Şimdi Ara

★ General Mobile GM 9 Pro ★ ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.818
Cevap
89
Favori
320.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamların teknosaya gönderdikleri teşhir ürünü bile arızalı hemde kronik şarj soketi arızası. Görevli personel gmye bildirimlerini ve firmanın bunları bile umrsamadığını iddia etti. Bende almaktan caydım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsiburada da 2169 tl düşmüş bakalim daha ne kadar düşecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 altına düşerse discovery gibi efsane olur

• Dediğim gibi 2000 tl'ye çok hızlı düşer demiştim.

★ General Mobile GM 9 Pro ★  ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı!

• Ülkemizde döviz kurları nedeniyle fiyatı yükselen teknolojik aletler için sevindiren haber yerli telefon üreticisi General Mobile tarafından geldi. General Mobile tarafından yapılan açıklamayla GM 9 Pro modelinde 700 TL'lik indirime gidildi.

• Fiyatı düşmüş bayağı, almayı düşünüyorum yakında. Kullanan arkadaşlara birkaç sorum var.

-General mobile'da sürekli var denilen şarj girişi sorunu çözüldü mü? Telefon şarjdayken her elime aldığımda şarjın durmasını istemiyorum artık.

-GM5 plus'a özel mi bilmiyorum ama telefonuma orjinal olmayan başka bir mikrofonlu kulaklık takınca, kulaklık girişi hafif oynasa bile şarkı değişiyor, duruyor falan saçma sapan bir şeyler oluyor. Bu sorun Gm9 pro'da da var mı? (günde saatlerce kulaklıkla müzik dinleyen biri olarak en çok da bu yüzden yeni telefon almak istiyorum...)

-Son olarak bu biraz teknik bir soru ama... Şarj adaptörü değerlerini öğrenebilir miyim acaba? Gm5 plus'ımın şarj hızı acayip güzeldi. Epey sitesinden baktım fakat quick charge 3.0 destekli bile yazmamış. Sadece hızlı şarj destekli yazmış. Ama ne kadar hızlı? Mesela benim Gm5 plus'ta şu şekilde;
    5V = 2.5A
    9V = 2A
    12 V = 1.5 A
    Rica etsem biri adaptöründeki bu output değerlerini yazabilir mi? Giderden azaltmak için gidip de 5 v 2 a'ya falan düşürdülerse hızı, büyük ihtimalle almam... Hızlı şarja alıştım artık çok yavaş gelir o bana :D

Teşekkürler şimdiden.

• Güzel indirim almış, 1-2 ay sonra 1999 tl ye inerse f/p olur.
  • Bu markanın her ürününde kronik sorunlar var.şarj girişi bunda da arızalanır birkaç aya.bekleyin ve görün.

• 2199 bile çok. 1700 civarına düşmesi lazım. Düşerse de piyasayı efsane sallar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı düşsün işte ya ne güzel 2.000TL altına bir insin hemen koşup GM9 PRO kapacağım :D
    Her ne kadar Şubat 2018'den beri sorunsuz hatasız kullandığım GM8 geçen haftalarda başımı yakmış olsa da aklım GM9'da kaldı 2.000 TL'nin üstü fiyatlı olmasaydı anında alacaktım.

---
    GM8 demişken hemen anlatayım; ben her zaman cep telefonlarını akşam yatarken kapatıp sabah açarak kullananlardanım, işte o sabah açılmadı GM8 açma-kapama tuşu işlemedi şarj'a takıp denedim ekranı bile aktifleşmedi şarj led ışığı bile yanmıyordu kaldık öylece çok sinir bozucuydu yahu, 10-15 yıldır diyeyim şu zamana kadar böylesi bir durum hiç başıma gelmemişti bayağı panikledim doğrusu.

