Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (464. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 462463464465466
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bu aralar probador colectivadan alıyorum. Ethiopia kochere veya biftu agaro gudina; el salvador santa sofia(huehuetenango) yu çok beğendim ve misafirlerim de çok hoşnut kaldılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PimpJuice kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim. Probador 'da denedim. Beğendim.

Ben biraz sanal baharat gibi görece nitelikli kahveyi biraz ucuza almak istiyorum. Biliyorum ki iyi bir kahve o " marka " etiketlere girince saçma sapan fiyatlara çıkıyor.

manuel demleme yöntemleri hariç, nitelikli bir moka pot kahvesi için (genelde moka pot yapıyorum) sanal baharattan, colombia supremo (35 tl kilosu), indian arabica (35 tl kilosu) öneririm.
    indian olan kahve, starbucks ın filtre kahvesine benziyor.. (yada ben benzetiyorum.)

etiyopya sidamo 'yu da v60 'da ortalama bir tat ile manuel demleme için kullanıyorum. İdare ediyor.

• enpara kafeingo kampanyası yapmış, bu siteden daha önce alışveriş yapan olmuş mudur
    eski mesajlara baktım ama sadece reklam yapmış birisi daha önce
  • Yazın pek kahve içilmiyor galiba. Mesaj yazınca 3 günlük hort durumları oluşmaya başladı.

Öyleyse biraz canlılık katalım.
    Geçen kahve kavurdum, hava sıcak. Aldım bahçeye indim soğutmak için. O süzgeçten bu süzgeçe atarken güvenlikçi gördü, yaklaşırken sordu meraklı meraklı.

-Nedir o mamamı aldın? (kedi-köpek maması zannetti...)

Yok, dedim. kahve kavurdum da....

- Haa... çok güzel..Türk kahvesini severiz. (Yurdum insanının kahveyi sadece Türk kahvesi zannetmesi ...)

Yok, dedim. Bu Türk kahvesi değil başka kahve. Türk kahvesi yanık o.....

(uzaklaşmaya başladı ) (Yurdum insanının yeni bilgiye kapalı olması durumu ...)

• sarampol S kullanıcısına yanıt
    kafeingo dan ilk açılışlarında bir alışverişim olmuştu daha doğrusu çekilişinden kahve kazanmıştım. Fena değildi. Ama kendilerini geliştirmişler içenler öyle söylüyor.
  • ben de deneyeceğim bakalım.bu arada french press almam lazım yeni.Bodum 2 yıldır kullanıyorum eskidi kaldı filtresi yamuldu..

tamamen çelik olanı mı alsam ne yapsam ?
    https://kahhve.com/bialetti-8-cup-french-press-french-press

bir de bunlar var..alan kullanan var mı ?
    https://kahhve.com/cafflano-klasik-kirmizi-kahve-demleme-ekipmanlari

• Kafeingo'dan şimdi sipariş vereceğim ama ilk teslimat bu ayın 17'si yazıyor. Bu kadar bekletmiyorlardır umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Starbucksta satılan çekirdek kahvelerden alsam tüm pakedi şubede çektirsem evde bu kahveyi nasıl pişirebilirim french press alsam sadece yeterli olur mu? Pek bilgim yok bu konuda da yardımcı olabilir misiniz

• Eufrazine kullanıcısına yanıt
    Evet öyle yapabilirsiniz. Çektirirken French press için demelisiniz sadece. Zaten ne için çekelim diye soruyorlar. Ben o şekilde bulduğum bütün çekirdekleri çektiriyorum. Tchibo'ya da bakalabilirsiniz farklı çekirdekler için.

• Peki hocam tüm pakedi çektirsem sıkıntı olur mu çünkü bazı yerlerde iceceginiz kadar çektirin yazıyordu

• Kafeingo kampanyası için Kahve tipi: 1x Melange Magique , 1x Basic Space , 1x Ethiopia Yirgacheffe , 1x Costa Rica Tarrazu şu çekirdekleri düşündüm. açıkcası fiyatlarına göre karar verdim melange magigue ve basic space için var mı deneyen en özel blendlerimiz falan yazmış bir de french press için kullanacağım melange için french press'e özel falan yazmış dayanamadım :)
  • sn10ur1 kullanıcısına yanıt
    Ayın 17'sinde teslim edilecek yalnız. Ha bir de kupa hediye ediyorlar bu ayki siparişlerde

• RavenTheBlack kullanıcısına yanıt
    Daha kahvem var 17'sine kadar sorun olmaz gibi blendlerini deneyen yok gibi aramızda ama basic space sipariş edip etmemekte kararsız kaldım

• Beyler enpara kampanya yapmış.

https://www.kafeingo.co/

Bu sitenin ürünlerini deneyen ya da tavsiye edecek var mı?
  • Kahve başlığını yeni buldum. Zamanla iyice okuyup bilgilenirim diye düşünüyorum. Günde 1 bardak kahve içiyorum. Ne kadar kahve alsam taze şekilde tüktebilirim? Gram olarak yani?

Şimdiye kadar tchibo kapsüllerini kullanıyordum. Ama bundan sonra farklı kahve türleri ve demleme şekillerini de deneyeceğim.
  • Bialetti Çelik Moka Pot siparişi verdim kahhve.com dan. Bir indirim kodu bulamadım. Aslında 100 liraya tamamlamak için kahve de alabilirdim ama zaten 150 gram kadar Guatemala Kahvem var. 2 gün sonra gelir herhalde. Heyecanla bekliyorum. Hario ve French Press yerine Moka Pot alma tercihim Moka Pot'la yapılan kahvenin daha sıcak olması sebebiyle.
  • Kavurucu arkadaşlar taktik verin.İlk defa çiğ kahve aldım . (1kg etiyopya yirgacheffe 1 kg da kenya aa)
    Delongi ec221/kg79um var
    Kahve dünyası Gibi yerlerden orta kavrulmuş çekirdekler alıp tüketiyordum
    Ne ile kavurmalı? Tencereye atıp kısık ateşte kavursak nasıl sonuç alırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eufrazine

Peki hocam tüm pakedi çektirsem sıkıntı olur mu çünkü bazı yerlerde iceceginiz kadar çektirin yazıyordu

Bazı yerlere gitmeye gerek yok aslında, bu forumun her iki sayfasından birinde bu bilgiye rastlayabilirsiniz.
    Doğrudur çekilmiş olan kahve 15-20 dakika sonra bayatlamaya başlar. 1 kilo kahveyi öğütüp saklamak, kahveden alacağınız keyfi maksimum düzeyde
    tutmak isteyen bir kahve severin pek tercih edeceği bir şey olmaz.

Size tavsiyemiz, eğer 1 kilo kahve alabilecek kadar tüketiminiz fazla ise ilk paket için ayıracağınız bütçenizi bir Sözen değirmenine ayırmanız.

• Birileri cold brew diye birşeydenmi bahsetmişti

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogoksel O kullanıcısına yanıt
    Görünce kahkaha attım. bunu kim düşünmüş nasıl yapmış vayy anasını beee:)) yaratıcılıkta son nokta, eminim lezzetli bir cold brew olmuştur, şamatasına da olsa deneyesim geldi ama buzu bağlamak sıkıntı :)))
  • 
Sayfa: önceki 462463464465466
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.