Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mysterio7 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
45.688
Cevap
356
Favori
1.411.174
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> General Mobile >> ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★
Giriş
      681 Mesaj
      13 Ocak 2018 14:18:30
      Zaten en son kasım da kaldı Aralık güncellemesi gelmedi, Ocak güncellemesi ise kademeli olarak dağıtılıyor daha bana da gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem_Cipa -- 13 Ocak 2018; 14:19:24 >
      |
      |

• Çavuş
      51 Mesaj
      13 Ocak 2018 14:43:54
      Aralık güncellemesini dağıtmadılar. Onu bu ocak güncellemesinin içine dahil ettiler mi bilmem.

Güncellemeyi almak için:

Google Play Hizmetleri'ni değil, "Google Hizmetleri Çerçevesi"nin verilerini temizleyin. Ardından telefon uygulamasına girip *#*#2432546#*#* tuşlayın. 3-5 saniye sonra "Checkin success" diye bildirim gelecek. Bildirim geldiğinde cihazı yeniden başlatın, güncellemeyi alırsınız. Tuşladığınız kod Play hizmetlerini senkronizasyona zorluyor.

Bu işlemleri tekrarlamanız gerekebilir. Tekrarladığınız halde gelmiyorsa bu sefer Google Play Hizmetleri'nin verilerini komple sıfırlayın. Cihazı yeniden başlatın, gelir. Tabi bunu sıfırlarsanız konum hizmetleri vs. sapıtabilir. SmartLock ayarları, 2 adımlı doğrulama için evet/hayır onay ayarları vs. sıfırlanır. Bunları tekrar ayarlamak için yine uğraş sarfedeceksiniz, canınız sıkılabilir. Eğer güncellemeyi bu yolla yüklemek zorunda kalırsanız cihaza direk temiz bir format atın derim.

Güncellemeyi kurarken de bir hata ile karşılaşırsanız bootloader menüsünden wipe cache yapın, tekrar kurmayı deneyin, sorunsuz yüklenir.

OTA linklerinden indirip manuel olarak da kurabilirsiniz:

quote:

Orijinalden alıntı: BellatRixess

Ocak yamasını tek sim cihazlarına yüklemek isteyen arkadaşlar için zip linki veriyorum: Tek Sim Ocak Yaması

+ Güncelleme dosyasını hafıza kartınıza kopyalayın.
      + Telefonu tamamen kapatın.
      + Ses açma ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun.
      + No command yazısı geldikten sonra tuşları bırakın ve bir kez daha ses açma ve güç düğmesine aynı anda basın.
      + "Apply update from SD Card" satırına ses tuşları ile inin, güç tuşuna bir kere basın ve hafıza kartınıza attığınız zip dosyasını seçerek yükleyin.

Ya da bekleyin, 1 hafta içinde gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi At Avrat iOS -- 13 Ocak 2018; 15:11:45 >

• Yarbay
      8495 Mesaj
      13 Ocak 2018 15:33:35 Konu Sahibi
      TAbiki hayır :)
      |
      |

• Teğmen
      145 Mesaj
      13 Ocak 2018 17:23:10
      Güncelleme geldi indirdim.Kur dedim yeniden başladı.No command ekranında kalıyor.Kac defa denedim.Ayni şey oldu.Çozum önerisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      51 Mesaj
      13 Ocak 2018 17:56:22
      • Telefonu kapatın

• Ses açma tuşu ile güç tuşuna "aynı anda" en az 2 saniye boyunca basılı tutun

• Karşınıza "No Command" yazılı bir ekran gelecek

• Burada da önce güç tuşuna basılı tutup ardından ses açma tuşuna basın; karşınıza bir menü gelecek

• Ses kısma tuşuyla "Wipe cache partition" ibaresine kadar inin ve güç tuşuyla enterlayın

• Tekrar ses kısma tuşuyla "Yes" ibaresine inin, yine güç tuşuyla enterlayın

• İşlem 3-4 saniye sürecek, tamamlandığında sizi ana menüye atacak. Yine o menüden tuşlarla "Reboot system now" ibaresini seçip cihazı yeniden başlatın

• İndirdiğiniz güncellemeyi tekrar kurmayı deneyin

|
      |

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      13 Ocak 2018 18:57:02
      GM'ye o kadar laf ettik xiaomi mi a1 için oreo güncellemesini geri çekmiş bir çok hatadan dolayı

• Çavuş
      51 Mesaj
      13 Ocak 2018 19:11:43
      One Plus 3 ve 5 için de geri çekilmişti. Tabi AO değil onlar.

