Şimdi Ara

gerçek enflasyon rakamı %25 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankaların faiz oranlarına bakın gerçek enflasyon oranını anlarsınız.
    Enflasyon % 20 nin altında değil.
  • A101'e gitmeye gerek yok. Geçen yıl %3.83 zamlanan MTV, 2017 yılında piyasadaki araçların %96'sını oluşturan 1.6 litre araçlar için %25 zamlandı işte. Al sana nokta atışı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Forumun ekonomi uzmani sensin, sen soyle.

gerçek enflasyon rakamı %25

Her zamanki gibi cevap yok tabi

• quote:

Ekonomi en iyi olduğum konudur demiş bide

• quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

quote:

Her zamanki gibi cevap yok tabi

Cevap tabi ki yok. Hatta birkac defa bu ssi koyup cevap istedigim icin blokladi. Beni bloklayinca bunu kimse gormeyecek zannediyor herhalde.

SS burada, isteyen kaydedip bunu rezil edebilir.

• Stalinin tavuğu başlıklı konum içinde kaynak gösterildiği halde hiç okunmadan, kaynaksız konu diye kapatılmış. "Bu oyuna gelmeyin. % 25 mtv zammına razımısınız" başlıklı konum da çok ilgi çektiği ve akp lilerin işine gelmediği için kapatılmış. Kapatın bakalım. Devir sizin devriniz. Gün gelir devran döner sizi de birileri kapatır. Kapatmanız umurumda değil ama sonuçta bu kul hakkıdır ve ahirette iki elim yakanızda olacaktır.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir rezillik

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan96

quote:

yuvarlak rakam mı verdin yani kesin % 25 mi, yayalım mı ?
    yani 24,88 vey 25,61 filan olamaz değil mi ?

Rakamları geç kardeşim.Acayip bir pahalılık zamlanma var fiyat artmasa kurnazlık edip gramaj düşürenler var.Akp'li seçmen bile şikayetçi.Bu durumu bile savunmaya geçtiğine göre tuzun fazlaca kuru, gençlik kollarındasın galiba.

Rakamları geçeceksek neden rakam salladınız ki?

Seni ne ilgilendirir? Almanyada zam gelirse o zaman dert olur sana. Bu ülkede yaşayanların sorunu bu.

Bu da mı Almanya'da yaşıyor?

Allah belasını versin böyle gurbetçilerin. Resmen yazları gelip rahat rahat tatil yapalım diye ülkenin ekonomisinin tepetaklak olmasını istiyorlar. Bir de ülke çok iyi, Avrupa batmış demeleri yok mu? Karşıma çıksa birisi gırtlağına yapışıcam artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan96

quote:

yuvarlak rakam mı verdin yani kesin % 25 mi, yayalım mı ?
    yani 24,88 vey 25,61 filan olamaz değil mi ?

Rakamları geç kardeşim.Acayip bir pahalılık zamlanma var fiyat artmasa kurnazlık edip gramaj düşürenler var.Akp'li seçmen bile şikayetçi.Bu durumu bile savunmaya geçtiğine göre tuzun fazlaca kuru, gençlik kollarındasın galiba.

Rakamları geçeceksek neden rakam salladınız ki?

Seni ne ilgilendirir? Almanyada zam gelirse o zaman dert olur sana. Bu ülkede yaşayanların sorunu bu.

Bu da mı Almanya'da yaşıyor?

Allah belasını versin böyle gurbetçilerin. Resmen yazları gelip rahat rahat tatil yapalım diye ülkenin ekonomisinin tepetaklak olmasını istiyorlar. Bir de ülke çok iyi, Avrupa batmış demeleri yok mu? Karşıma çıksa birisi gırtlağına yapışıcam artık.

Burada izmirde yaşıyordu ne yaptıysa bilmem birden almanyadan çıktı. Bunlar hem söverler hem de almanyadan geri kalmazlar.
    Palavracı ergenin teki de olabilir yazdıklarına baksan şirketi falan varmış gibi konuşuyor 18 yaşında ergen çıkarsa şaşırma.

Kapağın sesine uyandım... Yavaş biraz çoluk çocuk uyuyor
  • Lan o değil de bütün ülke gündemi konularında ilk mesajlarda hep sen varsın. İşsiz misin bot musun bilader? Enflasyon % 24 olsa ne olur % 25 olsa veya hafif küsürlü olsa ne olur. Sonuç itibariyle yüksek mi değil mi seni beni ilgilendiren kısım burası. Anladıın? Marş bastı mı? Önemli olan bu yani. Yaymana gerek yok zaten çık çarşı pazara görürsün, hissedersin zaten.
  • Yalanlara doymadınız gerçekten de.

Bırakın bu işleri,sizlerin vasıfsız ve tembel olmanız kimsenin suçu değil.Az para kazanıyorsan,vasıfsız ve tembelsin demektir.Biraz öz eleştiri yapın.
  • quote:

vurdu gooool oldu

• quote:

Gece gece iyi güldürdün Ayakta alkışlıyorum

https://giphy.com/gifs/applause-the-rock-amazed-NnGGHE0muVqpO

• Neye göre hesaplayacaklar? Milletin kullanmadığı ya da en az kullandığı ürüne göre hesaplıyorlar.
  • koskoca devlet yalan mı söylecek aga yuzde10 dedilerse 10dur.

siz asgari ücretinizi alın ve şükredin.

bizden önce asgari ücret 810 liraydı heyyy
  • quote:

OFFF diyorum..

• Asgari ücretin 1000 tl den 1300 ve 1404 tl 'ye kısa zamanda sıçraması etik olarak araç fiyatından tut 50 kuruşluk keke kadar ciddi artış yansıdı, dediğin gibi 10 tl 'ye tıraş oluyordum 1 sene geçmedi 15 tl 'ye oluyorum şimdi 50 kuruşa 24 'lü eti topkek 'lerden alıyordum sık sık 50 kuruştan birden 75 kuruşa çıktı fiyatı 2.95 tl 'ye aldığım cappy vişne meyvesuyu 3.45 tl oldu 25 kuruştan tanesini aldığım eti puf lar 30 kuruş oldu yüzde 20 zam demek sadece eti puf 'ta ha bir artmayan dikkatimi çeken ülker çubuk kraker hala 25 kuruş fiyatı var yıllardır aynı fiyat :) :) ne zaman artacak diye takip ederim hala..
  • Ben a101 bim olayına katılmıyorum bunlar kendileri ortaklaşa taban bir fiyat belirliyorlar ona göre sisiriyorlar örnek vermek gerekirse centro muzlu gofretin fiyatı bimde kendimi bildim bileli 1.5₺ ama çizmeci time 3.15 di 3.5 mı ne olmuş 1 yıl önce party cipsjn fiyatı 3.3du bu yil 3.95 seviyesinde yani ürün satiyorsa arttırıyorlar a101 de barbeku cips gelmişti mr potato ilk gelenler 160 gramdi 5₺ den satıldı daha sonra 130 gram olanlar 4₺ den rafa geldi 3 4 ay içinde 4.75 80 e çıktı fiyatı geçen seneden beri çay alıyorum fiyat farkı 2 3₺ falandır arttiramiyorlar deniyorlar satamayinca çekiyorlar hepsi ortak hareket ediyor

Kapak sesi bu konudan geliyomus

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.