Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (558. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 556557558559560
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türk kahvesi için çekiyor.8-10 click arası.

Ne çok hızlı ne çok yavaş ortalama gidin :) ama öğütürken değirmeni fazla aşağıdan tutmayın.yukarı doğru tutunca bileğe binen yük azalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thawne -- 2 Mart 2017; 11:23:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 58mm için tamper nereden alabilirim? Ankara'da gidip alabileceğim veya internetten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde kahvemi kendim kavuruyorum, içme işini biraz abarttık gibi. En azından akşamları belli bir saatten sonra kafeinsiz kahve içeyim diyorum. Starbucks'tan Decaf Espresso diye bir kahve aldım. Normalde Starbucks kahveleri zaten fazla kavuruyor,kafeinsiz kahvede resmen yakmışlar. Kafeinsiz yeşil çekirdek olarak sadece robusta bulabildim. Markalı ürünlerinde çoğu öğütülmüş satılıyor. Sadece Kahve Dünyası'nda kafeinsiz çekirdek kahveye denk geldim,oda 1kg. Tadından emin olmadan almak istemiyorum. Harika bir tat beklemiyorum,tadı kahveye benzesin yeter. Markalı,3.dalga yada yeşil çekirdek olarak önerebileceğiniz kafeinsiz kahve çekirdeği var mı?
  • sanri12 kullanıcısına yanıt
    El Salvador DECAF
    Sidamo DECAF

Ufak bir arama sonucu şu iki kahve çıktı karşıma. Daha önce bu siteden alışveriş yapmadığımı da belirtmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PimpJuice -- 2 Mart 2017; 19:53:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Arkadaşlar 58mm için tamper nereden alabilirim? Ankara'da gidip alabileceğim veya internetten.

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

hocam kendiniz yapabilirseniz detaylı şekilde pm den anlatabilirim hangi malzemeler gerekli gibi misal ben kendime yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: PimpJuice

El Salvador DECAF
    Sidamo DECAF

Ufak bir arama sonucu şu iki kahve çıktı karşıma. Daha önce bu siteden alışveriş yapmadığımı da belirtmek isterim.

Sağol hocam daha önceden o siteden alışveriş yaptım. Aslında siteye bakmıştım ama El Salvador gözümden kaçmış,Sidomo malesef stokta yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanri12 -- 2 Mart 2017; 20:31:36 >

• sanri12 kullanıcısına yanıt
    sitenin çoğu çekirdeğini denedim, ruanda haricinde memnuniyetsizliğim olmadı. vitnam çekirdeklerinde decaf var.

http://magaza.hammaddeler.com/Kahve,LA_17126-2.html#labels=17189-2
  • quote:

Orijinalden alıntı: xChernobilx

quote:

Orijinalden alıntı: belki bir gün

Hocam aeropress yöntemini araştırın derim.Makineden ziyade.Ya da hario v60 a bakın derim.Kahvenin tadı onlarla çıkıyor.Düzgün kahve içmek için biraz 200 lirayı aşar masraf ama değer hani.Hario miniyi giriş için önerebilirim.Demleme yöntemlerinde sözen değirmen pek randumanlı değil.Kolaylık ve pratiklik olarak aeropress benim tercihim.Tabi her zaman parolamız şudur kahve taze kavrulmuş ve yönteme uygun öğütülmüş olacak.Yapmanın zevkine,kahve içmenin tadına varınca ayaklarınız yerden kesilecek ve bırakamayacaksınız.

Hocam sözen değirmenin dışında hangisini önerirsiniz?

hocam hario mini mill kullanıyorum memnunum şimdilik ortalama bir değirmen.Ayarlaması öğütmesi kolay fazla yormuyor.Onun bir üstü porlex var tabi.Değirmen kalitesi arttıkça fiyatlarda uçuyor.

• belki bir gün kullanıcısına yanıt
    Mini mill porlex arasında fiyat farkında değecek kadar öğütme farkı yok.

Ufak bir sıralama yaparsak;

Sözen<Mini Mill/Porlex<Feldgrind/Hausgrind=~Lido2-3=~Helor 101=~Commandante MK3
  • PimpJuice kullanıcısına yanıt
    Commandante bayağı bir övülüyor.O paraya değer mi yoksa az daha üzerine eklenip kayda değer bir öğütücü alınır mı? Şahsen el değirmeninden çevir babam çevir bıkkınlık geliyor bazen Buna da şükür diyoruz ama.Bir oscar II ve bir vario öğütücü de mutfağın köşesinde hayal ediyorum çoğu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahaeray

sitenin çoğu çekirdeğini denedim, ruanda haricinde memnuniyetsizliğim olmadı. vitnam çekirdeklerinde decaf var.

http://magaza.hammaddeler.com/Kahve,LA_17126-2.html#labels=17189-2

Bende yeşil çekirdekleri oradan alıyorum. Linkteki ürünü önceden gördüm ama robusta çekirdek. Baristasepeti ve kahve.com'da arkadaşların yardımıyla kafeinsiz çekirdek buldum.
  • belki bir gün kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyat aralığında el değirmenleri motor masrafı nedeniyle her zaman 1 adım öndedir benim kanaatime göre. İlk aldığım değirmen KG79, sonra porlexe geçtim KG79'u bi arkadaşıma hediye ettim yüzüne bile bakmadığım için. Sonra feldgrind aldım ve porlexi'de bir arkadaşıma hediye ettim yine aynı sebebpten ötürü :). Bir sonraki değirmen ya Bunn G2 olur ya da EK43
  • Kalita wave 185 çelik olanı nasıldır arkadaşlar.

• clio 1.2 16 v C kullanıcısına yanıt
    1-2 sayfa öncede kalita hakkında yorumum mevcut.
  • Arkadaşlar Yakın zamanda metro marketten moka v60 seti alan varmı şuan hala satılıyor mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: AjayGhale

Arkadaşlar Yakın zamanda metro marketten moka v60 seti alan varmı şuan hala satılıyor mu acaba?

İzmir Çiğli'de dün vardı 3-5 tane.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • El değirmenleri tabiki iyidir ancak sizden ricam ortalama bir yarı otomatik espresso makinesi için kahve yeterli incelikte kahve ogutebilecek Türkiye'de alabilecegim en ucuz öğütücü makine hangisidir???

İle sorsam nereye baksam. öğütücü makineden önemli diyorda.tabiki bütçemiz en fazla1000-1200 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j.mcclayn -- 3 Mart 2017; 23:01:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A101 öğütücü veriyor, sizce alınır mı?

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

• day_dreamer kullanıcısına yanıt
    baharatlar için kullanmayı düşünüyorsanız evet. kahve için soruyorsanız ilk sayfadan itibaren hemen hemen her 5 sayfada bir bu konu gündem oldu. bıçaklı öğütücüler ile kahve öğütülmez.
  • Boxx için indirim kodu halen geçerli mi

• 
Sayfa: önceki 556557558559560
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.