Şimdi Ara

★ General Mobile GM 9 Pro ★ ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.818
Cevap
89
Favori
320.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

--> Android Q Beta kayıtları başladı!: https://www.donanimhaber.com/GM-9-Pro-ve-GM-8-icin-Android-Q-Beta--112420

--> Root / Gcam rehberi: oguz298 tarafından oluşturulan root rehberi:https://forum.donanimhaber.com/gm-9-pro-google-camera-kurulumu-root-ve-bootloader-kilidi-acmak--138514694?

--> Telegram grubu: alimmm78 tarafından oluşturulan GM 9 Pro Telegram grubu:https://t.me/gm9pro

--> Sıkça Sorulan Sorular kısmı eklendi: Konu içerisinde bir şey sormadan önce lütfen ilk mesajda bulunan sıkça sorulan sorular kısmına bakın.

Android Pie güncellemesi hakkında (Android Pie güncellemesi sonrası cihaz ne durumda?)
    -PUBG Mobile oyununda dokunmatik ile ilgili problem vardı, bu problem düzeldi.
    -Konuşma sırasında ses kesilmesi sorunu vardı, düzeldi.
    -Pie ile Camera2 API açılacak diye bekleniyordu, maalesef Camera2 API kapalı. (Yani Google Camera yüklenemiyor.)
    -Bazı arkadaşlar güncelleme sonrası kamera geç çekiyor diyor ancak çoğu kişide böyle bir sorun yok.
    -Pil süresi hakkında yorum yapmak için erken gerekli ölçümleri yaptıktan sonra ekleyeceğim.
    -4.5G logosu bildirim çubuğunda sıkıştırılmış gibi duruyor.

Kısacası şu an için neredeyse sorunsuz bir güncelleme geldiği söylenebilir. Cihazın bilinen hataları da giderildiği için Pie güncellemesi yapmanız yararınıza olacaktır.

<-- General Mobile GM 9 Pro Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü -->

★ General Mobile GM 9 Pro ★  ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı!

İçindekiler

1) Teknik Özellikler
    2) Satış Kanalları
    3) İncelemeler
    4) Sıkça Sorulan Sorular
    5) AMOLED Duvar Kağıtları

1) Teknik Özellikler

Ekran: 6.01 inç, 1080x2160 (Full HD+) AMOLED ekran
    Boyut ve Ağırlık: 159 x 75.8 x 7.9 mm, 175 Gram
    İşlemci: Snapdragon 660
    RAM: 4 GB
    Depolama: 64 GB
    Kamera: 12 + 8 MP arka kamera, 8 MP ön kamera
    Batarya: 3800 mAh
    İşletim Sistemi: Android 8.1 Oreo (Android 9 Pie Beta)
    Diğer: Arka parmak izi sensörü, ön kamera flaşı, stereo hoparlör, 3.5 mm jack girişi

Ekstra Teknik Özellikler

Ekran: Yüzde 77.34 ekran gövde oranı, 700 lüx parlaklık, Samsung üretimi (doğrulanmadı)

Batarya: 5V-3A şarj aleti ile geliyor. Yüzde 15'den yüzde 80'e bir saatte şarj ediyor. Tam dolum ise 1 saat 40 dakika.

İşlemci: 144.430 AnTuTu puanı.

Kamera: Arka kamerada dijital görüntü sabitleyici (EIS). Bokeh efekti.

