Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
46.411
Cevap
280
Favori
1.612.019
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> General Mobile >> ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★
Giriş
    699 Mesaj
    arkadaşlar bu bir uyarı mesajıdır.

forumda bazı kişiler gm şirketi çalışanları. onun için burada şu hasardan gönderiyorum şunuda yazayım değiştirsinler dur şunu da yazayım gitmişken yapsınlar gibi mesajlar atmayın bilgileri şirkete gönderiyorlar muhtemelen. ondan sonra da hasar yoktur başarılıdır yazıp gönderiyorlar... benden uyarması uygulaması sizden.
    |
    |

Orijinalden alıntı: eyzır02561

iyi günler arkadaşlar herkese. bu telefon hakkıında birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim:

1- xiaomi mi5 prime(64gb) ile bu telefon arasında kalmıştım ancak xiaomi nin imei kayıt sıkıntısı falan varmış. forumdaki konusunda öyle yazıyordu. hangisni tavsiye edersiniz kullanan arkadaşlar gm5 plustan memnun mu?

2- internetten alamıyorum limit yüzünden. bende telefonculara güvenemediğimden mecburen büyük mağazadan alıcam. vatanbilgisayar, teknosa ve turkcell inkileri inceledim. teknosa 1099 tl diğerleri 1199 tl. ben de teknosadan almaya karar verdim. garanti,bozulma durumu vs bir sorun çıkarsa teknosa güvenilir midir? teknosadan alan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirirm?

3- bir de lenovo k5 note ile bu telefonu kıyaslarsak son olark. sizce hangisi. xiaomiden büyük ihtimal vazgeçicem internet harici satılmadığı için ama lenovo ve gm5 plus arasında kalırsam sizce hangisini seçmeliyim?

4- incelediğim kadarıyla bulamadım ama cihazın kronik bir sorunu var mı şimdiye dek genel kulanıcıda görülen?

5- bir de çift hat ve tek hat arasındaki fark ne?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. hayırlı forumlar.

yok mu bilen biri

• Onbaşı
    24 Mesaj

Merhabalar dostum yazdığın cihazlar arasında bana göre en mantıklısı gm 5 Plus daha öncede yazdığım gibi kronik sorunları genelde 1. Seri de idi neydi bunlar dokunmatik hassasiyeti, bildirim ışığı sızması, ekran ile kasa arasındaki çıtanın atması.

Cihazı tekno sa dan alman farketmez direk GM servisi ile muhattap olursun bu sana daha hızlı hizmet verir en basiti cihaz da sıkıntı oldu Teknosa ya ver onlar telpaya göndersin yelpazesi oraya göndersin uzun iş yani servis konusunda sıkıntı cekmezsin pek adil olmamakla birlikte servis 60 dakikada arızasını giderip teslim ediyor Profilo AVM mecidiyekoydeki yeri en azından son olarak çift hat ile tek hat arasındaki tek fark birinin çift birinin tek hat olması 😂 donanımsal olarak hiç bir farkı yok yani xaomi hakkında bir bilgim olmadığı için o konuda yardımcı olamayacagim şimdilik diyeceklerim bunlar merak ettiğin başka soru varsa sorabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eyzır02561 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gkhnsrc

Merhabalar dostum yazdığın cihazlar arasında bana göre en mantıklısı gm 5 Plus daha öncede yazdığım gibi kronik sorunları genelde 1. Seri de idi neydi bunlar dokunmatik hassasiyeti, bildirim ışığı sızması, ekran ile kasa arasındaki çıtanın atması.

Cihazı tekno sa dan alman farketmez direk GM servisi ile muhattap olursun bu sana daha hızlı hizmet verir en basiti cihaz da sıkıntı oldu Teknosa ya ver onlar telpaya göndersin yelpazesi oraya göndersin uzun iş yani servis konusunda sıkıntı cekmezsin pek adil olmamakla birlikte servis 60 dakikada arızasını giderip teslim ediyor Profilo AVM mecidiyekoydeki yeri en azından son olarak çift hat ile tek hat arasındaki tek fark birinin çift birinin tek hat olması 😂 donanımsal olarak hiç bir farkı yok yani xaomi hakkında bir bilgim olmadığı için o konuda yardımcı olamayacagim şimdilik diyeceklerim bunlar merak ettiğin başka soru varsa sorabilirsin.