GM teknik servis noktası varmış yakınlarda götürdüm 1-2 saate hallettiler gel al dediler ne yaptılarsa sanırım bir şekilde telefonu açabilmişler formatlamışlar mı artık her neyse fabrika ayarlarına sıfırlamışlar. GM8'i aldığım Şubat 2018'den bu yana her ay yayımlanan Android One güncellemelerini yüklemişimdir en son 5 Eylül tarihli Android 8.1.0 geldi o yüklüydü, hani diyorum belki Android One 8.1.0 bozdu telefonu. Çünkü GM8 teknik servisten geldiğinde üstünde 5 Mart 2018 Android 8.0.0 güncellemesi vardı ben de korktuğumdan bunun üstüne (Eylül, Ekim) diğer güncellemeleri yüklemedim hatta şu an 5 Eylül Android 8.1.0 bekletiyorum yüklemiyorum. Ayrıca servisten geldiğinden beri haftalardır telefonu hiç kapatmadan kullanıyorum yine açılmaz başıma iş açar diye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 28 Ekim 2018; 10:59:59 >

• frusciante54 F kullanıcısına yanıt
    1- daha once de gm6 kullaniyordum bende sizin dediginize benzer bi problem yoktu. Sarj soketiyle ilgili sorun yaşamadım aynı şekilde gm9da da su an icin bir sıkıntı görünmüyor.

2- kulaklık kullanmadığım icin bu sorunuza tatmin edici bi cevap veremiyorum.

3- 5v = 3a yazıyor.

• Satamayınca böyle düşersiniz işte fiyatı.. millet keriz değil 2899 TL versin saçma sapan telefona. 2199 bile çok benim gözümde. 500 lira dahi vermem ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subat

Satamayınca böyle düşersiniz işte fiyatı.. millet keriz değil 2899 TL versin saçma sapan telefona. 2199 bile çok benim gözümde. 500 lira dahi vermem ..
    Keriz demeseydik keşke

• 2100e nokia 8 alinabilen bir dunyada, gmye bu para verilmez. Halen fiyati cok yuksek. 1400lere inmesi ve yaninda kulakti, sd kartti ufak hediyelerin verilmesi. lazim. Yoksa satamaz.

• Allah aşkına abartmayın ya. Dolar Kuru bu vaziyette iken 1500e nasıl inebilir. Huaweinin bunun yarısı olmayan telefonları 2400e satılırken GM pro 1500e mi verilsin.

• Neden sadece altın rengi satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: b.sen

Neden sadece altın rengi satılıyor.
    altın demişler ama bildiğin rose gold hatta yan taraflar direk rose. hanımın telefonla aynı renk telefon kullanıyorum. alırken gold nasıl olsa bişey olmaz dedim ama bu renk pek erkek rengi de değil. nedense başka renkleri de çıkarmadılar hala.
  • TheTURK kullanıcısına yanıt
    Bende kız arkadaşım için bakıyorum. Fiyatı düşünce radarıma girdi. Ama gümüş istiyor ve ortalıkta sadece rose var. Çok ilginç.

• Teknoseyir incelemede beğenmiş

Amoled ekrem streo hoparlör fm radyo 3.5 jack micro sd iyi kamera.bence 2 bin altı iyi fiyat

Tek sıkıntı uzun kullanımda ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: TheTURK

1- daha once de gm6 kullaniyordum bende sizin dediginize benzer bi problem yoktu. Sarj soketiyle ilgili sorun yaşamadım aynı şekilde gm9da da su an icin bir sıkıntı görünmüyor.

2- kulaklık kullanmadığım icin bu sorunuza tatmin edici bi cevap veremiyorum.

3- 5v = 3a yazıyor.
    Çok teşekkür ederim cevap için. Şarjı çok iyiymiş gerçekten. 3 amper çok hızlı şarj edecek. Quick charge versiyonu yazmayınca maliyetten düşmek için 2ye falan indiler herhalde diye düşündüm.

Elinde Gm9 pro ve onun kulaklığı harici mikrofonlu kulaklığı olan biri varsa deneyebilir mi acaba? Gerçekten bu özellik benim için çok önemli. 80 liraya aldığım kulaklığı kullanamıyorum resmen bu sorun yüzünden. Umarım Gm5 plus'a özgü bir şeydir. Sırf bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyordum hatta.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.