2) Satış Kanalları

Gittigidiyor:https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu?k=gm%209%20pro

N11:https://www.n11.com/telefon-ve-aksesuarlari/cep-telefonu?q=gm+9+pro

Hepsiburada:https://www.hepsiburada.com/ara?q=gm%209%20pro&kategori=2147483642_371965

Amazon:https://www.amazon.com.tr/s/ref=sr_nr_n_3?fst=as%3Aoff&rh=n%3A12466496031%2Cn%3A13709880031%2Cn%3A13709907031%2Ck%3Agm+9+pro&keywords=gm+9+pro&ie=UTF8&qid=1549910474&rnid=12466497031

Bilinen en düşük fiyat: 1477 TL (Gittigidiyor)

3) İncelemeler

Teknoseyir inceleme:

Erdi Özüağ fabrika turu:

4) Sıkça Sorulan Sorular

- GM 9 Pro'nun bilinen herhangi bir kronik sorunu var mı?
    + Birkaç kullanıcıda telefon konuşması sırasında ses kesilme sorunu bulunuyor. Ancak şu an için kronik değil gibi. Sadece bir iki kişide mevcut. Yazılım güncellemesi ile düzeltilebildiği düşünülüyor.

- Android 9 Pie güncellemesi aldı mı?
    + Hayır, almadı. Sadece beta versiyonu bulunuyor.

- Siyah ve beyaz renk seçeneklerini nereden bulabilirim?
    + Cihazın şu an için sadece altın rengi üretiliyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri hiç satışa çıkmadı.

- Altın rengi nasıl görünüyor?
    + Renk ismi Altın olsa da Apple'ın Rose Gold rengine daha çok benziyor. Yani çerçevelerin biraz pembeye kaçtığını söyleyebiliriz.

- Kutu içerisinden ne çıkıyor?
    + Telefonunuz, kulaklık, 5V-3A şarj adaptörü, USB Type C kablo ve şeffaf silikon kılıf. Şeffaf silikon kılıf yeni eklenmiş. İzlediğiniz kutu açma videolarında çıkmaması normal. Yeni alınan cihazlarda çıkıyor.

- Cihazın sar değeri nedir?
    + 0.846 W/kg vücut, 1.401 W/kg baş. Bu değerler General Mobile resmi Facebook sayfası tarafından onaylanmıştır.

- Ekrana çift tıklamayla uyandırma var mı?
    + Evet, hem çift tıklamayla uyandırma hem de çift tıklamayla tekrar ekranı kilitleme özelliği bulunuyor.

- Kızılötesi kumanda özelliği var mı?
    + Hayır, kızılötesi kumanda özelliği bulunmuyor.

- FM Radyo bulunuyor mu?
    + Evet, FM radyo var. Uygulaması yüklü olarak geliyor.

- Bloatware (ön yüklü kaldırılamayan uygulama) var mı?
    + Google Play Kitaplar, Google Play filmler gibi bazı uygulamalar yüklü geliyor ama kaldırılabiliyorlar. Cihaz içerisinde bloatware yok.

5) AMOLED duvar kağıtları Bildiğiniz gibi AMOLED ekranlarda siyah pikseller enerji harcamıyor. O yüzden bu kısımda siyah arka plana sahip duvar kağıtları paylaşılacak. Sizde beğendiklerinizi konu içerisinde paylaşırsanız ilk mesaja ekleyebilirim.
    Resmi göremeyenler için bağlantısı:https://store.donanimhaber.com/b3/57/ef/b357ef502dd238935e4aa02b40cc8173.png

Güncellenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 11 Temmuz 2019; 10:9:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GM'nin, Discovery, Discovery 2+, Discovery Elite, 4G, 5+ modellerini kullandım. Ve istisnasız hepsinde de servise gittim. Bir kere hariç hiç birinde de sıkıntı yaşatmadılar bana. Bir kere discovery Elite'de 5 kere servise gittiği için kanuni hakkım olan değişim talep ettim, değiştirmek istemediler ama kanunu gösterip ısrar edince hakkım olanı aldım. Ama bunların hiç birinde general mobile'ın hakkına girmedim. Bir kere hanım telefonu şarjdayken düşürdü şarj portunun üstüne ve telefon şarj olmamaya başladı. Servise götürdüm ve telefonu şarjdeyken düşürdük dedim ve ücretli olarak tamirini istedim ve telefonu garantisinin bitmesine 1 yıldan fazla vardı. Evet telefon garanti dışı kaldı ve 70 tl para verdim o zaman. Ama kimsenin hakkını yemedim sizin gibi.

