Şimdi Ara

Genişbant Erişim Kabini Tİp-7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
7.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakdaşlar merhaba bizim oturduğumuz bölgede fiber yok 2 hafta önce eski Dolap vardı internet hızım 1.76 Mbps falandı. 1 Hafta Önce Bunu Takmışlar Turk telekom Genişbant Kabini TİP 7 falan Acaba fiber mi geldi Hızım 8 Mbps Yi Bulurmu ? Evim İle Santral Arası 3 Km Dolapla İse 400 Metre Falan Bilgi Almak İstiyorum

-
     Genişbant Erişim Kabini Tİp-7 Genişbant Erişim Kabini Tİp-7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Federal2es -- 31 Temmuz 2014; 19:02:57 >

• Bir nevi çakma fiber 8 mbiti rahat alırsın hatta daha üstünü bile vdsl2 ile 25 mbite çıkar ama aktif olması uzun sürüyor.
  • ohh inşallah uzun sürmez :)
  • Bu genişbant kabinlerin aktif olma süreleri 2-3 ay sürebiliyor, hangi il, ilçedesiniz.?
  • bu geldikten sonra desteklenen hız 30 mbite çıktı benim
  • Bulunduğunuz yerde yerleşim sıksa size o kabinden erişim vermezler, daha yakın bir lokasyona yerleştirirler. yine de 400 metre, vdsl2 ile 35mbps almak için yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakarya Merkezdeyim Bunun yerinde eski bir kabin vardı ondan geliyordu bize hat . yani 400 Metre var %100 Bundan Alıyorum hattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Federal2es

Sakarya Merkezdeyim Bunun yerinde eski bir kabin vardı ondan geliyordu bize hat . yani 400 Metre var %100 Bundan Alıyorum hattı

Anladım, eski dolap kaldırıldıysa şuan hattınız bu dolaba bağlı olabilir belkide aktif edilmiştir, modem arayüzü sayfasından dsl değerlerini kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 20 Ağustos 2014; 22:52:12 >
  • Bu dolaba bagliysak ne kosulda olursa olsun 100mbit alabiliyor muyuz ?

ornegin adsl gibi mesafeye bagli max 35 yada 50 alabilirsiniz derlerse isimiz var valla.

fiber gelecegin teknolojisi.ttnet bu dolaplari uzun vadeli koyuyor superonline 100mbit verirken ttnetin vdsl i hiz konusunda geride kalacak

• Hocam ben aslında olaya biraz daha farklı yaklaşıyorum eğer aranızda 400 metre varsa muhtemelen sizin sahaya hizmet vermiyordur özellikle kalabalık bir mahalleyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 20 Ağustos 2014; 22:58:52 >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Bakır kablo ile olduğu için tabiki mesafeye bağlı ama genelde dolapları hizmet verdiği sahada heryere 100 Mbit verebilecek şekilde konumlandırıyorlar.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Alakası yok.
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    Çorlu da durum bu şekilde o sebeple her yerde böyledir diye düşündüm. Yanılttığım için kusura bakmayın. Bizde nerdeyse her sokak başında tip7 kabin var o sebeple öyle düşünmüştüm.

• DSL Değerlerim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Federal2es -- 28 Mayıs 2021; 12:39:9 >
  • Federal2es kullanıcısına yanıt
    Değerlere bakılırsa dolap aktif değil ve değerler içler acısı, umarım yakın zamanda aktif edilir ve hızlı bir internetiniz olur.
  • Hemde Ne Kötü :( Hat zayıflaması bi düşse gerisi kolayy :)
  • Kutu 400mt mesafede olabilir ama önemli olan size gelen kablonun kaç mt olduğu... 500-600mt kablo ile 50mbit rahat alınıyor, daha üstü zor. Kablo uzadıkça değer düşer.
  • Arkadaşlar Dolap Aktif Ve Arayüz...
  • VDSL2 Aldı Arkadaşım Max Hız 46 Mbits 24 Mbps Hiper kullanıyor çatır çatır vallahi. teşekkürler :)
  • Federal2es kullanıcısına yanıt
    Sende VDSL kullanabilirsin. Hayırlı olsun bu arada.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.