Evde iyi bir profil tutturmak demişsiniz ama bu neye göre iyi ? Böyle bir standart yok kahvede , çok göreceli bir kavram kahvenin iyi kavrulmasi. Profesyonel bir kavurucu gibi sonuç almayı kimse beklemiyordur tahminim evde kavururken ama avantajları dezavantajlarından üstün benim açımdan. Bir kere her zaman istediğim tazelik kahve içiyorum. İhtiyacım ne kadarsa o kadar kavuruyorum ve kaç gün degassing olması hoşuma gidiyorsa hep o kadar degassing yapabiliyorum. Dışarıdan aldığınız kahvede sürekli bir hesap kitap yapıp ne kadar içeceğinizi falan öngörmek durumundasınız çünkü 250gr altı almıyorsunuz genelde internetten alırken. Ayrıca evde kavuran biri zamanla kendi damak tadına uygun bir profil oluşturuyor ve daha sonra buna göre hep benzer profili yakalamak kolay oluyor.zaten isterseniz evde kavuran makinelerin pcye bağlanıp profilini kaydeden ve her Sefer aynı profile göre kavuranlar da var. Çok hassas olanlar buna da yönelebilir ama ben ihtiyaç duymadım. Zaten her kavurmada oluşabilecek ufak tat değişiklikleri hoşuma da gidiyor, sonuçta hiç kötü kahve çıkmıyor ortaya ama farklı özellikleri daha belirgin hale geliyor kahvenin eğer profil değişirse. Ben dışarıdan da değişik çekirdek alıyorum sürekli, hatta kavurdugum kadar da dışarıdan sipariş ediyorum çünkü sürekli değişik çekirdek ve kavurucular denemek hoşuma gidiyor. Ama kendim kavurdugum zaman farklı bir keyif alıyorum. İşin içine kendi emeğim girince kahve daha tatlaniyor olabilir belki :) imkanı olan meraklı kahveseverlere kavurmayi öneriyorum ben özetle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupe96 -- 11 Mart 2017; 12:54:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir iki ay sonra Kozyatağı'na taşınıyorum, geçenlerde eve gitmişken yakındaki Coffeenutz'a gideyim de deneyeyim dedim. İçtiğim latte de güzeldi, bir de bu daily coffee kampanyalarından 250 gram Nicaragua aldım (7 martta kavrulmuştu), 18 liraya. Baya memnun kaldım. Denemeyenlere öneririm.
  • Jamaican Blue Mountain Jamaika'nın belirli bir dağında yetişen üst kalite kahvelerin genel sınıflandırması. Coffee Shop Company'de kahvenin şampanyası diye Jamaican Blue Mountain Marley Coffee filtre kahve satıyordu ve içimi hafif tadı muhteşem bi kahveydi. 250 gramı 99 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Marley Coffee Jamaika'dan Bob Marley'in oğlunun işletmesi bu arada.

Yalnız geçenlerde espressoperfecto'dan Goppion Espresso Jbl aldım ama pek lezzetli gelmedi bana. Yani bütün Jamaican Blue Mountain kahveleri aynı kalite ve lezzette değil. Denemeden almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

Onları sütle için. Sade içilmeyecek kadar kötü.

Bende metro dan aldığım v60 hediyeli kahveleri içemiyorum (v60 için almıştım) Ne kadar kahveye ne kadar süt kullandınız?200 ml kahveye tahmini kac ml süt gider?Birde French Press ile mi yapıyorsunuz kopurtmeyi ve sıcak süt ile mi? Kusura bakmayın biraz fazla soru oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harionun kettleı gibi ama ondan ucuz bir ürün bulan oldu mu acaba? Çaydanlıklarda ona benzer model göremedim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

Nihayet aliexpress ten aldığım değirmen geldi. Maliyet 11.39 usd. İlk incelemede oldukça beğendim. Birinci olumlu taraf çekilen kahveyi aktardığı çelik kısım içerisinde ilave cam hazne var. Metal tad ihtimali yok. Seramik değirmen kolayca sökülüp temizleniyor ve ayarlanabiliyor. Her boyutta kahve mümkün. Çevirme kolu 5 köşeli bir alien anahtar,yani şarjlı tornavidam ile elektrikli bir değirmenim olduuuuuu.
    https://www.aliexpress.com/item/Manual-Coffee-Grinder-Conical-Burr-Mill-for-Precision-Brewing-Brushed-Stainless-Steel/32672522225.html

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

Bende kahve öğütücüden almayı düşünüyorum verdiğiniz linki inceledim çoğunluk memnun ama Türkiyeden bir alıcı 3-4 kullanımdan sonra plastik bir parçanın aşındığını yazmış foto da paylaşmış. Siz memnunmusunuz üründen?