Evet utanmadan yazdığınız gibi utanmadan sıkılmadan da hak yiyebiliyorsunuz, ondan sonra da bu ülkede kimse hakka riayet etmiyor diye bağırırsınız. Tıpkı torpille girdiği devlet dairesinde torpille başka yere giren insanlara ağız dolusu sövenler gibi.

Hülasa-i kelam çok ama çok ahlaksız bir toplumuz. Allah ne kadar merhametli ki bizim gibi aşağılık bir toplumu hala helak etmedi....
    İlk deneyimlerimi aktarayım. Merak edenler için.
    Cihazı sabah 08:00'da teslim aldım. O zamandan bu yana kurcalıyorum şimdi şarja taktım. Yukarıda bir arkadaş belirtmişti kutunun içinden kılıf çıktı diye. Benim kutudan da kılıf çıktı. Şeffaf kaliteli bir kılıf. İzlediğim incelemelerde görmediğim için şaşırdım.
    Cihazın rengi Apple'ın rose gold ismini verdiği renk. Özellikle çerçeveler direk pembe gibi. Kılıf veya kaplama ile kullanacağım için benim açımdan sorun olmayacak ama ben telefonumu kılıfsız kullanmayı severim diyorsanız renk olayını bir düşünün. Yani demem o ki siyah ve beyaz renk seçeneği olsa altın (rose gold) rengi aklımın ucundan bile geçmezdi.
    Amoled ekran kendini belli ediyor. Siyahlar çerçeveden ayrılmıyor bile. Uzun zamandır IPS kullandığım için oldukça farklı geldi. Özellikle renklerin biraz daha kırmızıya yakın olduğunu söyleyebilirim IPS'e kıyasla. Ama kötü manada değil. Renkler çok canlı gözüküyor.
    SIM kartı takar takmaz cihazın bilinen tek sorununu test etmeye koyuldum. Konudaki bazı arkadaşlar telefonla konuşurken uzandıklarında sesin kesildiği belirtmişlerdi. Farklı pozisyonlarda test ettim bu durumu ama herhangi bir kesilme durumu fark edemedik. Belki ilerde oluyordur ama şu an bir şey yok.
    İlk güncellemeler yapılırken ve uygulamaları kurarken cihazda hafif bir ılıma oldu. Normal bir durum ama şarj esnasında biraz ısınıyor. Şu an şarjda. İlk defa tam dolum yaptığım için şarj konusunu şu an yorumlayamayacağım. İleride bir güncelleme paylaşırım bu konu hakkında da.
    İkinci duyduğum sorunlardan biride kameranın sol ve sağ çerçevesinde bulanıklık olayıydı. Böyle bir sorunla da karşılaşmadım yaptığım çekimlerde.
    GM 9 Pro'ya Xiaomi Mi 5'den geçtim. 5.15 inç boyutunda ekranı vardı onun. Şimdi 6.0 baya büyük geldi. Özellikle bunu cebime nasıl koyacağım diye düşünmedim desem yalan olur. Daha öncesinde büyük ekranlı telefon kullanmıyorsanız cihazın size de oldukça büyük gelmesi olası.

