Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★ (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
12
Favori
74.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7.1.1 geldimi ?
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Ben dual SIM kullanıyorum. Bana sadece güvenlik ve iyileştirme güncellemesi geldi. 7.1.1 henüz gelmedi. Belki direkt 8.0'a geçiş yapılır.
  • cagdas70 kullanıcısına yanıt
    Android one telefonun özelliği tüm güncelleştirmeleri almasıdır... ara güncelleştirmeleri Almadıktan sonra 7.1.2 varken telefon 7.0 la cıktıktan sonra bunun neresi android one anlamış değilim... Bu işte bir saçmalık var.
    Orası öyle bende 7.1.1'i bekledim ama gelmedi. Zaten hala 7.0'da olduğundan ara ara kilitlenmeler oluyor. 7.1'den sonra bu tip sorunlar düzeltilmişti. Bir an önce yükseltseler çok iyi olacak.
  • cagdas70 kullanıcısına yanıt
    Gm5 mayıs güncellemesini almadı haziran 18 deyiz
    Gm6 7.1.1 i almadı
    Gm5 plus 7.1.1 i yarım aldı (arama ekranı değişmedi 4gde oldugu gibi) 7.1.2 yide hiç bir gm telefonu almayacakmıs)

Tüm bunlardan telefonun güncellemeleri android one gibi değilde normal markalar gibi verdiğini anlıyoruz yani android one YALAN olmuş durumda... .

4g güncelleme süresi bitene kadar takır takır tüm güncellemeleri zamanında aldı betalara katıldı sonrası hikaye...
  • Ben Cumartesi günü aldım hiçte pişman değilim işimi fazlası ile görüyor çok şey bekliyorsanız gidin pahalı yada başka marka alın. Gm 4 de kullandım onda bir sıkıntı veya pişmanlık yaşamadım. Aynı şekil bundanda yaşamam gibime benziyor.

Android 7.1.1 veya 7.1.2 yi bekliyen arkadaşlar cevap resimde

★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar021 -- 19 Haziran 2017; 10:53:49 >

• https://youtu.be/BHqMQyzda-8

Pil bolumunu merak etmisdim cidden baya olumsuz 5plusdan daha olumsuz galiba

7.1.2yi biye veremiyorlar cok sacma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serdar021 kullanıcısına yanıt
    2 günde belli olmaz o biraz kullan bakalım zaten pişmanlıktan bahsetmiyoruz olay cihazın F/p olmaması...

güncelleme işine gelirsek Android one diye satılan cihaz ara ve ana güncellemeleri alır... Gm 4g kullandı isen bunu zaten sen bizzaat yaşadın.

BAktıgımızda 7.1.1 cıkmasına rağmen almayan bir android one telefon olabilirmi ?

HAtta şöyle Gm 4g tam gm5 plus yarım gm5 ve gm6 hiç almaması ne demek ?

BUrda gerçek olan şey şu gm4 g tek gerçek android one telefon diğerleri android one falan değil güncellemelerini google değil gm veriyor. 4g direk google dan aldıgı için sıkıntısız aldı gm5 plus a gm verdiği için yarım yamalak aldı...

Gm5 güvenlik güncelleştirmelerini dahi almıyor.

Gm6 ise servis çalışanlarına deneme amacıyla 7.1.1 verip diğer kullanıcılara verilmiyorsa buda güncelleştirmeninb google dan değil gm den geldiğinin kanıtıdır.

Android one artık Bir yalan dır. Güncelleme yüzünden bu telefonu tercih edecekler var satercih etmesinler çok net

• quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

2 günde belli olmaz o biraz kullan bakalım zaten pişmanlıktan bahsetmiyoruz olay cihazın F/p olmaması...

güncelleme işine gelirsek Android one diye satılan cihaz ara ve ana güncellemeleri alır... Gm 4g kullandı isen bunu zaten sen bizzaat yaşadın.

BAktıgımızda 7.1.1 cıkmasına rağmen almayan bir android one telefon olabilirmi ?

HAtta şöyle Gm 4g tam gm5 plus yarım gm5 ve gm6 hiç almaması ne demek ?

BUrda gerçek olan şey şu gm4 g tek gerçek android one telefon diğerleri android one falan değil güncellemelerini google değil gm veriyor. 4g direk google dan aldıgı için sıkıntısız aldı gm5 plus a gm verdiği için yarım yamalak aldı...

