Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23142315231623172318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonum durup dururken tiz bir sesle birlikte kilitleniyor bazen de mavi ekran verip kilitleniyor. Bazen haber vermeksizin kapanıp yeniden açmaya çalışıyor. Sürekli aynı şekilde açılıp kapanıyor. Tesadüfen açılırsa çalışıyor ama gün içinde kesin kilitlenip tekrar başlatıyor kendini.

Bununla karşılaşan var mı?

Bataryam çok sağlıklı değil. Bu durumu etkiler mi?

Telefon 4. Yılını yaşıyor. İmkanım olsa hemen başka markaya geçerim ama şimdilik bununla idare etmek zorundayım.

Telefonun durmadan açıldığında veya açılmaya çalıştığında tekrar tekrar başlamaya çalışması sorununun çözümünü bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balamirkan B kullanıcısına yanıt
    Başka arızası var mı bilmem ama ben pilini değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben garantinin son günü, yani ikinci yıl sonunda servise verip garanti dahilinde pilini değiştirttim servise. İkinci pil olmasına rağmen o pil de çok çabuk bitmeye başladı, gözle görülür biçimde azalıyor.

Sizin aynı süre içinde hiç değişmedi ise muhtemelen pildendir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aktepe

Başka arızası var mı bilmem ama ben pilini değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben garantinin son günü, yani ikinci yıl sonunda servise verip garanti dahilinde pilini değiştirttim servise. İkinci pil olmasına rağmen o pil de çok çabuk bitmeye başladı, gözle görülür biçimde azalıyor.

Sizin aynı süre içinde hiç değişmedi ise muhtemelen pildendir diye düşünüyorum.
    Sizde de aynı sorun oluştu mu? Birden kapanma, açmaya çalışma, tam açıldı derken tekrar yeniden başlama gibi bir sorun oluştu mu?

İlk pilde aniden kapanıyordu sık sık açılırken de pil yüzdesi büyük miktarda düşmüş oluyordu.

Şu anda ikinci pil de hızlı tükenmeye başladı ama aniden kapanmıyor. Ama bu pilde de %100 dolu iken telefonu yeniden başlatsam %20-25 hemen kayboluyor.
    Bende de oluyordu geceden sabaha kadar telefon res atıyordu, yanıyordu adeta. Gönderdim, batarya değişti. Ancak 8.0 dan 7.1 sürümüne de düşürmüşlerdi. Bide bende şöyle bişey vardı böyle açma kapama tuşu o kadar hassas olmuştu ki bildiğin dokunmatik gibiydi. Dokununca kameraya falan atıyordu. Android 8.0'a güncellemeden ekranı kırdım. Şimdi yine garantide kargo ile yolladım ikisinde de. Batarya için ücret çıkarmadılar. Bedava gitti Bedava geldi. Son günleri garantideki. Sabah kontrol ettiğimde "cihaz teslim alındı" durumundan, "İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR" durumuna gelmişti. şimdi tekrar "cihaz teslim alındı" durumuna gelmiş. Umarım garantinin bitip ücret almak için yapmıyorlardır.
  • Merhaba arkadaşlar GM 5 PLUS telefon var görüşme yaptığım sırada bazı kişilere sesim gitmiyor fakat karşıdakinin sesi bana geliyor ne yapmam lazım ? bazı kişilerde oluyor bu sorun.
    Merhabalar; durumun pille hiç bir alakası yok arkadaşlar ve sorunun çözümü oldukça basit. "On off power yan ses açma kapama tuş filmi" değişecek. İnternette çok rahatlıkla bulup araştırabilirsiniz, fiyatı yaklaşık 20-25 tl.
    Aynı sorun mevcuttu ve giderildi. Tecrübeyle sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinzf

Merhabalar; durumun pille hiç bir alakası yok arkadaşlar ve sorunun çözümü oldukça basit. "On off power yan ses açma kapama tuş filmi" değişecek. İnternette çok rahatlıkla bulup araştırabilirsiniz, fiyatı yaklaşık 20-25 tl.
    Aynı sorun mevcuttu ve giderildi. Tecrübeyle sabittir.
    Cevabınız için teşekkürler. Telefonun açma kapatma düğmelerini oynadığında olmuyor. Bir anda kilitleniyor ekran tuşlar tepki vermiyor ardından kapanıp kendi kendine açmaya çalışıyor. Bazen bir iki aç kapa yapıp açılıyor bazen de sürekli açılıp kapanınca zorla üç tuşa aynı anda basıp kapatıyorum. Bunun çözümü tuş filmini değiştirmek midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar gm5 plus için FM RADİO apk var mı düzgün çalışan
  • Arkadaşlar merhaba.