Şimdi gelelim karşılaştırmalara. Mi A2, Mi A2 Lite ve Mi 8 Lite deneyimlemiş biri olarak yazıyorum bu kısmı. Ekran kısmı "benim için" tartışılmaz bile. Net olarak GM 9 Pro önde. Amoled ekranlara özel o yapısını yansıtmış gerçekten. Renkleri daha beyaz/maviye yakın seviyorsanız IPS ekranlı Mi A2 bir ihtimal hoşunuza gidebilir ama siyahların gerçekten siyah olması, renklerin daha canlı olması ve bataryaya katkısı düşünülünce ekran konusunda ben GM 9 Pro'dan başkasını düşünmem.
    Kamera için farklı senaryolar denemeye çalıştım ama elimdeki fotoğraf örnekleri şu an için kısıtlı. Net yorum yapmak istemiyorum. Mi A2 ve GM 9 Pro bu konuda eşit diyebilirim. Hatta bazı konularda (bokeh efekti vs.) GM 9 Pro bir tık daha önde gibi. Cihazın ön kamerasında bulunan flashı hesaba bile katmıyorum ama onu da kullanacak arkadaşlar vardır mutlaka.
    Tasarım noktasında Mi 8 Lite'nin hakkını yemek istemem. Bana göre Mi 8 Lite daha iyi bir tasarıma sahip. Bu GM 9 Pro kötü tasarımla geliyor demek değil ama yukarıda da belirttiğim rose gold renk sorunu beni biraz etkiledi. Şu cihazın siyahı ve beyazı da piyasada olsa belki GM 9 Pro'nun tasarımı daha iyi bile diyebilirdim.
    GM 9 Pro'nun bir diğer artısı 3800 mAh batarya olarak gözüküyor ama şu an için orayı yorumlayamayacağım.

Yine kişiden kişiye değişen bir tercihte saf android olayı. Şahsen ben üretici uygulamaları yerine Google uygulamalarını kullanmayı daha efektif buluyorum. Yani telefona root atıp dahili uygulamaları kaldırıp google uygulamalarını yüklerdim eskiden de. O yüzden Android One ilaç gibi geldi bana. Google uygulamaları sürekli farklı yeniliklerle güncellendiği için daha kullanışlılar bence. Bu arada en çok korktuğum şey Google Play Kitaplar, Google Play Filmler gibi saçma sapan uygulamarı kaldıramama ihtimaliydi ama çok şükür onları da sorun yaşamadan kaldırdım. İşime yaramayan bir tane bile uygulama yok içerisinde. Uygulama konusunda tek istediğim General Mobile'ın kamera uygulaması yerine de Google Kamera'yı kullanabilmek olurdu ama onun için Pie güncellemesini bekleyeceğiz galiba.

İlk izlenimlerim bu şekilde. Yazı baya uzun oldu ve hızlı yazdığım için içinde bol bol imla ve noktalama hatası olabilir. Kusura bakmayın. Unutmamanızı istediğin nokta bunun sadece ilk izlenim olduğu. Yani kesin yorumları 3 aydan önce yapmak pek mümkün değil. Pil durumuyla ilgili eklemeleri de başka bir mesajda iletirim.

Bu cihazın önündeki en büyük engel bence eski GM kullanıcıları. Haklı olarak başlarından geçen sorunlar dolayısıyla firmaya karşı tavır alıyorlar. Bu cihazında kötü olacağı anlamına gelmez bu tabii ki ama konu içerisinde onları sıklıkla göreceğiz bilginiz olsun. Cihaz hakkındaki nihai kararı ise bizim deneyimlerimiz belirleyecek. Belki bizde o arkadaşlara katılıp GM'i kötülemeye yer ararız belli olmaz Zaman gösterecek her şeyi.

Son olarak konu sahibi arkadaş deaktif olduğu için forum desteğe başvurarak konuyu devraldım. İlk mesajda gerekli düzenlemeleri yaparak konuyu toparlayacağım yavaş yavaş. Bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Edit: Antutu sonucu 144.430 merak edenler için.
    General mobile firmasının üretmiş olduğu tüm one programındaki cihazlara sistem iyileştirme ve aylık güvenlik güncellemesi sunulmuyor. Sadece etiket ve açılış ekranından ibaret one yazısı, sosyal platform dan yazdığım tüm mesajlarımı siliyorlar gülünesi bir durum ayrıca duyduğum kadarıyla gm 9 pro yeni kutulardan 5 volt 3 amperlik adaptör çıkmıyormuş, 5 volt 2 amper ile değiştirmişler(Hızlı sarj nasıl olacak görecez). Garip şeyler oluyor. Geçenlerde kendilerine ilettim ancak yine insan yerine konmadım. Telefonun EFS-Encryption File System bir hata var, mac adres kendi kendini sıfırlıyor, bu demek oluyor ki bir gün uyandığınızda imei numaranız uçmuş olabilir, çünkü imei,wifi,bluetooth mac adresleri burada saklanıyor. Sayamadığım tonla hata neyse azimle 5 aydır yaptıkları yazılım çalışmalarını bekliyoruz. Burada gm çalışanları vardır ama kızmasınlar 5 ay boyunca hiç birşey yazmadım forum yada sosyal platforma.

