Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasskabal

quote:

Orijinalden alıntı: midgardxxx

quote:

Arkadaşlar selamlar;

Güzel kahve muhabbeti yapabileceğimiz bir forum bulamıyorum burası dışında bir tek kivahan var orada da yıllardır insanlar yazmıyor baz ı olaylar olmuş sanırım ondan pek güncel bir yer değil. başka kahve ile ilgili bir site varmıdır güzel forumu olan?

Birde taze kavrulmuş çekirdek kahveyi istanbulda yada internetten nereden temin edebiliriz? güvenilir bir yer varmı? böyle çekirdeklerden buram buram kahve kokusu gelsin istiyorum. şu starbuck tchibo kahveleri sanki sanal kahve arkadaş kokmuyorlar bile ya :(

Hocam ben İzmirdeyim. Ben de Starbuckstan gidip alıyorum maalesef espresso için. Ama İzmirde de bilinen bir yer varsa koşa koşa gidip alacağım

Starbucks dan aldığım kahveler ilede doğru düzgün espresso olmuyor malesef.
    Evet yağlı güzel kahvesi var ama yinede ben güzel bir krema elde edemiyorum çok zor :(
    ne olursa olsun pakette kahve işte taze kavrulmuş olmalı kahve...
    Zaten starbucks da içince de beğenmiyorum oranın espresso sunu... Bence kahve dünyasının yaptığı espresso çok çok daha iyi. Yada bana kötü Baristalar denk geldi Star da bilmiyorum...

Bir sefer starbucksa tadımlık olarak yeni harmanladıkları kahveyi verdiler. O zaman hayranı kalmıştım kahvenin. Kim bilir belki çok çok daha iyi espressolar da çıkabilir ama o gün çok iyiydi ama gel gelelim paketini aldım ve eve geldim, çekirdeklerin paketlenme tarihi Temmuz'du. Yani ne kadar güzel olursa olsun hala daha iyi kahve içemedim maalesef...

• quote:

Arkadaşlar selamlar;

Güzel kahve muhabbeti yapabileceğimiz bir forum bulamıyorum burası dışında bir tek kivahan var orada da yıllardır insanlar yazmıyor baz ı olaylar olmuş sanırım ondan pek güncel bir yer değil. başka kahve ile ilgili bir site varmıdır güzel forumu olan?

Birde taze kavrulmuş çekirdek kahveyi istanbulda yada internetten nereden temin edebiliriz? güvenilir bir yer varmı? böyle çekirdeklerden buram buram kahve kokusu gelsin istiyorum. şu starbuck tchibo kahveleri sanki sanal kahve arkadaş kokmuyorlar bile ya :(

forum:http://kahveler.net

kahve:http://kahvefabrikasi.com

kahveyi siparişiniz üzere günlük kavurup gönderirler taze taze.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayabusa+ -- 20 Kasım 2012; 14:19:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayabusa+

quote:

Arkadaşlar selamlar;

Forum önerisi için teşekkürler hayabusa+ Hemen üye olacağım.
    Kahve için ise söylediğiniz yeri bir dahaki siparişimde deneyeceğim. Bu sabah araştırdım ''Urban Coffee'' isimli siteden verdim sipariş bakalım güzelmi Espresso Harmanları...

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar;

Forum önerisi için teşekkürler hayabusa+ Hemen üye olacağım.
    Kahve için ise söylediğiniz yeri bir dahaki siparişimde deneyeceğim. Bu sabah araştırdım ''Urban Coffee'' isimli siteden verdim sipariş bakalım güzelmi Espresso Harmanları...

bu sitenin linkini daha önce kahveler.nette birisi paylaşmıştı ancak henüz alışveriş eden olmadı bildiğim kadarıyla. çünkü size önerdiğim site şerif başarana ait ve kahveler.net te MasterBarista nickiyle yazdıklarından çok şey öğrendik sağolsun. kendisi yalnızca türkiye değil dünya çapında bir uzman. elimizde böylesine bir değer varken bizde ondan faydalanıyoruz eksik olmasın emeği büyük.

http://zaman.com.tr/newsDetail_getNewsById.action?haberno=1339642&title=kahvenizi-nasil-alirsiniz

• Merhaba, ben kahve konusuna yeni başladım. Buradakileri okudum. Makine ararken kendimce uygun bir tane buldum. Fikrini söyleyen olursa memnun olurum. Teşekkür ederim.

