Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 8 [ANA KONU] ★★Sd 435 İşlemci /5.7' - 720p Ekran ★★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
968
Cevap
24
Favori
127.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pixel launcher yükleye biliyorsunuz zaten o çok problem değil
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Yinede varsayılan arayüz olarak gelse daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhangi bir duyumu olan yok sanırım

duyuma gerek kalmadı sanırım. xiaomi mi a1 den daha iyi f/p cihazı yapacağını sanmam gm nin. beklemeye de gerek kalmadı
  • DoctorMysterio kullanıcısına yanıt
    Çıkan telefon atla deve değil açıkcası. Diğer yandan cihaz zaten henüz Türkiye de satılmıyor. Diğer bir konu herkes garantisiz telefon almaya cesaret edemiyor. yurtdışı giyarı 800 tl leri bulan cihazın TR de 1500 den aşağı satılma olasılıgı yok zaten
  • O zaman buyursun Gm de en az aynı donanım ve özelliklerde bir telefon piyasaya sunsun. 2 yıldır kullanmakta olduğum 4g dual gibi sürüm veya güvenlik ayrımı yapmadan çatır çatır tüm güncellemeleri zamanında versin. Ve tıpkı 4g, 5 plus ve 5' in ilk çıktıklarında olduğu gibi insaflı bir fiyat politikası (tabii ki o fiyatlardan bahsetmemiz artık mümkün değil, ama Gm 6 gibi de fiyasko olmamalı) izlesin. O zaman garantisiz telefon almak istemeyenler de bu telefonu tercih edebilir. Hatta biz de garantisiz telefon almaya cesaretlenmeyip bu telefondan alırız.

Bu arada android one destekli bir telefonda sanal tuşları ekranın içine değilde dışına yerleştirmenin de atla deve olmadığını sağolsun Xiaomi sayesinde öğrenmiş olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schöntürk -- 22 Eylül 2017; 3:40:38 >

• Schöntürk S kullanıcısına yanıt
    Tabiki telefonda ki en ufak ayrıntı tercih meselesi olabilir. bu yüzden binlerce çeşit telefon cıkıyor piyasaya.

BEkleyip göreceğiz ne olacak. Diğer yandan google pixel cihazlarında dahi sanal tuş kullanıyor bu konuda GM yi suçlamamak gerekir google ın yapmadıgını gm den beklemişyorum acıkcası ha benim içinde bir problem değil orasıda ayrı ama sizin gibi o sanal tusları sevmeyen bir çok da insan oldugu bir gerçek. xiaomi muhtemelen gelen güncelleştirmeyi kendisi gözden geçirip öyle verecek görünüyor bu tuşlar nedeniyle.

1500 bandında asus zenfone 3 ve lenovo p2 gibi telefonlar varken bu segmentte onlara rakip olmak isityorsa ya daha iyi donanım sunacak yada fiyatı ona göre verecek. Xiaomi den daha güçlü rakipler olarak görüyorum açıkcası bu 2 telefonu
  • Estağfurullah, sanal tuşlar konusunda Gm' ye laf söylemek haddimize değil. Burada vurgulamak istediğim Xiaomi' nin bir ilki başararak mi a1 modelinde sanal tuşları, yazılımı Google destekli olmasına rağmen ekranın dışına taşıyabilmesidir. Demek ki isteyince oluyormuş. Tıpkı, Gm' nin yaklaşık 2,5 yıl önce bir ilk olarak android one destekli 4g modelini ülkemizde satışa çıkararak uygun fiyata, seri çalışan ve 2 yıl boyunca gerçek yazılım desteği sunabildiği gibi. Bu arada sanal tuşlarla ilgili bir takıntım yok, ben bu şekilde de mutluyum. Marka takıntım da yoktur.

