Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2085. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20832084208520862087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında pillik bir durum değil.
    Telefon genellikle hatta çoğu zaman uyku moduna geçmiyor.
    Bu yüzden pili içiyor.

Neresinden bakarsanız bakın, çöp...
    Ve biz bu çöpleri kullanıyoruz nalet olsun ki.
    Bir daha GM gibi bir firmaya ne bulaşırım, ne de bulaştırırım. Çevreme aldırmamak için elimden geleni yapacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Aslında pillik bir durum değil.
    Telefon genellikle hatta çoğu zaman uyku moduna geçmiyor.
    Bu yüzden pili içiyor.

Neresinden bakarsanız bakın, çöp...
    Ve biz bu çöpleri kullanıyoruz nalet olsun ki.
    Bir daha GM gibi bir firmaya ne bulaşırım, ne de bulaştırırım. Çevreme aldırmamak için elimden geleni yapacağım.

pil-anakart-yazılım üçlüsünün tamamı kötü.
    uyku modunu force doze mode ile çözdüğüm halde ekranı açınca çatır çatır iniyor

• ahmetay74 A kullanıcısına yanıt
    Hocam o modu nasıl yaptınız biraz anlatabilirmisiniz

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Pİl bariz şekilde kalitesiz malesef... Uyku sorunu olmadan da bu telefon fazla güççektiğinde batarya sapıtıyor örnek full parlaklık foto cekiyorsunuz 10 dakkada %50 bataryayı yiyor %60 dan %10 a düştü diyelim kamerayı kapadınız akşama kadar %10 dan düşmüyor ... Gibi örnekler Amper değerinin telefona yetmediği gösteriyor. E yazılımla da buna engel veya çözüm bulanamıyor telefon ısınmasın batarya bitmesin diye 40dereceden sonra 8 çekirdek ten 4 ü kapanıyor yani tek işlemciye düşüyor telefon. Buldukları çözüm yolu bu

Böyle saçma sapan durumlar...

• Bende şebeke sıkıntısı oldu durup dururken, servis de 610 TL istedi. Yapmayın gönderin dedim, GPS de çalışmıyor. Bu cihazın antenleri nerede acaba bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: celotpl

Hocam o modu nasıl yaptınız biraz anlatabilirmisiniz

Greenify premium, ADB üzerinden izinleri de vermek lazım.

• selam arkadaşlar kulaklığın bir tanesinden ses az gelmeye başladı garantisi devam ediyor ücretsiz değişim olur mu....
  • celotpl kullanıcısına yanıt
    Android camiasında Huawei tercih edilirse uzun yillar dayanir, eger adam akıllı bir şey alayim derseniz de note serisi alin gecin.

Eger benim icin alo yeterli diyorsaniz iphone vazgecilmezdir

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    Cihaza başka batarya üretmeleri için talepte bulunsak yaparlar mı acaba? Serviste değişim için ekstra para alır kendileri de kazanır. 50 TL üzerinden işlem görülebilir. Gm8 goya yapmışlar mesela ayrı batarya ama kasayı büyütmüş. Bilmiyorum ilgilenirler mi bununla. Ya da cihaza uyan başka bataryalar bulunabilir mi bilmiyorum. Bilgisi olan varsa yazsın.

• Android 8.0 eskimistir son stabil kararli surum Android 8.1 dir...

Aslinda Android 8.1 de eskidi malium Android 9.0 ilk betasu yayinlandi...

Android 8.1 e gecen bircok firma vardir hatta bazi ucuz veya fiyat/performans cihazlarinda Android 8.1 betasi olarak yayinlanmistir ustelik kendi arayuzlerine ragmen.

General Mobile duvsr kagidi zil sesi ve birkac apk uygulamasi ile niye bu kadar zorlaniyor anlamis degilim.

Bence bilerek gec vermek istiyorlar ...

Her yil yeni model Android One cikmasi gerekirken General Mobile 5 Plus icin 2 yil olacak yeni urunu bile yok!
  • ahmetay74 A kullanıcısına yanıt
    Premium u var hocam bende ama abd ixinlerini nasıl vericem

• Huawei pek fena durmuyorda iPhone la sadece alo mu deniyor ?