Delonghi BCO264B Espresso Capp ve Filtre Kahve Makinesi Combi

Satılan yer:www.ereyon.com.tr

Fiyat 385 lira
  • caffe'lerdeki aromayi,lezzeti,kivami bununla bulamazsin.
    1000TL daha ilave edip ogutuculu kompakt bi makine oneririm.uzgunum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 21 Kasım 2012; 23:10:44 >
  • Teşekkür ederim. Çetrefilli bir mecraya girdik demek ki... İnsan, sadece zevki için ne kadar fedakârlık etmeli gibi felsefi bir tartışmaya girmek de zor :)
  • Benim görüşüm insan bir anda zirveyi hedeflememeli. Önce minimal maliyetle kahve keyfine bir giriş yapın, sonra zamanla ne istediğinizi keşfettikçe gerekli yatırımları yaparsınız. Her kahveseverin bu hobiye yüzlerce lira yatırması gerekmeyebilir, en azından ilk etapta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız. Bir sorum olabilir mi? Starbucks'ın internet sitesinden, kahvelerin özelliklerini okudum. Birebir güvenilir tarifler mi bunlar? Mesela kakao tadı yazıyorsa var mıdır gerçekten? Fındık aroması diyorsa hissedilir mi? Ve bunun gibi diğer yazılan lezzetler aynen oluyor mu yoksa sadece reklam amaçlı göz boyama mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgirgic

Haklısınız. Bir sorum olabilir mi? Starbucks'ın internet sitesinden, kahvelerin özelliklerini okudum. Birebir güvenilir tarifler mi bunlar? Mesela kakao tadı yazıyorsa var mıdır gerçekten? Fındık aroması diyorsa hissedilir mi? Ve bunun gibi diğer yazılan lezzetler aynen oluyor mu yoksa sadece reklam amaçlı göz boyama mı?

Starbucks da yazan o aromaları hiçbir kahvesinde hissedemezsiniz çünki hepsi bayat...Aylar öncesinden kavrulup paketlenmişler o kahvelerde ne aroma kalır ne tat...
    Orada içtiinizde de zaten Aroma basıyorlar her kahveye kahve değil aroma içiriyorlar bizlere...
    Birde orada çalışan ve kahve bilgisi olan bir arkadaş çıkıp söylese ya şu gerçekleri...
    Aslında çalışanı bırakın direk starbucks'ın sahibi yazmıştı ''en iyi kahve evde yapılan kahvedir'' diye :)

• Teşekkür ederim cevap için. Desenize boşu boşuna hayal kuruyoruz?
  • taze kahve bulmak zor belirli periyotlarla her 2 ay gibi bir sürede toplu
    kavuruyolar starbucks,tchibo gibi yerler ; o yüzden ya kahve alırken
    yeşil çekirdek olarak alıcaksın yanınada bir kavurma makinesi
    yada kahve satan yerlere tlf nu bırakacaksın abi ara beni yeni kavurduğun zaman
    1 kilo ayır gelip alıcam diyeceksin ben öyle yapıyom mesela
    lazım olduğunda 1 kilo mırra (bağdat kahvecisinden )istiyom hem tasarruflu hemde taze
    25 tl alıyom kilosunu kahve fabrikası.com starbucks gibi yerlerde kilosu
    80-100 tl den aşağı değil
  • Arkadaşlar artık fazılbey bozuldu , farkeden warmı aranızda ?
  • fazıl bey den hiç denemedim bizim burda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejjafjallajökull

taze kahve bulmak zor belirli periyotlarla her 2 ay gibi bir sürede toplu
    lazım olduğunda 1 kilo mırra (bağdat kahvecisinden )istiyom hem tasarruflu hemde taze

@ejjafjallajökull

kilosunu 25 liradan alıyorum demişsiniz ama çekirdek ismi belirtmemişsiniz ? çekirdekten çekirdeğe fark var. eğer aldığınız çekirdek rio minas ise kilosu 25 pahalı bile sayılabilir

yeşil çekirdek alıp kavurma konusuna katılıyorum ancak kavurma işi kolay bir iş değil. bu işe kafayı bende takmıştım ancak yurtdışında bile makinesi 300$ dan başlıyor. ama şu var ki kahvenin kilosu 70 liraysa yeşil çekirdeğin kilosu 35 lira.

