Şimdi Ara

gerçek enflasyon rakamı %25 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Forumun ekonomi uzmani sensin, sen soyle.

gerçek enflasyon rakamı %25

Hocam kanırtmışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sabah sabah sese uyandım noluyo la bu konuda bu konudan mı geldi o ses

• iamburak kullanıcısına yanıt
    Silgi sesidir o

Birileri nüfustan silindi.

Kapak sesi diyen de var gerçi bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: zhonya

quote:

Ekonomi en iyi olduğum konudur demiş bide

2 fiyakali lafla da cumleyi susledin mi, araya global falan da koydun mu ekonomi uzmani oluyorsun zaten

Son zamanlarda forumda okuduğum en iyi kapak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 16 Ekim 2017; 7:57:25 >

• quote:

sese gelenlerdenim ben de!...

• quote:

ahuhahaha sistemli adam sistemli olarak cevap vermemiş

• Bu aktrolleri ciddiye almayin. Zamaniniza yazik. Bunlarin amipten farki yok.

• Migrosta 23.90 a satılan çayı 30 liraya almak büyük beceri tabi. Seni hemen TUİK e uzman olarak almalılar.
    https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/1421397-32019-caykur-tiryaki-cayi-1000-gr
  • Yüzdesini hesaplamam mümkün değil fakat yüzde 10’un altında artan hiç bir şey yok diyebilirim

Çocukların kurslarından tutun peynirine kadar.

Son Yıllarda fiyat baskısı çok arttı.

• bu enflasyon rakamları çaya şekere veya başka ürünlere gelen zamlara göre hesaplanmıyor.

nerede dinledim hatırlamıyorum ama zam gelmeyen ürünler üzerinden hesaplanma yapiliyor.
  • Yakın zamanda hesaplama şekli değişti. Pinpon topu vs hedaplama5a dahil oldu kendi kafalarına göre bir çarpan oran belirlediler.

• Anasayfada gezerken şaaak şaaaak şaak diye sesler duydum. O buradan mı geldi ?

• Pilotlar bile isyanda...

quote:

Pilotun yanlışlıkla bütün ekibe gönderdiği email THY'yi karıştırdı
    Hürriyet Haber
    16.10.2017 - 09:29 | Son Güncelleme: 16.10.2017 - 10:56
    Maaş artışı için önerilerde bulunan yabancı uyruklu bir pilotun şirketin insan kaynaklarına attığını sandığı, ancak bütün uçuş ekibine giden elektronik posta pilotlar arasında tepki yarattı. Boeing 777 tipi uçaklarda kaptan olarak görev yapan yabancı pilot yazısında, TL’nin 2015’ten beri yaklaşık yüzde 40 değer kaybettiğine ve yüksek enflasyonun da kayba neden olduğuna dikkat çekti.
    Pilotun yanlışlıkla bütün ekibe gönderdiği email THYyi karıştırdı

Habertürk gazetesinden Gökhan Artan'ın haberine göre, meslektaşlarının ayrılmayı ciddi olarak düşündüğünü belirten yabancı pilot, en az yüzde 30 ücret artışı, maaşların Euro ve dolar cinsinden ödenmesi ya da Euro ve dolar artışlarına karşılık olacak otomatik bir TL devalüasyon tazminatı, gurbetçi pilotlar ile Türk pilotlar arasındaki ücret farkının göz önünde bulundurulması gibi önerilerde bulundu.

Maili gören Türk pilotlar kendi memleketlerinde, yabancı pilotun programlarda ve ödemelerde farklı uygulama yapılması konusundaki düşüncelerine tepki gösterdi. Yabancı pilot e-postasında "THY’de çalışan birçok gurbetçi ve Türk pilotu, ayrılmayı ciddi olarak düşünüyorlar. Bunun başlıca nedeni THY’nin sunduğu toplam paketin dengesizliği” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/pilotun-yanlislikla-butun-ekibe-gonderdigi-email-thyyi-karistirdi-40611701

• quote:

Orijinalden alıntı: TuvaletSifonu

Yani demeyeyim demeyeyim diyorum da evet enflasyon var ama bunu böyle abartarak söylemek ne kazandırıyor?

Çaykur Tiryaki 500gr:13.10 TL (Kilosu 26.20 eder.)https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/2034679-32019-caykur-tiryaki-500-gr
    Süt:2.25 hadi kampanyasız olsun 3 lira olsun.https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/185902-30174-migros-sut-1000-ml
    Küp Şeker: 4.25https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/2910333-32039-torku-seker-kupu-kup-seker-1-kg
    Domates: 2.94https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/179122-30021-domates-kg
    Üzüm: 3.95https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/186152-30011-uzum-cekirdeksiz-kg

Her neyse evet ciddi bir enflasyon var ancak bunu %25 diyip inandırıcılığı kaybetmeyin.

En basitinden Tavuk Dürüm+Ayran 6 lira civarındayken bugün 7 Lira.

Neyse asıl meseleye gelelim asıl mesele ekte:
    Hem işsizlik hem de enflasyon artıyor, resmen buhran dönemine doğru gidiyoruz.

ahahahahaha yuksek enflasyon dusuk issizlik o zaman suan issizlik 10% degil bildigin -10% falan ahaha
    enflasyonun tolare edildigi max 0 ile 1% arasidir.
    turkiyede enflasyondan kacis yok. 200milyar dollar disardan mal aliyoruz 100 milyar satiyoruz toplami 300milyar ediyor gercek rakamlara gore zaten gayri safiyat 540milyar dollar(2trilyon turklirasini 3.70 e bol) yani ekonomi dogrudan dollara bagimli hemde herseyde dollarda sonsuza kadar cikacak (ticari cagri acik, giren sicak paranin artarak cikmasi, turkiyedeki yabanci sirketlerin ana kari yurtisindaki holding e gitmesi falan filan)

• Ankara'da büyük sut ürünleri firmanısinin osgb hizmetini veriyoruz. Tereyaglari 23 liradan 30 liraya çıktı 1 ay içinde, sütleri 1.90 dan 2.50 ye yukseldi. 2 kg kasar fiyatı 29 liradan 39 liraya yukseldi. İnanılmaz derecede üretim sorunumuz var ve bu artık ayyuka çıkmaya başladı. Firma yetkilisine bu durumu sorduğumuzda üretimin yetmediğini çıkan ürünlerinde büyük is yerlerine verdikleri icin son tüketicinin ürünlerini bulmakta sıkıntı yaşadığını söyledi. Yakında sut ve sütten ne yapılıyorsa yiyemiycez, icemiycez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albertocontador -- 16 Ekim 2017; 19:31:2 >
  • Bakin arkadaslar market isleten biri olarak minumum %25 oldugunu her turlu ispatlarim.Lafla degil faturalarla.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    İyi olmus bu sistemli trolle hocam, eline saglik:)

• Bence Türkiye'nin bütün ticaret sistemi aç gözlü uckagitcilarin elinde. Normal dürüst insanlar ticaret yapmaya başlarsa düzelir.

• ysnsln kullanıcısına yanıt
    Bencede öyle enflasyonu yapan sen ve diğer aracilardir Türkiye'de. Katılıyorum sana.

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    Ara ara sistemli gibiler iyi orta yapiyor, bunlari kacirmak olmaz.

Yukarida arkadaslarda yazmis ama hepsine tek tek donemedim.

Bu sistemli daha cok ekonomi hakkinda konusur. Alin bu ssi, bol gollu gecirin maclari. Kendisi zaten boyle mesajlara donmuyor malum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.