Şimdi Ara

GENERAL MOBİLE TELEFONLAR YİNE HAYAL KIRIKLIĞI: 4G YOK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne dek tüketici memnuniyeti çerçevesinde, insanlarda iyi intiba bırakmayan ve birçok tüketici şikayetine maruz kalan General Mobile firması, kullanıcılarını bir kez daha üzecek.

Firma geçtiğimiz hafta, piyasadaki hiçbir telefonunda 4G (LTE) özelliği olmadığını doğruladı !
    Yani General Mobile markalı telefonların hiçbirinde 4G özelliği yok..
    Ne Discovery, Ne Elite, ne diğerleri..

3Gyi bile kullanamayan kesimleri etkilemeyecek evet..
    Ama 4G ciddi bir kapsama alanı ile geliyor.
    Üstelik çok ucuza, en az 10 kat daha hızlı internet ile..

Birçok insan süper hızlı internetin keyfini yaşarken, General Mobile kullanıcısı için moral bozucu olacak..
    Geçmişte Telpa ile birlikte kullanıcılarını bir hayli üzen firmanın, General Mobile müşterilerine son hediyesi de böyle :

"Sayın müşterilerimiz..
    Telefonlarınızda 4G maalesef yok..
    Ama merak etmeyin. Yakında 4G olan bir model üreteceğiz. E onu da alırsınız artık
    Yine sayenizde cebimiz para görecek yaşasın"

Saygıyla...

* * * * * * *

E D İ T : Ben General Mobile kullanıcısı değilim. Yani hiç satın almadım, almayı düşünmüyorum.

Bu başlıktaki amaçlar;
    4G özelliği önümüzdeki günlerde çok aranan bir kıstas olacağı için, tüketiciyi bilgilendirmek...
    Ve bu firmanın yine masraftan kısıp (daha çok kar marjı amaçlı) LTE özelliğini en yeni modellerine bile koymamış olmasını eleştirmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 18 Nisan 2015; 19:09:27 >

• Size alırken var mı dediler ki ? niye böyle şaşırdınız
  • türkiyedeki sanırım ilk 4g li telefon gm planet :D
  • 4g yaygınlaşana kadar elindeki cihazı 3 sefer değiştirirsin zaten sıkma canını böyle şeylerle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

Size alırken var mı dediler ki ? niye böyle şaşırdınız

Benim General Mobile telefon aldığımı veya kullandığımı nerden, hangi satırdan çıkardınız ki :)

Yok öyle birşey.. Hiçbir zaman olmadı, olmayacak.

Benimki sadece, google arama motorunda bununla ilgili bilgi bulmak isteyen insanlara faydalı olmak

Birşeyin illa bize zararı dokunmuş olması gerekmez!
  • 1-2 yıl önce çıkmış modelde 4g ne alaka.Telefon telefondur arasın mesaj atsın yeter tuşlu telefon akar

• Firmanın henüz yılını bile doldurmamış yeni telefonları var.
    1-2 yıl önce ilk telefonu çıkmıştı.

Ama tabii kişisel tercih başka.. Tamamen beklentilerle alakalıdır.
    Hala "Yaşasın 3310" diyen insanların da tercihine saygı duymak lazım.
  • Ayrıca piyasaya 2 yıl önce çıkmış olan bazı telefonlarda bile 4G özelliği mevcut.. Örn: iphone 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 18 Nisan 2015; 12:44:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şakirdayı

1-2 yıl önce çıkmış modelde 4g ne alaka.Telefon telefondur arasın mesaj atsın yeter tuşlu telefon akar

LG'nin 2012 den beri uretilen butun G Serisinde 4G/LTE var.

3 sene oncenin telefonunda bile LTE var.

Bu bir bahane olamaz.

