Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1857. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18551856185718581859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleme başlarken no command hatası verdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz rootlu ise no command ekranında kalır. Güncelleme yapmaz.
  • Merhaba arkadaşlar bende discovery Elite var elimde,bu teli almayı düşünüyorum şimdi burada türlü türlü sorunlar yazanlar var peki aldığından bu yana sorunsuz kullanan kimse yok mu?,normal günlük kullanım için ideal bir telefon gibi duruyor + güncelleme alması önemli birşey ama burada olumsuz yorumları görünce kararsız kaldım
  • ben 11 ay oldu alalı. ben almadan öncede burası böyle idi ve çok ikilemde kaldım bu yüzden. Daha öncede gm kullandıgım için en azından servis anlayışlarını biliyordum ve ona güvenerek aman dedim alıyım. 2 adet aldım ve çok memnunum. Hiç pişman olmadım.

Sorunlar elbette oluyor yanlız buraya ve diğer platformlara sorun yazanları şöyle bir ayırmak lazım

1- gerçekten cihazında sorun olan insanlar
    2- Özensiz Hor kullanımdan kaynaklanan hatalar
    3- Elindeki cihazın özelliklerinden bi haber ne kullandıgının farkında olmnayanlar
    4- Gm5 ile ilgileri alakalı olmayıp sırf cihazı kötülemek için trollük yapanlar

1 yılı buldu bu konulardayım yazıyorum çiziyorum. İnanın gerçekten cihazdan kaynaklı sorun yaşayan ve sorunu servis tarafından çözülemeyen çok az insan var. Özellikle face grubunda bulununca insanların profillerini yaşlarını ve bilgilerini görünce bu sıkıntıları çok daha iyi anlayabiliyorsunuz.

Özenli kullanırsanız cihazı size bir sıkıntı cıkartmaz. Teknoloji ilede aranız iyiyse sizi mutlu eder. Takıldıgınız bilmediğiniz vs her türlü sorunuzun cevabı burdan yada face sayfasından yardımcı olunur.

Eğerki ben çok yogun bir kullanıcıyım elimden düşmez şarja takmak içinde arada 30 dakika bile vaktim olmaz bana 8-10 saat ekran süresi verecek bir telefon yazım diyorsanız
    Yada ben telefonu hor kullanırım, cebimde oturur kalkarım, kıyıya köşeye fırlatır atarım sürekli elimden düşer diyorsanız
    Ben telefonu elime aldıgımda hiçbir ayarla uğraşmam uygulama falan yüklemekten anlamam bana AL-KULLAN telefonu lazım diyorsanız bu telefonu almayın derim...

Telefonun ortalama ekran süresi 4-6 saattir kullanıma göre değişir. Aralıksız oyun oynarsanız 3-4 saatte şarjınız biter. sadece telefon özellikleri gerektiğinde internete girerim şeklinde kullanırsanız 2 gün gider. full parlaklıkla %50 parlaklık arasında 2 kat ekran süresi farkeder. wifi ve mobil veri yine baya farkeder. şarj konusu kullanımla birebir alakalı yani. Ama dediğim gibi bu telefon bir batarya telefonu değil

Cihaz biraz ince ve narin. Öncep arka cep mont cebi vs oturup kalkarken cebinizden cıkatmaz iseniz yamulma sıkıntısıı yaşa bilirsiniz. YAda sürekli kılıfı tak cıkart yaptıgınız için, darve sert bir cebe önyüzeyini sürterek sürekli sokup cıkardıgınız için yada düşürdüğünüz için ekran ile kasanın birleşim yerlerindeki plastikler atabilir.

Cihaz saf android yani alışıla gelen bir çok kısa yol özellik vs yok telefonda. Siz istediğinizi playstoredan yükleyip kendinize göre özelleştirip kullanıyorsunuz ozaman da telefonunuzu çok seviyorsunuz :)

Ayrıca telefonda hızlı şarj desteği var 30 dakkada %50 60 dakikada %90 cıvarında şarj olabiliyor yani yogun kullanıcıyım diyen insan bile arada 30 dakika bulsa çok rahat 1 günü geçer kullanımı...

Umarım kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir...

@Ugurhasgul1903

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 5 Mayıs 2017; 13:27:41 >
  • Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    vardır tabi sorun yazanlarda sadece onlar görüyor nedense...
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat15341

Cihaz rootlu ise no command ekranında kalır. Güncelleme yapmaz.

Cihaz rootlu değildi saten bidaha denediğimde yaptı güncellemeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

rahatsız etmeyin modundan ötürü meşgul çalmıoyr telefon. arama içi işlemleri açarsanız yine sinyali alırsınız

hocam bir çok kez denedim ben telefonla görüşürken başkası aradığında meşgul çalıyor
  • telefon simgesi - sağ üst 3 nokta - çağrı hesapları - operatör ismi - ek ayarlar kısmında çağrı bekletme açıkmıdır ?
  • quote:

telefon simgesi - sağ üst 3 nokta - çağrı hesapları - operatör ismi - ek ayarlar kısmında çağrı bekletme açıkmıdır ?

Ben "Ek ayarlar"ı açtığımda "Çağrı ayarları hatası - Ağ veya SIM kart hatası" yazan bir pencere açılıyor ortaya, bunu kapattıktan sonra da sayfadaki "Arayan Kimliği" ve "Çağrı Bekletme" bölümleri pasif olduğu için işlem yapılamiyor. Vodafone'dan yaptırmak mı gerekiyor acaba?
  • olabilir bi arayıp sorun isterseniz
  • Evet giderdiniz çok teşekkür ederim,ben zaten normal günlük kullanım sosyal medya vs için alıcaktım,temiz kullanıyorum her telefonumu valla o açıdan sorun yok , oyunda belli başlı oyunlar sadece okey, pişti vs vs bu telefon her türlü yeter gibi bana saf Android olmasıda çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugurhasgul1903 -- 5 Mayıs 2017; 18:32:3 >
  • quote:

serrvise gönderin eğer bahsettiğiniz ekrancamı ile çerçeve arsındaki plastiklerse

Garanti dahilinde mi orası

• tüm diğer durumlarda oldugu gibi cihazda darbe ezik vuruk kırık yamulma sıvı teması yoksa evet dahili @Hermzeus
  • Arkadaşlar son zamanlarda ikide bir kamera hata verip girmiyor, restlemeden de duzelmiyor. Bu sorun sadece bende mi var, yada sebebi ne olabilur fikri olan var mı
  • Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    Teknoloji biraz şans işi. Ben iki tane aldım çevrem de 3 kişi daha aldı. Sorunsuz ve çok memnunlar.

Uygun ikinci el bulursam tekrar almayı düşünüyorum.

Asıl 6+ bekliyorum.

• kamera verilerini ve kamera önbelleğini temizle.
  • Kesinlikle
  • 23 mb güncelleme gelmiş ne iş ne geldi düzeldi?

• 8 ay oldu alalı ilk alırken gönülsüzce aldım hatta forumdan yazdım alıyım mı almayım mi vs diye şuana kadar sıkıntı yaşamadım ili başta uyku sorunu vardı kapatıp açmam gerekiyordu düzeldi kulaklığım bozulmuştu gönderdim değiştirdiler şuan menmum hani benim telefonum aynısı gelecekse tavsiye ederim ama millet dolu sorun yazmış bazılarıni yaşadım bazılarıni yaşamadım. Tek sıkıntı telefonun gece çekimleri ve flash çekimi berbat ama gündüz on numara çekiyor.
  • Root yok ve guncellemede no command hatası veriyor bir kac kez denedim olmadı

• 
Sayfa: önceki 18551856185718581859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.