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      13 Ocak 2018 19:31:48
      Stabil olsun ve uygulamalar adam akıllı güncellensin 8.0 ile başka birşey istemiyorum

|
      |

• Yarbay
      3538 Mesaj
      13 Ocak 2018 19:47:20
      Anne ve babama telefon bakıyorum, 2 tane alacağım nasipse ama bu özelliklerde 3 gb ram 32gb hafıza olan tüm telefonlar ya pahalı yada garantisi olmayanlar. Düşse müşse kırılsa üzülünmeyecek fiyatta bir tek General mobile kaldı yedek parçası ucuz en azından ve tamir edilebiliyor.
      Geçenlerde bahsetmiştim, iphone 6 sı olan arkadaş dokunmatik problemi yaşamıştı. Çevrede ki tamircilere sordu 250 350 falan fiyat aldı ama orijinal ekran değildi herhalde. Neyse bende kanına girdim olacaksa orijinal olsun direk Apple yolla dedim yolladı. 650 TL gibi bir fiyatı vardı orijinal Apple da, yolladık kargosu ile bi telefon neymiş telefon yamulmuş. Tamir edilemezmiş, e ne olacak 1610 mu 1630 TL mi ne değişim önerdiler. Genpa dan birde işin tuhaf tarafı verilecek telefon sadece servis garantili ve 6 ay sınırlı. Garibim göndermeden önce gitti 1200 TL mi ne General mobile 5 Plus aldı oda 300 TL düştü ertesi günü. Bahtsız bedevi yani durum bu. Şu anda beni cezbeddi bu fiyata almak hemde 6 taksit. Gerçi taksit olmayınca fiyatı ne oluyor yazmamışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var.
      Ama bir lafa bakarım laf mı diye ,
      bir de söyleyene bakarım Adam mı diye"

• Onbaşı
      23 Mesaj
      13 Ocak 2018 20:19:55
      quote:

Orijinalden alıntı: At Avrat iOS

Aralık güncellemesini dağıtmadılar. Onu bu ocak güncellemesinin içine dahil ettiler mi bilmem.

Güncellemeyi almak için:

Google Play Hizmetleri'ni değil, "Google Hizmetleri Çerçevesi"nin verilerini temizleyin. Ardından telefon uygulamasına girip *#*#2432546#*#* tuşlayın. 3-5 saniye sonra "Checkin success" diye bildirim gelecek. Bildirim geldiğinde cihazı yeniden başlatın, güncellemeyi alırsınız. Tuşladığınız kod Play hizmetlerini senkronizasyona zorluyor.

Bu işlemleri tekrarlamanız gerekebilir. Tekrarladığınız halde gelmiyorsa bu sefer Google Play Hizmetleri'nin verilerini komple sıfırlayın. Cihazı yeniden başlatın, gelir. Tabi bunu sıfırlarsanız konum hizmetleri vs. sapıtabilir. SmartLock ayarları, 2 adımlı doğrulama için evet/hayır onay ayarları vs. sıfırlanır. Bunları tekrar ayarlamak için yine uğraş sarfedeceksiniz, canınız sıkılabilir. Eğer güncellemeyi bu yolla yüklemek zorunda kalırsanız cihaza direk temiz bir format atın derim.

Güncellemeyi kurarken de bir hata ile karşılaşırsanız bootloader menüsünden wipe cache yapın, tekrar kurmayı deneyin, sorunsuz yüklenir.

OTA linklerinden indirip manuel olarak da kurabilirsiniz:

quote:

Orijinalden alıntı: BellatRixess

Ocak yamasını tek sim cihazlarına yüklemek isteyen arkadaşlar için zip linki veriyorum: Tek Sim Ocak Yaması

+ Güncelleme dosyasını hafıza kartınıza kopyalayın.
      + Telefonu tamamen kapatın.
      + Ses açma ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun.
      + No command yazısı geldikten sonra tuşları bırakın ve bir kez daha ses açma ve güç düğmesine aynı anda basın.
      + "Apply update from SD Card" satırına ses tuşları ile inin, güç tuşuna bir kere basın ve hafıza kartınıza attığınız zip dosyasını seçerek yükleyin.

Ya da bekleyin, 1 hafta içinde gelir.