• Araştırmalarım sonucu benim standartlarıma uyacağını düşündüğüm bir makine aldım.

Aslında süper otomatik alacaktım ama parası o modellere göre çok çok daha uygun oldğu için WMF markasının 10 modelini Esse'den satın aldım. Pod (kahve tableti) ile çalışıyor. Yalnız bu makine sadece 70 mm. çapındaki podarı çalıştırıyor. Araştırdığım bütün podlar, klasik tip ufak boy. Sanırım 45mm. Denemek için ufak boy podlardan koydum ama sonuç hüsran. 70 mm. pod bulabileceğim marka-yer varsa lütfen yardım edin. Önceliğim tabiki yurt içi, mümkünse ankara.

Esse'ye de sordum ama onlar bu konuda tamamen bilgisiz.

Çekilmiş kahvede kullanılıyor ama onun için bu ürünü almam gerek. Ki malum Türkiye'de bulabileceğimi sanmıyorum, nette benzerini bile bulamadım

Edit: Aradığım kahve soft ped(pod) olarak geçiyormuş. İnternette sadece burada bulabildim. Buna da şükür. Ankara içi satan bir yer dikkatinizi çekerse, yazarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assd82 -- 24 Kasım 2012; 2:15:01 >

• @assd82
    pod kullanacaksan en ucuzunu al WMF'e gerek yok.
    harika espresso icin konu ettigin yerden alttaki model urunu kullandim.

http://www.evdekahve.com/urun/eam3200s_240360.aspx?CatID=14738

bir de illy cekirdek kullanirsan sunun,bunun kahvesi,lezzet,aroma arayisina gerek kalmaz.

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

• Arkadaşlar selam , aylar geçti kahve ağacının son durumunu paylaşayım dedim siz kahve sevenler ile .

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

yapraklarda kahve rengilik var zamanında çok su koymuştum ordan kalmalar , şimdi yukarı doğru çıkmaya çalışıyor üstte görülen yapraklar bi değişik gibi olanlar yeni olan yapraklar o yüzdn damarları gözüküyor , en tepede olanlar ise yeni çıkacak olanlar . son durum bu , zamanında çok su koyduğum için üzgünüm walla .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 24 Kasım 2012; 13:01:55 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ejjafjallajökull

taze kahve bulmak zor belirli periyotlarla her 2 ay gibi bir sürede toplu

@ejjafjallajökull

kilosunu 25 liradan alıyorum demişsiniz ama çekirdek ismi belirtmemişsiniz ? çekirdekten çekirdeğe fark var. eğer aldığınız çekirdek rio minas ise kilosu 25 pahalı bile sayılabilir

yeşil çekirdek alıp kavurma konusuna katılıyorum ancak kavurma işi kolay bir iş değil. bu işe kafayı bende takmıştım ancak yurtdışında bile makinesi 300$ dan başlıyor. ama şu var ki kahvenin kilosu 70 liraysa yeşil çekirdeğin kilosu 35 lira.

markası yok rio minasmıdır nedir bilmiyorum ama ben gayet memnunum mırra istiyorum ful kavrulmuş olan
    starbucksın french,italyan roast ı ile aynı tat

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Arkadaşlar selam , aylar geçti kahve ağacının son durumunu paylaşayım dedim siz kahve sevenler ile .

yapraklarda kahve rengilik var zamanında çok su koymuştum ordan kalmalar , şimdi yukarı doğru çıkmaya çalışıyor üstte görülen yapraklar bi değişik gibi olanlar yeni olan yapraklar o yüzdn damarları gözüküyor , en tepede olanlar ise yeni çıkacak olanlar . son durum bu , zamanında çok su koyduğum için üzgünüm walla .

Helal hocam, valla olacak gibi bu iş
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.