Gm5 güvenlik güncelleştirmelerini dahi almıyor.

Gm6 ise servis çalışanlarına deneme amacıyla 7.1.1 verip diğer kullanıcılara verilmiyorsa buda güncelleştirmeninb google dan değil gm den geldiğinin kanıtıdır.

Android one artık Bir yalan dır. Güncelleme yüzünden bu telefonu tercih edecekler var satercih etmesinler çok net

KArdeş sen kimsin? Android one bir google projesidir android one ın ne olduğu ve ne olmadığını google belirler. Sarı çizmeli mehmet ağa kalkıp android one budur diyemez. Direkt 8 gelecekmiş 7.1.1 yok muymuş? Yokmuş. Bitti. Android one mı? Evet. Yazılım desteği var mı? Evet. Daha ne konuşuyorsunuz? Android 8 alacak kaç tane rakibi var bu telefonun? 8 gelecek dediklerinde ama 7.1 yok diye mızmızlanan bir tek sizsinizdir herhalde.

Tam mı almış yarım mı bu da ayrı bir saçmalığın. Iphone 5s, ios11 i tam mı alıyor? Yeni yazılım her zaman geriye dönük uyumlu olmaz. Ya uyumsuzdur ya da farklı bir strateji gereği böyle yapılabilir. Bu telefonlara zaten tüm oem lerden çok güncelleme geliyorken siz neye karşı eleştiriyorsunuz anlamıyorum siz bu yazılımı bedava sanıyorsunuz bedava olsa xiaomi android 6 lı telefon satmaya devam eder mi? Bu yazılım desteğinin bir maddi değeri var apple ürünü kullananlar bunu özellikle iyi bilirler bir ipad alırsın 5 yıl kullanırsın başta çok para verdiğin için sonradan dua edersin çünkü senle aynı zamanda android tablet alanlar çoktan iki kez tablet değiştirmek zorunda kalmıştır. 1 yıl sonra şu alternatif telefonların durumu ne olacak? Kaçı android o alacak? Fare kilitleme geliyor touchpad li bir medya klavyesini bluetoothtan bağlayıp fps oyun oynayabileceksin telefonda aynı bilgisayarda oynadığın gibi. Xiaomi mi5 alanlar ne yapacak? Veya ios11 deki gibi sürükle bırak benzeri bir özellik eklnirse ne olacak? Xiaomi alanlar youtube dan izler artık 1080 p ekranları ile sürükle bırak özelliği nasıl çalışıyor.

• eofdred E kullanıcısına yanıt
    Ben yıllardır bura yazan GM kullanan gm5 gm5 plus ve gm6 konularının sahibi olan birisiyim.... KEndimi tanıtabildiysem sende anlaya bildiysen ne mutlu...

Android one nedir ne değildir google belirler belirler de kafasına göre bugün android one şudur yarın anadroid one budur diye bu durum değişmez... Öncelikle söylediklerinizden ne Android oıne hakkında nede güncellemeler konusunda herhangi bilginiz olmadını net şekilde anlıyorum.

İos la android güncellemelerini kıyaslamalar ve bilgisiz ce bir hışımla yazılmış bir msj. BEnim msjlarıma cevap vermeden önce bir araştırın bilgi sahibi olun bence ki tartışabilecek bir şey olsun ortada yoksa bu şekilde boş bir msj a ne yazayım her tarafından bilgisisizlık akıyor
  • quote:

Ben yıllardır bura yazan GM kullanan gm5 gm5 plus ve gm6 konularının sahibi olan birisiyim.... KEndimi tanıtabildiysem sende anlaya bildiysen ne mutlu...

Android one nedir ne değildir google belirler belirler de kafasına göre bugün android one şudur yarın anadroid one budur diye bu durum değişmez... Öncelikle söylediklerinizden ne Android oıne hakkında nede güncellemeler konusunda herhangi bilginiz olmadını net şekilde anlıyorum.