• Fiyatı 500 tl - 1000 tl arası olup ta 4G destekleyen bazı telefonlar :

Avea inTouch 4
    Huawei Ascend G7
    LG Optimus 4X HD
    Nokia Lumia 625
    Nokia Lumia 735
    Nokia Lumia 820
    Nokia Lumia 1320
    Samsung Galaxy Grand 2 (SM-G67105)
    Samsung Galaxy Grand Prime (SM-G530FQ)
    Samsung Galaxy Galaxy E5 (SM-E5000F)
    Sony Xperia M2 Aqua
    Sony Xperia SP
    Turkcell T50
    Vestel Venüs 5.5V
    Vestel Venüs 5.5X
    Vodafone Smart 4 Power

* * *

1000 lira üstünde olanları yazmıyorum bile.. Markalara bakın.. Vestel, Avea, Vodafone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 18 Nisan 2015; 12:54:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

quote:

Orijinalden alıntı: şakirdayı

1-2 yıl önce çıkmış modelde 4g ne alaka.Telefon telefondur arasın mesaj atsın yeter tuşlu telefon akar

LG'nin 2012 den beri uretilen butun G Serisinde 4G/LTE var.

3 sene oncenin telefonunda bile LTE var.

Bu bir bahane olamaz.

Kesinlikle bahane olamaz.
    Çünkü dünyada birçok ülkede 4G çoktandır kullanılıyor.
    Sadece ülkemiz henüz yeni tanışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

quote:

Benim General Mobile telefon aldığımı veya kullandığımı nerden, hangi satırdan çıkardınız ki :)

Benimki sadece, google arama motorunda bununla ilgili bilgi bulmak isteyen insanlara faydalı olmak

kardeşim burda boş konuşuyorsun. Öyle bir konu açmışsın ki başlıktan içeriğe kadar GM kötülüyor.

İyi de niye kötülüyor ? Evet kötülenecek bir dünya şeyi var, bu saatten sonra alınacak şey değil fakat size vaad edilmeyen birşey için burada "hayal kırıklığı" vs tabirler kullanmanız gereksiz.

Eğer telefonlarımız 4G destekleyecek denseydi ve desteklemeseydi eyvallah, sonuna kadar haklısın fakat öyle birşey yok.

Yani şuan yaptığın kuru gürültüden başka birşey değil.

• quote:

quote:

quote:

kardeşim burda boş konuşuyorsun. Öyle bir konu açmışsın ki başlıktan içeriğe kadar GM kötülüyor.

İyi de niye kötülüyor ? Evet kötülenecek bir dünya şeyi var, bu saatten sonra alınacak şey değil fakat size vaad edilmeyen birşey için burada "hayal kırıklığı" vs tabirler kullanmanız gereksiz.

Eğer telefonlarımız 4G destekleyecek denseydi ve desteklemeseydi eyvallah, sonuna kadar haklısın fakat öyle birşey yok.

Yeni telefon alan insanların BÜYÜK ÇOĞU, teknolojik terimleri, yenilikleri ve özellikleri bilmiyor.
    Bilmeden alıyor.
    Ama sonradan öğreniyor.

Burada gerçekleri yazdım. Eğer yalan birşey varsa kızarsın.
    Ama yazılanlar doğru ise susup oturursun kardeş..

Kolay gelsin..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni telefon alan insanların BÜYÜK ÇOĞU, teknolojik terimleri, yenilikleri ve özellikleri bilmiyor.
    Bilmeden alıyor.
    Ama sonradan öğreniyor.

Kolay gelsin..

hala boş konuşuyorsun. Dediklerinin şurası doğru; evet 4G yok fakat kimseye var demediler ki.

Sen niye buna taktın onu anlamadım ?

Hem senin dediklerinle yeni telefon alanların alakası ne ?

Eğer konu içeriği şöyle olsaydı amenna; "Discovery cihazlarda 4G yok, ona göre tercih edin"

İnsanları bilgilendirmişsin, teşekkürler der geçerdim fakat sen burda firmaya yalancı muamelesi yapıyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilmeden alıyor.
    Ama sonradan öğreniyor.

Kolay gelsin..

hala boş konuşuyorsun. Dediklerinin şurası doğru; evet 4G yok fakat kimseye var demediler ki.

Sen niye buna taktın onu anlamadım ?

Hem senin dediklerinle yeni telefon alanların alakası ne ?

