Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ! gentoo linux nvidia-drivers kurulum problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler gentoo linux kurmaktayim ancak nvidia-drivers paketini bir turlu kuramiyorum emerge kernel kaynaklarini buluyor ve duruyor top tan kontrol ettigimde cpu kullanimi yapan bir programcik yok ve ctrl+c ile kirabiliyorum lock up degil yani

Found sources for kernel version

4.19.1-gentoo

diyor ve kaliyor kimsenin bir fikri varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 17 Nisan 2019; 16:15:46 >

• Kernel versiyonunu değiştirdiğindede aynı uyarıyı alıyor musun hocam ? Gentoo ile hiç deneyimim olmadı ama bir "inxi -Fx" bilgisi fena olmaz
  • Ekstra olarak 1000 serisi kartların eski kernellerle uyumlu olmadığını okumuştum belki bununla alakalı olabilir isterseniz 5.0 sürümünü deneyebilirsiniz
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Ubuntu 18.10 da 4.18 kernel ile calisiyodu nvidia suruculeri kernel versiyonuyla alakali oldugunu sanmiyorum ayrica eski versiyonlarla da denedim bir degisiklik olmadi. inxi kuruyorum bu arada ciktisini paylasirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 18 Mart 2019; 23:44:51 >
    Bu arada allyesconfig kernel derlemekde harbiden cok uzun suruyomus bu islemciyle bile

inxi denedim chroot altinda oldugundan sanirim bir tepki vermedi mate kurduktan sonra restart atip ciktisini paylasirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 18 Mart 2019; 23:49:14 >
    Vazgectim gentoodan irc kanalına girdim yardımcı olmaya calıstılar ama çözemedik problemleri manjaro denedim gentoo nun verdiği hatanın aynısını verdi ayrıca wifi yi tanımadı şimdi mx linux indiriyorum birde onda deniyecem şansımı bu da olmazsa bye bye linux yapıcam uğraşamam. Gözünü seveyim windowsun linuxun yolu daha çok uzun. Windows olmasa naparmışız düşünemiyorum piyasadaki bilgisayarların yarısı linuxla uyumlu çalışıyo olsa diğer yarısı napardı tahmin edemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 19 Mart 2019; 2:52:45 >
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    Senide kaybettik hocam galiba..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gen2

Vazgectim gentoodan irc kanalına girdim yardımcı olmaya calıstılar ama çözemedik problemleri manjaro denedim gentoo nun verdiği hatanın aynısını verdi ayrıca wifi yi tanımadı şimdi mx linux indiriyorum birde onda deniyecem şansımı bu da olmazsa bye bye linux yapıcam uğraşamam. Gözünü seveyim windowsun linuxun yolu daha çok uzun. Windows olmasa naparmışız düşünemiyorum piyasadaki bilgisayarların yarısı linuxla uyumlu çalışıyo olsa diğer yarısı napardı tahmin edemiyorum.
    Bence sinirden böyle yazmışsınız. Sakinleşince aynı fikirde olacağınızı düşünmüyorum.
  • Elephant Man kullanıcısına yanıt
    haklısın sinirlerim bozuldu ne zaman yeni hardware alsam bu siniri yaşıyorum ben.
  • Elephant Man kullanıcısına yanıt
    mx linux kurabildim manjaro wifi yi görmüyor kabloylada bağlayamıyorum. calculate denemeyi düşünüyorum uzun zamandır denemedim.
  • Sorun Nouveau imiş arkadaşlar X i kapatıp kurlum yapınca sorun ortadan kalktı
  • bakin dikkat edin daha nvidia driverinin linux a nasil kuruldugunu bilmeyen yani bir driver yuklemeyi beceremeyen adamlar sagdan soldan okuduklari seylerle gentoo kurup boyle cakiliyorlar ustelik bir de linux fanligina soyunuyorlar

bu isletim sistemi son kullaniciya uygun degil zaten uygun olsaydi kullanim orani yuzde 2 den daha fazla olurdu degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.