Şimdi Ara

Geometri ve mat şekilli soruları yapmak zeka işi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben dümdüz işlemlerde çok iyiyyim her ders için de diyebilirim işlemsel soruları yapıyorum ama ösym hiç o klasik tarz sormuyor behzatla gidiyorum matta zaten ama ösym tarzı bir soru olunca 5-6-10 hatta 20 dakika uğraşıyorum ve stres yapmaya başladım.Ben zeki mi değilim falan diyorum ön yargı oluştu birde sınavda gelse 6-7 dakika uğraşıp da hala doğru çıkmaması bir ihtimal doğru bile olsa her soru öyle

Özellikle geometriye baktım hiç düz soru yok

Arkadaşlar bu katlamalı kesmeli, örüntülü, şekilli değişik tarz soruları çözmek için ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Analitik ve 3 boyutlu düşünmek gerekiyor. Hoş ki eğitim hayatımız boyunca bize bu kazanımlar verilmiyor. Ayrıca bu tarz sorulardan bu sene fazlasıyla göreceğiz. Sınav genel olarak kolay olsa bile eleyicilik problemler ve geometri sorularından olacaktır. Tavsiyem ağırlıklı olarak bu konulara çalışmak. Problemlerin eleyiciliği nerdeyse limit,türev ve İntegral konuları kadar etkili.
  • Analitik ve 3 boyutlu düşünmek gerekiyor. Hoş ki eğitim hayatımız boyunca bize bu kazanımlar verilmiyor. Ayrıca bu tarz sorulardan bu sene fazlasıyla göreceğiz. Sınav genel olarak kolay olsa bile eleyicilik problemler ve geometri sorularından olacaktır. Tavsiyem ağırlıklı olarak bu konulara çalışmak. Problemlerin eleyiciliği nerdeyse limit,türev ve İntegral konuları kadar etkili.

• Takip
  • DeShawN1905 kullanıcısına yanıt
    Çalışıyorum ama şekilli düşünme gerektiren bir soru ise kalıyorum yine, çok zaman harcıyorum evde en zor ebob ekok sorusu olsun işlem olsun yapabiliyorum ama kolay olsun mesela şekilli problem tarzı olsun o kadar kolay olmuyor çok düşünüyorum

• İşlemsel sorularda zaten iyiyim diyorsun o zaman daha fazla işlemsel soru çözmenin sana hiçbir faydası yok Sana tavsiyem böyle soruların bol olduğu bir sb al uğraş bir de sudoku çöz gerçekten işe yarar boş vakitlerinde okula gidip gelirken zevkine.Mantıksal analitik düşünceni artıracaktır

• king_darius K kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle bir soru bankası pek bulamadım ama tavsiyeniz var mı

• VerBeniYalnızlığa- V kullanıcısına yanıt
    Düşünmeniz gayet normal zaten

Düşüne düşüne açıkacaksınız ,

3 boyutlu falan düşünmek genelde kolay değil

Çalışarak geliştirirsiniz kendinizi

Çevrenizdeki şekillerle falan bağlantı falan kurabilirsiniz

Ben xyz koordinatında evin duvar köşesini kullanarak soru çözmeyi fslan denemiştim

2016 lys de bi soru vardı evde çözüyordum 25-30 dk falan uğraştım ancak öyle çözdüm

Böyle böyle düşüne düşüne gelişir muhtemelen

Eğitim sistemi direkt zekayı ölçmüyor

Çalışarak çok iyi dereceler elde etmek mümkün ki zaten siz de kendinizi boş yere üzüyorsunuz zeka yok faln diye, kesinlikle vardır zaten

Bunu kullanın ve çalışın yeter

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yönü geliştirecek soru bankası ben de arıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: VerBeniYalnızlığa-

Hocam öyle bir soru bankası pek bulamadım ama tavsiyeniz var mı

Çözüm 3D yi övüyorlardı bir de çıkarsa apotemi al

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.