Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1832. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18301831183218331834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ne yapabilirim?

fabrika ayarlarına dönsem 7.1.1. de birşeyler düzelir mi?

batarya grafinin henüz düz bir çizgi şeklinde gittiğine şahit olmadım.bu gidişle cihazı elimden cıkarıcam.memnun değilim
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    asus zenfone 3 al . şarjı 24 saat gidiyor kamerası harika . 32 gb 3 gb ram 5,5 ekran daha ne olsun.
  • gobris G kullanıcısına yanıt
    lyldz kullanıcısına yanıt
    tekederelit T kullanıcısına yanıt
    bu durum tüm telefonlarda böyle darbe izi olan bir telefonu servise gönderdiğinizde aynı cevabı alırsınız. kimse bilemez bu sorun darbeden öncemi oluştu sonramı oluştu ... Ayrıca ekran sararması kronik bir sorun değil 1 yılı geçti bu forumda yazıyorum ekran sararması az görülen bir sorundur ve diğer tüm telefonlarda da görülebilen bir sorundur.

tavsiyem 320 tl ye yeni telefon alamazssınız yaptırın kullanın. Ekran değiştirğinde etrafındaki metal çerçeve dahil komple değişiyor. ve sonrasında cihaz yine garanti dahilinde işlem görür. @gobris

Türkcellde bu son güncellemeden sonra olmuyor deteklenen cihazlar arasından da cıkarılmıstı. 7.1.2 yi beklemek lazım @tekederelit

BAtarya sürem nasıl daha uzun olur

1- Telefonunuzda Batarya, Batarya iyileştirme, Arka plan uygulamaları kapatma, Antivirüs, Ram boşaltma vb. Uygulamlar varsa kaldırın.

2- Sık sık ram boşaltma işlemi yapıyorsanız yapmayın

3- Sürekli actığınız tüm uygulamları kapatıyorsanız kapatmayın

4- Kullanmadıgınız google senkronlarını kapatın...
    - (ayarlar -hesaplar -google)

5- Kullanıcı deneyimleri ilecihazın geliştirilmesine katkı sunmak için verleri gönder tarzında ki seçenekleri pasifduruma getirin..
    -google uygulamalarında var genellikle ( konum - klavye - charome vs gibi)

6- Kullanmadıgınız uygulamaları devredışı bırakın ( Hintçe - korece -japonca klavye , Steroid , keep , hangouts,haberler hava durumu ,colud print vs gibi )
    -Ayarlar -uygulamalar - uygulamayı seçip devredışı bırakın...

7- Ekrana gereksiz aktif widget ler yüklemeyin
    ( hava durumu - Saat vb.)

8- PArlaklıgı otomatik kullanmak yerine ortama göre kendiniz değiştirin gerekmedikçe parlaklıgı yüklsetmeyin

9- ok google sesli komut uygulamasını kullanmıyorsanız kapatın
    - Ayarlar/ google / Arama ve Now / Ses/ " Ok google" algılama

10- Konum ve konumgeçmişi - Gerekmiyorsa kapalı tutun...
    -

11- wifi kullanırken mobil veriyi mobil veri kullanırken wifi yi kapatın..

12- Ağ bildirimini kapatın gerektiğinde bunu kendiniz yaparsınız
    - ayarlar - kablosuzsağ -- sağ üst çark - Ağ bildirimi

13- Ototmatik Ekranı otomatik döndür seçeneğini Dikey konumuna getirin

14- Bulundugunuz bölgede 4,5 g çekiyorsa onu kullanın 3g den daha az şarj harcıyor.

15- telefonu şarj ettikten sonra şarjdan cıkartın kapatın açın ...
    @lyldz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 7 Nisan 2017; 15:8:7 >

• tekederelit T kullanıcısına yanıt
    http://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama#nedir Burayı oku.

Hem senin hemde karşı tarafın hattı hem Turkcell ve destekleyen telefon olması gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aldığım cihazda ekran sorunlu geldi. Yenisi ile değişti. GM Akıllı kontrol (https://drive.google.com/file/d/0B5ol8-KZrY63N3ZRSmQ2LUJCU0U/view) bu harika bir program. Telefon alınca mutlka ilk iş bunun yükleyin.

Bu telefona tam ekran cam yada body koruma var mı?

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    Bu yöntemler çok faydalı oluyor denenmiştir en azından ben bu şekilde kullanıyorum..