Bende "Google Hizmetleri Çerçevesi" diye bir yer bulunmuyor

• Çavuş
      51 Mesaj
      13 Ocak 2018 20:53:40
      +Menü
      +Ayarlar
      +Uygulamalar
      +Sağ üst köşedeki üç noktaya basıp "Sistem uygulamalarını göster"
      +Google Hizmetleri Çerçevesi
      +Depolama
      +Tüm verileri temizle

yolunu izleyin.

• Onbaşı
      23 Mesaj
      13 Ocak 2018 21:18:00
      quote:

Orijinalden alıntı: At Avrat iOS

+Menü
      +Ayarlar
      +Uygulamalar
      +Sağ üst köşedeki üç noktaya basıp "Sistem uygulamalarını göster"
      +Google Hizmetleri Çerçevesi
      +Depolama
      +Tüm verileri temizle

yolunu izleyin.

Hala gelmedi güncelleme manuel yapsam bir sıkıntı çıkarmı

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      13 Ocak 2018 21:20:04
      Niye bu kadar acele ediyorsun ki 18 Ocak akşamına kadar tüm cihazlara gelecek

|
      |

• Yarbay
      3538 Mesaj
      13 Ocak 2018 21:48:11
      Telefonu 4G de kullanmak 3G de kullanmaktan daha iyi, batarya daha yavaş deşarj oluyor ama baktığımda 6 7 dakika kapsama alanı dışında zaman var.
      Bu arada Vodafone kullanıyorum, bunun yazısı hep mi küçüktü? Sanki eskiden VODAFONE TR yazıyordu şimdi vodafone TR yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 13 Ocak 2018; 21:48:45 >

"Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var.
      Ama bir lafa bakarım laf mı diye ,
      bir de söyleyene bakarım Adam mı diye"
    • Yüzbaşı
      400 Mesaj
      13 Ocak 2018 21:59:54
      Merhaba, bugün telefonu servise verdim Antalya'da. Pil, yan citalarin çıkması ve 4,5g de iken hattın gidip gelmesi nedeniyle. Servis bir saat içinde, ekran, yan çıtalar, arka kapak, şarj soketi parçalarını değiştirmiş. Telefon sıfır gibi oldu. Bakalım bu şekilde nasıl olacak. Test edip, elimden geldiğince yazarım.

• Çavuş
      82 Mesaj
      13 Ocak 2018 22:01:18
      Merhaba oskurr bey

2gun once cihazi servise verdim batarya sorunundan 1yil tam olmadi bile ama performans bitikdi

Sizin tavsiyeleri okurim ama yuzde 40 80 arasi tutmam zor pili sabah cekip aksam anca evde oluyorum. Size birkac sorum olacak

Bataryanin eski haline gelmemesi icin baska neye dikkat etmeliyiz?

Yuzde 70 55 falan gibi degerlerde takip pili fullemek sorun olur mu ?

Birde aksam takip sabaha kadar yaklasik 10saat kalmasi zarar verir mi

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Ocak 2018 22:46:51
      Ocak yaması geldiğine göre oreo şubata kaldı. Aralıkta güncelleme vermeyen gm ocakta hem güvenlik yaması hem de oreoyu ayrı ayrı vermez. Verecek olsa belki 5-10 gün sonra ocak yamalı oreo verirdi.

Gm6'ya oreo dağıtılırken "diğer cihazlar için de bir sürpriz yapabiliriz" demişlerdi. Sürpriz yumurtadan baş çıktı.

Bu arada temiz kurulum yapmak isteyenler tarafımca hazırlanmış olan yükleme aracını kullanabilirler. Ocak yaması eklenmiştir.

https://onelabs.net/konu/7-1-1-guncel-general-mobile-5-plus-fastboot-ocak-2018-7-1-1-stock-rom.11200/#post-114410

kendi isteğimle hesabımı kapatıyorum.

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      13 Ocak 2018 22:58:34
      Pili akşam takip sabaha kadar şarj etmeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      6315 Mesaj
      13 Ocak 2018 23:19:32
      https://mobile.donanimhaber.com/vodafone-yazisi-kuculdu--130834949

Vodafone degisdirmis

|
      |

• Er
      13 Mesaj
      14 Ocak 2018 00:50:33
      Selam, Antalya' da hangi servise verdin?

HızlıCevap

Reklamlar
türksohbet.net
SEO
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.