Güncelleme ve sistem iyileştirme neden verilmiyor düşüncelerim bu şekilde;

1-Android Q (10)da olduğu gibi kerneli başka bir geliştiriciden aldılar,yeni güncellemeler sorun çıkartacağından dolayı bu nedenle güncelleme veremiyorlar OTA mümkün değil.

2-Telefonun kullanıcılarının bilgilerini kullanıyorlar olabilir, veri gizliğini ihlal edip satıyor olabilirler. Güvenlik güncellemeleri belki bu açığı kapatmasından korkuyorlardır.

3- Güvenlik güncellemeleri paralı olduğunu varsayalım belki para vermekten korkuyor olabilirler.(İroni)

4- EFS sistemi stabil çalışmıyor bu demek oluyor cihazın belleğinde sorun var,güncelleme sonrası cihaz uçabilir yani çökebilir.

5- Arge ekibindekiler gerçekten işin ehli olmayan insanlar, yapamıyorlar. 5 Mayıs güncellemesinde, iyi bayramlar demekle bitmiyor iş icraat görmedikten sonra XDA geliştiricilerinin gözünü seveyim ama bu forumdada bizim cihazın bölümünü yok.

Android Q (10) beklemiyorum bile gelse ne olur gelmese ne olur, sen pie versiyonunda kullanıcıları memnun edememişsin bu versiyonda mı edeceksin. İnsanları kandırmak için çalışmalarımız devam ediyor diyerek ancak kandırırsınız. Yeni ana sürümü bekleyen arkadaşlarada belirtiyorum 2020 önce beklemeyin. Bu Türkiye de işini iyi yapan firmalar 10 parmağı sayılı. Geri kalan sadece ürünü satıncaya kadar gerisi hikaye umurlarında bile olmazsın. Kaç seneden beri görüyorum hiç bir şeyin düzeldiğini geliştiğini görmedim.
    1 aydır gm 9 pro kullanıyorum yaşadığım artı eksileri yazıcam.
    Artıları
    telefonun görünüşü gayet güzel, elde şık duruyor
    ekranı amoled çok iyi bir ekran deneyimi sunuyor. üst segmen telefonlar ile yan yana geldiğinde kesinlikle çok altta kalmıyor
    Video çekimi çok iyi EİS mükemmel çalışıyor çok şaşırdım. Kamera kayıt performansı kesinlikle orta sekmentin üzerinde.Çok memnun kalırsınız
    Fotoğraf konusunda gündüz çekimlerinde sizi kesinlikle üzmez. Hele HDR modunu doğru yerde kullanmayı biliyorsanız. Çektiğiniz fotoğraflardan çok şaşırtan sonuçlar alırsınız. EİS fotoğraf çekerken çalışmıyor o yüzden fotoğraf çekerken sağlam durucaksınız, telefonu kıpırdatmadan fotoğraf çekiceksiniz. Bu telefonda keske OİS olsaydı. Ama bu fiyat sekmentinde hiç bir telefonda yok. Gece çekimlerinde bu fiyattelefonların hepsinde olduğu gibi kaliteli fotoğraflar alamıyorsunuz. Ben gece bu sekmentte sevindiren kamera görmedim daha. Gece çekimi düzgün kamera isteyen 3000 tl fiyat seviyesinden telefon bakıcak.
    Telefonun müzik sesi gayet iyi beni memnunetti. 3,5 mm kulaklık çıkışı var, kutusundan kılaklık çıkıyor kulaklık sesi işimi görüyor hem müzik dinlerken, hem konuşurken sorunsuz. Sadece kulaklığın malzeme kalitesini pek beğenmedim. Ama bu fiyat aralığında kesinliklikle iyi. Burada bir eleştirim var. Kulaklık girişi telefonun sol altında ben bu kullanımı sevmiyorum kulaklıkla telefon kullanırken elimi çok rahatsız ediyor. kulaklık girişini telefonu sol üst girişinde olsa daha iyi olurdu.
    Normal konuşurken telefonu ağzınızdan fazla uzaklaştırırsanız konuşmada sorun yaşayabiliyorsunuz. konuşurken ağzınıza yakın konuşmanız gerekiyor. benim için sorun değil açıkçası.