hocam öncelikle teşekkürler cevap yazdığınız için.
    sizce http://www.binbircesit.com/genmobile-gm5-plus-gry-gm5-plus-gry

bu siteden almalı mıyım bu telefonu? yukarda da yazdığım gibi 1000 tl üstü fiyatları internetten alamıyorum o yüzden teknosaya yönelmiştim zaten. ancak bir arkadaş bu linki atınca işkillendim açıkçası. fiyat harika. diğer sitelerden 150-200 tl daha ucuz bu beni işkillendirdi biraz. sizce bu site ve satıcıya güvenmeli miyim? bir sorun olduğunda bu siteden alırsam yine teknosadaki gibi gm servisi mi ilgilenicek yoksa başak bir durum mu var? yani açıkçası neden bu kadar ucuz olduğunu anlamadım.

bir de yine aynı linkte ürün detay kısmında ''Desteklediği Bellek Kartı : YOK'' diye bir ibare var. bildiğim kadarıyla bu cihaz 128 gb kadar artırılabiliyor hafızası. bu durum nedir?
    teşekkürler tekrardan

• Çavuş
    87 Mesaj
    Telefonun hareket sensöründe veya kalibrasyonunda problem var oyunlarda falan da sola daha fazla belli oluyor. Bu problemi nasıl aşarım acaba?

|
    |
    |

Dostum hiç o toplara girme az para değil bir kerede vereceksin o parayı sonra geldi mı gelecek mı çekeceğim streese değmez git 100 TL fazla ver sağlam yerden al bak site ilgili şikayet ler bir göz at

http://www.akakce.com/forum/Binbircesit.com,916.html

Sana verdiğim bilgiler benim kendimce yorumum yani kesin bir dille böyledir diyemem en sağlamı ararsın GM i sorarsın garanti ve servis şartlarını.

SD kart konusunda aynen bildiğim kadarıyla 128 GB a kadar destekleniyor ancak çift hatlı modelde 1 sim card 1 SD kart olarak kullanabilirsin yada 2 sinide sim card dediğim gibi dostum bana kalırsa sağlam bir yerden alırım genede sen bilirsin para senin 😂

|
    |
    eyzır02561 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    41 Mesaj

Nasil basarabiliyorlar bunu hayret ya. 1 senedir kullaniyorum telefonu 7.1.1 e gecince uyanik kalma mevzusu basladi. Resetle, sarjdan sonra ac kapa hikaye. Aynen devam. 6 saat dokunmadıgim telefon %8 sarj yemis.

Bu kadar beceriksiz olabilir bir firmanin argesi.

Sensoru kimse konusmuyor ama hepimiz yasiyorus ara sira. Sensorun yeri zaten komedi. Utanmasalar arka tarafa koyacaklarmis. Guncelleme diye 2-3 degisiklik yapmislar alin size 7.1.1

Biz enayi miyiz. GM markasini etrafimdaki kimselere onermiyorum. Diyeceksiniz ki degistir o zaman kardeşim git baska marka kullan. Onlara Hemen cevap vereyim, BURADA BU TELEFONUN 2. ELİNİ BİLE ALMİYORLAR.....

• Yarbay
    2418 Mesaj
    bu sabah daha önce hiç yaşamadığım bir sorun ile karşılaştım.
    işe giderken servise bindim ve spotify ile müzik dinlemeye başladım ki buraya kadar hiç sorun yoktu. işe varıp spotify ı kapatmak istediğimde ekranın dokunmaya tepki vermediğini fark ettim. yan tuşlar çalışıyor, ekranı aç/kapa, ses aç/kapa, ekran görüntüsü al, kameraya gir gibi işlemleri yapabiliyorum. ama ekran hiç bir şekilde dokunmayı algılamıyor. bu yüzden telefonu yeniden de başlatamıyorum.
    bir fikriniz var mı ya da daha önce benzeri bir durumu yaşayan?