Bu şekilde kullanım farkları olmasına rağmen 4 gün bekleme süresi 7.5 saat ekran süresi almışlığım var ..GM 5 te..
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    son güncellemeden sonra destekleyen cihazlar arasından cıkartıldı

HD Ses (VoLTE&VoWifi) teknolojisini destekleyen cihazlar:
    - iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, SE
    - Samsung S6, S6 Edge, S7, S7 Edge
    - LG K10 (2017 model), G4, G5, V20

akıllı kontrol de sadece test işlemine yarıyor başka bir fonksiyonu yok@muhalif13
    Evet bir tek vodafone de mevcut. Bende Türk telekom kullanıyorum o da desteklemiyor.

Programı da zaten ilk alımda test için tavsiye ettim.

Geliştirici seçenekleri açık, ama pil yüzdesini açmak için sistem arayüzünü açmıyor,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PiSYaKiSiKLi34 kullanıcısına yanıt
    Animasyonlar kapalı ise geliştirici seçeneklerinde açmaz ona bir bakın
  • Ekranı sarardı servisten değiştirdim 5 ay sonra yine sarardı ömrümüz serviste geçecek herhal ☺️☺️😊

• Bu telefonun en büyük sorunu isinmadir ekranda bu yüzden sarariyor pil de bu yüzden çabuk bitiyor

• cevap için teşekkürler
  • atiser69 A kullanıcısına yanıt
    Hava isisina bagli olarak isiniyor kisin hic isinmadi cihaz mersinde yaz geldi 2gundur cok sicak cihazda isinmaya basladi...

• atiser69 A kullanıcısına yanıt
    Tüketicinin korunması hakkında kanun 56/3'ü deneyin bence benim de bir kez sarardı değişim oldu yine olursa ben bu hakkımı kullanmayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar telefona gelen son 7.1.1 güncellemesinden sonra google play harici apk yükleyemez oldum. Bilyoner'in apk'sını telefona indiriyorum, yükleme ekranı açılıyor fakat 'Yükle' butonuna basamıyorum izin vermiyor. Başka benzer apk'lar indirip denedim hepsi aynı şekilde.

Güvenlik ayarlarından bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi de aktif etmeme rağmen ve dosya yöneticisinde dosyayı bulup yükle dememe rağmen izin vermiyor uygulamaların yüklenmesine. Sırf bu yüzden telefonu değiştirmeyi düşünüyorum, o kadar sinir oldum akşamdan beri. Lütfen bilen birileri yardım etsin, teşekkürler.

Sorun çözüldü; Gece modunu aktif eden bir uygulama yüzünden izin vermiyormuş yüklememize, onu kapatınca yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTürk -- 8 Nisan 2017; 12:7:13 >
  • Arkadaşlar bu bildirimleri toplu bir halde almanin yolu yokmu acaba, YouTube da birden fazla kanala aboneyim ve bildirimler sürekli teker teker geliyor bunları toplu bir şekilde nasıl alırız bir uygulama varmı.

• Arkadaslar merhaba

Nişanlimda bende gm 5 plus ve turktelekom kullanicisiyiz telefon gorusmeleri cok sikintili ses gitmiyor karsinin sesi kesiliyor devamli turkcell veya vodafone kullanip ayni sorunu yasayan var mi? Bluetooth kulaklik kullaniyoruz durumu biraz daha toparliyor ama iskence karsiyi anlamak veya konusmak

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Arkadaslar merhaba

Nişanlimda bende gm 5 plus ve turktelekom kullanicisiyiz telefon gorusmeleri cok sikintili ses gitmiyor karsinin sesi kesiliyor devamli turkcell veya vodafone kullanip ayni sorunu yasayan var mi? Bluetooth kulaklik kullaniyoruz durumu biraz daha toparliyor ama iskence karsiyi anlamak veya konusmak

Bende Türk Telekomum aynı dert bende de var. Özellikle dışarıdayken duymakta baya güçlük çekiyorum bende. Ama sanırım telefondan bu ve birde Türk Telekomumun kalitesizliği birleşince..
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    Evet disardayken tam bir iskence telefonun mikrofonu algilamiyor agzinin icine sokmak gerekiyor bluetooth kulaklik biraz cozsede disardeyken oda iş yapmiyor... Turkcell falan kullanan varsa durumu belirtsin lutfen duruma gore hat degistirelim bari

• 
Sayfa: önceki 18301831183218331834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.