İos la android güncellemelerini kıyaslamalar ve bilgisiz ce bir hışımla yazılmış bir msj. BEnim msjlarıma cevap vermeden önce bir araştırın bilgi sahibi olun bence ki tartışabilecek bir şey olsun ortada yoksa bu şekilde boş bir msj a ne yazayım her tarafından bilgisisizlık akıyor

Android one cihazı mı değil bu gm6 yoksa sen mi yanılıyorsun? Söylediğim her şey aynen geçerli hiç birine cevap veremezsin. Hayattaki başarısızlığını burada gm konusuna sahip çıkarak gidermeye çalışıyorsun bari rezil etme kendini. Android one sanki kendi trade markın. Hindistandaki android one lara bir bak bakayım güncellemeleri nasıl almışlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen kimsin e ben falan konuların sahibiyim diyerek zaten çarpık gerçekliğin gözümüzün önüne geldi. Mountai view california da google çalışanları donanımhaberde gm5 5+ 6 konusunun sahibinin kendi ürettikleri ürünü tanımlama hakkının kendilerinden fazla olması sebebi ile gece uykuları kaçıyor
    Kendini ne sandığını anladık gerçekte ne olduğunu da umarım sen anlarsın

• http://ad.vernee.cc/100-free-mars-pro-for-review/

General Mobile TELPA sozde yerli uretimi ile utansin ...
    ckd üretim de yapılacak.
    İkonlarınla zaten seviyteni belli ediyorsun seninle muhattap olmaya gerek yok tartışacak bir bilgin yok çünkü.
  • Okisht kullanıcısına yanıt
    CKD üretim nedir onuda çaarsanız herkes daha iyi anlar
  • quote:

İkonlarınla zaten seviyteni belli ediyorsun seninle muhattap olmaya gerek yok tartışacak bir bilgin yok çünkü.

Dediğim hiç bir şeye verecek cevabın yok. Sadece android one ın ne olduğunu nereden öğrendiğini kaynağı ile getir demem seni söndürmeye yeter donar kalırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

http://ad.vernee.cc/100-free-mars-pro-for-review/

General Mobile TELPA sozde yerli uretimi ile utansin ...

android O kaç para?
    Parasıyla değilmi lan deyip 1000 tl daha versen bile güncelleme alma şansın olacak mı?
    1 yıl sonra değiştirmek isteyeceğiniz telefonları gm6 ile karşılaştırmayın. 2 yıl sonraki en güncel versiyon ile 1 yıl daha kullanırsın 3 yıl etmiş olur. bu dediğin telefon zaten bir daha güncelleme almayacak ömrü şimdiden 1 yıl.
    Gm6 ile karşılaştırdığın telefonların fiyatını 3 ile çarp o yüzden.

Demek istedigim donanimsal olarak uretilmesidir.

Zaten guncellemeyi Google veriyor General Mobile TELPA da kendi OEM ine gore birkac ayar cekip yayinliyor .

Demek istedigim : General Mobile TELPA su donanim ile pekala bir Android One cikartabilir ustelik fiyati da perakende fiyati . Telefon ureticileri veya Telpa General Mobile gibi fason yaptiran firmalara zaten perakende fiyati belirtilmez epey dusuk fiyatlar belirlenir misal en az 100 bin adet gibi toptan olunca adetli birim fiyati cok ciddi duser zaten verdiigm linkteki fiyatta kar marji iscilik giderler dahil fiyatlardir ...

Sonucta GM 6 da Snapdragon islemcisini kullanmiyor .

Acaba diyorum GM6 islemcisinden oturu guncellemede sorun cikartacak mi dedigin gibi islemci markasi driver guncellemesi Android guncellemesi sikintili ! Google isletim sistemini guncel tutar ama donanim bilesenlerini tedarik edilen MTK islemcili GM6 in guncelleme akibeti de diger Android li cihazlar gibi kisa omurlu olabilir mi ?

Google islemci gpu kaynak kodlarini MTK gibi firmalardan guncel olarak alabilecek mi ? Bu bile belirsiz.

Velhasil; Telpa General Mobile Snapdragon yerine cok daha ucuz islemcileri tercih ediyorsa guncelleme riski firmadan kaynakli olabilir .

Ucuz ve giris seviyesi diye GM6 daki islemci ve GPU yerine su verdigim islemci ve GPU lu modeli komple baz alinsa daha dogru tercih olurdu.

Olay su : General Mobile 6 perakende magaza satis garantili maliyetleri dahil 600 TL bile yapmaz.

Cocukça bir tartışmanın içine girmeyeceğim güzel kardeşim sönmek donmak kalmak vs bu şekilde söylemlerle tartışma olmaz sen ergen egonu tatmin edersin
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.