    Kamera kaydında şöyle bir sorun var forumdada bahsedilmiş, 3-4 mt mesafeden Telefonu tv ye tutup kayıt yaparsanız tv den gelen ses anlaşılmaz derecede sapıtıyor. Ama onun dışında normal video kaydında ses gayet iyi. hatta geçen hafta 10 dk facebook canlı yayını yaptım gayet başarılı.
    kutudan şeffaf kılıf çıkıyor, ben kullanıyor yeterli bir kılıf.
    Ekran gprilla glass 5 bu fiyat sekmentinde gorilla glas 5 anca rüyanızda görürsünüz. 3 defa elimde ciddi düşüş yaşadı hiç bir sorun olmadı. Tabii bu olmuyacağı anlamına gelmez, ama bu fiyatta gorilla glass 5 olmasıda bence çok iyi.
    Fm radyo var sorunsuz çalışıyor. NFC yok, Suya toza dayanıklı değil.
    Şebeke sorunu kesinlikle yaşamadım.gayet güzel memnunum.
    Güncelleme gelmedi bu cihazı alma sebeblerinizden biri android one olması ise, hızlı güncelleme alırım diye bu telefonu alıcaksanız kesinlikle ve kesinlikle bu cihazı almayın güncelleme gelene kadar kanser olur ölürsünüz.
    Telefonun kafada Sar değeri yüksek, yüksek derken kabul edilebilir değerler içinde ama diğer rakiplerine göre yüksek. diğer rakipleride derken çin malı xiaomileri saymıyorumi almayın o telefonları ne olduğu belirsiz. arkalarında Türkiyede ciddi bir firma yok. Garantisi yok. Xiami alan çok insan şebeke sorunu yaşıyor. gidin forumlarına bakın.
    Telefonun pili EFSANE evden dolu pille çıkıyorum, hiç bir kullanım senaryosunda akşam eve %40 altında girmedim. Genelde %50 üzeri pille eve geliyorum MÜTHİŞ pili var.
    Gm servis konusunda sabıkası çok o yüzden alırken bu telefonun servisi ile ilgili çok fazla şikayetler var bunu dikkate alın. Ben bir kere müşteri hizmetleri ile muhatap oldum. Kesinlikle memnun kalmadım. Kurumsallıktan uzak. müşteriyi neredeyse neden aradın der gibiler.
    Genel anlamda bakarsak şu anda 1500 - 1600 tl ye bu cihaz alınabiliyor. ben 1477 tl ye aldım. Bu 1 aylık deneyimimden sonra alırmıyım diye sorarsanız. Alırım kesinlikle alırım. Çünkü bu fiyata alternatifsiz, çin malları telefonlar çok daha kötü kıyaslanmaz.Ben düşünmeden alırım. Tarafsız deneyimlerimi yazdım. yeni alıcak arkadaşların belki işine yarar.
    2020 yılının son gününe geldik. Değişen birşey oldu mu ? Hayır. General Mobile her zamanki gibi yalanlarına devam ediyor. 2020 bizlere çok zor geçti umarim 2021 general mobile firmasının iflas ettiği bir yıl olur. BU ÜLKE İCİN GEREKSİZ VE FAYDASİ OLMAYAN BİR FİRMADİR. Umarım bir yetkili bu yazılanları okur. One cihaziymiş
    Sen bu telefonun kamerası dxomarktan 90 puan aldı diye övünürsen millet eleştirir seni.
    sen bu telefon android one dersen millet senede 2 kere güncelleme alırsa seni eleştirirler
    telefondaki çok basit sorunları dahi güncelleme ile çözmezsen seni eleştirirler
    gm gittikçe kan kaybediyor. bir daha gm almayı bende düşünmüyorum. 6. aydan parmak izi okuyucu bozuldu
  • Hayırlısı olsun önlerden yerimiz alalım. Bu çıkacak modele pro dediklerine göre birde düz 9 modeli çıkar herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Olabilir 2 model olacak diye duymuştuk dediğin gibi biri de 1000 TL civarı telefon olur sanırım. Bu pro da yüksek ihtimalle 1500 1900 tl arası bişey olur gibi. Bende gm 6 var güzel bişey çıkarsa kesinlikle alacağım.

