Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1978. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19761977197819791980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herhalde bu ay Aralık yaması vermeyecekler. Ocakta belki direk oreo verirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    Destek hattına özellikle sordum yayınlanacak dedi ama neredeyse ay bitti, hiç bu kadar gecikmemişti aylık yamalar.

• akadirarik A kullanıcısına yanıt
    ne saçmalıyorsun servis sorunu olduysa TELPA servisine vermediğinden olmuştur... iphone daha sorunlu ama kimse almayın diye ağlamıyor...
  • Facede gordum

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

• ylmzberk Y kullanıcısına yanıt
    Ben gearbestten xiaomi hybird pro hd adim 15dolara indi kuponla bayagi basarili oda

• Oh be sonunda bataryayı değiştirdiler :D Dün göndermiştim yarın elimde olur bayağı hızlı çelışıyorlar :) Asus vardı 25 günden aşağıya gelmezdi :D
  • Face de bende görmüştüm, bir sürpriz olabilir mi, sorusuna takipte kalın 😉 diye cevap vermişlerdi. Bence Aralık ayına yetişmezse bile Ocak ta yayınlarlar oreo yu.

• Ocaktada olmazssa zaten şubatta vereceklerdi :)

TAm vermiyorlar nasılsa orda 8 yazssa ne olur yazmasa ne olur. Dolayısıyla o batarya iyileştirmeleri falan bizde olmuyor bir türlü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaDLoFF74

Oh be sonunda bataryayı değiştirdiler :D Dün göndermiştim yarın elimde olur bayağı hızlı çelışıyorlar :) Asus vardı 25 günden aşağıya gelmezdi :D

Asusu bilirim hocam yarıyıl tatilinde bende goderecegim şu telefonu batarya için.

• Lemansky kullanıcısına yanıt
    Hocam vermeden önce arayın telpe müşteri hizmetlerini güzelce anlatın derdinizi ilgileniyorlar güzelce. Sonra internetten servis kaydı oluştururken de güzelce anlatın tamamdır. Böyle olduğunu bilseydim servisin teknosa ile uğraşırmıydım hiç...
  • Servise verdim telefonu Ekran ve batarya değişti.

Ekrandan memnun kalmadım açıkcası dokunmatik hassasiyeti eskiye nazaran zayıf.

Ekran böyle pembeye turuncuya çalan bir rengi var

Eski ekranı parmak izi tutmuyordu bu ekran koruyuculardan beter parmak izi tutuyor...

FArklı panel takıyorlar eyvallahta panlin dışı Gorilla ise bu parmak izi olayu nedir.

Açıkcası ben sonradan taktıkları ekranlarda gorillaglass olmadıgını varsa bile düşük seviye oldugunu düşnüyorum. YAni yedek parça olarak dandik material kullanılıyor.

Pil ise sıfır belli ediyor kendini kapatıp acınca eskiden %1 düşerdi şimdi hçi düşmüyor mesela.. .

Ekran sorunum harişcinde çözülen bir şey yok şarj süresi aynı , şarj yüzdensindeki saçma sapan düşüşler aynı devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Servise verdim telefonu Ekran ve batarya değişti.

Ekrandan memnun kalmadım açıkcası dokunmatik hassasiyeti eskiye nazaran zayıf.

Ekran böyle pembeye turuncuya çalan bir rengi var

Eski ekranı parmak izi tutmuyordu bu ekran koruyuculardan beter parmak izi tutuyor...

FArklı panel takıyorlar eyvallahta panlin dışı Gorilla ise bu parmak izi olayu nedir.

Açıkcası ben sonradan taktıkları ekranlarda gorillaglass olmadıgını varsa bile düşük seviye oldugunu düşnüyorum. YAni yedek parça olarak dandik material kullanılıyor.

Pil ise sıfır belli ediyor kendini kapatıp acınca eskiden %1 düşerdi şimdi hçi düşmüyor mesela.. .

Ekran sorunum harişcinde çözülen bir şey yok şarj süresi aynı , şarj yüzdensindeki saçma sapan düşüşler aynı devam

benimde ekran değişti ama eskisi ile aynı ben bir fark göremedim, belki sizde kullanılan ürün farklıdır, saygılar.

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    Birincisi bize geliyor fakat batarya dandik bataryayı %100 şarj etmezseniz %15 in altına indirmezseniz telefonun pil ömrü uzar bu kadar basit

• Videorman kullanıcısına yanıt
    Batarya dandik değil de yazılım berbat... çeirdekler birbirinden bagımsız çalışmıyor. 4/4 olarak bütün çalışıyor. bakınız diğer telefonlarda gerekmediğinde tek çekirdek çift cekirdek 3 çekirdek çalışa bilior bizde standar 8...