• fm_onder F kullanıcısına yanıt
    şekil olarak soruyorsanız bilmiyorum. ama işlev olarak soruyorsanız:http://urun.n11.com/surahi/simax-agra-cam-surahi-1-lt-P142792541
    Aynı ürünün 500 ml olanı da var. boyut nedeniyle onu da tercih edebilirsiniz. bu linkte incelemesini bulabilirsiniz:
    http://www.kahveler.net/barista-aksesuarlari/1515-hario-icin-ucuz-yollu-pot-surahi-cozumu.html?highlight=simax

şimdi sizin sorunuz üzerine baktım. illa şekli benzer olsun derseniz şöyle bir ürün de var:http://urun.n11.com/caydanlik-ve-cezve/borosilikat-cam-demlik-simax-3280-look-11-lt-celik-suzgec-P149487885 . bunu da kullanıp memnun kalan arkadaşlar olmuş. sadece boyutunun büyüklüğü rahatsız etmiş.

• kbere K kullanıcısına yanıt
    Demliginden sormus sanirim hocam.

• Hario V60-02 için kağıt filtre bakmaktayım. Japon yapımı ve Hollanda yapımı iki ayrı varyasyon var. Hollanda yapımı olan üründe akış sorunu yaşandığı için eledim. Japon yapımı olana baktığımda ise 100lük ürünlerin kimisi mor kimisi ise pembe naylon ambalaj içersinde. Bu iki ürünün ambalaj renkleri arasındaki farkın sebebi nedir?

Ek olarak 100lük kağıtlar içinden V60 baskılı ve kulaklı olan kağıtları tavsiye etmemiş insanlar, akış sorunu yaşamışlar. Bu V60 baskılı kağıt bunlardan hangisi?

• fm_onder F kullanıcısına yanıt
    Bu kettle

http://s.aliexpress.com/3ei6vayA

Bu da sürahi

http://s.aliexpress.com/IjQveaQ3

• seffa S kullanıcısına yanıt
    fm_onder F kullanıcısına yanıt
    pardon benim kafam yanlış yere gitmiş.
  • stinger kullanıcısına yanıt
    5 ekimde sipariş vermişim 15 kasımda elime geçmiş. Bu tarihten sonra hergün en az 1-2 kere kullandım. şimdi söküp o plastik kısmı fotoğrafladım.

sizin yüklediğiniz fotodaki hasar hatalı montaj ve zorlama ile olacak bir şeye benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogoksel -- 13 Mart 2017; 9:36:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

5 ekimde sipariş vermişim 15 kasımda elime geçmiş. Bu tarihten sonra hergün en az 1-2 kere kullandım. şimdi söküp o plastik kısmı fotoğrafladım.

sizin yüklediğiniz fotodaki hasar hatalı montaj ve zorlama ile olacak bir şeye benziyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sözen kullanıyorum memnunum aslında ama evden işe taşıyorum sürekli bir tane daha ihtiyacım var. Ben de sipariş geçiyorum birazdan.

• o metal filtre neden vidalı gozukuyor? makinenin orjinal mi yoksa sonradan taktınız?

bendeki delonghi ec211

http://www.akakce.com/kahve-makinasi/en-ucuz-delonghi-ec221-espresso-ve-cappuccino-makinasi-fiyati,5101739.html

sanal baharat çok çeşit var ama bu krema resmen aklımı çeldi. önce bu çekirdeği denemek istiyorum.

ithalat tarihi, kavurma tarihi neydi paketin üstündeki?

son olarak, makinem uzun zamandır boşta temizleme için ne öeneririrsiniz?

• 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.