• Üzerinde bulunan rengi farklı tuş sanırım Google asistan tuşu olabilir.

• cpu biraz daha yüksek olup ram i 4-6gb seçenekli yapsalardı iyi olurdu.
  • Pro versiyonuna dediğiniz gibi yüksek performans verecek teknoloji olması lazım. Orta performanslı seçenek olarakta gm 9 olsa tadından yenmezdi

• Telefon duyuruldu. Fiyat 2899 TL...
  • Fiyat açıklandıktan sonra benim için bitmiştir bu telefon, alacak zengin arkadaşlar varsa buyursun devam etsin konuya. Başlamadan bitti

• Allah aşkına Mi A2'nin resmi Türkiye garantili versiyonunun 2200 TL'ye satıldığı şu dönemde GM 9 Pro'ya bu fiyatı biçmek nedir ve neyin kafasıdır ? Telefon güzel olmuş ancak bu fiyat ile resmen ölü doğdu alacak arkadaşlara hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • #Rez

• 2699 tl

• Recepali55 R kullanıcısına yanıt
    2000 e kadar sert düşecek demedi demeyin.

• Kamera performansı cezbediyor açıkçası, ama aklımda birde Xiaomi Mi A2 var. İki telefonu kamera yönünden karşılaştırabilecek var mı? Ya da ikisininde kamera performansını puanlayan bir test var mı?

• Xiaomi nin kamerası gm 9 pro kadar iddialı değil hocam. Kamera için gm alınır ama gm9 pro o fiyata fazla ben şahsen o parayı vermem birazdaha bekleyin 2000 TL civarı normal fiyatı alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliakguun

Xiaomi nin kamerası gm 9 pro kadar iddialı değil hocam. Kamera için gm alınır ama gm9 pro o fiyata fazla ben şahsen o parayı vermem birazdaha bekleyin 2000 TL civarı normal fiyatı alınabilir.
    Verdiğiniz bilgi ve tavsiyeniz için teşekkürler hocam

• Bu telefonun tutulmadığının göstergesi ana konu sayfasının bunca zamandır sadece 1 sayfa olmasından anlaşılıyor. Çok üzücü.

• hamunpatra H kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam gm 6 sayfası aldı başını gitti mesela. Gm nin en çok tutan telefonu gm4g ve gm5 plustır. Bu telefon 2000 lira olsa bile çok popüler olamayacak ne yazıkki.

• GM5 Plus tutuldu da ne oldu?

Sözleşmesi bittiği gün zararına sattım.

Bir daha GM mi?

Benden uzak olsun, kime yakın olursa olsun.

Hatta yerli elektronik firmalar kime yakın olursa olsun.
  • gm 9 pro almaya karar verdim, 7 ekim itibariyle ne internette, ne mediamarkt vatan türkcell de gold renk dışında bir renk yok... ben gümüş istiyorum bulamadım.. bulan gören duyan var mı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.