Şimdi Ara

Geometri sifirdan ogrenme

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
4
Cevap
0
Favori
155
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Geometri sifirdan ogrenme
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    805 Mesaj
    beyler geo yu en son 10.sinifta gormustum. geom iyiydi o zamanlar. 2 yildir gormedim ama. geoyu sifirdan nerden ogrenebilirim? hangi hocayi hangi kitabi onerirsiniz? suan geometriden sadece ant1 var. onu tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Binbaşı
    1013 Mesaj
    forumda bu tarz bayağı konu vardı bende bakmıştım oradan biliyorum , aratırsan bulursun . benim geo kötü tavsiye veremeyeceğim :D
    |
    |
    Birey Geşişim Serisi A kitabını al tamamı çözümlü ve kolay. Youtube'dan ceyhun yavuz geometri derslerini takip et veya hocalara geldik olabilir. ozelogrenci.com'da ceyhun hocanın pdfleri var onları çıkart kendin çöz ufak ufak geliştirir seni.
    |
    |
    quote:

1) Geo/fizik/mat derslerim sifir ne yapmam gerekiyor deneme onermeyeceksiniz herhalde?

- Oncelikle sunu belirteyim. 15-16 fizik geo neti, 25 mat neti sifir demek degildir. Bu civarda net yapiyorsaniz denemeden baska bir sey cozmenize gerek yok. Ama sorularin yarisindan fazlasina kalem degdiremiyorsaniz, ihtiyaciniz olan sey "Tamami cozumlu soru bankasi". Cozumlere baka baka soru tiplerini ogrenirsiniz bu sekilde, benzer sorular cikti mi cozum yolunu bilmis olursunuz. Ozellikle geometride bu yontem cok ise yarar.

2) Nasil verimli calisilir?

- Arkadaslar bu sozu gerek ogretmenler gerekse ogrenciler cok soyluyorlar: Az calis ama verimli calis. Simdi verimli calisma nedir onu belirtelim. Daha dogrusu verimli calisma ne DEGİLDİR onu soyleyelim.

Konu calismak verimsiz calismanin ilk ornegidir. Zaten okulda dershanede konuyu anlatiyorlar not aliyorsunuz daha niye konu calisiyorsunuz? Saatlerini gunlerini hatta haftalarini "eksik konularini bitirmek" icin harcayanlar var. Bunu yapmayin. Bunun yerine acin onunuze soru bankasini yaninizda da konu anlatimli kitabi bulundurun, cozemediginiz soruda kitaba bakin. Ya da cozumlu soru bankasi alin cozemediginizde cozume baka baka ogrenin. Ama konu calisarak haftalarinizi harcamayin.

Nasil verimli calisacagimiza gelince. Onunuze koydugunuz soru bankasini denemeyi ya da baska bir kaynagi sure tutarak cozun. Mumkun oldugunca kisa surede bitirmeye calisin hatta bunun icin kendinizi cok zorlayin. İste bu verimli calismadir. Bir de ogrenciler "bazilari 1 dakikada 2 soru cozuyor bazisi da 2 dkda 1 soru cozuyor" diye bahane uretirler. 1 dkda 2 soru cozenlere bu yetenek gokten zembille inmedi herhalde; onlar su iki seyi yaptilar:

-Soru cozerken asiri konsantre oldular ve kendilerini zorladilar

-Bol soru cozduler.

Evet arkadaslar konsantrasyon yetmiyor ne yazik ki. Bu konsantrasyonla cozebildiginiz kadar cok soru cozmek gerekiyor. Ancak bu sekilde hizli ve dogru soru cozmeye alisabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Sohbet
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.