Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
12
Favori
74.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★

★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★

Teknik Özellikler

Temel Donanım
    Chipset: MediaTek MT6737T
    İşlemci: 64bit Quad Core 1.5 GHz
    GPU: Mali-T720 MP2 600MHz
    Bellek: 3 GB LPDDR3
    Dahili Hafıza: 32 GB

Ekran
    Ekran Boyutu: 5.0 İnç
    Ekran Çözünürlüğü: 720x1280 (HD)
    Piksel Yoğunluğu: 294 PPI
    Ekran Teknolojisi: IPS LCD
    Dokunmatik Türü: Kapasitif
    Dinamik Parlaklık: 400 cd/m² (nit)
    Diğer Teknolojiler: Corning® Gorilla® Glass, Eğimli Ekran (2.5D)

Batarya
    Batarya Kapasitesi: 3000 mAh
    Batarya Teknolojisi: Lithium Polymer (Li-Po)
    Değişebilir Batarya: Var
    Şarj: Micro-USB
    Hızlı Şarj: Var

Kamera
    Kamera Çözünürlüğü: 13 MP
    Video Kayıt Çözünürlüğü: 1080p (Full HD)
    Video FPS Değeri: 30 fps
    Ön Kamera Çözünürlüğü: 8 MP

Tasarım
    Boy: 144 mm
    En: 71.3 mm
    Kalınlık: 8.6 mm
    Ağırlık: 150 Gram
    Renk Seçenekleri: Altın, Pembe, Siyah

Ağ Bağlantıları
    2G Frekansları: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
    3G Frekansları: 850 MHz (band 5), 900 MHz (band 8), 1900 MHz (band 2), 2100 MHz (band 1)
    4G Frekansları: 800 MHz (band 20), 850 MHz (band 5), 900 MHz (band 8), 1800 MHz (band 3), 1900 MHz (band 2), 2100 MHz (band 1), 2300 MHz (band 40), 2600 MHz (band 38), 2600 MHz (band 7)
    3G Hızı: İndirme 42.2 Mbps, Yükleme 5.76 Mbps
    4G Hızı: İndirme: 150 Mbps, Yükleme 50 Mbps
    4G Özellikleri: ViLTE, VoLTE
    Wi-Fi Kanalları: 802.11 b/g/n
    Wi-Fi Özellikleri: VoWiFi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot
    Bluetooth Versiyonu: 4.0
    Radyo: Var
    NFC: Yok

Diğer Özellikler
    Sensörler: İvmeölçer, Ortam Işığı Sensörü, Pusula, Yakınlık Sensörü
    Parmak izi Okuyucu: Var
    Parmak izi Okuyucu Özellikleri: Algılama Hızı 0.2 sn, Ana Ekran Tuşunda (Ön)
    Servis ve Uygulamalar: AndroidOne ile 2 Yıl Güncelleme Garantisi, Dolby Audio, Gürültü Önleyici İkinci Mikrofon, NXP Smart AMP

Kaynak: Epey.com, GeneralMobile.com

Benchmark Sonuçları

Örnek Fotoğraflar

Pil Performansı

İnceleme Videoları

Sıkça Sorulan Sorular

İmza

[b][center]
    [image]http://i.hizliresim.com/QaJZvg.png[/image]
    [link=https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124205015][color=#CC0000]General Mobile GM6 Kullanıcıları Kulübü[/color][/link]
    [/b][/center]

< Bu konunun sahibi oskurrr iken oskurrr tarafına aktarılmıştır -- Haz 5 2017 3:19PM >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bakın, bu telefonu almayı düşünüyorsanız bir şey dicem. Almayın. Hatta genel olarak, General Mobile almayın.

GM 5 Plus kullanıyorum. Telefonun 2 kere şarj soketi değişti, ve son değişimin üstünden 1 ay geçti ve yine oynamaya başladı. Kötü kullanım falan demeyin, direkt olarak malzeme kalitesi çöp. Bundan önce Samsung Galaxy S4 kullandım 2 yıl. Telefonun başına gelmeyen olay kalmadı. Şarjdayken şarj kablosu yandı, 3 kere USB kablosu sokette kaldı. En son telefonun şarj soketi hala taş gibiydi. S4 de çok sorunlu bir cihazdı, ama iç bileşenlerin malzeme kalitesi gayet de iyiydi.

Bu telefonu inceleyecek olursak, çöp. Her şeyi anlarım, MediaTek denen şirketin çöp işlemcilerinin en çöp modellerinden birini kullanmak nedir ya? MediaTek tabanlı bir çöpe 1100 TL istemek nedir, utanın! 1150 TL'ye Snapdragon 820 kullanan, 1080p ekrana sahip ve 3 GB RAM bulunan Xiaomi Mi5 Prime alınabiliyorken insan 1100 TL'ye MediaTek'li bir çöp satmaya utanır.

Hadi GM 5 Plus'a o kadar sövdüm, o kadar laf ettim ama o fiyatına göre gayet iyi bir cihazdı. 900 TL civarına aldım. Snapdragon 617, 3 GB RAM, 1080p ekran var kendisinde. Soruyorum, 1100 TL'ye MediaTek tabanlı bir çöp satmak nedir utanmaz mısınız hiç?

General Mobile telefonların tek avantajı yazılım desteği, ki o da benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Stock ROM'da özelleştirme imkanları o derece kısıtlı ki dayamayıp Custom ROM yükledim. Şu an Dirty Unicorns ile gayet iyi bir birlikteliğimiz var.