Eğer konu içeriği şöyle olsaydı amenna; "Discovery cihazlarda 4G yok, ona göre tercih edin"

İnsanları bilgilendirmişsin, teşekkürler der geçerdim fakat sen burda firmaya yalancı muamelesi yapıyorsun.

Çok yanlış bir tutum sergiliyorsun şu anda..
    Ben burada tüketiciyi (bizleri) savunuyorum.
    İnsanları bilgilendiriyorum.

Markaların savunuculuğunu elbet yapabiliriz, yeri geldiğinde.. Teknik konularda veya performans vs vs..
    Ama marka fanatizmi iyi birşey değildir. Hiçbir telefon markası bizim karnımızı doyurmuyor. Onlar senin rüyanda bile göremeyeceğin servetin sahibi..

Bu başlıkta, yanlış olan hiçbirşey yok.. Bu firmanın telefonlarına 4G özelliği koymamış olması bir eksiklik, kolaya kaçış, masraftan kaçıştır.
    En pahalı modelinde bile yok düşünsene!
    Avea markalı, vestel markalı telefonda bile var.
    Yani firma yine, cebine girecek paranın daha fazla olması hesabını yapmış bana göre..

* * * *

Gelelim diğer yazdıklarına...

Firma tabi ki "4G var" demeyecek, neden desin ki?? Ne alakası var? Böyle bir imayı nerden çıkarıyorsun??
    Ben firmayı yalancılıkla suçlamışım, ne alakası var?
    Hani nerde?
    Hangi cümlede? Bulup kopyala buraya..

Ya da genel anlatım itibarıyla, o manaya getirdiğimi gördüysen eğer....... ! ?
    Neyse, birşey demiycem

Marka fanatiği olmak iyi birşey değil..
    Ben kullandığım telefonun markasını, etik değerlerin üstünde tutmam.
    Bana ne? Babamın firması mı? Bana ne faydası var?

Ben kendime ve insanlara ne vermiş, ona bakarım.

Sana da daha cevap yazmıycam, uzun yazdım ama sadece senin için değil..

Olur da yazdıklarımı tam anlamayan arkadaşlar çıkar diye, 1 defalığa mahsus geniş bir açıklama yapmak istedim.

• fotbes kullanıcısına yanıt
    kaynağın nerde arkadaşım? kaynağı yoksa bu sözlerinin hiçbir kıymeti harbiyesi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

kaynağın nerde arkadaşım? kaynağı yoksa bu sözlerinin hiçbir kıymeti harbiyesi yok...

Kaynak heryerde.. Webde bulunmayan şey mi var arkadaşım :)

Bu bilginin aksini iddia eden olursa, buyursun 4Gnin olduğuna dair kaynağı o koysun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Kaynak heryerde.. Webde bulunmayan şey mi var arkadaşım :)

Bu bilginin aksini iddia eden olursa, buyursun 4Gnin olduğuna dair kaynağı o koysun

tamam arkadaşım o heryeri belirtmeliydin madem bir konu açtın güvenilir bir link vermeliydin. sen olmadığını iddia ediyorsun madem kaynağı sen göstereceksin...
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Yok yani link bulur ve paylaşırım çok kolay.. da...
    Gerçek dışı sahte bir iddiada bulunup ta, 9 yıllık donanımhaber kariyerimi yerle bir neden edeyim :)

Yani bu konuda ısrarcı olmanı anlayamadım.
    zaten en basiti, hangi telefonu merak ediyorsan webe yazarsın.
    4G var mı yok mu öğrenirsin, bu kadar basit..

Ama GM nin hiçbir telefonunda 4G bulamazsın, çünkü yok.. İlla kaynak ısrarı bana anlamsız geldi yani, kusura bakma

Haydi herhangi bir arkadaş bulsun 4Gli bir GM telefon..
    Ben de yerin dibine geçeyim bari utançtan
  • İyi de kim var dedi ki. Ben hic hatirlamiyorum kimsede 4g icin almadi bu telefonları. Ne issiz adamlarsiniz ya bi de magazin haberi sunar gibi haber yapmissiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.