Ben ikinci el garantisi devam eden, turkcell den alınma gm5 plus aldım.

Telefon bazen kendi kendine hoparlörden ses çıkarıyor. Ayrıca arka kamerası bulanık çekiyor, uzağı odaklama yapmıyor.

Bu şikayetlerden dolayı garantiye gönderdik, telefonda kasa yamukluğu var, ana kart çatlak diyerek telefon garanti dışı dediler ve 280 tl para istediler.

Şimdi ben bunları THH ye vermek istiyorum ama fatura benim adıma değil.

Bunun gibi sorun yaşayıp THH ye veren oldu mu?

Teşekkürler.

• Fatura adına ait olmadığı için bir şey yapamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

İnşallah oralara girip UNİTED STATES gibi bir yere basmamissindir.
    Merhabalar, O dediğiniz yere bastım ve suan hat yok. :( Çözümünüz varmı aacaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Merhabalar, O dediğiniz yere bastım ve suan hat yok. :( Çözümünüz varmı aacaba?

Alıntıları Göster
    Ben çözememiştim, garanti kapsamındaydı 2 haftalık cihazdı, teknik servise verdim, İstanbula gitti geldi.

Ama forumlarda bu olayın çözümü olduğunu görmüştüm, türkdevs mi neydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Ben çözememiştim, garanti kapsamındaydı 2 haftalık cihazdı, teknik servise verdim, İstanbula gitti geldi.

Ama forumlarda bu olayın çözümü olduğunu görmüştüm, türkdevs mi neydi.

Alıntıları Göster
    Evet dediğiniz sitede çözüm diye belirtmişler fakat şirket pc lerinden giriş yasak oldugundan bilgileri göremedim. Akşam evdeki pc den bakarım artık. Bu sitede çözümün olmaması beni şaşırtmadı değil hani. Yinede bilgilendirme için teşekkür ederim.

• En memnun kaldığınız performans ve pil bakımından en iyi rom hangisi ? (Custom stock fark etmez)

• Beyler benim arka kapak sarardı. Şimdi yeni kapak taktırsam yine sararacak 2-3 ay sonra, şu linktekinden almak istiyorum sadece arka kapağı kaplamak için fakat bizim arka kapak tırtıklı. Tutar mı sizce deneyen oldu muhttps://www.papscover.com/gm-5-plus-regi-general-mobile-360-telefon-kaplama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazywinner3 -- 1 Mart 2020; 23:7:16 >
  • eski yedek telefonum GM5 PLUS servise gitti mikrofon değişti geldi önceden 8.0 oreo vardı telefon bana 7.1.1 ile teslim edildi,8.0'a güncelleme almıyor bir hafta oldu,kendi içinden güncelle deyince de telefon güncel diyor herhangi bir hata vermiyor.

bu konuda ne yapılabilir fikri olan varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGP970OB

eski yedek telefonum GM5 PLUS servise gitti mikrofon değişti geldi önceden 8.0 oreo vardı telefon bana 7.1.1 ile teslim edildi,8.0'a güncelleme almıyor bir hafta oldu,kendi içinden güncelle deyince de telefon güncel diyor herhangi bir hata vermiyor.

bu konuda ne yapılabilir fikri olan varmıdır ?
    7.1.1 daha iyi. millet 8.0 güncelledi ben güncellemedim. hepsi pişman olup geri 7.1.1 e döndüler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

7.1.1 daha iyi. millet 8.0 güncelledi ben güncellemedim. hepsi pişman olup geri 7.1.1 e döndüler.

Alıntıları Göster
    teşekkürler dostum,sağol.

servisle görüştüm adamlar itiraf etti,o yüzden güncel bilgidir bu telefonu kullananlar 7.1.1 ile devam etsinler.

oreo 8.0 bu telefon ile sorunlu,çok isteyen custom rom yani dışarıdan yazılım bilenler tarafından editlenmiş android işletim sistemlerinden 8.0 ya da 9.0 deneyebilirler,videolar bolca youtube da mevcut ancak bazı telefon fonksiyonları custom rom larda çalışmayabiliyor.

Sorunun çözülecektir.

• 
Sayfa: önceki 23142315231623172318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.