Sonuç olarak, 1150 TL'ye Snapdragon 820'li canavar gibi Xiaomi Mi 5 Prime duruken gidip General Mobile'ın MediaTek'li çöpünü alan kişiye diyebilecek tek şeyim var:

Bir bardak soğuk su iç dostum.
    Neredeyse SD 410 la eşdeğer bir işlemciye sahip telefon. sırf parmak izi okuyucu var diye 1100 tl ise hayırlı işler. GM giriş seviyesi cihazınıda 1100 tl ye cekti ise neye güveniyor acaba. Discovery de bir trend yakalamıştı sebebi uygun fiyat tı. Elite ile üst tarafa zıplayayım dedi umdugunu bulamadı yeniden fp ürünlerine döndü ama yine bi sıçrama düşünüyor belliki... karşında bu kadar güçlü rakipler varken sen onlarla aynı fiyata cihaz satamazsın çok net.

Bu fiyata bu telefon alınmaz. Almak isteyenede hayırlı olsun
    Tekrar hatırlatayım işlemcisi MediaTek 6737T yani kendisinden önce bu işlemciyle samsung 699 tl ye bir telefon satıyordu. MediaTek işlemci bu ısınır pili çabuk biter ve sapdragon kadar uyumluluğu da yoktur. O kadar firmanın 1100 tl lik telefonunda bir tane daha 6737t işlemci göster sana enayi değilsin diyelim. General Mobile ın kendisini savunması ve marka bilinirliğini artırması için paralı elemanları olduğunu biliyoruz ama siz onlardan olmayabilirsiniz. Fakat ortada bırakın tebrik etmeyi eleştirilecek bir konu var. Boşuna.
  • Uygulama Önerileri

Nova Launcher

Özelleştirilebilen, hızlı ve şık bir başlatıcı.

Play Store - Ücretsiz
    Play Store - PRO Ücretli

Asus Dosya Yöneticisi

Sade, kullanışlı bir dosya yönetcisi.

Play Store - Ücretsiz

İnternet Speed Meter

Bildirim çubuğundan anlık olarak veri akışını kontrol edebileceğiniz bir uygulama.

Play Store - Ücretsiz
    Play Store - PRO Ücretli

TrackID™

Müzik tanıma uygulaması

Play Store - Ücretsiz

Oyun Önerileri

Monument Valley

Monument Valley, fantastik bir mimari yapı ve imkânsız bir geometriye sahip gerçeküstü bir keşif macerasıdır.

Play Store - Ücretli

This War of Mine

This War of Mine (Benim Savaşım) oyununda elit bir asker olarak değil, yemek ve ilaç yokluğu çeken ve sürekli olarak keskin nişancılar ve saldıran leşçillerin tehlikesi ile karşı karşıya olan kuşatma altındaki bir şehirden kurtulmaya çalışan bir grup sivili oynuyorsunuz. Oyun tamamen yeni bir açıdan görülen bir savaş deneyimini sunar.

Play Store - Ücretli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastFaded -- 26 Şubat 2017; 15:28:53 >
  • Rezerve.

• hayırlısı
  • Bir snapdragon 660 görürmüyüz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikleri biraz daha iyi olursa telefon 1500'ü bulur. Android one ile ters düşen bir fiyat olur. Gm5 plus'u tekrar 1000 liraya çekip yeni telefonu 1199 liraya satmak isterlerse mantıklı olur. Bakalım göreceğiz.

• samsunggalaxygrandduos kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum. Büyük ihtimal Snapdragon 625 veya Snapdragon 650 ile gelecektir.
  • 1199TL ile satışa çıkar diye tahmin ediyorum.
  • ekran boyutu netleşti mi?

acaba bu telefonda da ilk seri ikinci seri muhabbeti olur mu?
    4g almıştım köprü temalı olanlar 2. seri deniliyordu.
  • kyoshocu kullanıcısına yanıt
    Ekran boyutu netleşmedi. Telefon ile ilgili en ufak bir bilgi yok.

Bilmiyorum, bekleyip göreceğiz. Bu muhabbet ilk üretilen telefonlarda çıkan sorunlar daha sonra üretilen telefonlarda düzeltildiği için çıkmıştı. İlk üretilen telefonlarda sorun olmazsa bu muhabbet de olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastFaded -- 23 Şubat 2017; 22:4:38 >
  • GM 5 Plus'tan ne farkı var bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 28 Şubat 2017; 22:34:17 >
  • Paramedik 112 kullanıcısına yanıt
    Tekrar 1000TL ile satılacaktır muhtemelen.
  • Bence snapdragon 430 ve 4gb ram olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem_Cipa

Bence snapdragon 430 ve 4gb ram olur.

şaka yapıyorsun :)
  • Keşkkkke : snapdragon 626 ( 8953pro ) veya daha üst cpu ile gelse ama gelmez :(
  • Ben de yerimi alıyım şöyle önlerden
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Zaten 5 inch lik modelini çıkarmadılar mı? GM 5 i mi kasdeyorsun hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Snapdragon 625 veya 650 olursa en az 1500 TL olur yani dediğiniz iş zor bence snapdragon 430 seviyesinde olur

• Gm5 plus a yakın özelliklerde çıkacaktır artısı parmak izi olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: burak23358

Zaten 5 inch lik modelini çıkarmadılar mı? GM 5 i mi kasdeyorsun hocam?

anladığım kadarıyla gm5 in üst modeli gelecek.

bende gm5 dual var çok memnunum 7.1 güncellemesi sonrası çok stabil bir cihaz oldu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.