Açma kapama tuşuna en az 30 saniye basılı tutu titreşim gelene kadar
    |
    |
    senefro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    191 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: senefro

işe giderken servise bindim ve spotify ile müzik dinlemeye başladım ki buraya kadar hiç sorun yoktu. işe varıp spotify ı kapatmak istediğimde ekranın dokunmaya tepki vermediğini fark ettim. yan tuşlar çalışıyor, ekranı aç/kapa, ses aç/kapa, ekran görüntüsü al, kameraya gir gibi işlemleri yapabiliyorum. ama ekran hiç bir şekilde dokunmayı algılamıyor. bu yüzden telefonu yeniden de başlatamıyorum.

merhaba bundan yaklaşık 15-20 gün kadar önce bende aynısı oldu telefonu az kalsın
    fırlatacaktım duvara fakat 30 dakika kadar sonra kendiliğinden düzelmişti.
    |
    |

eyvallah hocam böyle yapınca çözüldü. baya uzun basmıştım daha önce ama yeterince uzun olmamış demek ki
    |
    |
    x-calibur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar kulaklıktan çok az ses geliyordu bunun için kargo ile servise yolladım 25 TL masraf çıkarmışlar Ben de ödemedim iadesini istedim sizce nasıl bir yöntem izlemeliyim altı üstü kulaklık bunun nesi kullanıcı hatası da 25 TL para istiyorlar. yada ne yapacaklar da düzelecek

|
    |

Orijinalden alıntı: senefro

Arkadaşım maalesef daha önce yaşamadığımız bir sürü sorun ile zaman içerisinde karşı karşıya kalacaksın Çünkü ben de aynı şekilde 4- 5 ay hiçbir şey yaşamadım daha sonra tek tek böyle başladı sonunda servise gittim 280 TL masraf çıkardılar kullanıcı hatası deyip Hiçbir şey yapmadılar.en kolay yolu bu telefonların kurtulmak

|
    |

• Teğmen
    102 Mesaj

En kısa sürede servise götür, başka hatalar da çıkacak. sonra çok hatta olunca 1 tanesine kullanıcı hatasi deyip masraf çıkartıyorlar ödemezsen diğer hatalarda yapmıyor lar

|
    |
    senefro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gkhnsrc

Dostum hiç o toplara girme az para değil bir kerede vereceksin o parayı sonra geldi mı gelecek mı çekeceğim streese değmez git 100 TL fazla ver sağlam yerden al bak site ilgili şikayet ler bir göz at

http://www.akakce.com/forum/Binbircesit.com,916.html

Sana verdiğim bilgiler benim kendimce yorumum yani kesin bir dille böyledir diyemem en sağlamı ararsın GM i sorarsın garanti ve servis şartlarını.

SD kart konusunda aynen bildiğim kadarıyla 128 GB a kadar destekleniyor ancak çift hatlı modelde 1 sim card 1 SD kart olarak kullanabilirsin yada 2 sinide sim card dediğim gibi dostum bana kalırsa sağlam bir yerden alırım genede sen bilirsin para senin 😂

eyvallah hocam teşekkürler tekrardan cevaplar için.

• Teğmen
    160 Mesaj
    Telefonun titreşimi gereğinden fazlamış gibi hissediyorum bunu nasıl kısabilirim ?
    |
    |

Evet Telpa sitesinde bilgiler var.

|
    |
    dedec46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefon piyasaya çıktıktan sonraki bir kaç ay içinde, telefoncuya gidip baktım, pek yorum falan okumadım. Aslında önce Gm Discovery kullandığımdan biraz önyargılı gitmiştim. Ancak elime aldım biraz kurcaladım tasarım falan çok hoşuma gitti, yazılım da akıyordu, önyargılarımı geride bırakarak bodoslama satın aldım. İşte sonraki günlerde, hayatımın en büyük hatalarından birini yaptığımı yavaş yavaş anladım. 6 ay sonra cihazı sattım. Bir daha Gm markasının içinde geçtiği telefon resmine bile bakmam. Bu artık önyargı değil, sütten ağzı yanmışlıktır.. Çünkü Gm bana kalırsa, kalite ve sorunsuzluk üzerine cihaz üretmiyor, tamamen ticari kaygı ve kar amacı güdüyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Canlı Tv izle
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.