Asus zenfone 4 serisi bazı modellerinin fiyatları ortaya çıkmış galiba. Henüz yeni telefon almak için acelem yok. 4g dual ile hala mutluyum. Ama Lenovo' nun muhtemel P3 modelini ve Gm' nin muhtemel 6 plus modelini bekleyeceğim. Tabi Xiaomi' yi de takibe devam edeceğim.

Keşke Gm, 4g modelinde uyguladığı gibi düzenli yazılım desteğini (sürüm ve güvenlik ayrımı yapmadan) sonradan çıkardığı modellerde de sürdürseydi ve fiyat politikasını 6 modeli (hele ki o yonga setiyle) ile bozmasaydı. Bizim de aklımız başka firmaların çıkardıkları modelleri inceleyerek karışmazdı.

Zaman bize neleri getirecek göreceğiz ve vakti gelince de ihtiyacımıza göre bir model seçeceğiz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schöntürk -- 25 Eylül 2017; 0:46:15 >

• Muhtemelen xiaomi A1 modelinin gm damgası basılmış versiyonu olacaktır çünkü xiaomi A1 gelecek ülkeler arasında Türkiye yok..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    öyle birşeye xiaomi yanaşmaz .
    Xiaomi A1 resmî satış yapan ülkeler arasında Türkiye yok. İşin içinde para oldu mu yapılmayacak şey yok. Bekleyelim görelim

• Bu cihazı ne zaman tanıtmayı düşünüyorlar nerdeyse sene bitecek sessiz tanıtmayı çokmu seviyor xiaomi ülkemize gelseydi alırdım ithalatçılara asla güvenmiyorum xiaomi firması kendi bilir getirmedigi sürecede bende meraklı degilim bu cihazıda bekliyoz ne zaman tanıtcak bir bilgide yok bilgi vermiyorlar sonra başka cihaz alıyoruz ben suan zenfonla devam ediyom ekranı kırık ikinci el ekrana para versen cihaz para etmez bakalım nereye kadar gidecegiz

• GM 6 alınır mı ne diyorsunuz ?

• lucas10 kullanıcısına yanıt
    gm 6 alacağınıza gm 5 plus almak daha mantıklı geliyor kulağa hocam. özelliklerine karşılaştırmalı olarak bakabilirsiniz.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/46590-73826/general-mobile-gm-5-plus_general-mobile-gm-6/
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

gm 6 alacağınıza gm 5 plus almak daha mantıklı geliyor kulağa hocam. özelliklerine karşılaştırmalı olarak bakabilirsiniz.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/46590-73826/general-mobile-gm-5-plus_general-mobile-gm-6/

General Mobile şarjı çabuk bitiyormuş ve şarj soket girişi sürekli arıza yapıyormuş duyduğuma göre.

Taksitle alacağım için biraz daha bütçeyi zorlayıp Huawei P9 lite almaya karar verdim.

• lucas10 kullanıcısına yanıt
    O da güzel hocam. Ben gm markasında şu an alınacak olan modeli söyledim

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

O da güzel hocam. Ben gm markasında şu an alınacak olan modeli söyledim

Huawei cihazları güzel şikayet duymadım ben hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucas10 -- 8 Ekim 2017; 4:51:7 >
  • Bence kameraya önem vermeleri gerekli kağıt üstüne 13 MP yazılan 5plus ı kullanıyorum normal fotoğraf çekince net fakat zoom yapınca pixel pixel gözüküyor (karşılaştırmak saçma biliyorum ama iPhone varsa 12 MP olmasına rağmen çok daha güzel fotoğraflar çekilebiliyor)

• FunnyPerson F kullanıcısına yanıt
    o durum MP ,le alakalı bir durum değil zaten...

MP si yüksek olan daha iyi çeker diye bir olayda yok. LEns kullanılan yazılım diyafram acıklıgı vs herşey etkilidir.

Ucuz telefonlarda zoom ve gece cekiminde çok bişey beklememek lazım...
  • General mobile gm 6 aldım hayırlısı şuan cihaz iyi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.