Sonra ne oldu telefon cok ısınıyor çabuk şarjı biyir diye şikayetler arttı.( telefon ilk cıktıgı zamandan bahsediyorum) Buna çözüm olarak cihaz 40 dereceleri buldugunda yazılımla 4 çekirdeği kapattılar...

Normalde performans düşükken daha az çekirdek yüksek işlerde daha fazla çekirdek çalışması gerekirken bizde 8 çekirdek çalışıyor biraz zorladınmı cihaz ısınıyor 4 çekirdek kapanıyor 4 çekirdek le devam :) Sorsan 8 çekirdek telefon ...

BAhsettiğim durumlar bunlar yani o batarya iyileştirmeleri güncellemelerle daha uzun süren bir kullanım bizde olmuyor güncellemeyi GM nin süpersonik yazılımcıları yaptıgı için görünürde göz boyayacak 3 değişiklik verip yazılım simi değiştiğinde güncelleme vermiş oluyorlar...

Şunu da belirteyim hani gelip birden buralarda ahkam kesiyorsunuz ya %15 in altına düşmesin bilmemne :) Muhtemelen sizler bu gm5 plus modelini henüz görmemişken biz Li-po pillerin nasıl kullanılması gerektiğini buralarda sayfalarca yazdık.

Cihaz hakkında emin olun yeterince bilgiye sahibim nasıl kullanılacagınıda çok çok iyi biliyorum

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Servis teki arkadaşlarla irtibattayız üretimdede farklı paneller vardı servise gelen paneller V5 şuanda. yine buralarda bol ca yazmıstık. Su tırnak algılayıp algılamama durumlarını. bendeki 2 cihazda tırnagının tersini koydugunda algılıyordu hatta videoda paylaşmıştım yine koyayım buraya ... şimdiki takılan ekran algılamıyor.

Dediğim gibi eski ekran parmak izi tutmuyordu bu baya baya tutuyor, diğer yandan ekran pembeye çalıyor diğer telefon geldiğinde karşılaştırmalı bir videosunu çekerim ...

Bizde de 2 adet GM 5 Plus var biri temmuz 2016 alımı diğeri Kasım 2016 yani aralarında 4 ay var ama temmuzda alınan cihazın ekranı zamanla renkleri soldu yani yan yana koyunca renkler bildiğiniz solmuş zaman geçtikçe ama dokunmatik çok iyi tırnağı bile algılıyor. Kasım da alınan cihazın ise renkleri çok iyi gösteriyor herhangi bir solma vs olmadı zamanla ama dokunmatiği asla diğeri gibi değil yani cihazlarda farklı paneller kullanılmaya başlanılmış zamanla.

• BEn alırken aynı gün aynı yerden 2 tane aldım. ikisininde ekranı farklı biri daha koyu biri daha parlaktı. Dediğim gibi üretimde de farklı paneller kullanılıyor. Ama bu 2 telefonda da dokunmatik hassasiyeti 10 numara...

BU yakın zamanda bu durumdan şikayet eden cok insan oldu servise gittikten sonra hassasiyetin azalması konusunda... Servisteki arkadaşlarlada konustum suan gelen ekran v5 dediler ozaman v3 tü mesela...

PAnelin tonu rengi vs neyse ama bu dokunmatik durumu ve dışkaplaması... Gorillaglass4 se hepsi aynı ve aynı kalitede olmalı biri parmakk izini ekran koruyucu varmıs gibi tuıtarken eskiş ekranda parmak izi vs kalmıyordu...

Ki suan ekran koruyucu yok telefonda eski ekran varken ben o videoyu ekran koruyucusuyla cekmiştim bide ...
    Qualcomm trepn profiler yüklü ve çekirdekler öyle gözükmüyor CPU Z dende kontrol ettim yok öyle bir durum cihazınızı sıfirlamanızı öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmehmetöz

Kulaklık girişinin solundaki anten çizgisinin orada, metal çita da çok küçük bir kalkma gördüm şu anlık sıkıntı yok. Servis bunu yapıyor mu ve ne zaman götürmem mantıklı olur ?

Bilgisi veya deneyimi olan yok mu arkadaşlar ?

• Videorman kullanıcısına yanıt
    Ekran görüntülerini atsana özellikle CPU z nin merak ettim acaba sende nasıl görünüyor cekirdekler...
  • 
Sayfa: önceki 19761977197819791980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.