Şimdi Ara

Geometri İçin Öneriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geometri için elimde soru bankası ve k.a tarafından kaynak var. Nasıl bir çalışma uygulamalıyım? Her gün işte 15 soru diyip her gün çalışmalı mıyım geometri?

Ben şöyle bir program yapmıştım bu sene için.

6:00 Kalkış
    6:30 : 8:30 arası tyt matematik soru çözümü + türkçe dil bilgisi

9:00'a kadar kahvaltı.

09:00- 12:00 Fizik k.a + soru çözümü.

14:00-19:00- Matematik AYT

19-00- 20:00 arası dinlenme.

20:00-22:00- Geometri k.a+ sb.

Bence güzel oldu ya. Hatta fizik,kimya,biyo şeklinde dönerim. Pazar günleri de 1 tane komple denemesi.

• Konu anlatımını bitirip üzerine min. 150-200 soru patlat. Sonra iyisinden bir soru bankası çöz. Ondan sonrada sık sık deneme çözmeni tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7374848B3

Konu anlatımını bitirip üzerine min. 150-200 soru patlat. Sonra iyisinden bir soru bankası çöz. Ondan sonrada sık sık deneme çözmeni tavsiye ederim
    Teşekkür ederim hocam.
  • Birey B iyi temel oturtur, sonra da karekök çözmelisin bence. Ufuk açan bi kitap. Ya da Birey C çöz. Devamında deneme.
    Programın çok yoğun kendine zaman tanı, erkenden sıkılabilirsin dikkat et. Ne bileyim spordur vesaire mutlaka yap, artık hobilerin ne yönde ise. Ama spor hobi değilse de yapmalısın. Vücuduna bakmalısın, inan bana uyku disiplinine de çok fayda sağlar. Tabii dersten sonraya at. Dersi 9 da noktala mesela git 1 saat koş veya yürü veya fitness yap (eskiden yapmıyorsan ağır olur bu geçebilirsin. Ağrılarla boğuşmak da zor olur .d)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skeull

Birey B iyi temel oturtur, sonra da karekök çözmelisin bence. Ufuk açan bi kitap. Ya da Birey C çöz. Devamında deneme.
    Programın çok yoğun kendine zaman tanı, erkenden sıkılabilirsin dikkat et. Ne bileyim spordur vesaire mutlaka yap, artık hobilerin ne yönde ise. Ama spor hobi değilse de yapmalısın. Vücuduna bakmalısın, inan bana uyku disiplinine de çok fayda sağlar. Tabii dersten sonraya at. Dersi 9 da noktala mesela git 1 saat koş veya yürü veya fitness yap (eskiden yapmıyorsan ağır olur bu geçebilirsin. Ağrılarla boğuşmak da zor olur .d)
    Eyvallah hocam. Yok zaten şu anda vg yapıyorum yani imkanlarım dahilinde. Akşamları 22:00 'dan sonra yaparım antrenmanımı zaten 40 dakika falan sürüyor hemen hemen.

Ben şöyle düşündüm;
    Ekstrem yay- geo
    Birey B-
    Acil TYT AYT geo.

Karekök almadım hocam.

• acil de güzeldir, o seviyede bi zor kitap çözün gerisi mühim değil zaten. Konuları kaynaklarla tamamen öğrenip pratiği yapıp yeni nesil sorularla donatılmış denemeler çözün başarıya ulaşmamak için sebep yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skeull -- 15 Ağustos 2018; 18:54:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekçi olacağım...

O programı boşuna yaptınız hocam maalesef çünkü böyle programlar tutmuyor hiçbir zaman ben de yapmıştım sene başında ama asla uyamadım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skeull

acil de güzeldir, o seviyede bi zor kitap çözün gerisi mühim değil zaten. Konuları kaynaklarla tamamen öğrenip pratiği yapıp yeni nesil sorularla donatılmış denemeler çözün başarıya ulaşmamak için sebep yok.
    Teşekkür ederim hocam.
  • Program yapmak kadar saçma bir şey yok düzenli ders çalış yeter robot değilsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irelia Sucks

Gerçekçi olacağım...

O programı boşuna yaptınız hocam maalesef çünkü böyle programlar tutmuyor hiçbir zaman ben de yapmıştım sene başında ama asla uyamadım...
    Evet hocam o şekil tecrübe etmişliğim var fakat zaten direk bu programla başlamam. 2 Hafta yarı saatler ile sonra yavaş yavaş arttırırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROYAH

Program yapmak kadar saçma bir şey yok düzenli ders çalış yeter robot değilsin
    Hocam öbür türlü de disipline edemiyorum kendimi.
  • Şöyle yap mesela 200 soru mat ,şu eksik konular,1 deneme... Gerisi o gün geçirdiğin tempoya göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROYAH

Şöyle yap mesela 200 soru mat ,şu eksik konular,1 deneme... Gerisi o gün geçirdiğin tempoya göre
    Mantıklı hocam düşünecem. Teşekürler.
  • Hocam program yapıcaksan bu şekilde saat planlaması yapma.Ne kadar soru çözdüm veya bu hafta bu konuları bitireceğim tarzında yaparsan faydası olur.Saatli olunca çok kısıtlamış oluyosun kendini ve çabuk sıkılıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan789

Hocam program yapıcaksan bu şekilde saat planlaması yapma.Ne kadar soru çözdüm veya bu hafta bu konuları bitireceğim tarzında yaparsan faydası olur.Saatli olunca çok kısıtlamış oluyosun kendini ve çabuk sıkılıyorsun.
    Doğru diyorsunuz hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.