Şimdi Ara

Geometri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar , geometri dersim diğer derslerimin baya bi gerisinde. Tyt denemelerimde max 6 geometri gördüm diyebilirim. Normal denemelerimde 20 kadar matematiğim 2 tane falanda geometrim geliyor ki bu benim için çok kötü bir durum. Geometri adına sadece karekök sıfır bitirmiştim. Sonrasında geometriyi sevmediğim için hiç ağırlık veremedim arada bir bakar oldum. Şimdi sizlere sorum bu geometri dersi Türkçe gibi bir anda ağırlık verilerek önemli derecede yol kat edilebilir mi? Örneğin 2 haftalık geo kampı ile birşeyler yapılabilir mi? Yoksa uzun sürelere yayıp günlük 1-1.5 saat çalışmak mı mantıklı?

Kaynak olarak pek sıkıntım yok elimde orta-kolay , orta soru bankaları var bunlardan sonra ise acil geometri ile olayı kapatmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum

• up
  • geçen sene eylülde benim geometrim de seninki gibiydi. 2 hafta oturup sabah akşam sadece geometri çalıştım ve fulleyecek seviyeye geldim. yani senin de ilk önce böyle yapıp sonra zor bir kaynak alıp zamana yayarak çözmen mantıklı olur diye düşünüyorum. 2 haftanı ayır kafa yorarak iyice düşünerek sadece geometri çalış
  • Hocam anlamakta zorlandığınız konuları Hocalara Geldik'ten dinleyin, daha sonra soru bankalarına gömülün. Soru bankalarının abartıldığı kadar önemli olduğu iki üç dersten birisi geometri

• Geometri tam işkence benim için hiç sevmiyorum hele benzerlik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu fazla ama günlük 7-8 saat sadece geometri çalıştım. tabi trigonometrim ve analitiğim iyiydi ama temel benzerlik bile bilmiyordum şekilli sorular sıkıntılıydı 2 haftada halloldu
  • sadece üçgenler mi yoksa tamamen mi üstünden geçeyim bir de kaynak önerisi yapabilir misin karekök sıfırdan sonra ne çözmeliyim
  • Jamesallen kullanıcısına yanıt
    tamamen üstünden geç. kaynaklara pek hakim değilim ama karekök tyt iyi olabilir. birey b çok tavsiye edilir orta seviye için. eğer orta seviye olduğunu düşünüyorsan onu çözebilirsin. yoksa dediğim gibi karekök tyt de klasik sorular var ve kolay bir kitap seni geliştirir
  • Karekök mps 1i sipariş verdim gelene kadar video + pdf gideceğim gelince de dediğin gibi kendimi bi kampa sokucam fakat soracağım şey şu gününün büyük bölümünü ayırdığında diğer dersleri nasıl hallediyordun + olarak acaba sınavda kaç geometri yaptınız şimdiden bilgilendirdigin için teşekkür ederim
  • Jamesallen kullanıcısına yanıt
    2 sınavda da geometriyi fulledim. diğer derslere 2-3 hafta çalışmamak bir şey kaybettirmez diye düşünüyorum tüm zamanını geometriye ayırabilirsin sorun olmaz. ben diğer derslere hiç çalışmamıştım
  • Karekök sıfır bitirdim bende elimde Birey B 2016 basım var Acil var ve Geometrinin İlacı var (Acilin temel seviye kitabı) hangisinizi çözmeliyim sizce bende denemelerde 4-5 anca görüyorum karekök sıfır biraz geliştirdi.

• Bu forumda Acil Geometrinin çok övüldüğünü görmüştüm .Kendim de çözünce öyle olduğunu gördüm Belki de sayısalda tüm dersler içerisinde sınava en yakın tarzda hazırlanmış soru bankası . Bu kitabı çözersen bence seni çok geliştirir.
    Kenan kara youtube da çözüyor zaten.
    Bir kaç testtine bak istersen. Sonrasını denemelerle halledebilirsin rahat .
  • Benim de geometrim aynı şekilde sıfıra yakındı hocam.Çembere kadar her konuyu kenan karadan izleyip üstüne acil attım şuan orta seviyeye çektim diyebilirim.Çember ve sonraki konulara henüz başlamadım biraz da üşeniyorum açıkçası.Gerçekten emek isteyen bir ders biraz vakit verince etkiyi görebiliyorsunuz
  • ayetulkubra kullanıcısına yanıt
    Kenan karadan devam ediyorum zaten üstüne mps karekök aldım ondan sonra bi soru bankası daha aticam en son acille bitiririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.