• Arkadaşlar cihaz kendi kendine kapanıyor günde 1 veya 2 defa. Garantiye bir kez gittim formatladi gönderdi. Çok uygulama yüklemişim lafa bak şaka gibi 😂 yaşayan çözen varmı arıza ne olabilir?

• Biraz General Mobile ekibine güncelleme için yardım edeyim istedim.

General Mobile ekibine sesleniyorum, bu iş için ilk olarak Linux yüklü bir bilgisayara ihtiyacınız var. Ubuntu kullanılmış Google'ın rehberinde, o yüzden Ubuntu kurun siz de.
    https://source.android.com/setup/initializing

Önce şu linkte yazanları okuyup gerekli programları yükleyin.
    https://source.android.com/setup/downloading

Repo paketlerini yükleyin ve şu komutla en son Android 8.1.0 kodlarını indirin.

repo init -uhttps://android.googlesource.com/platform/manifest -b android-8.1.0_r18
    repo sync

Sonra Qualcomm ile konuşun ve board support package'ı temin edin, ne de olsa siz koskoca General Mobile'sınız, Qualcomm'un partnerisiniz, isteyin verirler. Custom ROM yapan bir ekip değilsiniz işiniz daha kolay. Device tree'leri, kernel source'ları gereken klasörlere kopyalayın.

Şu komut ile gereken komutlara erişim sağlayın

. build/envsetup.sh

Ve sonra da lunch ile cihazı belirleyin. Hadi size kıyak yapıyorum, GM 5 Plus'ın kodu shamrock, hiç internetten araştırmak zorunda kalmıyorsunzu bakın

lunch shamrock-user

Ve AOSP kodunu derleyin.

make -j4

Ondan sonra General Mobile uygulamalarını filan sisteme dahil edersiniz. Gerçi onlar da /oem partition'ında oluyor doğru ya, Gapps yükleseniz yetiyor sizin için.

Evet yapmanız gereken bu. Stock Android AOSP + Google uygulamalarından ibaret zaten. 8 ayda sıfırdan işletim sistemi yapılırdı.

Edit: Bir de hata alırsanız Stack Overflow diye bir site var yazılımla ilgili her türlü sorunun sorulabildiği, oradan yardım alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 12 Mart 2018; 22:47:19 >

• quote:

Servisi de boşverin iade edin.Cihazın telefon hakkında kısmındaki derleme detaylarını atabilir misiniz?

quote:

Bu direkt CAF kaynaklarından derlenmiş ve Google uygulamaları yüklenmemiş saf Android. Muhtemelen test amaçlı derlenmiş ve yanlışlıkla stock ROM diye bu yüklenmiş.

quote:

Dostum bence servise götürme. Rom yükledigini dusunup garanti dışı bırakırlar bence cihazı. Direkt aldigin yere gotur, anlat durumu. Cihazda anormallik olduguna dair kanit olarak da bu forumdaki tepkileri gostebilirsin. Ben galaxy aceden beri android cihaz kulanirim, ilk kez seninki gibi ilginc bir durumla karsilastim. O resmini attigin ekran taa android 3.0 dan kalma launcher. Cok ilginc bir durum.

İlginiz için sağolun...Ben sabah ilk iş servise götürme yolunu seçtim ve 1 saat içerisinde olması gereken gibi geri aldım.

• sellim76 kullanıcısına yanıt
    oh iyi bari mutlu oldum. iyi günlerde kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sellim76 kullanıcısına yanıt
    Keşke derleme kısmının ekran görüntüsnü alıp atabilseydiniz, Merak ettim ne olduğnu bunun çünkü cidden ilginçti
  • GM kesinlikle SAMSUNG'u örnek alıyor bakın ondada gecikme var aylarca geciktirdi...
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    İnşallah hep Samsung'u örnek alır

Samsung sektöründe ilk 2de olan bir dünya firması. Hatalarından sürekli ders alan bir firma. Biraz geç verdiği Oreo güncellemesi gelmiş geçmiş en iyi romlardan birisi stabilite ve akıcılık olarak çoğu kişiye göre.

Espri yapacağım derken kendinizi komik duruma düşürmüşsünüz.

• 
Sayfa: önceki 20832084208520862087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.